Dodaj do ulubionych

Czy woke zalicza się do religii?

05.08.23, 05:54
Oto jedno z pytań, jakie J. Peterson zadał R. Dawkinsowi.

Spróbujcie zgadnąć odpowiedź Dawkinsa...

"Moja odpowiedź na to pytanie brzmi..."

???

richarddawkins.substack.com/p/replying-to-jordan-peterson


Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 05.08.23, 10:25
   Nieisteniejący woke jak najbardziej zalicza się do religii. Religi alt-right.

   Kłaniam się nisko.
   • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 05.08.23, 12:53
    Nieistniejaca antywoke nagonka przez prawackish neofaszystów jest oczywiscie faktem.

    Jerry Coyne, Richard Dawkins, J.K.Rowlings itd... etc... - filary neofaszystowskiej alt-right, eh? Może czas głowę przeegzaminować... panie Diabollo.


    • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 05.08.23, 13:16
     Odpowiedz Dawkinsa:

     "Moja odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, jeśli uwzględnisz zjawiska nadprzyrodzone w swojej definicji religii, a droga koleżanka jest stanowcza w sprawie tego rozróżnienia. Ale następujące trzy podobieństwa wystarczą mi, aby uzasadnić twierdzącą odpowiedź na pytanie Jordana. Pierwszy z trzech jest charakterystyczny dla religii w ogóle. Dwaj pozostali są w szczególności spokrewnieni z chrześcijaństwem."

     1. Polowanie na herezje.
     Bezlitośnie bezkompromisowe, bezlitosne prześladowanie heretyków: „Zabij TERFa dzisiaj”. „Jeśli zobaczysz TERFa, jebnij go w pieprzoną morde” itp...(*)To ortodoksja, nie zapisana w jednym konkretnym piśmie, ale zrozumiała dla wszystkich wyznawców. Biada wam, jeśli przekroczycie linie! Jako minimum znajdziesz się w kozie na Twitterze, obrzucany obraźliwymi epitetami jako bigot. I możesz równie dobrze znaleźć się bez pracy, ponieważ uniwersytety, rządy i firmy ustawiają się w kolejce, by zasygnalizować swoją cnotę. Taki współczesny Torquemadyzm pokazuje fakt, że mamy tu do czynienia z kultem i z własnym dogmatem narzuconym przez religię: dogmatem, który nie ma sensu dla nikogo z zewnątrz, ale który doskonale rezonuje z wyznawcami kultu – ewangelicznymi przywódcami i ich - podobnymi do owiec -wyznawcami.

     Dlaczego (biała) kobieta w Ameryce jest oczerniana i potępiana, jeśli identyfikuje się jako czarna, ale podziwiana, ​​jeśli identyfikuje się jako mężczyzna? To wszystko jest wywrócone do góry nogami, ponieważ rasa tak naprawdę jest kontinuum, podczas gdy seks jest jedną z niewielu prawdziwych binarnych rzeczy w biologii. Dlaczego dziennikarze, policja i władze więzienne z szacunkiem kłaniają się skazane(j)emu gwałcicielowi, nazywając go „ona”, podczas gdy „ona” używa „swojego penisa we wzwodzie” do napaści na jeszcze więcej kobiet? Dlaczego tak wielu z nas zgadza się na zniekształcenie języka tak przewrotne, że zbliża się niebezpiecznie do 2 + 2 = 5. Znamy odpowiedź. Tchórzostwo. Zbyt wielu z nas boi się ujadającego tłumu.

     ___
     * www.dictionary.com/browse/terf
     • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 05.08.23, 16:20
      Dziadersy szukają polowania na herezje tam gdzie jej nie ma. Dziadersy nie rozumieją, albo udają, że nie rozumieją, że swiat i wrażliwość się zmieniła.

      Kłaniam się nisko.
      • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 05.08.23, 17:40
       Tak jak Ty, mieszkający w Niemczech, przecież najlepiej wiesz i rozumiesz co jest grane w Hameryce... , prawda, a bo to, a bo tamto... a bo Ted Cruz, jak religijny oszolom na temat swojej religii... Wrażliwość pana/pani Isla Bryson. (To ta gwałcicielka)

       To prawda, Loury, Rowe, Coyne... to wszystko sa dziadersi, bo typowy woke'ista dzisiaj to dwudziesto-paro, trzydziestoletni młodzian wkurwiony na świat i szukający okazji do high-resolution zadymy intelektualnej Ty jesteś już po prostu za stary na ten nonsens, a jednak...

       Dawkins:
       "High priests of postmodernism teach that lived experience and feelings trump science (which is just the mythology of a tribe of oppressive colonialists). Catholic (but not Protestant) theologians declare that consecrated wine actually becomes the blood of Christ. The dilute alcohol solution that remains in the chalice is but an Aristotelian “accidental”. The “whole substance” (hence the word “transubstantiation”) is divine blood in true reality. In the new religion of transsexual transubstantiation, a “woman’s penis” is just an “accidental”, a mere social construct. In “whole substance” she is a woman. A trans-substantiated woman."
       • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 07:44
        Wielki i genialny rosyjski przyrodnik Dmitrij Mendelejew (ten od układu okresowego pierwiastków) kiedy został starym dziadem okryty sławą i chwałą naukowo odjechał i np. zupełnie odrzucał teorię modelu atomu jaki obowiązuje o dzisiaj (ten z ciężkim jądrem i fruwającymi po swoich orbitach lekkimi elektronami).

        Jeszcze bardziej genialny Izaak Newton za starego dziada zajmował się głównie trollingiem i zniesławianiem niemieckiego matematyka Gottfrieda Leibniza, że ten niby "ukradł" mu rachunek różniczkowy. A faktycznie obaj Newton i Leibniz odkryli rachunek różniczkowy niezależnie od siebie.

        A już największy geniusz wszechczasów Albert Eistein za starego dziada już zupełnie zbziokował i na przykład odrzucał do końca swoich dni mechanikę kwantową.

        Dlatego w sumie nie dziwi Richard Dawkins zdolny zoolog, który zabłysnął chyba tylko ateizmem, barwo Jasiu, (którego wszak nawet nie odktrył) za starego dziada pierdoli głupoty i zwalcza postmodernizm i dzielnie walczy z "woke" (jak biskup Jędraszewski co najmniej).

        Trzeba mocno na siebie uważać zmieniając się w starucha i dziada, żeby zachować rozsądek.
        Da się.
        Dla przykładu Stanisław Lem też za dziadersa śledził co się aktualnie dzieje w nauce i naukowy rozsądek zachował do końca.

        Kłaniam się nisko.
       • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 08:00
        A jeżeli chodzi o dziada Petersona, to przypomnijmy nieocenionego Orlińskiego:

        ekskursje.pl/2020/08/jordana-petersona-recepta-na-sukces/

        ekskursje.pl/2021/02/2722/

        Za starucha trzeba jeszcze bardziej uważać jakie przyjmuje się autorytety.
        No, jakie ma się autorytety to trzeba uważać zawsze, ale będąc staruchem trzeba uważać bardziej, bo staruchom głupotę trudniej się wybacza.

        Kłaniam się nisko.
        • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 11:45
         Dziadersy nie rozumieją, że swiat i wrażliwość się zmieniła.

         www.youtube.com/watch?v=m2zZMg7SNWA
         • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 13:00
          Znowu, czcigodny w kółko dostajemy "młoty na woke". Jak nie Dawkins to Petersen, a jak nie to jakaś gazetka albo tv Kochów lub Murdocha.

          Daj nam w końcu jakiegoś lewaka co woke promuje, zachwala, zachwyca...

          Na razie to oceniasz nieistniejący woke jak chrześcijanin diabła, chociaż diabła nikt nie widział, ani tym bardziej biedy diabeł nie miał szans się zaprezentować.

          Kłaniam się nisko.
          • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 13:08
           Młotów na czarownice zawsze było dużo, a nawet istniała odpowiednią literatura instruktażowa pod tym tytułem, ale nikt nigdy nie udowodnił istnienia czarownic, choć wymordowano dziesiątki czy setki tysięcy kobiet.

           Kłaniam się nisko.
          • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 13:13
           diabollo napisał:

           > Daj nam w końcu jakiegoś lewaka co woke promuje, zachwala, zachwyca...>

           Od tego przecież jesteś Ty!

           Chcesz powiedzieć, ze dziadersy jak Dawkins et al. nie rozumieja czegoś, co rozumiesz Ty (i Orlinski)? A co to takiego? Powiedz nam. Zdradz ten sekret. Ale skoro woke nie istnieje, wiec jak moze istniec anty-woke? A przecież od wklejonego przez Ciebie tekstu pod tym tytułem cała nasza wymiana sie zaczela...
           • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 14:11
            Racja! Jestem ogromnym entuzjastą "being woke" czyli świadomości strukturalnego rasizmu w USA.

            Jestem też entuzjastą równych praw dla wszystkich ludzi w tym osób trans i całej reszty LBGT+, co już żadnym "woke" nie jest tylko realizacją obowiązującego prawa w wielu zachodnich krajach o zakazie dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, pochodzenie, religię, orientację seksualną, transpłciowość, etc, etc.

            Ale jak powiedziałem, ochrona mniejszości przed przemocą to żaden woke, tylko przyzwoitość. Rozumiem, że rozumienie przyzwoitości na prawicy przychodzi z trudem o ile w ogóle przychodzi.

            Natomiast robienie przez prawicę i opłacanych przez oligarchię celebrytów z mniejszości wrogów publicznych i zagrożenia to skończone skurwysyństwo prowadzące do zbrodni na rzeczywistych ludziach należących do tych mniejszości.
            Np. mniejszość trans "zagraża" Ameryce, Tedowi Cruzowi i tej blondynie w uprawianiu sportu. A Petersonowi w Canada osoby trans "zabierały" wolność słowa i "zagrażały" wolności, bo miały go zamknąć do więzienia, gdzie Petersen planował zrobić strajk głodowy, ale jakoś do więzienia nie trafił...

            "Ideologia woke" to z nieistniejąca, prawacka ściema. To pawacka religia i obelga, polegająca na tym, że cokolwiek prawicy się nie podoba to jest przez prawicę pogardliwie nazywane "woke".
            Telewizja FOX News przyczynę zbyt późnego wg. FOX News zestrzelenia chińskich balonów nad USA dostrzegła w "wokeizmie administracji Bidena" (na Wisłą by powiedzieli, że to "pedały", jak zwał tak zwał zjawisko pogardy podobne).

            Kłaniam się nisko.
            • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 14:15
             I oczywiście rządzącej oligarchii i prawctwu lepiej w kółko gonić króliczka "woke" niż mierzyć się z faktycznymi patologiami społeczno-gospodarczymi w US czy choćby skutkami Brexitu w UK.

             Kłaniam się nisko.
             • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 15:30
              U nas w Europie (poza UK, a i tak trudno mi ocenić na ile Dawkins monetyzuje na rynku amerykańskim a na ile w Brytfanii) czy w Polsce te aglosaskie łołki nie zażarły, tutaj w Europie króluje stara, klasyczna ksenofobia i jest panika moralna zagrożeniem leniwymi immigrantami, że przyjdą i nas zjedzą i ubogacą, czyli zabiorą pracę i nic nie będą robili na zasiłkach.

              Kłaniam się nisko.
              • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 07.08.23, 17:15
               Chciałeś woke-sukces story - masz:

               Czarny burmistrz Nowego Jorku w rasistowskim - wg Ciebie, ciagle - kraju:

               “Dyslexic, arrested, rejected—now I’m elected!”


               The Mayor apparently reserves the right to mix incidents from his own life with material from his quantum lives: things that could have happened, or almost happened, or happened to someone he once met.

               www.newyorker.com/magazine/2023/08/14/eric-adams-profile
               • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 08.08.23, 11:45
                Przepraszam, ale o czym jest ten nudny artykuł, bo nie rozumiem?
                Ze czarny został burmistrzem NY i sobie i jakoś żyje?
                Pamiętasz jak wyglądały artykuły o burmistrzu NY Rudym Gulianim?
                Widzisz różnicę?

                Kto i w którym miejscu promuje w tym artykule "woke ideology"?

                Kłaniam się nisko.
                • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 19.08.23, 04:58

                 No prosze, amerykańskie placówki tzw. wyzszego ksztalcenia sie wreszcie ocknely i zareagowaly trche bardziej zdecydowanie na zalewający akademie 'spirit of wokeness', promowany przez nadgorliwych woke aktywistów i ich potulnych wiernych apostołów...
                 www.insidehighered.com/news/quick-takes/2023/08/16/13-presidents-launch-campus-free-speech-group# +

                 którzy w swoim progresywnym obłędzie potrafili unieważnić albo odwołać spotkania i wykłady

                 (www.thefire.org/research-learn/campus-disinvitation-database#campus-disinvitations/campus-disinvitation-details/630d0f2d4febe61c65981049/;
                 www.insidehighered.com/news/students/free-speech/2023/04/13/shouting-down-speakers-who-offend)

                 albo wrecz zmusic uczelnie do pozbycia sie niewygodnych wykladowcow:
                 (www.bangordailynews.com/2022/09/29/news/portland/usm-professor-two-sexes/ ; www.theblaze.com/news/university-of-southern-maine-outrage-professor-sexes; thepostmillennial.com/university-of-alberta-fires-anthropology-professor-for-saying-biological-sex-is-real; www.theguardian.com/us-news/2022/oct/06/nyu-professor-fired-maitland-jones-jr-student-petition )

                 nie zapominając o słynnej sprawie wykładowczyni na Uniwersytecie Harvarda, na Wydziale Biologii Ewolucyjnej Człowieka, Carole Hooven, demonizowanej za to, ze uczyla, iz płeć u ludzi jest binarna i za odmowę używania woke-correct terminu 'osoby w ciąży' na kobiety w ciąży i za uporczywe używanie woke-niepoprawnych slow jak 'kobieta' i 'mężczyzna' :
                 nypost.com/2021/07/31/harvard-lecturer-blasted-for-defending-existence-of-biological-sex/
                 link.springer.com/article/10.1007/s10508-022-02467-5

                 Carole Hooven:
                 While some who are fighting for the rights of gender minorities may sincerely believe that subverting science is necessary to protect an oppressed population, department chairs and university presidents are tasked with ensuring that the campus environment is one in which the fundamental ideals of truth-seeking and academic freedom are not only defended, but actively promoted. It should not be too much to ask that they firmly hold the line between ignorance and knowledge, between subjective and objective, between our feelings and the facts.

                 Może jednak Grzes miał rację - niechcący i przez pomyłkę, oczywiście - kiedy mówił cos o ewentualnych dobrych efektach do n-tej...
                 No, do n-tej to to może nie jest, ale przynajmniej zaczyna iść w dobrym kierunku...

                 Z drugiej strony - istnieje tez mozliwosc ze powyzsze to wszystko prawacka ściema finansowana przez oligarchów ( jak w swiecie Diabolla)
                 • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 19.08.23, 05:17
                  Z jakiegoś powodu wcześniej działające linki przestały...

                  replacements:

                  www.bostonglobe.com/2023/04/06/business/superintendent-ladies-email-microaggression-experts/

                  www.cnn.com/2019/10/02/us/virginia-teacher-says-wrongfully-fired-student-wrong-pronouns-trnd/index.html

                  • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 19.08.23, 11:51
                   Czcigodny Wallmarcie,

                   Prawactwo zna ten fenomen "nie myśl o różowym słoniu". Wstawiło Ci tego różowego słonia do głowy i niczego oprócz różowego słonia nie widzisz. A jakiś facet z forum z dziwnym nickiem mówi Ci, że ten różówy słoń do prawacka bzdura na resorach. Po ludzku, to ja Ciebie rozumiem. Ale niestety głupota pozostaje tylko głupotą.

                   Nie wiem czy jesteś w stanie to zrozumieć, ale jednostronne, anegdotyczne historyjki służą tylko jednemu: żeby parcujący na uczelniach naziści, rasiści, homofoby czy transfoby w przypadku kłopotów ze studentami (którzy płacą ciężką forsę za swoje studia z prywatnej kieszonki często zadłużając się na większość czasu zawodowego życia)...
                   No więc naziole, transfoby, homofoby i rasiści teraz jak mają kłopoty z powodu bzdur, które głoszą krzyczą: KOMUNIS!!! KANCEL KALCZE!!!

                   A czcigodny Wallmart to łyka jak młody delfinek i mówi: yeaaaaaap!

                   youtu.be/cUz68EdLb0c?si=iu5OAHX0ZtXtlcMm

                   Kłaniam się nisko.
                   • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 19.08.23, 16:58
                    ,,Proszę pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. To... Poprzez... No reminiscencję."

                    Patrz pan, a ja myslalem, że inżynier Mamoń to postać fikcyjna...
                    • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 20.08.23, 05:31
                     Richard Horton jest redaktorem naczelnym The Lancet, jednego z najbardziej wpływowych czasopism medycznych na świecie. Wielu specjalistów krytykuje go za publikowanie artykułów, które ich zdaniem promują "woke ideologię", zamiast skupiać się na nauce i medycynie.

                     Ja chciałbym jednak przypomnieć o innym wyczynie pana Hortona, a mianowicie odmowie wycofania wielce niesławnego i zdyskredytowanego artykułu 'szczepionkowego'... tak, tak, tego Andrew Wakefielda
                     pl.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield

                     Ponad 10 lat zajęło mu zrozumienie jak tragicznego błędu i zaniedbania on sam i jego Lancet byli winni i wycofanie artykułu. Poniekąd Richard Horton jest współodpowiedzialny za ten cały bajzel z ruchem antyszczepionkowym.

                     en.wikipedia.org/wiki/Richard_Horton_%28editor%29


                     Ale dalej pręży woke muskułki i probuje wciskac ideologię zamiast sie skupic na medycynie. Nawet posluzyl sie Antonio Gramsci, zeby wcisnac swoje madrosci:

                     www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(23)00900-5/fulltext

                     Co zresztą zostało natychmiast wychwycone i skomentowane przez czytelnika:

                     www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(23)01227-8/fulltext

                     Diabollo, to jak to jest z tym 'woke'? Jest czy to tylko taki prawacki 'straszak' na naiwniaków?
                     Sadzac po Twoim irracjonalnym zachowaniu, to jest więcej niż pogięta ideologia, to wręcz religia.                     Dla Ciebie ten oto rodzynek z rodziny woke
                     (Zdaniem Jerry Coyne'a, "Horton jest odpowiedzialny za być może najbardziej przerażającą okładkę jakiegokolwiek czasopisma medycznego w ciągu ostatnich trzech dekad"):


                     • diabollo Re: Czy woke zalicza się do religii? 20.08.23, 11:42
                      Religia to jest wtedy, kiedy się wierzy.
                      Ty wierzysz w "woke" czy "ideologię woke".

                      Ja jestem łołkowym ateistą, nie wierzę w żaden "woke" i twierdzę, że to prawacka bzdura napędzana pieniędzmi oligarchii, żeby naiwniakom zamydlić oczy i odwrócić uwagę od faktycznych problemów społecznych, głównie tego, że oligarchia ich na codzień eksploatuje. Z reszta taką funkcję naprawdę miały zawsze wszystkie religie.

                      W tym sense "woke" jest religiją, a Ty jesteś jej wiernym i gorącym wyznawcą.

                      Kłaniam się nisko.
                      • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 20.08.23, 13:22
                       nie zapominaj że woke to jesteś Ty (czemu zresztą wielokrotnie dales wyraz i słowo), ja - anty-woke
                      • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 20.08.23, 13:34
                       A co powiesz na temat okładki Lanceta? Jakiś cytat z Judith Butler może?...
                      • walmart.ca Re: Czy woke zalicza się do religii? 20.08.23, 23:05
                       diabollo napisał:

                       > Religia to jest wtedy, kiedy się wierzy.
                       > Ty wierzysz w "woke" czy "ideologię woke".
                       >
                       > Ja jestem łołkowym ateistą, nie wierzę w żaden "woke" i twierdzę, że to prawack
                       > a bzdura napędzana pieniędzmi oligarchii, żeby naiwniakom zamydlić oczy i odwró
                       > cić uwagę od faktycznych problemów społecznych, głównie tego, że oligarchia ich
                       > na codzień eksploatuje. Z reszta taką funkcję naprawdę miały zawsze wszystkie
                       > religie.
                       >
                       > W tym sense "woke" jest religiją, a Ty jesteś jej wiernym i gorącym wyznawcą.


                       Chyba jednak cos Ci poplatalo w melodiach, bo to co teraz przypisujesz sobie, było kontrargumentem przytoczonym przeze mnie w odpowiedzi na Twój anty-woke wątek i pierwszy post, i gdybyś wtedy powiedział co mówisz teraz, nie bylo by tej calej... hm, er... wymiany... Tymczasem, na odcinku między pierwszym postem anty-woke i tym tu ostatnim, naprodukowałeś setki wpisów z deklaracjami o gotowości całowania gleby dotkniętej stopa Kelley Robinson i dupy Judith Butler, przypisywaniem mi prawacko-neofaszystoskich tendencji, oskarzaniem mnie o transfobie, homofobie, i popieranie Teda Cruza, zeby w koncu zarzucać mi braki edukacyjne, a wszystko okraszone wtórowaniem jedynemu lojalnemu wspieraczowi na melodie to jest nas dwóch... I pomyslec, że traktowałem Cię poważnie...

                       Dla odswiezenia Ci pamieci

                       "Jeśli jedyną niesprawiedliwością do zaskarżenia jest rasizm i dyskryminacja, to tak naprawdę nie ma już żadnych podstaw, aby mówić o nierówności ekonomicznej jako problemie. Dzieje się tak, kiedy społeczeństwo staje się coraz bardziej podzielone pod względem ekonomicznym, kiedy fundamentalnym problemem są nierówności ekonomiczne."
                       "... moralizm polityki kulturalnej i obsesyjne naleganie na rasę, płeć i gender często grzebie podstawowy problem naszych czasów, jakim jest niebezpieczny podział na bogatych i biednych."
                       "Tendencje elit kulturalnych i społecznych do przepraszania za ich szczęście i nerwowego potwierdzania ich moralnych kwalifikacji nie poprawi losu tych, którzy mają mniej szczęścia."


                       forum.gazeta.pl/forum/w,95165,176248533,176248533,Anty_woke.html                       Diabollo, mysle ze zrobilbys kariere w Hameryce wykladajac na jakiejs woke uczelni, np Williams College:

                       Rank open professor in Queer of Color Critique, additional interest in Disability Studies/Crip...
                       jobs.chronicle.com/job/37507781/rank-open-professor-in-queer-of-color-critique-additional-interest-in-disability-studiescrip

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka