Dodaj do ulubionych

Skąd się wzięło 'gender'

25.08.23, 21:57
Postanowiłem iść z postępem (ponoć nieuniknionym) i zadałem AI chatbotowi/wej pytanie o genezę "gender'.

Oto odpowiedź:

Termin "gender" został wprowadzony przez psychologa i seksuologa Dr. Johna Moneya w latach 50. XX wieku. Money użył tego słowa, aby odróżnić rolę płciową (gender) od płci biologicznej (sex) pl.wikipedia.org/wiki/LGBT.
Money badał przypadki osób interseksualnych i transpłciowych, które miały niezgodność między swoją płcią przypisaną przy urodzeniu a swoją tożsamością płciową. Money twierdził, że gender jest kształtowany przez czynniki społeczne i kulturowe, a nie tylko przez biologię. Money był jednym z pionierów w dziedzinie medycyny i psychologii płci, ale jego prace były również kontrowersyjne i krytykowane
pl.wikipedia.org/wiki/Adam_i_Ewa.

Następnie, zainspirowany sugestiami w tekstach na temat Johna Money, zapytałem pana/panią Bing AI chatbota czy to prawda, ze Money byl pedofilem... i tu - dostałem odpowiedzi godne samego pana Diabollo:

Pytanie, czy Money był pedofilem, nie jest proste, ponieważ zależy od tego, jak definiuje się pedofilię, jak ocenia się metody i wyniki badań Moneya i jak postrzega się jego dziedzictwo i wpływ na seksuologię. Niektórzy krytycy oskarżali go o bycie pedofilem, lub apologeta pedofilii, na podstawie następujących dowodów:
• Był zaangażowany w przypadek Davida Reimera, chłopca, który był wychowywany jako dziewczynka po nieudanym obrzezaniu. Money użył tego przypadku jako przykładu udanej zmiany płci, ale później okazało się, że Reimer cierpiał z powodu ciężkiego stresu psychicznego i odrzucił swoją żeńską tożsamość. Money również rzekomo wykorzystywał seksualnie Reimera i jego brata bliźniaka podczas ich wizyt w jego klinice, zmuszając ich do podejmowania działań seksualnych ze sobą i robiąc im zdjęcia .
• Bronił tego, co nazywał "uczuciową" pedofilią, którą definiował jako zgodną i kochającą relację między dorosłym a dzieckiem. Twierdził, że takie relacje mogą być korzystne dla rozwoju i dobrostanu dziecka, i że nie są szkodliwe ani niemoralne, o ile nie wiążą się z przymusem lub przemocą .
• Próbował leczyć chłopców i mężczyzn z zespołem XYY, którzy mają dodatkowy chromosom Y i często wiążą się z problemami behawioralnymi lub edukacyjnymi, poprzez kastrację chemiczną za pomocą wysokiej dawki Depo-Provera. Badanie nie powiodło się, ponieważ wielu uczestników znacznie przybrało na wadze, a niektórzy popełnili samobójstwo. Badanie zostało również skrytykowane za bycie nieetycznym i za naruszanie praw uczestników.


ale... bo zawsze jest ale...

Jednak zwolennicy Moneya twierdzili, że nie był pedofilem, ani zwolennikiem pedofilii, ale raczej pionierem i wizjonerem, który kwestionował konwencjonalne poglądy na temat płci i seksualności. Twierdzili oni, że:
• Nie wykorzystywał seksualnie Reimera i jego brata, ale raczej przeprowadzał standardowe badania fizyczne i sesje psychoterapii z nimi. Twierdzili również, że problemy psychiczne Reimera nie były spowodowane przez interwencję Moneya, ale przez inne czynniki, takie jak dysfunkcja rodziny, śmierć brata bliźniaka i ekspozycja mediów.
• Nie popierał ani nie promował pedofilii, ale raczej próbował zrozumieć jej przyczyny i skutki z naukowej perspektywy. Odróżniał również różne typy pedofilii, takie jak "uczuciowa", "sadystyczna" i "oportunistyczna", i opowiadał się za leczeniem i resocjalizacją sprawców przestępstw seksualnych.
• Nie szkodził ani nie wykorzystywał chłopców i mężczyzn z zespołem XYY, ale raczej oferował im dobrowolne i skuteczne leczenie ich stanu. Przyczynił się również do rozwoju wiedzy na temat genetycznych i hormonalnych czynników wpływających na zachowanie ludzkie.


www.scientificamerican.com/article/the-disturbing-history-of-research-into-transgender-identity/
www.youtube.com/watch?v=SzyG5Zmm_tY
Obserwuj wątek
  • walmart.ca Re: Skąd się wzięło 'gender' 26.08.23, 12:27
   Tavistock Gender Clinic - czyli demolka mitu o sukcesach bezpiecznej transition terapii...

   www.youtube.com/watch?v=kdBfHwzDYLg
   • walmart.ca Re: Skąd się wzięło 'gender' 26.08.23, 12:35
    The trust’s review delivered its report in February 2019:

    "... it did acknowledge the inappropriate involvement of trans ideology groups in the work of the service.”

    www.theguardian.com/society/2021/may/02/tavistock-trust-whistleblower-david-bell-transgender-children-gids
    • diabollo Re: Skąd się wzięło 'gender' 26.08.23, 13:32
     Już zostaw tego potwora dżendera, czcigodny Wallmarcie.
     Sprawdź emaila gazetowego.

     Kłaniam się nisko.
     • walmart.ca Re: Skąd się wzięło 'gender' 26.08.23, 18:48
      diabollo napisał:

      > Już zostaw tego potwora dżendera, czcigodny Wallmarcie.

      Nie spocznę póki nie ukręcę lba hydrze!

      > Sprawdź emaila gazetowego.
      OK

      • walmart.ca Re: Skąd się wzięło 'gender' 28.08.23, 13:15
       Tym, co łączy małżeństwa osób tej samej płci, prawo wyborcze kobiet i koniec segregacji, to to, że rozszerzają prawa uprzywilejowanej grupy na wszystkich. A kiedy ludzie słyszą zwrot "prawa osób transpłciowych", zakładają, że trans domagają się czegoś podobnego – aby osoby transpłciowe mogły żyć bez dyskryminacji, nękania i przemocy oraz wyrażać siebie tak, jak chcą. Takie cele są oczywiście wartościowe, ale wcale nie o to chodzi w głównym nurcie trans aktywizmu. To, co działacze rozumieją przez "prawa osób transpłciowych", to samo identyfikacja płciowa: że osoby transpłciowe powinny być traktowane w każdych okolicznościach jako osobniki płci, z którą się identyfikują, a nie płci, jaką faktycznie są.

       To w ogóle nie jest prawo człowieka. Jest to żądanie, aby wszyscy inni stracili swoje prawa np. do dyskrecji, do przestrzeni, usług i działań dla jednej płci. I co więcej, wymagaja tez, aby wszyscy inni akceptowali subiektywne przekonania osób transpłciowych jako obiektywną rzeczywistość, i w tym sensie to jest podobne do nowej religii, państwowo usankcjonowanej, wraz z prawami o obrazie i o bluźnierstwie. Wszystko to wyjaśnia pośpiech i chęć opanowania nowych przestrzeni, jak szkoły i uczelnie. Kiedy chcesz nowych przepisów, musisz skupić się na lobbingu, a nie na żmudnym biznesie budowania szerokich koalicji. A kiedy te prawa zabiorą prawa innym ludziom, nie tylko nie jest juz konieczne budowanie świadomości społecznej – konieczne jest utrzymywanie społeczeństwa w niewiedzy.

       To ukradkowe cichociemne podejście było kluczowe dla trans aktywizmu od dłuższego czasu. W przemówieniu w 2013 roku Masen Davis, ówczesny dyrektor wykonawczy American Transgender Law Center, powiedział zwolennikom, że "w dużej mierze osiągnęliśmy nasze sukcesy, głównie 'latając pod radarem. . '. Robimy bardzo wiele, naprawdę po cichu. Osiągnęliśmy jedno z naszych największych zwycięstw, i nikt nawet nie zauważył. Jesteśmy bardzo spokojni i rozważni w tym, co robimy, ponieważ chcemy pewności, że mamy bardziej realne zdobycze niż rozgłos."

       "Wynik jest przewidywalny. Nawet gdy jeden kraj po drugim wprowadza samo identyfikację płci, bardzo niewielu wyborców wie, że tak się dzieje, nie mówiąc już o poparciu dla tego.

       Kilka przenikliwych myśli z książki Helen Joyce "Trans: When Ideology Meets Reality"
       • diabollo Re: Skąd się wzięło 'gender' 28.08.23, 22:31
        W "Chłopcach" Kąckiego (który w sprawach Hameryki i łołk jest kompletnie niezorientowany i jedzie Matczakiem) jest dwa zdania o tej pani, że feministka, co to chciała zrozumieć inceli, no i tak głęboko rozumiała, że przeszła na stronę inceli.

        Boję się zadać to pytanie, czcigodny Wallmarcie, czy masz żonę/partnerkę/partnera z kim masz pogadać o tych płciach/seksach/dżenderach?
        Daj Ci Baalu w łóżku i pościeli.

        Kłaniam się nisko.
        • walmart.ca Re: Skąd się wzięło 'gender' 29.08.23, 04:55
         Czyżby sponsorzy stracili wiarę w Ciebie? Zamiast przekonać do...czy od... Nie wiem, moze sie myle ale wyczuwam lekką panikę (albo lekkie zmęczenie szarych zwoi), skoro po 'kontrargumenty' sięgasz do 'argumentów' od kompletnie nie zorientowanego w sprawach Hameryki - w przeciwieństwie do Ciebie, rzecz jasna - Kąckiego, albo od tak przez Ciebie pogardzanych polskich ćwierćinteligentów (chociaż to też mógłby być ciekawy temat dla psychologa, zważywszy jak bardzo się w tym towarzystwie dobrze i często, no, wiesz, znajdujesz...)

         Pytasz o żonę, partnerke czy partnera... Nie bój się, nigdy...

         Szczerze mówiąc liczyłem trochę na Ciebie, tak po starej znajomości, jako partnera do rozmowy "o tych płciach/seksach/dżenderach", skoro to Ty - jakby nie bylo - zainicjowales ten temat produkujac przeklad artykulu a nastepnie broniąc Leona/Leah przed Tedem Cruzem, bredząc o anty-woke krucjatach neofaszystów, o bardzo złożonym zjawisku płci, itd... ale to wszystko Cię najwyraźniej przerasta, bo zaczynasz podrzucać coraz parszywsze, jakby to ująć, hm, arjumety?... Panie, partnerów do rozmów jest na kilometry.
         .
         Też się kłaniam, lekko, bez przesady... I pogłaskaj wielbiciela, i ulubieńca, w jednym.

         Dla kontrastu i większej jasności:
         www.newyorker.com/magazine/1963/09/07/march-on-washington-i-have-a-dream?utm_source=nl&utm_brand=tny&utm_mailing=TNY_SundayArchive_082723&utm_campaign=aud-dev&utm_medium=email&bxid=5e7d56a552ba1e56cb293113&cndid=60413610&hasha=39a9de07b8fa8ec5bc8b884aa5a8708d&hashb=c4a385f8d942ce574b28822ff5dfa5c7d8b7f73c&hashc=f1a681e921c8b3061cb896cda109120c2a7e126efb8cdeef0f6d2a5fa3ad993a&esrcshockrder_Confirmation&mbid=CRMNYR062419&utm_term=TNY_SundayArchive
         • diabollo Re: Skąd się wzięło 'gender' 29.08.23, 07:24
          Czcigodny Wallmarcie,
          Oczywiście rozmawiać zawsze można, ale ileż można się w kółko powtarzać.
          Ty przedstawiłeś swoje argumenty, ja swoje, jak to w internecie nikt nikogo nie przekonał.

          I teraz można przejść nad tym dalej, a można w kółko powtarzać to samo setny raz.
          Osobiście wybieram to pierwsze.

          Kłaniam się nisko.
  • grzespelc Re: Skąd się wzięło 'gender' 30.08.23, 19:09
   Dwie rady drogi Walmrcie:
   1. Zostaw Chatbota w spokoju, dowiaduj się z wiarygodnych źródeł,
   2. Wiki jest niezła, ale nie w 100% wiarygodna.

   A do ad remu, to to, czy ten człowiek był pedofilem czy nie, nie ma jakiegokolwiek znaczenia dla wartości tej teorii, która jest przecież rozwijana od lat i dość oczywista co najmniej w części, w której mówi, że to nieprawda, że genetycznie kobietę stworzono do gotowania i prania.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka