Dodaj do ulubionych

Cytat na dziś - część druga

16.10.19, 18:50
Komentarz pod artykułem:

"Na Titanicu nie było dostatecznie wiele łodzi ratunkowych, jako że statek został uznany za niezatapialny.
Napoleon stwierdził, że uda mu się podbić Rosję w zimie.
Rosja sprzedała Stanom Zjednoczonym Alaskę za jedyne 2 centy z akr, uważając to terytorium za nic więcej niż bezużyteczną tundrę.
Decca Records odmówiło podpisania kontraktu z The Beatles. Stwierdzili, że ich muzyka się nie sprzeda.
Duńczycy odkryli Australię około 100 lat przed Brytyjczykami. Uznali jednak ten ląd za jałową pustynię, nie wartą ich uwagi.
Hitler myślał, że pójdzie mu lepiej niż Napoleonowi.
Aż 12 wydawców odmówiło wydania pierwszego tomu przygód Harrego Pottera.

i jeszcze raz specjalnie dla Grzegorza:
Na Titanicu nie było dostatecznie wiele łodzi ratunkowych, jako że statek został uznany za niezatapialny."
Obserwuj wątek
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 17.10.19, 21:15
      No cóż, wszystko ma swój kres. Bo rozumiem, że mowa jest o panu S. Nie czytałam. Przykłady dobre, a jeszcze można by było dodać kilka ze świata filmu. wink
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 17.10.19, 21:23
        Tak jest, o panu S. W następnych komentarzach było trochę kolejnych przykładów. wink
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 17.12.19, 19:44
      "Grozi nam raczej wypierpol, a nie polexit" - Donald Tusk

To nie tyle cytat dnia, co cytat czterolecia. big_grin
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 29.12.19, 20:54
        Hehe. Czytałam.
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 21.02.20, 11:17
      Z komentarzy pod artykułami:
      "Czlowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztowal Czlowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Czlowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to sie dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Czlowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku."
      big_grin
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 06.03.20, 22:08
        Dobre. big_grin
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 24.03.20, 14:03
      Z forum:
      "Bogaci pisowcy utworzyli fundację ,,Brać,, .Cele statutowe, Jesteśmy jedna brać. Ja brać, ty brać, my brać. Oni dawać."
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 24.03.20, 14:10
        Dobrze powiedziane. big_grin

A ja dołożę coś na czasie:
        "żeby W Polsce sprawdzić czy się jest zarażonym koronawirusem, należy nakasłać na członka rządu i poczekać na wynik jego testu. Bo ministrowie mają testy robione co chwila."
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 24.03.20, 14:37
          I ja tak myślę.
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 03.04.20, 23:40
      "Epidemia uwypukliła stan państwa z tektury z orłem w koronie. Ostatnio zwłaszcza w koronie."
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 07.04.20, 21:09
        Dużo jest fajnych komentarzy, ale wstrzymuję się przed podawaniem, bo nam jeszcze forum zamkną. wink

Ps. Nawet mi się komentować nie chce tego, co się dzieje. sad
        • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 07.04.20, 21:33
          Też mi się nie chce. Komentować. uncertain
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 07.04.20, 21:23
      Artykuł:
      Koronawirus w Polsce. Gdzie wyrzucać rękawiczki? GIS opublikował nowe wytyczne dot. śmieci

Komentarz do niego:
      "no ewidentnie wierszówka.

a powinno być:
      TYTUŁ:
      gdzie wyrzucać rękawiczki?
      artykuł:
      do zmieszanych.

koniec."
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 07.04.20, 21:24
        I jeszcze część komentarza po tymże:
        9. Wzmacniamy propagandę kolejnymi mało komu pomocnymi "tarczami" - możemy zwolnić np. bezdomnych z podatku od nieruchomości.
        10. Wprowadzamy pakiety anktykryzysowe w postaci zakazu aborcji, stref wolnych od LGBT oraz podobne. Rozpoczynamy mącenie w kraju poprzez szczucie ludzi na innych - przeznaczamy na to dodatkowe 2 miliardy.
        • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 07.04.20, 21:45
          Dobre, dobre. Dużo takich dobrych widuję. No cóż, tyle naszego, co sobie pogadamy.
          Z rękawiczkami też dobre. Długo się przebijałam przez ten artykuł, zanim doszłam do sedna. wink
          Czyli jest tak. Rękawiczki, którymi w sklepie macam opakowanie towaru, idą do zmieszanych. Potem w domu to samo opakowanie macam gołą ręką - i ono idzie do plastików. Ktoś bardzo długo musiał nad tym myśleć.
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 10.04.20, 16:06
      Z L. Millera:
      "No i proszę. Jawna pogarda dla przepisów i zarządzeń własnego rządu. Pogarda dla ludzi, którzy siedzą w domach, nie spotykają się z rodzinami, nie wyjechali na święta, nie idą na cmentarz, cierpliwie znoszą wszystkie obostrzenia, zachowują się poważnie w poważnej sytuacji"

"PiS składa wieńce, policja mówi: To nie zgromadzenie." - gazeta.
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 10.04.20, 16:09
        Należy docenić, że nie było ich ze trzy razy więcej. Bo przecież by mogło. wink
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 11.04.20, 13:13
          Mnie bardzo zastanawia fakt, że się nie boją.
          • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 11.04.20, 14:40
            Założę się, że codziennie im wszystkim robią testy.
            • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 11.04.20, 15:38
              Pomyślałam sobie jeszcze o takiej komorze odkażającej.
              • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 11.04.20, 16:10
                Też możliwe. Tyle, że układu oddechowego im w komorze nie odkażą.
          • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 11.04.20, 14:41
            Mam w rodzinie potwierdzony przypadek. Lekarka.
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 10.04.20, 16:59
      "Bo czy można uznać za przypadek, że dziesiąta rocznica tragedii smoleńskiej przypada w dzień Męki Pańskiej? Czy możemy uznać za przypadek, że właśnie w tym roku przeżywamy trudno zrozumiałą i trudną do uwierzenia, i do objęcia umysłem, katastrofę ludzkości, jaką jest pandemia koronawirusa? To są znaki." - Antoni Macierewicz
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 11.04.20, 13:12
        Ani słuchać, ani patrzyć! uncertain
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 13.04.20, 21:33
      Z forum (znalezione w Internecie):
      "28. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale jak nie jest przygotowany to napisze ustawę w 15 minut. 29. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale każdego może ukarać. Wszystko jest takie jasne. Czy czegoś nie rozumiecie?''
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 13.04.20, 22:09
        Jest jasne. Wszystko rozumiem.
        uncertain
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 15.05.20, 14:59
      No to się trochę pośmiałam (aż mi głupio).
      Z forum wzięte (pod artykułem Nie żyje austriacka księżniczka...):

"W Teksas mieszkała z mężem i dwuletnim synkiem.
      Księżniczka zamarła 4 maja
      Po przeczytaniu powyższego zamarłem..."

""W Teksas mieszkała z mężem i dwuletnim synkiem."
      I fszysko jasne

Nie fszystko. Prawidłowo powinno być:
      "W Teksas mieszkała z mąż i dwuletni synek"."
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 15.05.20, 19:37
        Mnie też głupio, bo też się uśmiałam. big_grin
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 07.06.20, 18:53
      Trochę cytatów z forum:

"Bardzo dobrze, że premier i minister zdrowia ogłosili koniec epidemii w Polsce, ale chyba zapomnieli wysłać memo koronawirusowi, bo ewidentnie nie wie, że nasz kraj jest od niego wolny!"

"epidemia nie znika, ale przechodzi w fazę pewnej kontroli."

Ps. Zauważyłam bardzo duże rozluźnienie w zachowaniach ludzi: brak maseczek w sklepach, rękawic (w niektórych sklepach nie ma płynu do dezynfekcji rąk), nie zachowywanie chociażby pół metrowej odległości, sprzedający bez masek, rękawic, liczne zgromadzenia. Bo przecież powiedzieli, że już nie trzeba i ludzie to zastosowali wg własnego widzimisię.
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 07.06.20, 19:33
        To wszystko się źle skończy. Podejrzewam, że rządowa strategia byłaby zupełnie inna, gdyby nie perspektywa wyborów. A tak, suwerenowi nie podobały się maseczki, więc obowiązek zniesiono. Suweren chciał biegać do fryzjera i mamy fryzjerów otwartych. A w niedzielę obowiązkowo całym tłumem do kościoła, bo przecież to główne miejsce agitacji za władzą. No i się w końcu doigramy.
        Nawet ten komunikat o maseczkach był tak zredagowany, że informacja o obowiązku ich noszenia w środkach komunikacji, sklepach itd. została podana na samym końcu. Gdy przeczyta się (lub usłyszy i przyswoi) tylko początek, można odnieść wrażenie, że już w ogóle nie trzeba.
        A ja maseczkę noszę, zawsze i wszędzie, z wyjątkiem odludnych miejsc, gdzie robię zdjęcia. I mam zamiar tak dalej.
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 23.06.20, 22:56
          k.fanka napisała:

> otwartych. A w niedzielę obowiązkowo całym tłumem do kościoła, bo przecież to
          > główne miejsce agitacji za władzą. No i się w końcu doigramy.

Ale dwóch apostołów w rządzie już mamy. I z ambony se możemy pogadać. big_grin
          • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 24.06.20, 00:52
            My to se możemy. Gorszego sortu na ambonę nie wpuszczą, nie, nie. big_grin
            O tych apostołach to naprawdę było kuriozalne. Choć tak naprawdę to ja już niczemu się nie dziwię. uncertain
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 23.06.20, 15:33
      Z forum.gazeta.pl pod artykułem "Policja kłamie..."

"Auta nieoznakowane, a w nich umundurowani policjanci. Ech..."

"Śledziły ich dwa radiowozy na wypadek gdyby się rozdzielili i samochód pojechał w jedną stronę, a przyczepa w drugą!"

"Mam wrażenie, że ocena polityczności pytania dziennikarza przez policjanta samo w sobie jest polityczne. Policja to fakty i konfrontowanie ich z przepisami. Tylko tyle i aż tyle. Wszystko inne to subtelne, ale nieustanne, przekraczanie granicy między policją neutralną poglądowo, a policją polityczną"

big_grin
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 23.06.20, 21:40
        Taa... No cóż, policja, jaka by nie była, wielką mądrością nie grzeszyła nigdy.
        A Zbrojne Ramię Partii pod tym względem od policji się nie różni.
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 15.07.20, 20:43
      "Następnie kładziemy na stole, odrywamy papierek i wrzucamy do niebieskiego pojemnika, torebkę do żółtego pojemnika, fusy do brązowego pojemnika, zszywkę do żółtego pojemnika, a sznureczek jeśli nie wiesz z czego jest zrobiony to wrzucasz do zmieszanych śmieci."
      Komentarz pod artykułem: Wrzuć torebkę po herbacie do toalety. Niewiele osób zna ten trik na sprzątanie.

Bez komentarza. Mojego. big_grin
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 15.07.20, 23:18
        Hehe. Dooobre. big_grin big_grin big_grin
        Aż wyguglowałam artykuł i sobie poczytałam, łącznie z komentarzami. wink
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 15.07.20, 23:51
          Nooo. Artykuł jest raczej taki o niczym - ni wypiął ni przypiął, dlatego Cię nie zachęcałam do czytania. Ale przecież śmiech to zdrowie. wink
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 08.09.20, 01:22
      A spodobał mi się taki komentarz po meczu BH - Polska:
      "Oni boją się mieć piłkę przy nodze bo nie wiedza co z nią zrobić."
      Nic dodać nic ująć. big_grin
      Skusiłam się na oglądanie meczu, ale po co mi to było?! Nasi wygrali - jednak nie widzę powodów do zadowolenia. uncertain
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 08.09.20, 13:10
        Trzeba się chyba pogodzić z tym, że złote czasy naszej piłki nie wrócą.
        Już z dziesięć lat temu przestałam mecze oglądać i to była dobra decyzja. wink
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 18.09.20, 20:56
      "GIS apeluje, aby nie spożywać wyżej wymienionych partii produktu, gdyż może to skutkować listeriozą. W przypadku podejrzenia wystąpienia choroby należy zjawić się w kiblu." [Jakub Mieżejewski, gazeta.pl]

Normalnie cytat stulecia. big_grin
      Po pewnym czasie autor ugiął się pod zmasowaną krytyką komentujących i poprawił. Wersja poprawiona brzmi już tradycyjnie: "...należy zgłosić się do lekarza".
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 20.09.20, 19:39
        big_grinbig_grinbig_grin
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 20.09.20, 19:45
      A ja tylko tytuł zacytuję:
      "Joanna Przetakiewicz zdradziła nam, co robi, by budować napięcie w związku"

Nie wiem, co tam piszą, bo jakoś nie jestem zainteresowana. uncertain

A już podpisy pod zdjęciami reklamującymi ciuchy mnie osłabiają - mniej więcej takie coś: "ukryje co trzeba" big_grin
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 20.09.20, 21:48
        Nie mam pojęcia, kim jest Joanna Przetakiewicz, więc tym bardziej nie jestem zainteresowana jej mądrościami życiowymi. Ale najwyraźniej bywają tacy, którzy są, bo inaczej nie byłoby takich tytułów. Chyba. wink

"ukryje co trzeba" - o tak, to mi się zawsze bardzo podoba. Szczególnie, jak już na miniaturce widać, że będzie dokładnie odwrotnie. big_grin
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 28.09.20, 16:23
      Uśmiechnij się:

"kac
      Kto to jest infuencerka, co to za słowo?

supermarjan
      @kac
      to wynajdywaczka, tu: wynajdywaczkini nowych szczepionek."

big_grin

Cytaty z forum pod artykułem "Infuencerka pokazała, co większość osób ukrywa w social mediach. Internauci jej teraz dziękują" na gazeta.pl.

LOL
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 28.09.20, 19:53
        Hehe big_grin
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 30.09.20, 16:18
      Spodobało mi się. Z komentarza pod artykułem dot. jednego z nowych ministrów:

"Im wyżej pawian siedzi na gałęzi, tym bardziej widać jego goły tyłek."
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 30.09.20, 21:31
        big_grin big_grin big_grin
    • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 15.10.20, 01:19
      Komentarz pod artykułem dot. noszenia maszeczek:

"Rząd: zabrania sr... pod drzewem.
      Barany:
      - sranie pod drzewem to moje hobby, bez tego zwariuję
      - ale pod jakim liściastym? iglastym?
      - tylko w dzień? w nocy chyba można
      - leszczyna to krzew? można pod nim sr...?
      - a jak wysram się pod drzewem wychylając dupę z samochodu to będzie ok?
      - toż to spisek leśników i Watykanu
      - młodym zabraniają sr... pod drzewem, a starzy sobie chodzą do Biedronki
      - to nawet Hitler tego nie zabraniał w czasie wojny
      - dajcie spokój, nie postawią policjanta pod każdym drzewem, będziemy sr... pod drzewem jak zawsze
      - zabronienie srania pod drzewem bez wprowadzenia stanu wojennego to złamanie konstytucji i RODO
      - gdyby nie 500+ i 13 emerytura to każdy mógłby sr... gdzie chce
      - no zabronili sr..., ale za platformy to i szcz... by zakazali"

Ubawiłam się. big_grin
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 15.10.20, 15:11
        Śmiechu nigdy dosyć. Po to czytam na forach, żeby się pośmiać, bo tak ogólnie do śmiechu nie jest. wink
        • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 15.10.20, 18:18
          Ano, nie jest. I do tego jeszcze ta depresyjna pogoda. uncertain
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 28.10.20, 13:18
      Z forum:
      M. gościna
      D. gościny
      C. gościnie
      B. gościnę
      N. gościną
      Ms. gościnie
      W. LITOŚCI!

Tytuł już mnie powalił: Agnieszka Ścigaj gościną porannej rozmowy Gazeta.pl.
      Pierwsze widzę, ale widzę, że oni już tak odmieniali "gościa". Hehe, trochę potrwało zanim do mnie dotarło... big_grin
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 28.10.20, 15:40
        *ma być gościnią (nawet komputer uważa, że takiego słowa nie ma big_grin)
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 28.10.20, 20:59
        Widziałam ten tytuł i miałam takie same odczucia. Ogólnie nie mam nic przeciwko żeńskim wersjom nazw zajmowanych stanowisk, no ale nie należy przesadzać. big_grin
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 28.10.20, 22:55
          Przyznam, że z trudem się przyzwyczajam. Taka np. "ministra" jeszcze mnie usztywnia.

Nie pamiętam, czy o tym pisałam, ale powala mnie "mam/nie mam wiedzę/ wiedzy. Jest w powszechnym użyciu, ale myślę, że to określenie jest nadużywane. I nawet sobie wyrobiłam teorię, bo jak to? - powiedzieć takie zwykłe (plebejskie) "nie wiem"?! - kiedy "nie mam wiedzy" brzmi tak dumnie, prawie górnolotnie. big_grin
          • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 29.10.20, 18:48
            Aha, ministra mi się nie podoba. Mogliby wymyślić coś lepiej brzmiącego. Choć tak naprawdę każde słowo będzie brzmiało dziwnie, bo jest nowe, a my przyzwyczailiśmy się do innego.

O maniu wiedzy nie wspominałaś jeszcze. wink Hmm... na to wyrażenie nie zwróciłam uwagi. Ale wydaje mi się powszechną tendencją, że ludzie lubią nadużywać określeń, które brzmią wg nich mądrze a nie jakoś tak zwyczajnie. Gdyby nie moja skleroza, przytoczyłabym Ci z pięć typowych przykładów. wink
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 09.12.20, 12:40
      To się trochę pośmiałam. big_grin

"Ja już wiem dzięki WP, że całe życie źle gotowałem ziemniaki. Nie umiem obierać jajek, tragicznie źle gotuję rosół, nie potrafię usmażyć sobie kotleta ani jajecznicy. Ale nic to....najgorsze co mnie w życiu spotkało to informacja, że sikam nieprawidłowo!!!!!! Jakżyc Panie Premierze? Jak żyć!!!"

- z komentarzy na WP pod art. Pod żadnym pozorem nie dodawaj mleka do kawy. To duży błąd
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 09.12.20, 22:06
        Widzę, że też dywersyfikujesz źródła informacji. wink

Czytuję czasami takie porady i zawsze jestem zdumiona, że wszystko źle robię.
        Ale kawy na szczęście nie pijam, więc przynajmniej ten jeden błąd mi nie grozi. big_grin
        Na WP jeszcze lepsze są artykuły o aktualnej pogodzie. Jak je czytam, zawsze mi się wydaje, że oni żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. wink
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 09.12.20, 22:23
          O, to muszę zwrócić uwagę, bo raczej nie czytuję o pogodzie - jaka jest widzę. wink

Ps. Ja czytuję czasem jakieś przepisy kulinarne (na różnych portalach) i przyznam, że niektóre są takie, że włosy dęba stają. big_grin
          • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 09.12.20, 23:52
            Tytuły tych o pogodzie z reguły sugerują jakieś katastrofizmy, więc na wszelki wypadek zaglądam.
            Wczoraj (datę sprawdziłam, tak, wczorajsza) było o tym, że od Europy po Japonię rozciąga się wielki antycyklon (w WP nie znają słowa 'wyż'), a my jesteśmy na jego obrzeżu i na razie napływa do nas ciepłe powietrze, ale za parę dni przyjdzie mróz. Aż nerwowo zajrzałam do swojej ulubionej prognozy, ale nie, ocieplenie już było, mróz mamy teraz, a za chwilę znowu się ociepli. big_grin

Na gotowaniu zbytnio się nie wyznaję, ale też zdarza mi się czytywać różne przepisy, które nie mają żadnego prawa się udać. wink
        • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 09.12.20, 22:25
          Ps. Jakiegoś trudnego słowa użyłaś. uncertain wink big_grin
          • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 09.12.20, 23:55
            Już je powinnaś znać, bo użyłam go po raz drugi. big_grin
            • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 10.12.20, 23:34
              No to ten pierwszy raz przegapiłam. LOL
              • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 11.12.20, 01:07
                Nie przegapiłaś, tylko już zapomniałaś. To było w pierwszym wątku z cytatami, 21.02.19, 19:41.
                Skomentowałaś je wtedy podobnie jak teraz. big_grin
                • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 12.12.20, 22:17
                  Znaczy... demencja. big_grin
                  A popatrz, wszyscy się do mnie zwracają kiedy coś się działo albo co działo się kiedyś. Pewnie jakaś wybiórcza. uncertain
                  • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 13.12.20, 01:05
                    Aha, zdecydowanie wybiórcza. Jeszcze nie jest z Tobą tak źle. big_grin
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 28.12.20, 13:34
      Poczytałam, posłuchałam i już nie wiem o co chodzi. uncertain

Do tego stosowne cytaty:
      "Minister Zdrowia - godzina policyjna. Premier - nie godzina policyjna, ale prośba. Szef Kancelarii - nie godzina i nie prośba, ale wymóg."
      "Radziłbym, żebyśmy traktowali - rządzący, opozycja i społeczeństwo - te obostrzenia związane z sylwestrem jako prośbę o odpowiedzialność."
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 28.12.20, 15:27
        E tam, przecież wiesz o co chodzi. O to samo, co zawsze. Godzina policyjna nie ma żadnego umocowania w prawie, jak dostaniesz mandat, to każdy sąd Ci go unieważni. Stąd ten bełkocik. wink
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 20.03.21, 14:29
      Cytat na dziś, przed spisem powszechnym:
      Będą też bardziej wrażliwe pytania, na przykład dotyczące ewentualnych niepełnosprawności czy wyznania, w którym wychowuje się dzieci.
      • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 20.03.21, 14:33
        (art. ze strony money.pl)
        Dane wrażliwe. Można pytać o wyznanie? Na tych wszystkich kursach doskonalących nauczali mnie że nie. Pewnie coś się zmieniło. Właściwie to zadaję sobie pytanie po co im to wiedzieć?
        • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 20.03.21, 18:47
          Taa... też jestem ciekawa, po co chcą to wiedzieć. Ale na pewno cel jakiś w tym jest. I na pewno nie jest to nic dobrego.

Zupełnie zapomniałam, że ten spis nad nami wisi w tym roku. No i sami mamy się spisywać przez internet. uncertain Zajrzałam na stronę spisu i na szczęście przy wszystkich wrażliwych pytaniach jest opcja: 'nie chcę odpowiadać na to pytanie'. Coś dla mnie. wink
    • stela2004 Re: Cytat na dziś - część druga 21.03.21, 12:20
      Cytat:
      Kto jest autorem tego idiotycznego tytułu:
      "Duże banki ostrzegają. Szybko wypłacaj gotówkę. Idą problemy"
      - z forum na dobreprogramy.pl - w artykule jest mowa o przerwach technicznych w kilku bankach.

I jeszcze: "Mam wypłacać pieniądze na weekend bo przerwa techniczna? To jest jakiś żart ze strony autora tego bezsensownego artykułu czy jak ?"
      "Dokładnie. Też mam dość tych bezsensownych tytułów. "Wypłać wszystko i zakop w ogródku...""
      big_grin

A na koniec najlepsze: "Jak wypłacają co wypłacają jak konto puste !!!"
      • k.fanka Re: Cytat na dziś - część druga 21.03.21, 13:53
        Hehe big_grin Od bardzo dawna widuję takie alarmistyczne tytuły na wielu portalach. Dawniej parę razy wchodziłam, artykuły zawsze okazywały się informacją o przerwie technicznej, przykładowo z soboty na niedzielę w godzinach 2:00-6:00. No i od tamtej pory nigdy nie zaglądam. Gorzej, jeśli kiedyś naprawdę nastąpi jakiś bankowy armageddon, a ja pozostanę w słodkiej nieświadomości. big_grin

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka