Dodaj do ulubionych

PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi

16.05.12, 15:01
W odpowiedzi na zapotrzebowanie zakladam watek informacyjny, w ktorym mozemy sie poradzic, co zrobic w przypadku jakichs trudnosci technicznych przy pisaniu postow. Z pewnoscia "wiedza zbiorowa" sie ujawni. smile
Obserwuj wątek
    • tzka Re: podnoszenie watkow - problem 16.05.12, 15:04
      Pozwole sobie skopiowac tutaj czesc dyskusji nt. podnoszenia watkow:

Nie wiem w czym tkwi problem - może któraś miała podobnie i coś zaradziła.
      Jak chcę "podnieść" wątek to wywala mi całą stronę - włącza się jakby z powrotem strona ogłoszenia albo "błąd na stronie".

ODP: A wpisujsesz coś w treśc czy tylko w tytuł? Żeby się wysłało to musi być coś w treści.
    • tzka Re: jak zamiescic zdjecia w watku - INSTRUKCJA 16.05.12, 15:06
      INSTRUKCJA - jak zamieścić zdjęcia w poście (dzięki agulce04):

Jak mamy zdjęcie gdzieś już umieszczone, to klikamy na nim prawym klawiszem myszy i wciskamy "właściwości". Pojawia się takie szare okienko i tam jest ścieżka do tego zdjęcia (adres) h t t p : / / w w w ..... (zrobiłam ze spacjami, żeby było widać, bo wklejało się od razu jako link) - kopiujemy to. Następnie pisząc post naciskamy IMG (nad tekstem a pod tematem są "guziczki") i tam to wklejamy. Można sprawdzić w podglądzie, czy nam się udało. smile
    • agnzimka Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 24.05.12, 10:12
      Chciałam wyszukać swoje wątki przez wyszukiwarkę i wyświetla mi się "Nie masz uprawnień do wyszukiwania na tym forum". O co chodzi?
      • tzka Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 25.05.12, 12:09
        Tez mi sie wyswietla taki komunikat. Pojecia nie mam, dlaczego... Moze jakies "usprawnienia" ze strony Agory? Wybralam "wyszukiw. zaawansowane" i dalo rade. smile
        • slonko1335 Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 25.05.12, 13:25
          to problem agorowy. Co jakiś czas niestety występuje na róznych forach, na szczęście znika stosunkowo szybko.
          • sisterofnight79 Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 25.05.12, 23:51
            proponuję żeby założyć nowy przyszpilony wątek "polecam sprzedającą", ten na ponad 2000 postów już się tnie przy otwieraniu.
            • tzka Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 26.05.12, 10:07
              Bardzo dobry pomysl. Zrobione. smile
              • sisterofnight79 Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 26.05.12, 22:52
                dzięki smile
    • tzka Re: dodawanie nowych uczestniczek - problemy techn 03.06.12, 08:10
      Od jakiegos czasu przy zglaszaniu uczestniczek pojawia sie jakis blad, co uniemozliwia mi dodawanie nowozglaszajacych sie. Dlatego musze wpisywac nicki recznie, a same zgłoszenia odrzucac. Jesli sie wiec zdarzylo, ze ktoras z ubiegajacych sie o przyjecie dostala zawiadomienie, ze zgloszenie zostalo odrzucone, prosze, by sie zalogowala i sprawdzila. Jeśli będzie miala z tym problem, prosze do mnie napisac.
    • kuba1206 dodawanie fotek z fofoforum 11.06.12, 08:22
      macie problemy z dodawanie fotek z forum foto - na gazecie???
      • jowitka345 Re: dodawanie fotek z fofoforum 11.06.12, 15:33
        tez mam problem z dodawaniem zdjęćconfused
        • kuba1206 Re: dodawanie fotek z fofoforum 13.06.12, 19:14
          widzę, że problem nadal jest bo dziewczynom fotek nie dodaje. to chyba gazeta coś nawala crying
    • mdet2 do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 23.06.12, 09:56
      chciałabym stworzyć galerię właśnie w tym programie, bo ta na fotoforum jest beznadziejna
      czy jest możliwość, aby przy instalacji Picasa nie "zasysał" dosłownie wszystkiego (wszystkich zdjęć i dokumentów) z kompa?
      czy można jakoś ręcznie wrzucić do albumu tylko te zdjęcia, które mnie interesują (ciuchów a nie moich dzieci)??
      liczę na Waszą fachową wiedzę smile
      • tzka Re: do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 25.06.12, 09:40
        Nie "zasysa" wszystkiego, co jest na kompie, tylko to, co przeniesiesz do galerii. Mozna tez tworzyc katalogi i ustawiac widocznosc albumow - udostepniac je jako publiczne, zostawiac ukryte.
        Program jest b. fajny, ma wiele mozliwosci, choc tez nie bez wad. Mi przestal pokazywac zrzucone na komp nowe fotki, musze je sama importowac, co zabiera czas.
        • pasik Re: do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 25.06.12, 10:38
          klikasz na górze okienko- prześlij wtedy otwiera nowo utworzony album
          ( po lewej na górze możesz zmienić nazwę albumu) następnie pojawia się
          komunikat- wybierz zdjęcia z komputera ( wrzucasz tylko te zdjęcia, które ciebie interesują)
          Zdjęcia można wrzucać przez stronę- picasaweb lub przez program Picasa ściągnięty na komputer ( jak wygodniej)

Po prawej masz opcje komu chcesz udostępnić zdjęcia albo opcje kto może zdjęcia oglądać- publiczny w internecie, osoby którym podeślesz linka lub tylko ty)
      • kwietniowka2011 Re: do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 02.07.12, 21:08
        jeżeli chcesz miec galerię ze zdjeciami do wstawienia tutaj, a nie obrabiac zdjęcia w samym programie, to wcale nie musisz uruchamiać programu picassa
        zakładasz sobie konto w google picassa na stronie głównej google i wrzucasz zdjęcia bezpośrednio z katalogów (ostatnia zakładka po prawej - rozwijasz więcej i tam są zdjęcia)
        ja tak własnie robię, zdjęcia docinam czy rozjaśniam w innym programie (XnView - do ściągnięcia w sieci w kilka minut)
        • pasik Re: do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 02.07.12, 22:00
          przecież o tym pisałyśmy powyżejtongue_out
          • kwietniowka2011 Re: do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 02.07.12, 22:26
            pasik napisała:

> przecież o tym pisałyśmy powyżejtongue_out

jakoś dla mnie to nie było takie oczywiste, a co dopiero dla kogoś kto nigdy tego nie robił

tzka napisała:
            "Program jest b. fajny, ma wiele mozliwosci, choc tez nie bez wad. Mi przestal pokazywac zrzucone na komp nowe fotki, musze je sama importowac, co zabiera czas."

wedlug mnie pisała o programie zainstalowanym na kompie, nie o stronie google picassa
            • pasik Re: do znawczyń Picasa - tworzenie galerii 02.07.12, 22:44
              no tak w liczbie mnogiej było... rzeczywiście Tzka pisała o programie a ja o koncie , wrzucaniu zdjęć przez stronę itp, aczkolwiek można było dokładniej
    • tzka Re: to NIE JEST watek o usuwaniu postow 08.07.12, 19:41
      Wiec prosze nie pisac wiecej na temat tego, czemu zostal usuniety czyjs watek. Z takimi pytaniami prosze sie zglaszac do mnie i do osob wspolmoderujacych forum. Watki sa usuwane JEDYNIE w przypadku, gdy sa nieregulamionowe, zgloszone do usuniecia przez autorke.
      Prosze sie stosowac do zasad regulaminu i nie bedzie podobnych problemow/pytan.
    • dorek_dd Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 18.07.12, 02:31
      czy jest mozliwosc edytowania swoich postow? chyba nie widze takiej opcji ...
      z gory dziekuje za odp
      • tzka Re: PROBLEMY TECHNICZNE - zapytania i odpowiedzi 18.07.12, 08:30
        Nie ma, niestety. Mozna ew. zglosic do skasowania i napisac nowy.
        Rada ode mnie - redagujcie swoje oferty najpierw w Wordzie lub innym podobnym programie, by pozniej przekleic na forum.
        • dorek_dd jak usunac zdjecia z watku? 04.10.12, 21:29
          w sytuacji kiedy rzecz sie sprzedala, skoro nie mozna edytowac postow?
          jedyne co przychodzi mi na mysl to usunac z programu, w ktorym zdjecie bylo wstawione, ale ja wolalabym jednak je tam zatrzymac ...
          macie jakies inny pomysl jak to mozna zrobic?
          • pasik Re: jak usunac zdjecia z watku? 04.10.12, 21:55
            usuwam z wątku ale przenosząc np do innego albumu( jeżeli zależy mi na zdjęciach)
            chyba innej opcji nie ma
          • tzka Re: jak usunac zdjecia z watku? 07.10.12, 08:47
            Nie ma edycji postow, wiec nie ma tez mozliwosci usuwania fotek. Jedynie zawiadamiasz w formie odpowiedzi, ze dana rzecz jest sprzedana. Mozna tez, jak sugeruje pasik, przeniesc fotke do innego albumu (jesli korzystasz z galerii typu Picasa np.).
            Lub po prostu usuwasz watek i zakladasz nowy, z rzeczami, ktore sa aktualne.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka