Dodaj do ulubionych

Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k...

IP: 77.236.26.* 12.01.11, 08:20
zdumiewajaca to jest glupota systemuu i urzednikow
Obserwuj wątek
  • Gość: mmm Pulchna na bruk IP: *.multi-play.net.pl 12.01.11, 08:28
   Mam nadzieję,że wkrótce Pulchna straci prace w NFZ i że bedzie miała problem ze znalezieniem kolejnej roboty. Pani Pulchna, czy pani nie jest wstyd firmowac swoją twarza (bo nie inteligencją) tych głupot , które robi NFZ. Przecież pani twarz jest znienawidzona przez pacjentów i pracowników ochrony zdrowia. Wiem , że to pani praca, ale nikt nie wie jak sie nazwyają ci urzednicy , którzy są odpowiedzialni za te sytuację ale to pani jest kojarzona z tym dziadostwem
   • Gość: el Re: Pulchna na bruk IP: 10.28.33.* 12.01.11, 09:33
    kobiety wiedzą wszystko
    • Gość: Prawy Bulanowska na bruk IP: 77.236.25.* 12.01.11, 16:31
     Co Wy chcecie od szeregowego pracownika NFZ. Ludzie opamiętajcie się. Dyrektorem Oddziału NFZ w Małopolsce jest b.działaczka PO Barbara BULANOWSKA, Barbara BULANOWSKA, Barbara BULANOWSKA. I ona na bruk!!!!
  • Gość: Piotr Romaniewski Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... IP: 149.156.52.* 12.01.11, 09:37
   Tym swoim w TV lalala p. PulchnA PRZYZNAŁA, że nie wie - jak to powiedzieć (NA WIZJI!!!) To są objawy defektu mózgu!
   Ale p. Pulchna to nic. Dyr. p. Bulanowska to jest dopiero... dopiero... PO....B. Nie występuje już w TV. Z powodu? Brak mózgu?
  • blackdok Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... 12.01.11, 09:58
   Chyba jednak jest "trochę" bezczelności ze strony rzeczniczki NFZ. Twierdzenie ze ktoś kogoś straszy i zdziwienie, że ktoś śmiał wystawić prawdziwą informację o nie przyjmowaniu pacjentów w związku z brakiem kontraktu z NFZ. Ciekaw jestem czy będą jakiekolwiek przeprosiny ze strony monopolisty - NFZ.
  • Gość: emeryt Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.11, 10:30
   PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHORE PAŃSTWO POLSKIE!!!!!!!!
   ZLIKWIDOWAĆ DURNOWATY NFZ!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: pacjent Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... IP: 62.92.82.* 12.01.11, 12:15
   do p. Pulchnej - zdumiewająca to jest arogancja, żeby nie powiedzieć dosadniej, urzędników małopolskiego NFZ. Pani czasem nie zdumiewa częstotliwość własnych występów w obronie, bezsensownych, głupich, bezdusznych, krzywdzących decyzji instytucji, którą pani reprezentuje?
  • Gość: Rozbrojony Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... IP: 27.116.58.* 12.01.11, 13:45
   Chwileczkę, najlepsza przychodnia kardiologiczna w mieście ma rejestrator EKG w...sąsiednim budynku? A stetoskop o 2 przystanki tramwajowe dalej? I wielkie larum czemu im odebrano kontrakt? Paradne.
   Pracowałem w Afryce i w mikroklinice dla 200 żołnierzy miałem EKG, AED i defibrylator pod ręką. Na Saharze.
   • iza.iks Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy 12.01.11, 13:58
    sprostuję... ekg ma na miejscu, nawet specjalny gabinet obsługiwany przez trzy pielęgniarki... ale nie ma holtera na miejscu bo ma 3 pracownie holterowskie z kilkudziesięcioma urządzeniami na które mnie ma miejsca w samej poradni ( w sumie przychodnia mogłaby wpisac na stan jakiś jeden przestarzały sprzęt - w rankingu by się "podciągneła") Dodatkowo 5 pracowni ze sprzętem ultrasonograficznym który również nie jest w miejscu poradni :-) ale przy klinikach a wszystko na pradnickiej 80, nie u sąsiada za płotem.
    Problem jest inny, cena za te świadczenia nie jest 6,5zł a po takich stawkach kontraktował MOW NFZ 2 przystanki dalej.

    • Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 14:08
     No to ja się bardzo cieszę że inna przychodnia 2 przystanki dalej dostała ten kontrakt. Bo pewnie ma na miejscu i holtera i EKG. I pewnie będą w niej przyjmować dobrzy specjaliści.
     A przedewszystkim robią taniej, a więc można zakontraktować dwa razy więcej świadczeń!
     Dzięki temu pacjenci będą czekali dwa razy krócej na wizytę i jest znacznie większa szansa na uratowanie życia któregoś z nich!
     • Gość: albi Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: 149.156.180.* 12.01.11, 14:25
      to się lecz dwa przystanki dalej....powodzenia :-)

      tylko coby nie trzeba było badań powtarzać, bo sprzęt trochę gorszej jakości i specjaliści z mniejszym doświadczeniem oj przy schorzeniach kardiologicznych to może być za późno... choć nie, wtedy chcąc czy nie chcąc trafisz do jp2 bo mają dyżury kardiologii interwencyjnej ale twój lekarz pewnie to będzie mieć gdzieś, bo tam ci życie uratują
      • Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 17:35
       Zdaje się że przyjmować może tylko lekarz kardiolog, czyli lekarz którego szkolenie trwało 11 lat!

       W przychodni musi być holter i echokardiograf.

       A czy to że szpital JP2 jest jeszcze lepiej wyposażony i udostępnia przychodni przy szpitalnej korzystanie z super sprzętu oznacza że jeżeli zażyczy sobie 50 zł za wizytę a przychodnia obok zarząda jedynie 10 a spełnia wszystkie normy to powinniśmy wykupić w tej przychodni przyszpitalnej porady po cenie jakich żąda szpital?
       Może odebralibyśmy w ten sposób kilku setkom pacjentów szanse na przeżycie, bo nie mieliby szybkiego dostępu do lekarza. Bo ilość pieniędzy w systemie zawsze będzie ograniczona.
       • astrum-on-line Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy 12.01.11, 19:36
        Może ktoś, kto kształcił się 30 lat i otacza się zespołem ludzi, którzy kształcili się po 20 lat nie ma ochoty pracować za 10 zł za godzinę? A w przychodni, która oferuje przyjęcia pięć razy taniej może pracują specjaliści, którzy kształcili się 11 lat i satysfakcjonuje ich 5 zł na godzinę, bo zakładają, że im się i tak urwie z kopert albo od przedstawicieli medycznych?
        Nie wszystko można tak przeliczać prosto na pieniądze. Jeżeli wybieramy wariant najtańszy, to zaczynają nam się walić budynki (hala w Katowicach), wybuchać gazy (dwie kopalnie), sypać szkło ze ścian (Galeria). Może jednak lepiej zapłacić dobrze za wiedzę kogoś kto zrobi coś porządnie niż zapłacić trochę za coś, co za chwilę trzeba będzie poprawiać. Jak idziesz do lekarza i płacisz mu z własnej kieszenie to szukasz taniego lekarza czy dobrego lekarza?
        • Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 13.01.11, 02:43
         Oczywiście że szukam dobrego lekarza.
         NFZ też stawia określone wymagania, wśród nich takie że przyjmować może tylko lekarz kardiolog - czyli ten który jak pisałem wcześniej kształcił się 11 lat. Za ile ten lekarz chce przyjmować - to nie moja, nie pana ani nawet nie NFZtu sprawa. To sprawa pomiędzy nim a właścicielem przychodni. Właściciel przychodni oferuje NFZtowi określoną kwotę za poradę. NFZ sprawdza czy spełnia wszystkie wymagania (wcale nie niskie) i decyduje o zakontraktowaniu określonej liczby wizyt. Albo nie, bo obok ma ofertę bardziej korzystną cenowo, a również spełniającą wymogi jakościowe.
         • Gość: ... Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.ifj.edu.pl 13.01.11, 09:55
          Tylko pytanie w ilu takich "tanich" przychodniach "pracuje" taki "doświadczony" lekarz? W 5 / 10/ 30, bo przecież i w Nowym Sączu i w Krynicy i w Ciechocinku też chcą mieć najlepszych specjalistów, prawda? To tak jak z wieloma profesorami na uczelniach - pracują na 4-5 etatach, ale żaden student ich nigdy nie widział...
          • Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 18.01.11, 21:34
           NFZ kontraktuje usługi wykonane przez lekarza specjalistę - w tym wypadku kardiologa. Jeżeli ma Pan jakiekolwiek dowody na to że to nie lekarz specjalista przyjmuje w przychodni a przychodnia zgarnia kasę za poradę specjalistyczną to polecam wizytę w najbliższej prokuraturze celem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
  • Gość: kloda A wyborcza pozwu się nie boi? IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 14:04
   Skąd pomysł że przychodnia przy Szpitalu JP2 jest najlepsza?!
   Jak sama gazeta przyznaje sprzęt znajduje się w budynku obok - w szpitalu!
   W przychodni natomiast nie ma sprzętu, a lekarze nie ci sami, głównie stażyści.

   Jeżeli by ten sprzęt i ci specjaliści pracowali w przychodni a nie w szpitalu to przychodnia pewnie miałaby najlepszy kontrakt w mieście... ale tak nie jest.
   • Gość: albi Re: A wyborcza pozwu się nie boi? IP: 149.156.180.* 12.01.11, 14:19
    > Jeżeli by ten sprzęt i ci specjaliści pracowali w przychodni a nie w szpitalu t
    > o przychodnia pewnie miałaby najlepszy kontrakt w mieście... ale tak nie jest.

    Akurat tak jest, że ci sami specjaliści i sprzęt pracuje na rzecz poradni. Może coś innego zaważyło...
    NFZ jak twierdzi pani Pulchna wyszedł na przeciw pacjentowi, pokontraktował w prywatnych placówkach świadczenia za niższą cenę i ma... problem ze szpitalem jp2, który posiadając największe doświadczenie i zaplecze kardiologiczne w Małopolsce nie ma kontraktu, bo się ceni.
    • Gość: albi Re: A wyborcza pozwu się nie boi? IP: 149.156.180.* 12.01.11, 14:33
     na marginesie też bym się cenił gdybym dysponował tym co oni!!!
  • ratmed999 Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... 13.01.11, 11:17
   A ja jednak uważam, że szpital JPII nie jest "palcówką medyczną"...Troszkę niefortunna literówka ;-).
  • studioh przestałem chodzić do tej przychodni. Ustalenie 13.01.11, 12:43
   terminu trwało miesiącami. Oczekiwanie na korytarzu po 5 godz od ustalonej godz. Raz przyszedł doktor...i zasnął, zmęczony jak sądzę praca na nocną zmianę. To, że przychodnia jest przy b. dobrym szpitalu nic nie znaczy. Jej organizacja jest zła. Lekarze odwalają swoją robotę. Przeniosłem się do Narutowicza. Inny świat!
  • Gość: scept Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.11, 11:50
   Hm, a moją Matule uśmiercili. Czuła się pełna energii , ale im zaufała. Zrobili skrzep i przy operacji.....nic sie nie dało zrobić. To nie budynek zawinił , to jakiś konował z tego szpitala
  • dr_pitcher Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... 29.01.11, 21:49
   Wszedzie na swiecie w przychodniach przyszpitalnych przewaznie nie ma sprzetu - bo jest to niepotrzebne mnozenie bytow. Kazdy szpital ma bowiem odpowiednie i wysoko wyspecjalizowane pracownie diagnostyczne, do ktorych w razie potrzeby pacjenci sa kierowani.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka