Dodaj do ulubionych

Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k...

IP: 77.236.26.* 12.01.11, 08:20
zdumiewajaca to jest glupota systemuu i urzednikow
Obserwuj wątek
    • Gość: mmm Pulchna na bruk IP: *.multi-play.net.pl 12.01.11, 08:28
      Mam nadzieję,że wkrótce Pulchna straci prace w NFZ i że bedzie miała problem ze znalezieniem kolejnej roboty. Pani Pulchna, czy pani nie jest wstyd firmowac swoją twarza (bo nie inteligencją) tych głupot , które robi NFZ. Przecież pani twarz jest znienawidzona przez pacjentów i pracowników ochrony zdrowia. Wiem , że to pani praca, ale nikt nie wie jak sie nazwyają ci urzednicy , którzy są odpowiedzialni za te sytuację ale to pani jest kojarzona z tym dziadostwem
    • blackdok Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy k... 12.01.11, 09:58
      Chyba jednak jest "trochę" bezczelności ze strony rzeczniczki NFZ. Twierdzenie ze ktoś kogoś straszy i zdziwienie, że ktoś śmiał wystawić prawdziwą informację o nie przyjmowaniu pacjentów w związku z brakiem kontraktu z NFZ. Ciekaw jestem czy będą jakiekolwiek przeprosiny ze strony monopolisty - NFZ.
      • iza.iks Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy 12.01.11, 13:58
        sprostuję... ekg ma na miejscu, nawet specjalny gabinet obsługiwany przez trzy pielęgniarki... ale nie ma holtera na miejscu bo ma 3 pracownie holterowskie z kilkudziesięcioma urządzeniami na które mnie ma miejsca w samej poradni ( w sumie przychodnia mogłaby wpisac na stan jakiś jeden przestarzały sprzęt - w rankingu by się "podciągneła") Dodatkowo 5 pracowni ze sprzętem ultrasonograficznym który również nie jest w miejscu poradni :-) ale przy klinikach a wszystko na pradnickiej 80, nie u sąsiada za płotem.
        Problem jest inny, cena za te świadczenia nie jest 6,5zł a po takich stawkach kontraktował MOW NFZ 2 przystanki dalej.

• Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 14:08
          No to ja się bardzo cieszę że inna przychodnia 2 przystanki dalej dostała ten kontrakt. Bo pewnie ma na miejscu i holtera i EKG. I pewnie będą w niej przyjmować dobrzy specjaliści.
          A przedewszystkim robią taniej, a więc można zakontraktować dwa razy więcej świadczeń!
          Dzięki temu pacjenci będą czekali dwa razy krócej na wizytę i jest znacznie większa szansa na uratowanie życia któregoś z nich!
          • Gość: albi Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: 149.156.180.* 12.01.11, 14:25
            to się lecz dwa przystanki dalej....powodzenia :-)

tylko coby nie trzeba było badań powtarzać, bo sprzęt trochę gorszej jakości i specjaliści z mniejszym doświadczeniem oj przy schorzeniach kardiologicznych to może być za późno... choć nie, wtedy chcąc czy nie chcąc trafisz do jp2 bo mają dyżury kardiologii interwencyjnej ale twój lekarz pewnie to będzie mieć gdzieś, bo tam ci życie uratują
            • Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 17:35
              Zdaje się że przyjmować może tylko lekarz kardiolog, czyli lekarz którego szkolenie trwało 11 lat!

W przychodni musi być holter i echokardiograf.

A czy to że szpital JP2 jest jeszcze lepiej wyposażony i udostępnia przychodni przy szpitalnej korzystanie z super sprzętu oznacza że jeżeli zażyczy sobie 50 zł za wizytę a przychodnia obok zarząda jedynie 10 a spełnia wszystkie normy to powinniśmy wykupić w tej przychodni przyszpitalnej porady po cenie jakich żąda szpital?
              Może odebralibyśmy w ten sposób kilku setkom pacjentów szanse na przeżycie, bo nie mieliby szybkiego dostępu do lekarza. Bo ilość pieniędzy w systemie zawsze będzie ograniczona.
              • astrum-on-line Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy 12.01.11, 19:36
                Może ktoś, kto kształcił się 30 lat i otacza się zespołem ludzi, którzy kształcili się po 20 lat nie ma ochoty pracować za 10 zł za godzinę? A w przychodni, która oferuje przyjęcia pięć razy taniej może pracują specjaliści, którzy kształcili się 11 lat i satysfakcjonuje ich 5 zł na godzinę, bo zakładają, że im się i tak urwie z kopert albo od przedstawicieli medycznych?
                Nie wszystko można tak przeliczać prosto na pieniądze. Jeżeli wybieramy wariant najtańszy, to zaczynają nam się walić budynki (hala w Katowicach), wybuchać gazy (dwie kopalnie), sypać szkło ze ścian (Galeria). Może jednak lepiej zapłacić dobrze za wiedzę kogoś kto zrobi coś porządnie niż zapłacić trochę za coś, co za chwilę trzeba będzie poprawiać. Jak idziesz do lekarza i płacisz mu z własnej kieszenie to szukasz taniego lekarza czy dobrego lekarza?
                • Gość: kloda Re: Kardiologia: najlepsza przychodnia, najniższy IP: *.net.autocom.pl 13.01.11, 02:43
                  Oczywiście że szukam dobrego lekarza.
                  NFZ też stawia określone wymagania, wśród nich takie że przyjmować może tylko lekarz kardiolog - czyli ten który jak pisałem wcześniej kształcił się 11 lat. Za ile ten lekarz chce przyjmować - to nie moja, nie pana ani nawet nie NFZtu sprawa. To sprawa pomiędzy nim a właścicielem przychodni. Właściciel przychodni oferuje NFZtowi określoną kwotę za poradę. NFZ sprawdza czy spełnia wszystkie wymagania (wcale nie niskie) i decyduje o zakontraktowaniu określonej liczby wizyt. Albo nie, bo obok ma ofertę bardziej korzystną cenowo, a również spełniającą wymogi jakościowe.
    • Gość: kloda A wyborcza pozwu się nie boi? IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 14:04
      Skąd pomysł że przychodnia przy Szpitalu JP2 jest najlepsza?!
      Jak sama gazeta przyznaje sprzęt znajduje się w budynku obok - w szpitalu!
      W przychodni natomiast nie ma sprzętu, a lekarze nie ci sami, głównie stażyści.

Jeżeli by ten sprzęt i ci specjaliści pracowali w przychodni a nie w szpitalu to przychodnia pewnie miałaby najlepszy kontrakt w mieście... ale tak nie jest.
      • Gość: albi Re: A wyborcza pozwu się nie boi? IP: 149.156.180.* 12.01.11, 14:19
        > Jeżeli by ten sprzęt i ci specjaliści pracowali w przychodni a nie w szpitalu t
        > o przychodnia pewnie miałaby najlepszy kontrakt w mieście... ale tak nie jest.

Akurat tak jest, że ci sami specjaliści i sprzęt pracuje na rzecz poradni. Może coś innego zaważyło...
        NFZ jak twierdzi pani Pulchna wyszedł na przeciw pacjentowi, pokontraktował w prywatnych placówkach świadczenia za niższą cenę i ma... problem ze szpitalem jp2, który posiadając największe doświadczenie i zaplecze kardiologiczne w Małopolsce nie ma kontraktu, bo się ceni.
    • studioh przestałem chodzić do tej przychodni. Ustalenie 13.01.11, 12:43
      terminu trwało miesiącami. Oczekiwanie na korytarzu po 5 godz od ustalonej godz. Raz przyszedł doktor...i zasnął, zmęczony jak sądzę praca na nocną zmianę. To, że przychodnia jest przy b. dobrym szpitalu nic nie znaczy. Jej organizacja jest zła. Lekarze odwalają swoją robotę. Przeniosłem się do Narutowicza. Inny świat!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka