Dodaj do ulubionych

W swojej przychodni muszę teraz płacić

12.01.11, 13:21
rewelacyjne wieści głosowaliście na popaprańców to teraz do piachu...
Obserwuj wątek
  • Gość: kloda Wyborczo gratuluje poziomu faktu! IP: *.net.autocom.pl 12.01.11, 13:57
   Rozumiem że redaktorzy nie mogą pokusić się o jakąkolwiek głębszą analizę?
   Może ci świadczeniodawcy zaoferowali zbyt wysokie ceny? Może inne przychodnie dysponują lepszym zapleczem technicznym?

   Pokazują tylko żal ludzi którzy nie są w stanie zrozumieć że mogą iść do nowej, często lepszej i ładniejszej przychodni. Często w tej nowej przychodni będzie ich przyjmował nawet ich ulubiony lekarz. A może nawet lepszy fachowiec, o wyższych kwalifikacjach.

   Może wypadałoby zrobić zdjęcia tych przychodni które nie dostały kontraktów i tych nowych placówek które te kontrakty zawarły? To by chyba wiele wyjaśniło.
  • Gość: gugcia0 jerzy1973 ma 150% racji,polscy wyborcy, IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 14:09
   w wiekszosci ludzie biedni,bo jak nazwac dochody netto miedzy 250 do 450 euro w srodku Europy,gdy ceny sa prawie jak w RFN,glosowali,ku mojemu zdziwieniu na PO-partie liberalna,czyli lansujaca model turbo kapitalizmu bez swiadczen socjalnych,wspierania slabych,biednych,starych,chorych,zle wyedukowanych,nie przystosowanych.Definicje liberalizmu,jego historie,zalozenia,itp mozna znaleźć w Internecie,a kto go nie ma w encyklopedii.W RFN,kraju sporo zamozniejszym ,35% ludzi popiera partie socjalno-chrzescijanskie,ok.30% partie socjal demokratyczna,ok.10% partie neo-komunistyczna, ok.8% partie ekologiczna ,a jedynie miedzy 5 do 7% partie liberlana (FDP) kopie polskiej PO.Dlaczego tak jest w Niemczech?Bo tam ludzie chca zrownowazonego kapitalizmu ze socjalnym obliczem,nawet czasem zbyt socjalnym,stad dlugi RFN.U nas z nieznanych powodow, no,moze jeden jest znany-niechec do PiS,wiekszosc relatywnie biednych ludzi wybiera partie ludzi bogatych,realizujaca bez ogrodek program dobry dla bankow,firm,deweloperow,biznesu i tej czesci urzednikow,ktora umie laczyc swoje funkcje z robieniem kasy,np. on w wydziale architektury w gminie,zona ma firme budowlana,syn architekt,brat budowlaniec.Jezeli nadal bedziemy w 2011 wybierac PO to ,jak pisze,dosc dosadnie jerzy 1973,pojdziemy do piachu,ci bez lekarza i lekarstw, a inni beda placic np.7 zl za litr benzyny,VAT25%,beda pracowac za 1200 zl netto,bo pracodawcy znajac sytuacje w kraju zaoferuja tylko tyle,mowiac,ze jak sie nie podoba to mozna wyjechac,zwolnic sie,itp...Niestety,rodacy,akt wyborczy to dawanie pozwolenia na rzadzenie wlasnym!!!!!! losem na 4 lata .Nie mozna wybierac kogos,bo ma ladne ubranie,milo mowi,gra w pilke,obiecuje boiska,ma luz i puszcza oko do mlodych,ze pil winko i palil ziolo.Nie mozna glosowac przeciw komus a wybierac czasem jeszcze gorsze warunki.Wiem,ze jest maly wybor,ale jest.Mlodzi powinni myslec o swoim zyciu za 10 czy 30 lat,problem bajerow z OFE ich wlasnie dotyczy,dzis sa mlodzi i zdrowi,za 30 lat beda mniej zdrowi i sprawni,a z emerytur okrojonych do 200 czy 300 euro na miesiac nie bedzie sie milo zylo.Mlodzi powinni mniej sie bawic i olewac polityke,bo polityka zajmie sie nimi,i to szybko.Mlodzi musza tez jesc,mieszkac i tankowac,czasem placic kredyt, a czasem chorowac.Problemy starych szybko beda ich problemami.
   • nova-4 Re: nie dziwi 12.01.11, 14:52
    To było iść do lekarza, gdzie teraz jest za darmo (czyli refundowane). Lekarz, to lekarz. Nie pojmuję... Pomysleć, poprosić kogoś młodszego, żeby powiedział gdzie iść, a nie biadolić ! Na takich przychodniach bez kontraktu powinny wisieć ogłoszenia, gdzie się można leczyć bez opłat, ale nie... Niech pacjenci cierpią i płacą
    • Gość: j Re: nie dziwi IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 15:32
     1. prywatna przychodnia nic nie musi, np. wywieszac kartek z adresami konkurencji
     2. dlaczego starsza pani nie poszla po leki do lekarza POZ? wlasnie takie osoby jak ona generuja dlugie kolejki do specjalistow, ktorzy maja ustawic leczenie, a jesli nic nowego sie nie dzieje, to do dalszego leczenia wystarczy lekarz POZ
    • Gość: obywatel Re: nie dziwi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.11, 06:43
     Swięta prawda. Mnie tylko zastanawia, co robią w sprawie doinformowania zdezorientowanych starszych ludzi (tak samo reagują, gdy na osiedlu zmienia siedzibę sklep czy fryzjer) władze miasta, województwa,organizacje typu MOPS...? O dzielnicach nie wspomnę, bo te dopiero, za sprawą nami rządzących, się konstytuują. NFZ tylko kupuje usługi i ma to zrobić w myśl prawa, dobrze i oszczędnie, by nie roztrwonić mizernych, o czym pisze turpin pieniędzy, a system wszystko wchłonie. Nie ma kwoty, która zadowoliłaby firmy farmaceutyczne i chcących coraz więcej zarabić pracowników medycznych.
     Co jednak robią nasi włodarze? Zachowują się zachowawczo bądź koniunkturalnie, na fali wrzasku podjudzonego tłumu, zamiast doinformować chorych, zdezorientowanych i w związku z tym zrozpaczone jednostki.
     Przecież lekarz, który utracił kontrakt, nie wywiesi informacji o konkurencji, wręcz odwrotnie, podjudzi, poda nieprawdę albo przemilczy, to co dla niego niewygodne.
     Co robią gazety, zamiast drukować listy placówek, które zakontraktowały swiadczenia? Ano...
   • haldeman79 Niektórzy z nas płacą już dość duże składki... 12.01.11, 16:06
    turpin napisał:

    > Przy obecnym stanie kolektywnej umysłowości Narodu Polskiego każdy polityk, któ
    > ry powiedziałby przed wyborami, że np. za wizytę u lekarza trzeba zabulić dwie
    > dychy, a za hospitalizację stówę i do tego podnieść składkę zdrowotną co najmni
    > ej o połowę, mógłby już przestać mówić cokolwiek innego i zacząć rozglądać się
    > za inną pracą. Wara od mojej kieszeni!

    ...zdrowotne i niewiele z tego wynika. Według Ciebie mamy jednak płacić jeszcze więcej?
    • Gość: kacyk Re: Niektórzy z nas płacą już dość duże składki.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.11, 18:18
     miło czasmi przeczytać coś naprawdę intersującego. Tym bardziej nisko się Tobie kłaniam. Nic dodać, nic ująć (może to smutno, że "nic", ale na to nic nie poradzimy). Swoją drogą czasami zastanawiałem się jak nawzać "to zjawisko"... Teraz będę pamiętać, dobrze powiedziane "kolektywna umysłowość"...
     Smutne, ale jakże prawdziwe.
     Powodzenia dla Ciebie.
    • turpin Niestety tak - składka musi być większa. 12.01.11, 18:45
     Albo tak jak w Szwajcarii lub w ubezpieczeniach samochodowych - jakiś 'udział własny', oznaczający, że sam płacisz sobie za jakieś tam pierdoły do pewnej progowej kwoty na rok (tak w praktyce zresztą w pewnej mierze sprawy w Polsce się mają, bo chyba coraz większa grupa ludzi z banalnymi sprawami korzysta wyłącznie z prywatnej służby zdrowia).

     I strzykawka i aparat to pozytronowej tomografii emisyjnej w Polsce kosztuje mniej więcej tyle samo, co w Anglii. Płace są oczywiście niższe (o ok. 4-5 razy), ale płace mają coraz mniejszy udział w kosztach opieki zdrowotnej, w miarę, jak medycyna się unowocześnia i nieuchronnie drożeje. Anglicy wydają ok pięć razy tyle na głowę, co Polska, a i tak skąpią (w porównaniu z resztą Zachodu).

   • Gość: kacyk Re: To trzeba isc do przychodni, gdzie jest kontr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.11, 18:08
    Nie mam sentymentu do GW, ale to co wypisujesz, nie ma z tym nic wspólnego.
    Sam se ciulu jedź kilka kilometrów do innego lekarza, albo lepiej - do innego powiatu.
    Nie masz zielonego pojecia o tym, o czym piszesz.
    To jest - jełopie - starszy człowiek, który wymaga spokoju, szacunku i opieki, jak najbliżej swojego domu. To jest człowiek, który w życiu przeszedł tyle, że ty nigdy tego nie zobaczysz ze swoim podejściem. Ktoś cię w przyszłości "eksterminuje" w ramach towjego naturalnego prawa do eutanazji.
    A ten Człowiek teraz prosi tylko o jedno, aby dać mu świety spokój i pozwolić mu w tym spokoju żyć. Czy to tak wiele, żeby mógł korzystać z lekarza, któremu od lat ufa, który nigdy go nie zawiódł.
    Obyś zdrowy był...
  • Gość: buahahahaha "a także ze względu na falę ataków" IP: *.centertel.pl 12.01.11, 16:43
   "W związku z zainteresowaniem mediów i opinii publicznej procesem kontraktowania przez Małopolski Oddział NFZ świadczeń medycznych, a także ze względu na falę ataków dotyczących wyników konkursów ofert w naszym województwie - Dyrekcja Małopolskiego Oddziału NFZ zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz Prezesa NFZ z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli dotyczącej prowadzonego postępowania, jego legalności oraz rzetelności.
   MOW NFZ działa w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, a priorytetem tych działań jest interes Pacjenta - zapewnienie mu bezpieczeństwa i jak najpełniejszego dostępu do świadczeń medycznych. Te priorytety były również celem kontraktowania świadczeń. Małopolski Oddział NFZ już z początkiem grudnia – po otrzymaniu pisma ze strony Szpitali powiatowych, deklarował pełną gotowość do poddania się kontroli ze strony właściwych organów. Jesteśmy przekonani, że rzetelne i profesjonalne postępowanie kontrolne w sposób bezstronny oceni tryb przeprowadzenia i wyniki konkursów ofert w Małopolsce. "
   www.nfz-krakow.pl/index.php?site=art&idd=11&ida=434-
   znakomite zagranie dyrekcji. odziedziczyła po poprzednikach takich a nie innych ludzi i może kilka spraw się wyjaśni.
  • Gość: miko co na to minister Kopacz? IP: *.nsystem.pl 12.01.11, 19:05
   śmieje się wyborcom PO w twarz? Otóż nie!
   Bo są to młodzi, zdrowi, wykształceni dobrze zarabiający z dużych miast.
   Oni nie chorują a jeśli i tak, to mają pieniądze na internistę. Gdy już będą chorzy to POlska dawno upadnie.
   Jak na razie system wykańcza mohery z małymi emeryturami.

   Ale weźmie się i za was. Wasze emerytury bo cięciach DT nawet nie starczą na internistę, kiedyś.

  • Gość: r2011 Proste zlikwidować recepty IP: *.ds19.agh.edu.pl / 192.168.48.* 12.01.11, 23:55
   Zlikwidować recepty, ludzie leczą się od lat na te same choroby i biorą te same leki i chodzą do lekarza tylko po receptę. Niestety ale wszystko zmienia się na gorsze a obywatelom karzą oglądać tvn, płacić coraz wyższe podatki, pracować za pensję minimalną, czekać na emeryturę najlepiej do 90 roku życia, oddawać dzieci do adopcji parom homoseksualnym, i oczywiście głosować na PO która to wszystko wprowadza w życie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka