Dodaj do ulubionych

Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam !

17.02.11, 09:31
Uważajcie na oferty Groupon wybielanie zębów za 400 zl zamiast 1000 zl itp

Kilku znajomych to kupiło i NIKT NIE JEST ZADOWOLONY ! Zęby są takie same jak były ...

Pytałem o to zaprzyjaźnionego od lat dentystę i twierdzi, że sam zabieg Beyond MUSI DAĆ EFEKTY, tylko jeśli nie widać ich za pierwszym razem trzeba PONOWIĆ zabieg, aż do skutku, niestety oferty na Groupon nie obejmują tej opcji i dentysta wykonuje zabieg tylko raz, do tego może używać gorszych lamp itp Jeśli planujesz profesjonalne wybielania zębów to lepiej się nie połakomić na okazję typu 400 zl zamiast 1300 zl, bo efekt BĘDZIE ŻADEN.
Obserwuj wątek
    • zywiolak Re: Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam ! 16.03.11, 09:56
      Eh, ludzie to naiwne jednak są - cytując moją babcię.

Primo, zabieg lampą Beyond wykonuje się w około trzech sesjach po piętnaście minut, nie ma bata żeby efektu nie było, no chyba, że ktoś latami zaniedbywał zęby (bez scalingu i piaskowania) lub ma je naturalnie, nierówno zmineralizowane. W tym ostatnim przypadku to warto się zastanowić nad zasadnością zabiegu. Potem w ramach usługi pacjent dostaje rodzaj nakładki na zęby z żelem w tubce, który nakłada na nakładkę np.: w nocy żeby utrwalić efekty leczenia.

Secundo, niska jakość wykonywanej usługi wynika ze specyfiki współpracy gabinetu z Grouponem. Groupon wymaga obniżenia ceny o conajmniej 50%, najczęściej jest to 60-80%. Czyli obniżamy cenę z powiedzmy 1000 zł na 400 zł. Z tego Groupon bierze 50% plus VAT. Czyli dla gabinetu zostaje 400 zł - 246 zł = 154 zł. Za tą kasę trzeba opłacić pracę asystentki i koszty materiałowe, co oznacza, że gabinet na tym nie zarabia i funduje sobie raczej drogą reklamę. Oczywiście szyny utrwalającej efekty leczenia nie dostaniecie, o tym to zapomnijcie.

Tertio, jak 280 osób wykupi kupon do realizacji w przeciągu pół roku to sobie wyobraźcie ile czasu potrzeba na taką masę klienta przy standardowym wybielaniu? 45 minut x 280 = 12 600 minut czyli 210 h! A w międzyczasie gabinet musi normalnie funkcjonować i zarabiać. Przyjąć trzeba każdego, czasu mało, więc się zabieg skraca i następny proszę! Tylko szybciutko bo mi lampa stygnie a poza tym pacjent komercyjny czeka.

Najpierw sobie zęby wyczyśćcie przy normalnej wizycie higienizacyjnej (piaskowanie, scaling) a potem się porywajcie na wybielanie, może macie ładne ząbki ale osad i kamień zrobiły swoje? Oszczędzicie nie 600 stów, a 800 zł, bo taka wizyta higienizacyjna kosztuje jakieś 2 stówy (scaling, piasek i fluor).

Pozdrawiam amatorów Groupona i jego ofert medycznych.
    • Gość: robi Re: Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam ! IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.11, 18:41
      Nie zgadzam się z tezą przedmówcy.

Wybielanie na grouponie ma jeden cel. Sciągnięcie jak największej ilości ludzi do gabinetu jak najmniejszym kosztem. Co z tego , że dentysta na samym wybielaniu nie zarobi nic , skoro na przygotowaniu do wybielania to odrobi. Poza tym odrabia koszty marketingowe własną pracą, nie musi wykładać pieniędzy na marketing.
      A jeżeli to wybielanie , czy cokolwiek innego co wywala do groupona, spieprzy to tylko świadczy o tym, że z każdą inną rzeczą zrobi to samo i najlepiej więcej już do takiego nie chodzić.
      Najdroższa impreza w tego typu interesie to pozyskanie klienta i akurat groupon nadaje się do tego jak nic innego. A co taki delikwent zrobi z tym klientem jak już go dostanie na tacy to inna sprawa.
      Zawody medyczne nie mają żadnego przygotowania marketingowego i w tym cały problem. Jeżeli dając ofertę w Grouponie na Śląsku zostaje ona wysłana do 270tys ludzi przychodzi z tego 150 na których za wybielanie nie zarabia się nic (i nie dokłada) ale za przygotowanie do wybielania średnio 100 zł za osobe a dodatkowo 10% sie w gabinecie spodoba i zostaną stałymi klientami (pacjentami) czyli w 6 miesięcy zostawią 500 zł to mamy z tego tytułu przychód 22500 zł. W te 6 miesięcy bez marketingu zrobi tych wybielań góra 5 ( średnio rynkowo 800 zł ) co daje przychód 4000 zł.

Reasumując nie można patrzeć na groupona jako na źródło przychodów bo jego konstrukcja to wyklucza.

Taka jest KOLEGO idea grupona, nie tylko w tej branży.
      • Gość: zywiolak Re: Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam ! IP: *.adsl.inetia.pl 17.03.11, 11:07
        To wszystko "kolego" cacy i tak pewnie jest by the book. A w praktyce interes groupon-a jest często sprzeczny z interesem gabinetu. Wy chcecie sprzedać jak najwięcej kuponów (nie dziwie się - przy tej prowizji) i natrzepać kasy a gabinet powisieć na stronie i pojawić się na listach mailingowych.

Oczywiście, że część pacjentów zostanie, część wykona scaling i piaskowanie przed wybielaniem, ale w znakomitej większości pacjent z Groupona to pacjent incydentalny, polujący na okazje. Normalnie nie zdecydowałby się na wybielanie bo 1k to sporo, zęby jak będzie trzeba to wyleczy na NFZ, raz do roku przysługuje w ramach funduszu scaling.

Tak jak pisałem, niska jakość nie wynika ze złych intencji gabinetu a z dużego volumenu klientów, na których gabinet nie zarabia i którzy zajmują czas. To jest po prostu poniesiony koszt marketingowy, a koszty się minimalizuje jak tylko można.

I proszę mi tu nie walić ściemy, że "Zawody medyczne nie mają żadnego przygotowania marketingowego i w tym cały problem." Jak się prowadzi własny gabinet to trzeba być specem od marketingu i proszę mi wierzyć Groupon to nie jest all-in-one wonder, są inne, mniej kosztowne i skuteczniejsze w długiej perspektywie czasowej sposoby na reklamę.

Pozdrawiam dział PR Groupona.
        • Gość: czarny Re: Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam ! IP: 188.123.102.* 08.08.11, 10:06
          Ludzie są bez wyobraźni dziś w łodzi wybielanie lampą beyond za 279 pln jak wcześniej przedmówca zauważył 50% dla grupona jeszcze podatek 18% to zostaje około 112 złotych dla lekarza bez światła sterylizacji asysty . Lekarz proponuje jeszcze skaling z piaskowaniem na tej samej wizycie co nie jest do końca zgodne ze sztuką bo powinny upłynąć ze dwa dni chociaż. tak nawiasem. Ale do celu najbardziej kompletny zestaw do beyonda to 250 pln. niech mi ktoś powie jakim g...nem oni to robią.
    • groupon123 Re: Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam ! 09.08.11, 16:57
      Idea Groupon polega na tym, że prezentujemy różnego rodzaju usługi po obniżonej cenie w nowych, ciekawych, chętnie odwiedzanych miejscach. Dokładamy wszelkich starań, aby oferty wyświetlane na naszym portalu były napisane w sposób jasny i klarowny dla każdego użytkownika. Dzięki temu klient doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co kupuje. Wie, że z grouponu często można skorzystać tylko raz. To jednak wystarczy, aby ocenić jakość usługi realizowanej przez naszego partnera i zdecydować czy warto być stałym bywalcem danego miejsca czy już nigdy więcej się tam nie pojawić.

Z pozdrowieniami
      Zespół Groupon.pl
      info@groupon.pl
    • roszpunka3 Re: Groupon wybielanie zębów. Ostrzegam ! 19.08.11, 11:50
      Lepiej korzystać z bezpieczniejszych metod wybielania zębów, niektóre z nich można można samemu wykonać w zaciszu domowym, są różne paski wybielające etc. Znalazłam ostatnio też metodę, w której wybielanie nakłada się pędzelkiem w formie błyszczyka. Fajna odmiana, nazywa się Liquid Smile, szukam informacji o tym i póki co spotykam się z dobrymi opiniami. Sama zastanawiam się nad najlepszą metodą...
    • Gość: denti Bzdura! IP: *.globalconnect.pl 16.11.11, 18:31
      Wiesz w czym jest problem...? Polacy w 75% nie dbają o zęby!!! Rzadkie wizyty u stomatologa, oszczędzanie na szczoteczkach (wymiana po 6mies?!), niepoprawne mycie, pełno kamienia, nalotu itd... Później jest mega oferta reklamowa i w pierwszej kolejności rzucają się "brudasy", nawet z resztkami jedzenia między zębami oczekując mega efektu!!! No proszę Was TAK SIĘ NIE DA! Niestety takie jest nasze społeczeństwo, w większości... Poza tym, zalecenia po zabiegu... "a kogo to interesuje, od jednej kawy czy papierosa, przecież mi nie zżółkną..."
      Ponad to wiadome jest, że na forach internetowych siedzą tylko sfrustrowane i niezadowolone osoby, które nie dopuszczają do siebie swoich wieloletnich zaniedbań...
      • Gość: Miodzio Re: Bzdura! IP: 176.31.202.* 07.02.12, 12:25
        Zgadzam się co do joty. Dbam o zęby regularnie i kupiłam na gruponie czy innym podobnym serwisie wybielanie lampą zoom w alfadental - byłam zachwycona efektem. Ale fakt, że regularnie chodzę na piaskowanie, więc w moim przypadku główną kwestią było usunięcie przebarwień z kawy i papierosów. Co ciekawe zastosowałam się do zaleceń i powstrzymałam sie z piciem kawy i ograniczyłam palenie na kilka dni - efekty utrzymują się bardzo długo. Jak ktoś nie dba o zeby i nie stosuje się do zaleceń po wybielaniu to w życiu nie bedzie z wybielania zadowolony.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka