Dodaj do ulubionych

Zapłacili za zabieg, chcą zwrotu pieniędzy

IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.11, 09:22
Ja wam proponuję abyście zainteresowali się taką sprawą jak dentysta . To przytrafić się może wszystkim . Wystarczy że nie korzystasz z usług stomatologa w przychodni , jak byś sprawdził w NFZ ile razy naprawiałeś sobie ząbki to byś oszalał albo inaczej wszystkie masz zdrowe bo zaocznie ci je naprawiają . Ty do prywatnego płacisz a w przychodni kasa leci że ci robili ha, ha!
Obserwuj wątek
   • Gość: CM Re: Zapłacili za zabieg, chcą zwrotu pieniędzy IP: *.telnet.krakow.pl 09.09.11, 10:22
    Kolejny cwaniak, co to krzyczy zza większego kolegi "lać go, po mordzie!". W przeciwieństwie do Ciebie, ona nie pracuje dzięki takim czy innym papierom, tylko wyjątkowym, bardzo rzadkim umiejętnościom. Wyrok za oszustwo- dla zasady? Ok, tylko gdzie to oszustwo- bo wg mnie to raczej nieścisłości w rozliczeniach z których lekarka nie miała specjalnych korzyści. Rodzice zobaczyli z powrotem po paręnaście stówek, to co im zależy, jeśli prokurator pyta i namawia już któryś raz?
   • Gość: MM. Re: Zapłacili za zabieg, chcą zwrotu pieniędzy IP: *.akopol.com 09.09.11, 10:31
    Niestety...-nie wiadomo, co wybrać. Oskarżyc, czy uniewinnić. A jak się kobieta obrazi, zostawi ten cały "interes" w tym kraju i wyjedzie za granicę, gdzie ją tak naprawdę przyjmą z pocałowaniem ręki? To co wtedy z chorymi dziećmi??? Chrapusta jest jedną z nielicznych takich specjalistów w Polsce... To świetny chirurg! Ale kłopot w tym, że jej umiejętności -to jedno, a chęć nachapania się kasy - to drugie. ;-( Zresztą - nie tylko ona bierze grube pieniądze - prawie każdy lekarz (z naprawdę nielicznymi wyjątkami) oparłby się pokusie łapuwkarstwa. I to nie tylko lekarz. TAKA JEST NATURA LUDZKA...-niestety - paskudna. ;-(
    • slav_ Re: Zapłacili za zabieg, chcą zwrotu pieniędzy 09.09.11, 13:37
     > y lekarz (z naprawdę nielicznymi wyjątkami) oparłby się pokusie łapuwkarstwa.

     w tym procesie nie ma ani jednego zarzutu łapówkarstwa

     (...)oszustwa na szkodę pacjentów. Większość z nich dotyczyła pobierania pieniędzy za operacje, które mogli mieć bezpłatnie (koszt pokrywał NFZ).(...)

     no właśnie "mogli mieć bezpłatnie" - tylko że wybierali leczenie odpłatne by na operację nie czekać w kolejce, to nie było żadne oszustwo tylko świadomy wybór rodziców którym potem się zrobiło żal wydanych na leczenie dziecka pieniędzy bo "mogło być bezpłatnie" - to trzeba było poczekać

     każdy ubezpieczony pacjent leczący się w Polsce prywatnie mógłby pozwać lekarza któremu zapłacił o zwrot pieniędzy bo jako ubezpieczony w nfz "mógłby mieć leczenie bezpłatnie"

     a rozliczenie rachunków i faktur za leczenie to działka księgowego a nie lekarza
    • slav_ Re: Zapłacili za zabieg, chcą zwrotu pieniędzy 09.09.11, 15:34
     > urg! Ale kłopot w tym, że jej umiejętności -to jedno, a chęć nachapania się kas
     > y - to drugie.

     I właśnie dla tego dr Chrapusta robi gruby błąd pracując nadal w Polsce.
     Bo nigdzie na świecie nikt by tak o niej nie powiedział.
     Bo wszędzie uznawano by że za to co robi "gruba kasa" (że użyję podobnego języka) się jej należy i jeszcze byliby wdzięczni że chce dla nich pracować lecząc.
     Już pomijam te szczegóły że aby porządnie zarobić nie musiała by pracować w kilku miejscach i chandryczyć się z pacjentami o faktury (!).
     A w Polsce "chce się nachapać kasy".
     Powinna pracować tam gdzie będzie szanowana - Polska tym krajem nie jest.
     • turpin praca poza Polską, z praktycznego punktu widzenia 07.10.12, 19:41
      slav_ napisał:
      >
      > I właśnie dla tego dr Chrapusta robi gruby błąd pracując nadal w Polsce.

      Widzisz, Kolego, z tak barwną kartoteką pracę można znaleźć od ręki wyłącznie w Zimbabwe i na Grenlandii (jednak pod warunkiem, że ta ostatnia uwolni się wreszcie od nieznośnego duńskiego jarzma).

      I doprawdy nie ma to znaczenia, czyś ze sądów Rzeczpospolitej Nr Trzy i Trzy Czwarte na koniec wyszedł winnym, czy też nie - potencjalny pracodawca będzie wolał zatrudnić Hindusa z nieskazitelną kartoteką, niż Polkę, której wytłumaczenie okoliczności niewinności zajęłoby około sześciu godzin.

      Tak się sprawy w nieco szerszym świecie mają. Ludzie unikają kłopotów.
  • Gość: Polka dentysta z NFZ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.11, 13:41
   dołączam się do dyskusji o dentystach - kiedyś był taki artykuł o dentystach, którzy robią zęby odpłatnie, za co również płaci NFZ, czyli biorą podwójnie za jedno świadczenie. Mój mąż chodzi do jednej babki, a ta mu a to 150, a to 300 - no niby nie dużo w porównaniu do tego, co wziąłby prywatny, ale skoro nielegalnie? Do tego wystawiają paragoniki wypisywane, więc może jednak legalnie? Może mi to ktoś wyjaśni?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka