Dodaj do ulubionych

Zakażenie świerzbem w krakowskim centrum rehabi...

17.05.12, 09:30
Oddajmy głos pacjentom KCR: - Teraz zupełnie inaczej patrzymy na to, w jaki sposób byliśmy tam rehabilitowani. Nigdy nie widzieliśmy, żeby personel pomiędzy jednym a drugim chorym odkażał materace, łóżka do masażu czy inny sprzęt. Może czas to zmienić i wprowadzić rygory sanitarne?

Gazeto! Sprawdźcie co się dzieje na Oddziale Zakaźnym Szpitala Rydygiera.
To samo albo i jeszcze gorzej. Przebywają tam ludzie z różnymi paskudnymi schorzeniami. Chcą być wyleczeni a nie nabawić się czegoś dodatkowo. Po pacjentach nie dezynfekuje, nawet nie myje się materacy (są ceratowe, łatwo można je odkazić). Zmienia się jedynie paskudne koce.
W salach gdzie przebywają pacjenci nie ma żadnych kosmetyków, nawet mydła. W toaletach nie ma mydła ani papieru toaletowego. Lekarze nie dezynfekują rąk idąc od pacjenta do pacjenta. Przenoszą na rękach wszystkie choroby.
Pacjenci z tego oddziału chcąc skorzystać z dodatkowych badań są przez personel prowadzeni podziemnymi korytarzami do innych oddziałów.
Po drodze pojawiają się nawet w Oddziale Położniczym, jeśli pielęgniarka akurat tam chce z kimś porozmawiać. Pacjenci zakaźni na oddziale gdzie są noworodki!

To jest temat na duży artykuł! Chętnie opowiem więcej. Moje spostrzeżenia dotyczą aktualnej sytuacji.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka