Dodaj do ulubionych

Dyrektor Szpitala im. Babińskiego odwołana

IP: *.multi-play.net.pl 02.07.12, 17:01
Oto jaka jest prawdziwa przyczyna strajku:
(cytuję za stroną www.strajk-kobierzyn.pl redagowaną przez Komitet Strajkowy)

Historia sporu dotyczy niepokoju o przyszłość szpitala: czy blisko 100 - letni szpital z wiekową historią i dorobkiem ma szansę na dalszy rozwój czy weźmie w górę chęć zysku obecnie zarządzających samorządem województwa, ze sprzedaży atrakcyjnego terenu?
Informacja o uchwale Zarządu Województwa Małopolskiego nr 409/09 z dnia 21.04.2009 r., w której Szpital Babińskiego wraz z lokalami mieszkalnymi umieszczono jako lokal do zbycia, wywołała duży niepokój i protest pracowników, mieszkańców tego terenu oraz pacjentów szpitala.

Protest ten został wyrażony w Liście otwartym pracowników szpitala w sprawie przyszłości opieki psychiatrycznej w województwie małopolskim z dnia 25 maja 2009 r. Wcześniej lekarze wnioskowali o spotkanie z członkiem Zarządu Województwa w sprawie przyszłości szpitala, plańow restrukturyzacji, ewentualnego przeniesienia - pismo z dnia 19.05.2009 r.
Odpowiedź Zarządu z 7.07.2009 r. oraz w drugim piśmie z tego samego dnia potwierdziła te plany i bynajmniej nie przyczyniła się do uspokojenia nastrojów.

Sposób zarządzania szpitalem przez dyrektora - zarówno substancją materialną, jak i przejawiający się w relacjach z pracownikami, przyczynił się do wniosku, że celem sprawowanej funkcji jest doprowadzenie do zlikwidowania szpitala.
Przewodniczący związków zawodowych funkcjonujących na terenie Szpitala Babińskiego wyrazili w imieniu pracowników protest wobec takiego zarządzania pani dyrektor w trzech kolejnych votach nieufności:
1. Votum nieufności z dnia 22.09.2009 r.
2. II Votum nieufności z dnia 9.03.2010 r.
3. III Votum nieufności z dnia 5.04.2011 r.

Obecny strajk wpisuje się w ciąg sporu z dyrekcją szpitala i jest wyrazem bezradości jego załogi.
Obserwuj wątek
  • Gość: Zły Re: Dyrektor Szpitala im. Babińskiego odwołana IP: *.gemini.net.pl 02.07.12, 17:36
   Wszystkim przywódca strajku radzę wrócic na ziemie! Dyrektor odwołany ale co z tego żaden następny tez nie bedzie dobry. Czeka was restrukturyzacja zatrudnienia, outsourcing usług niemedycznych i brak dalszych podwyżek jesteście zadowoleni?! Gratuluje Pani Jędras! ta restrukturyzacja dotknie przedewszystkim członków Pani związku i co teraz pani zrobi pozostali was opuszczą oni są personelem medycznym bez którego szpital nie bedzie działał ale bez pozostałego personelu może funkcjonować i to lepiej. A może stołek dyrektora zapewni pani realizacje wygórowanych ambicji! Do dzieła!!! Ja reprezentuje tą część załogi która chce pracować spokojnie bez pani! Gratuluje przejdzie pani do historii jako ta która przyczyniła sie do likwidacji tego szpitala. GRATULUJE !
   • Gość: jpg Re: Dyrektor Szpitala im. Babińskiego odwołana IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.12, 18:25
    Sabotażysto, gdzie byłeś kiedy głosowano w sprawie strajku? Wyraziłeś swoje zdanie? Jeśli nie, to teraz nie płacz. A jeśli byłeś zadowolony z sytuacji w szpitalu, to trzeba było pójść do związków zawodowych i DYSKUTOWAĆ, a nie teraz wylewać swoją złość.

    Ja reprezentuje tą część załogi która chce pr
    > acować spokojnie bez pani!

    Tiaaa, anonimowo w internecie... :)
   • Gość: Zły Re: Dyrektor Szpitala im. Babińskiego odwołana IP: *.free.aero2.net.pl 02.07.12, 18:31
    Uwaga! To podszywaniec i prowokator dyrektorki!!! Nie zwracajcie uwagi na jego judzenie w typie artykułów Wyborczej. Zżera go wściekłość, że się nie załapie na konfitury przy prywatyzacji szpitala i wyprzedaży terenów. Natomiast walka się nie kończy.Wciąż trzeba patrzeć na ręce rządzącym i wszelkim hienom krążącym wokół szpitala Babińskiego czekającym, żeby wyrwać jakiś smaczny, acz krwawy kąsek z żywego organizmu szpitala...
    • Gość: Zły Re: Dyrektor Szpitala im. Babińskiego odwołana IP: *.gemini.net.pl 02.07.12, 22:26
     A TO ZE STR. URZEDU MARSZAŁKOWSKIEGO PRZECZYTAJ SOBIE BARANKU! Teraz władze regionu zamierzają rozważyć możliwość restrukturyzacji szpitala.
     Podniesienia płac i odwołania dyrektor Marzeny Grochowskiej domagali się pracownicy szpitala uczestniczący w trwającym od maja proteście. Zarzucali jej złe zarządzanie placówką i brak wizji rozwoju. Dziś Zarząd Województwa zdecydował o odwołaniu dotychczasowej dyrekcji. Jutro władze regionu ogłoszą konkurs na nowego dyrektora lecznicy. Do tego czasu obowiązki te pełnić będzie dotychczasowa z-ca dyr. Danuta Woźniak. – Analizując szczegółowo problem w szpitalu na kolejnych posiedzeniach Zarządu uznaliśmy, że wypaliła się możliwość dalszej współpracy z kierownictwem szpitala – komentował marszałek Marek Sowa. [u]Jak wyjaśnił nie ma możliwości podniesienia płac pracownikom, bo to zagraża sytuacji finansowej placówki. Argumentował także, że średnie płace pracowników są wyższe niż w innych placówkach służby zdrowia w Małopolsce.Dodał, że Zarząd nie wyklucza w najbliższym czasie rozważenia możliwości restrukturyzacji szpitala. Finanse placówki ma uratować m.in. wprowadzenie outsourcingu jak także przekazanie spółce zarządzania częścią nieruchomości, tak by mogła być wykorzystana na inne cele. – Będzie pełne przyzwolenie Zarządu dla takiego rozwiązania, bo to jedyna szansa na poprawę kondycji ekonomicznej szpitala.[/b] Jeśli w większości małopolskich szpitali takie usługi weszły, to z punktu ekonomicznego takie podejście jest jak najbardziej uzasadnione – wyjaśniał marszałek.
   • Gość: kolejny pracownik Re: Dyrektor Szpitala im. Babińskiego odwołana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.12, 21:50
    Pani Jedrys na Dyrektora!!!!!!! to dopiero byłaby komedia... ale z drugiej strony samodzielnie zniszczyłaby Szpital, może trzeba dać jej działać dalej? i jako związkowiec i jako dyrektor pogrzebie kobierzyn!!!!!!!!!!!!! i przejdzie do historii!!!!! a moze i nią ktoś steruje? a ona patrzy w niego tak jak część tych pracowników, których namówiła do strajkowania w nią patrzyła i tak samo daje się manipulować :) bo każdy o zdrowym umyśle nie jest tak krótkowzroczny zastanowiłby się co będzie dalej z kobierzynem, naprawdę szkoda żeby go zniszczyła, jest wielu pracowników, którzy się identyfikują ze szpitalem i chcą dla niego pracować!!!!!!!!!
    • dymsza1 restrukturyzacja.... 03.07.12, 10:26
     zwyczajnie się temu szpitalowi przyda bo marnowanych w nim pieniędzy sporo a oszczędności się czają :
     -na lekarzach np.-za dużo ich zwyczajnie jest i za dużo wysysają szpitalnej kasy(za jeden dyżur i w tysiącach zdarzyło się ,że brali)a wprowadzenie zmianowości dobrze by im zrobiło a i dodanie trochę roboty też...
     -na psychologach i terapeutach-za dużo ich i nic nie robią wciąż tylko kawka,papierosek, nieustanne zebrania i nagminne wcześniejsze wyjścia i późniejsze przyjścia do pracy...
     -salowe z komunistycznymi przyzwyczajeniami najpierw sobie do domów a potem resztki pacjentom na talerz a co tam...a środki czystości trochę dla siebie resztę rozmaić z wodą...
     -restrukturyzacja przydałaby się też aptece-na oddziale dwudziestu pacjentów a wydanych na tydzień leków np. na nadciśnienie cztery opakowania a w ogóle interesuje się ktoś gdzie te leki znikają...
     -także technice gdzie komuną wali aż na kilometr-na 10ciu pracowników 10ciu kierowników i zawsze dwóch pracowników do wymiany jednej żarówki...
     -likwidacja zbędnych stanowisk-np pielęgniarka oddziałowa...itp.itp...nowy dyrektor ma pole do popisu....enjoy....

      • dymsza1 przestań bredzić... 03.07.12, 18:36
       ...jeżeli masz kontakt ze szpitalem(a wiem,że masz bo tak na wszystkich forach się nim podniecasz)to wiesz,że mam rację-ja na własne oczy widziałem pseudo-techników we dwójkę wymieniających żarówkę,psychologów i terapeutów 'pracujących' po niecałe 6 godzin,pasek lekarza z kwotą za dyżur,pielęgniarki 'biorące' sobie leki i salowe wynoszące żarło i środki czystości...nie gadam tu niczego czego bym wcześniej nie widział...restrukturyzacja jest jedynym lekarstwem na wyplenienie patologii w tym szpitalu...
   • dymsza1 krecik.... 19.07.12, 06:43
    pytanie brzmi: co jest lepsze lis w kurniku czy lis czający się przy kurniku?nie odpuszczą dopóki nie wybiorą wszystkich kokosów-przepraszam jaj...
    • Gość: gość Re: krecik.... IP: *.ilot.edu.pl 14.08.12, 10:02
     z cała pewnością warto się zastanowić nad sensem i jakością prowadzenia terapii psychoanalitycznej w kobierzyńskim szpitalu, ponieważ:
     krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12072287,Laryngolog_z_nozem_i_tluczkiem_do_miesa_scigal_pacjentke.html
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka