Dodaj do ulubionych

Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje leku

IP: *.dynamic.chello.pl 13.07.12, 13:17
Ministerstwo nawet sie nie zajaknelo. Nie od dzis wiadomo ze urzednicy to umyslowe doly.
Obserwuj wątek
    • Gość: ministra Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje IP: *.min-pan.krakow.pl 13.07.12, 14:47
      Ministerstwo które zarządzane jest przez jaką władzę? Kto jest ministrem, kto jego szefem?
      • krzych.korab NFZ nie jest po to by o was dbać. Dba o siebie 14.07.12, 05:42
        i własne zarobki na politycznych stołkach.
    • Gość: asd Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje IP: *.stinger.kracen.pl 13.07.12, 15:03
      popis intelektu
    • Gość: ret Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje IP: *.sta.asta-net.com.pl 13.07.12, 15:40
      Super, kolejna grupa pacjentów która ministerstwo ma w pewnej części ciała.
      A kto jest winny? Lekarze, bo przecież nie minister, nie prezes nie urzednik, dziwne że jeszcze reżimowa giewu nie napisała o tym.
    • artur737 Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje leku 13.07.12, 16:18
      NFZ nie jest od pomagania pacjentom tylko od ich lupienia oraz od lupienia lekarzy.
      • Gość: ret Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje IP: *.sta.asta-net.com.pl 13.07.12, 16:57
        zapomniałeś o najważniejszym, nfz jest celem samym w sobie, wazne tez są premie, kwaki i marnotrawienie naszych pieniędzy.
    • r1111111 Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje leku 13.07.12, 16:56
      Wycofano ten droższy z listy refundowanych? Wyborcy POwzięli decyzję, teraz niech ich nie dziwią konsekwencje takiego, a nie innego wyboru (Pani Kopacz i Arłukowicz).
    • Gość: Zofija Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje leku IP: *.zarzew.net 13.07.12, 19:12
      No wolne żarty!!! NFZ przecież nie jest do pomagania ludziom, to jest urząd od pomagania swoim urzędasom. Wazne ze maja TAM stolki. No i wazne zeby nie wydawano zbyt wiele na leki itd gdyz wystarczyc musi przede wszystkim na premie, nagrody i niezle pensje dla "rozdzielających" te dobra. Tylko naiwni mogą sądzić, ze uzyskają od NFZ jakieś info na temat starań OBCYCH koncernow chcących poprawić los polskich pacjentów.
    • irza Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje leku 13.07.12, 21:24
      Tego leku nie ma także w Szczecinie - moja recepta czeka w aptece już od miesiąca - myślę, że nie ma w całej Polsce. W NFZ Szczecin polecono mi zadzwonić do Izby Lekarskiej, a tam poradzono, abym dzwoniła po wszystkich aptekach, może któraś ma!!!! Zadnej centralnej informacji nasz system zaopatrzenia w leki nie posiada! W desperacji zadzwoniłam do AstraZeneca, obiecali wysłać 1 opakowanie do mojej apteki i.....wysłali do innej. Mam problem, bo na recepcie były 2 leki i ten drugi już wykupiłam, więc nie mogę recepty zrealizować częściowo w innej aptece. HORROR. Wiem już, że Entocort mają apteki w Niemczech (mam blisko), realizują recepty z Unii Europejskiej ale na 100%. Opakowanie 100 szt kosztuje 160 EURO. Czy NFZ mi zwróci nadpłatę?
      • irza Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje 13.07.12, 21:40
        Errata: w NFZ polecono mi dzwonić do Izby Aptekarskiej (a nie Lekarskiej). Reszta jak wyżej.
    • olias Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje 13.07.12, 21:34
      upał był, będzie się Bardzo Ważny Pan Urzędnik zajmował jakimiś problemami byle ch....w.

jak się porówna reakcję obcej firmy i polskiego urzędu chce się tylko jednego - usłyszeć na ulicach "Dzień to jest ich ostatni". Bo polskiego Bardzo Ważnego Pana Urzędnika właściwego podejścia do obywatela nauczy tylko sznur na latarni.
    • Gość: gośćsobotni typowa polityka koncernu IP: *.play-internet.pl 14.07.12, 07:04
      domyślam się że zależy im na zwiększeniu sprzedaży droższego leku, może nawet konkurencji na zasadzie brydżowej, tzn my wam zwiększymy sprzedaż jednego leku a my wam drugiego... Możliwe że w ten sposób blokuje się zakupy leku na tanich rynkach i dostarczanie ich na rynki gdzie cena jest droga? Polityka lekowa to bardzo ważna część polityki społecznej, jeśli rząd nie może okiełznać cen leków to jakość życia ludzi się pogarsza co wzmaga niezadowolenie społeczne. Koncerny dobrze to wiedzą i realizują swoją politykę maksymalizacji zysków. Godzenie się na ich dyktat to droga donikąd.
    • Gość: panda Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje leku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.12, 07:26
      "Artykuł" zawiera taką ilości bzdur, że aż nie chce się komentować. Może tylko jedno: autorki nawet nie próbowały zrozumieć, sąd stukrotna różnica w cenie. Do każdego opakowania Entocortu na receptę państwo dopłaca kilkaset złotych (pacjent płaci ryczałt), a drugi identyczny preparat Budenofalk nie miał "szczęścia" i nie trafił na listę leków refundowanych.
      • Gość: Kamila Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje IP: 77.236.24.* 14.07.12, 22:56
        Widzisz, nieco się mylisz. Nie wiem na czym to polega, ale identyczność tych leków jest mocno dyskusyjna. Moja lekarka od początku przypisywała mi Budenofalk, jakiś czas temu był ogromny problem z jego dostaniem. I oczywiście aptekom udało się "wcisnąć" mi odpowiednik (mimo że lekarka mnie przed tym ostrzegała). No i był cały okres przystosowywania się do sterydu od nowa. Wykwity na skórze, chomicze policzki, spuchnięte paluchy, wymioty itd. Wróciłam do Budenofalku kiedy tylko się dało - od razu lepiej.
    • Gość: Eternit Choroba Chrona to mit IP: *.acn.waw.pl 14.07.12, 11:33
      Ludzie oszczędzają na jedzeniu i kupują w hipermarketach przeterminowane produkty na super promocjach. Czego efektem jest permanentne zatrucie pokarmowe. Moja mama miała to samo i też jej wmówili tą pseudochorobę i faszerowali lekami. Przekonałęm ją, że zamiast płacić za leki lepiej kupować lepsze jedzenie i po kilku tygodniach wyzdrowiała.
      • Gość: Kamila Re: Choroba Chrona to mit IP: 77.236.24.* 14.07.12, 23:03
        O czym Ty człowieku mówisz? Myślisz, że przetoki w jelitach, wrzody i przewężenia, które usuwa się operacyjnie to wymysł? Nie wchłanianie witamin i mikroelementów mimo jedzenia odpowiednich produktów? A lepsze jedzenie nie jest receptą. Przy Crohnie zjesz sałatkę czy inną zdrową rzecz i od razu lecisz do toalety. Przy zaostrzeniu to tylko bułeczki czy ryż. A jakże zdrowy błonnik, podobnie jak wiele innych produktów odpada na zawsze praktycznie.
        Twoja mama miała szczęście i może miała tylko biegunki, ale módl się, żeby bez brania leków nie musiała jednak doświadczyć prawdziwego koszmaru tej choroby.
    • marek-lipski Leki bez oplat dla wszystkich dzieci.Dorosli musza 14.07.12, 11:34
      za swoje leki placic,chyba ze maja
      male zarobki lub choruja od lat.
      Zadam lekow dla emerytow bez oplat.
      Natychmiast aby ta zaraza politykow
      nie dotarla do EU zachodniej.

A fabryka w Szwecjii nie stanela tylko
      dostawy sa ograniczone.Krakow ma zawsze
      rezerwy a do Forst(Lausitz,kolo Zasiek,15 minut do Zar)
      sa bezposrednie polaczenia z Krakowa,
      gdzie mozna te leki kupic.

Dodatkowe ubezpieczenia w Niemczech
      i macie leki bez oplat.Dodam ze jesli
      macie dzieci to mozna to tak
      zrealizowac aby dzieci mialy leki
      bez oplat czego rzad w Polsce,oczekuje
      nie wprowadzajac lekow dla dzieci,bez oplat.
    • Gość: Piotr placebo czyli pozorowanie leczenia IP: *.mmpnet207.tnp.pl 14.07.12, 13:00
      Czy nikogo nie dziwi fakt, że 30 lat temu ludzie umierali na raka, bo nie było leku, i przez 30 lat absolutnie nic się nie zmieniło (oprócz leków przeciwbólowych) - ludzie dalej umierają na raka?
      Co jakiś czas pojawiają się newsy o przełomie w badaniach nad leczeniem raka i co się dzieje z tymi przełomami?? Komu one przeszkadzają w interesach? Komu nie na rękę jest znalezienie i wprowadzenie na rynek lekarstwa na raka? Odpowiedź jest prosta - koncernom farmaceutycznym.
      Temat dla ambitnych dziennikarzy.
    • zofia.gora0 Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje 08.10.15, 22:13
      Od miesiąca czekają chorzy i ja też na dostawę leku o nazwie ISOPTIN SR 120mg Bardzo poważny problem do załatwienia od zaraz!!!!
      • Gość: ona Re: Fabryka w Szwecji stanęła, w Krakowie brakuje IP: *.zory.vectranet.pl 25.11.15, 10:42
        Na Śląsku leku brakuje od końca września ale dzwoniłam do kilku miast w tym kilkunastu aptek i raz udało mi się w jednym mieście dostać dwa ostatnie opakowania a następnie w innym mieście ostatnie 4 opakowania. W ten sposób zaopatrywałam Babcie w ten jakże ważny lek. Ogromny problem jest ze zmianą na inne lekarstwo, w przypadku mojej Babci zbyt duże ryzyko. Wczoraj dostałam telefon z jednej apteki z mojego miasta, że lekarstwo się pojawiło- mam na dziś zamówione 3 opakowania, ale Pani nie wiedziała jak będzie dalej z dostawami. Pozdrawiam
    • Gość: Lena Isoptin SR-120 IP: 82.139.175.* 13.10.15, 08:53
      Teraz nie ma Isoptinu SR - 120 już w całej Polsce.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka