Dodaj do ulubionych

Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ...

IP: *.warszawa.mm.pl 29.07.12, 20:00
w najblizszym czasie powstana komory do exterminacji Polakow
Obserwuj wątek
  • chris30 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 29.07.12, 20:26
   Dawno nie czytałem takich bredni. Autorka nie zniżyła się do sprawdzenia, jakie przepisy obowiązują dziś (prawie takie same) i z kapelusza wymyśliła, że lekarze, którzy byli współautorami tej ustawy, odmówią jej wykonywania. Stąd świetny dowcip o felczerach. Prawo musi precyzować prawa i obowiązki osób, których dotyczy, i to właśnie zrobiono. Życzę autorce, aby przeżyła kiedyś epidemię. Może wtedy pożałuje kretyńskiego sabotażu, który właśnie uprawia.
   • Gość: raj Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.ghnet.pl 29.07.12, 21:53
    No dobra, tylko Twoja wypowiedź nadal nie odpowiada na pytanie: co z tą siłą? Kto i jak będzie ją stosował?
    • Gość: l Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.gemini.net.pl 29.07.12, 22:05
     Kto - to jest wyraźnie napisane w ustawie. Jak - może na przykład tak samo, jak w wypadku przymusowego pobrania krwi. Zadowolony?
     Tak na marginesie - coś się w tej mierze zmienia? Nie? To czego właściwie dotyczą te "protesty"?

     • quant34 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 29.07.12, 23:35
      ość portalu: l napisał(a):

      > Kto - to jest wyraźnie napisane w ustawie. Jak - może na przykład tak samo, jak
      > w wypadku przymusowego pobrania krwi. Zadowolony?

      Jedyny przypadek przymusowego pobrania krwi, o jakim mi wiadomo, to badanie wykonywane wobec podejrzanego w postępowaniu karnym. Jeżeli zatem Twoje porównanie ma mieć sens, to najpierw trzeba będzie znowelizować kodeks karny przez wprowadzenie do niego nowego przestępstwa polegającego na odmowie przyjęcia szczepionki. Jeżeli do takiej nowelizacji miałoby dojść (co jest mało prawdopodobne) to chyba się domyślasz co z takim przepisem zrobiłby Trybunał Konstytucyjny.

      > Tak na marginesie - coś się w tej mierze zmienia? Nie? To czego właściwie dotyc
      > zą te "protesty"?

      Owszem zmienia się i to sporo, jakkolwiek w artykule o tym nie napisano. A protesty dotyczą podporządkowywania dobra obywateli interesom koncernów farmaceutycznych, które nie ustają w wysiłkach aby każde kichnięcie uznać za pandemię i z tej okazji sprzedać rządom miliony szczepionek. Ponieważ jednak poprzednia lipna pandemia A/H1N1 nie wypaliła a przekręty z zakupem szczepionek wyszły na jaw, tym samym wzrosła nieufność obywateli do szczepień, obecnie w szeregu krajach wprowadza się wylobbowane przepisy pozwalające wcisnąć tym krajom zapasy niekomu niepotrzebnych szczepionek. Skoro bowiem państwo wprowadza przymus szczepień, to musi mieć te szczepionki, a w tym celu misi je kupić. Przez dziesięciolecia szczepiono na kilka naprawdę groźnych chorób, ale apetyty koncernów na tyle wzrosły, że te nędzne kilkanaście miliardów dolarów rocznie już im nie wystarczy. Wprowadzono zatem obowiązkowe szczepionki dla dzieci na odrę, świnkę i różyczkę - choroby, które razem wzięte nie są groźniejsze od skutków ubocznych samej szczepionki. To jednak było wciąż mało, dlatego ostatnio przepchnięto uchwałę WHO nowelizującą definicję pandemii aby można ją było ogłosić w stosunku do świńskiej grypy, po czym poprzez łapówki na wysokich szczeblach urzędniczych, doprowadzono do zakupienia przez kilkanaście krajów ogromnych ilości szczepionek przeciwko A/H1N1. Operacja nie do końca się udała, świńska grypa była zbyt mało groźna aby wystraszyć społeczeństwo, zaś korupcja wyszła na jaw we Francji i Niemczech (Polska nie kupiła, co jest absolutnym fenomenem, bo jest to kraj wyjątkowo podatny na lobbing firm farmaceutycznych). Obecnie toczy się śledztwo Komisji Europejskiej w sprawie przekrętu z tymi szczepionkami, zatem czas wymyślić coś nowego. No to wymyślono - nową ustawę, która obliguje państwo do tworzenia zapasów szczepionek w razie epidemii/pandemii. Oczywiście cały ten przymus to zawracanie głowy, ale jedno jest pewne: z budżetu państwa popłyną do kieszeni koncernów Baxter, Roche i Novartis ogromne pieniądze. Gdy się rozumie co się dzieje, to protesty już nie są takie absurdalne, prawda?
      • cin1977 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 00:04
       Bez jaj, kasa do koncernów farmaceutycznych wcale nie obciąży budżetu. Po prostu przy najbliższej "epidemii" grypy Sanepid będzie mógł zaserwować ci przymusową szczepionkę (w domu cie nikt nie napadnie, po prostu przyślą wezwanie z dopiskiem "za niestawienie się kara grzywny na podstawie art... itd, itp.), jako że jesteś porządnym obywatelem oczywiście się stawisz, a 2 tygodnie później dostaniesz poleconym fakturkę do zapłacenia. Bo w poprawionej ustawie "zapomniano" napisać, że tego typu szczepienia będą finansowane z budżetu czy refundowane przez NFZ...
    • jottsp Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 14:04
     w razie koniecznosci stosuje sie izolacje + kwarantanne. Ale w specjalnych okolicznosciach mozliwe sa specjlane rozwiazania - vide wysadzanie walow powodziowych by zatapiajac mniejsze miejscowosci chronic wieksze (podczas powodzi ).
   • eryn_7 Kretyński sabotaż? 30.07.12, 03:05
    Kretyński sabotaż?
    To będzie się pod przymusem szczepić niemowlaki, którym szczepienie może uczynić nieprzewidziane szkody? Albo uczulonych na białko kurze (na bazie którego robione są np. szczepionki na grypę), u których przyjęcie takiej szczepionki może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym i śmiercią? Będą szczepienia przymusowe jeśli nie przez felczerów, to przez skoszarowanych i działających w imieniu aparatu państwa, a nie pacjenta, nic nie wiedzących o szczepionych pacjentach "lekarzach"? To lekarzom takie rozwiązanie nie koliduje z przysięgą hipokratejską? Nie jest ich zadaniem pomagać konkretnym pacjentom, a nie ludzkości, państwu itp?
    W dziedzinie zdrowia obywateli państwo ma prawo tylko prowadzic akcje uświadamiające i proponować szczepionki, a wywodzące się z PRLu totalitarne metody przymusowych szczepień powinny chyba już odejść w przeszłość. Opisane regulacje bardzo źle świadczą o rozgarnięciu posłów.
    • Gość: l Re: Kretyński sabotaż? IP: *.gemini.net.pl 30.07.12, 16:12
     A musisz tak bredzić? Przepisy o zwalczaniu epidemii były zawsze, także przed wojną (skądinąd ostrzejsze, niż dziś). Podobne regulacje są we wszystkich krajach cywilizowanych. Jeśłi jest epidemia, nie ma czasu na dzielenie włosa na czworo.
     • eryn_7 Re: Kretyński sabotaż? 01.08.12, 06:24
      W krajach, gdzie ochrona wolnosci osobistej coś znaczy, nie ma przymusu szczepień, nawet w czasie epidemii. W Kanadzie zawsze na szczepienie będą cię namawiać i oferować taką możliwość, ale nikt Cię nie będzie zmuszał. Była tu lokalna epidemia menigokokowego zapalenia opon mózgowych i szczepienia oferowano młodzieży i dzieciom - były kolejki chętnych. Podobnie było w przypadku świńskiej grypy. Tylko jak ktoś już zauważył, w czasie epidemii większość chce się zaszczepić. Dzieci też większość szczepi przepisanymi szczepionkami, ale ta większość to 80%. I to wystarcza, by zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby. A proponowane przymusowe szczepienia wszystkich, w myśl zasady, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, nie zwracając uwagi na możliwe skutki uboczne dla pacjenta i jego historię chorobową to raczej kontynuacja totalitarnej myśli społecznej PRL-u niż przedwojenna tradycja.
   • he1ku Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 12:19
    chris30 napisał:

    > Dawno nie czytałem takich bredni. Autorka nie zniżyła się do sprawdzenia, jakie
    > przepisy obowiązują dziś (prawie takie same) i z kapelusza wymyśliła, że lekar
    > ze, którzy byli współautorami tej ustawy, odmówią jej wykonywania. Stąd świetny
    > dowcip o felczerach. Prawo musi precyzować prawa i obowiązki osób, których dot
    > yczy, i to właśnie zrobiono. Życzę autorce, aby przeżyła kiedyś epidemię. Może
    > wtedy pożałuje kretyńskiego sabotażu, który właśnie uprawia.
    dodam , zastrzyk bo podczas szczepienia taki zabieg się dokonuje , wykonuje pielęgniarka, moze zrobic to felczer,tylko skąd go wzjąć.Lekarz ? Nie każdy potrafi strzykawkę trzymać,starsi to igły nie widzą, bo nie ma zdjęcia Władysława Jagiełły. Chore to prawo i chora TA MEDYCYNA W POLSCE.
  • Gość: ile jeszcze takich Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.isk.net.pl 29.07.12, 20:28
   ile jeszcze takich ustaw przeszło? w mediach było tylko o Euro, a posłowie głosowali: www.twojewiadomosci.com.pl/content/%C5%9Bmiertelne-szczepionki-obowi%C4%85zkowe-polka-ujawnia-%C5%9Bwiatowy-przekr%C4%99t-farmaceutyczny
   • Gość: ile jeszcze takich Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.isk.net.pl 29.07.12, 23:56
    konkretne dane opracowane przez niekoncernowych naukowców są w tych artykułach w poście wyżej i tu też: orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/7BEE578C6AAB0E76C12579DD004EA0D4/%24File/293.pdf "Zmiany ustawy likwidują finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela - i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.
    Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw."
    • Gość: ile jeszcze takich Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.isk.net.pl 30.07.12, 00:03
     Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie "decydował" główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach - wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.
     • quant34 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 00:23
      Gość portalu: ile jeszcze takich napisał(a):

      > Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie "d
      > ecydował" główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujący
      > ch się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty

      Dziwisz się? To właśnie minister zdrowia postawił się podczas poprzedniego przekrętu szczepionkowego. Ewa Kopacz odmówiła zakupu szczepionki przeciwko lipnej pandemii. No to teraz naprawiono ten błąd, aby już nigdy żaden minister nie przeszkadzał w przekrętach.
  • r1111111 Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 29.07.12, 21:23
   TyPOwy sPOsób tworzenia ustaw przez PO.
   Na kolanie, przez POstrzeleńców i POd wpływem lobby. Tu lobby farmaceutycznego.
   • Gość: l Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.gemini.net.pl 29.07.12, 21:34
    Jakiego znowuż "tworzenia" ustaw ???? Przecież przepisy o zwalczaniu epidemii obowiązują od przed wojny!!! Stąd zresztą ten felczer, choć ostatni felczerzy osiągnęli wiek emerytalny chyba sześć lat temu.
    A co do "lobby" - kto jak kto, ale właśnie PO pokazało - mimo waszego wściekłego wycia - że nie poddaje się dyktatowi lobby farmaceutycznego. Chyba masz bardzo krótką pamięć, jeśli już nie pamiętasz histerii wokół grypy i postawy ówczesnej minister, która jako jedyna potrafiła się przeciwstawić histerii. O zmarłych tylko dobrze lub wcale, więc nie będę przypomiać, co wtedy wyprawiał wasz funkcjonariusz Kochanowski.


    • quant34 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 29.07.12, 23:51
     Gość portalu: l napisał(a):

     > Jakiego znowuż "tworzenia" ustaw ???? Przecież przepisy o zwalczaniu epidemii o
     > bowiązują od przed wojny!!!

     Owszem obowiązują. Jednak stare przepisy były skonstruowane w taki sposób, że nie dało się na nich zarobić. Nowe są już dostosowane do pragnień producentów szczepionek.

     > A co do "lobby" - kto jak kto, ale właśnie PO pokazało - mimo waszego wściekłeg
     > o wycia - że nie poddaje się dyktatowi lobby farmaceutycznego. Chyba masz bardz
     > o krótką pamięć, jeśli już nie pamiętasz histerii wokół grypy i postawy ówczesn
     > ej minister, która jako jedyna potrafiła się przeciwstawić histerii.

     Dlaczego Polska wtedy nie kupiła szczepionki przeciwko A/H1N1 jest prawdziwą zagadką. Tak się bowiem składa, że Polska jest krajem wyjątkowo nieodpornym na lobbing wielkich koncernów. Połowa pozycji na liście leków refundowanych to efekt lobbingu, ostatnio nawet skuteczny i stosunkowo bezpieczny lek przeciwnowotworowy, pod naciskiem pewnej firmy farmaceutycznej zastąpiono lekiem znacznie mniej skutecznym, droższym i bardzo toksycznym. Z ciekawostek: ministra zdrowia w rządzie PiS - pana Piechę, nakryto na gorącym uczynku gdy w knajpie ustawiał listę leków refundowanych z przedstawicielem firmy farmaceutycznej. Nigdy nie postawiono mu żadnych zarzutów, pomimo zmiany ekipy rządzącej. Nie daje Ci to do myślenia? Inny przykład: w Wielkopolsce pewna firma farmaceutyczna testowała szczepionki na bezdomnych. Kilku z nich zmarło, prokuratura wszczęła śledztwo, sąd skazał lekarza i jego dwóch pomocników. Żadnego pracownika firmy farmaceutycznej nawet nie oskarżono. Przykładów dowodzących, że Polska to korupcyjne eldorado dla firm farmaceutycznych, można wymieniać więcej. Postawa Ewy Kopacz wyraźnie natomiast wyłamuje się z tego schematu i tu mamy faktycznie zagadkę. Może to prawość pani minister, która oczywiście musiała wiedzieć, że ta szczepionka jest groźniejsza od samej świńskiej grypy. A może po prostu się nie dogadali. Pewnie nigdy się nie dowiemy.
     • Gość: stadnik Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: 199.19.105.* 30.07.12, 00:57
      Stado nie stado, zarażą się tylko nieszczepieni - na własne życzenie.
      Co to przeszkadza szczepionym?
      • quant34 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 04:08
       Gość portalu: stadnik napisał(a):

       > Stado nie stado, zarażą się tylko nieszczepieni - na własne życzenie.
       > Co to przeszkadza szczepionym?

       Poczytaj o szczepionkach, a się dowiesz. Nie chce mi się pisać elaboratu, więc rzucę Ci tylko kilka haseł. Powikłania poszczepienne, wstrząs poszczepienny, uszkodzenie centralnego układu nerwowego, uszkodzenie wątroby, alergie. To tylko niektóre atrakcje, które mogą się przydarzyć tym szczepionym szczęśliwcom. Szczególnie gdy szczepionka jest konserwowana związkami rtęci i zawiera adiuwanty (tak jest w większości przypadków). Oczywiście większość ludzi toleruje szczepionkę znośnie, ale pewien odsetek znacznie gorzej, nie wyłączając ciężkich powikłań, a nawet zgonów. Niby nic nowego, bo każdy lek ma jakieś skutki uboczne, dlatego o podaniu danego preparatu zawsze decyduje stosunek potencjalnych korzyści do ryzyka. Gdy chodzi o ratowanie życia, ryzyko jest uzasadnione, nawet jeżeli niektórzy się pochorują od leku jeszcze bardziej, niż bez jego podania. Jeżeli jednak szczepionka ma chronić przed czymś takim jak pandemia świńskiej grypy (przypomnę - mniej groźnej niż zwykła grypa sezonowa) to nawet minimalne ryzyko powikłań jest zbyt duże. Oczywiście z punktu widzenia pacjenta, bo z punktu widzenia producenta jest bez znaczenia, że ktoś tam wykituje po podaniu szczepionki, skoro do kasy wpłynie kilka miliardów. I tu dochodzimy do sedna sprawy, bo doświadczenia z ostatniej "pandemii" dowodzą, że w tego typu rozgrywkach bynajmniej nie chodzi o ludzkie zdrowie, ale o zysk.
   • ttoorroo05 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 29.07.12, 21:53
    No i pod wplywem alkocholu.
    • Gość: magisterek Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 22:27
     sam jesteś "alkochol", ciemna maso
    • uwierz_w_to Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 29.07.12, 22:43
     A Bayer ma w zanadrzu jakieś szczepionki testowane na królikach i dokońca z nieznanym działaniem? na żydach i innych sporo przetestował różnego świństwa, pie...ie się!!! Jeden bydlak wlecze stado, a cielaki jak na rzeź rżną prosta drogą.
     • quant34 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 29.07.12, 23:56
      uwierz_w_to napisał:

      > A Bayer ma w zanadrzu jakieś szczepionki testowane na królikach i dokońca z nie
      > znanym działaniem?

      Akurat Bayer obecnie nie należy do wiodących producentów szczepionek i nie lobbuje w tym kierunku. Najwięksi na świecie szczepionkowi bandyci to Roche Group, Novartis i Baxter. Te firmy są zdolne do wszystkiego - nie wyłączając wyhodowania groźnego wirusa aby zarobić na szczepionkach. Zresztą nie wykluczone, że już to robiły.
      • Gość: stadnik Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: 199.19.105.* 30.07.12, 01:00
       > Te firmy są zdolne do wszystkiego - nie wyłączając wyhodowa
       > nia groźnego wirusa aby zarobić na szczepionkach. Zresztą nie wykluczone, że już to robiły.

       To jest nawet pewne. To jest wirus głupoty i paranoi.
       Teraz paranoicy wypisują na forach.
  • anty65 Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 29.07.12, 23:40
   Wszystko zależy od tego czy felczer jest silniejszy :-)
  • shieldofhope Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 30.07.12, 01:40
   autorka nie wzięła pod uwagę podstawowego czynnika psychologicznego: prawie na pewno, gdy rozniesie się wieść o epidemii, spanikowani ludzie natychmiast sami ustawią się w długich kolejkach do szczepień, będą o nie prosić, a wręcz żądać...obyśmy nigdy nie musieli się o tym w praktyce przekonywać, ale jest niemal pewne, że z 90% społeczeństwa w takiej hipotetycznej sytuacji desperacko ruszyłoby się szczepić. I dobrze...
  • grzech_pierworodny Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 30.07.12, 04:16
   Dosyć rządów alkoholików. Niech posłowie i radni dmuchają w alkomat przed wejściem na salę obrad, a wyniki niech będą podawane do publicznej wiadomości. Ja po dwóch piwach nie mogę jechać na rowerze, posłowie po półlitrze głosują nad następnymi zakazami dla obywateli. Powiedzmy: DOSYĆ !!!
   • Gość: ? Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.12, 06:12
    Nie martwcie się

    znając polskie realia

    to się skończy tylko na bólu kieszeni

    czyli Sanepid kupi 38 milionów szczepionek /to wyjdzie/

    i 3/4 się zmarnuje ?

    Bo komu tam by się chciało
    męczyć i szczepić...
    Zresztą kto miałby to zrobić - terminy będą na "za pół roku"....
    • Gość: strach Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.07.12, 14:09
     Jesli odmówisz szczepienia (jakiegokolwiek, które poleci Ci przyjąć Sanepid), to ból kieszeni może być całkiem spory.
     Już teraz stosuje się wobec odmawiających jakiejś szczepionki dla dziecka - grzywnę celem przymuszenia do wykonania obowiązków niepienięznych. Taka grzywna może być nakładana wielokrotnie (aż do spełnienia obowiązku) a jej jedyne ograniczenie jest takie, ż ejednorazowo nie może przekraczać 10tys zł (dla osób fizycznych).
     Te grzywnę nakłąda się bez wyroku sądu, decyzją sanepidu, sciąga ją komornik. Można straciś wszystko, jeśli nie jest się bardzo zamożnym. Komornik np blokuje konto na które dostajesz wypłate, nie płacisz więc innych rachunków, długi rosna, jesli masz kredyt to dochodzi kolejny kłopot - niespłacanie rat, komornik to też sciąga itd itd - spirala sie nakręca i jest nie do zatrzymania dla przeciętnego Kowalskiego. Albo się zaszzcepisz albo utoniesz w długach i wyladujesz na ulicy.
     • Gość: ? Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.12, 16:10
      Strachu, jak ty sobie wyobrażasz naszą służbę zdrowia /w stanie rozkładu/

      szczepiącą 38 milionów ludzi w jakimś konkretnym terminie :-)
      • Gość: strach Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.08.12, 04:36
       Wcale sobie nie wyobrażam. To niewykonalne. Jednak dali sobie takie możliwości prawne. A skoro to zrobili, to napewno nie bez powodu. Nie produkuje się jakiegoś prawa, jesli nie zamierza sie z jiego korzystać. Jak była "pandemia" świńskiej grypy to też były plany zaszczepienai całych społeczeństw. Nawet niektóre kraje kupiły odpowiednią ilość szczepionek. Tyle, ze w tamtych krajach nie ma przymusu szczepień. W Polsce też dotąd nie było i właśnie zostało to zmienione. Jak to wykorzystają? Zobaczymy. Napewno nie da się wszystkich doprowadzić siłą, to niewykonalne. Jednak, znając realia, spora część (większość) sama pobiegnie się zaszczepić. Oporni dostaną grzywny. Część zrujnują finansowo dla przykładu i postraszenia reszty. Pozostali albo się wystraszą i zaszczepią, albo nie. W kązdym razie - większość szczepionek zostanie zakupiona, użyta. Kilka, kilkanascie procent moze nie ale to i tak piekna gwarancja zysków dla producentów.
      • Gość: strach Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.08.12, 04:38
       A tak na marginesie, gdzie zniknął komentowany artykuł ? Nie mogę go znależć?
   • alik444 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 08:51
    Pani Kruk także po wyjściu z sali obrad.
  • koloratura1 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 07:38
   Gość portalu: polak napisał(a):

   > w najblizszym czasie powstana komory do exterminacji Polakow

   Niektórym Polakom - nie wytykając palcem - by się one przydały, oj - przydały...
   • nerwus0 Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci 30.07.12, 11:46
    Raczej Wolakom.
  • Gość: m. jakoby? IP: 94.42.241.* 30.07.12, 08:30
   Jakoby??? Wprowadza, czy nie?
   • Gość: l jakoby IP: *.gemini.net.pl 30.07.12, 16:16
    Nie, nie wprowadza. Utrzymuje - istniejące "od zawsze". Stąd zresztą ten felczer, choć dawno juzżnie ma aktywnych zawodowo felczerów.
  • kpinkara Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 30.07.12, 09:28
   Kiedy była histeria grypowa i nasza minister zastanawiała się czy ulec lobby szczepionkowemu, w Holandii obowiązkowe szczepienie było dla niektórych kategorii obywateli. Żona mojego kuzyna podpadła pod ten obowiązek, on sam nie. Nie skorzystał też z szansy zaszczepienia się za swoją kasę.
   A kilka tygodni później ogromne niewykorzystane ilości tego dobra Holendrzy bezskutecznie usiłowali nam opchnąć, bo się im zaczęto (jak w kilku innych krajach) dobierać do d..y za miliardowe nieuzasadnione wydatki.
   Myślę, że tylko głupiec wpada 2 razy do tej samej kałuży i po raz drugi na lobbistyczną epidemiczną histerię nikt się zbyt łatwo nabrać nie da.
  • Gość: protest Polacy będą na siłę zabijani IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.12, 09:43
   eksperymentalnymi szczepionkami zagłady po ogloszeniu epidemii, wymyślonej przez globalne mafie. I tylko temu słuzy ta zbrodnicza ustawa.
  • Gość: zen Takiej ludobójczej ustawy NIE ma nigdzie IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.12, 09:54
   w UE po za . To mówi za siebie. Ludzie musza zaopatrzyć sie w broń, żeby walczyć z felczerowskim gestapo, jesli przyjda ich zabijac szczepionkami.
  • Gość: Shadowthrone Profesor przyznał się do przestępstwa! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.07.12, 09:55
   Gdzie prokuratura? Gdzie etyka?
  • grzech_pierworodny Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 30.07.12, 11:40
   Dosyć rządów alkoholików. Niech posłowie i radni dmuchają w alkomat przed wejściem na salę obrad, a wyniki niech będą podawane do publicznej wiadomości. Ja po dwóch piwach nie mogę jechać na rowerze, posłowie po półlitrze głosują nad następnymi durnymi ustawami. Powiedzmy: DOSYĆ !!!
  • vdziwny Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi cię ... 30.07.12, 15:25
   Doktorzy i felczerzy będą biegać za chorym ze strzykawką niczym końscy lekarze z lewatywą u Szwejka.
   • Gość: l Re: Nie chcesz się szczepić? Felczer zaszczepi ci IP: *.gemini.net.pl 30.07.12, 16:13
    Nie, nie będą. Felczerów juz dawno nie ma, zaś lekarze nie potrzebują biegać, tak jak nie biegają za tymi, którym przymusowo pobiera sie krew do badania na zawartość alkoholu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka