Dodaj do ulubionych

e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie

IP: *.acn.waw.pl 02.01.13, 23:23
Idę o zakład, że w przypadku nieprawdziwych oświadczeń o opłacaniu składki, lekarze nie dostaną z NFZ zapłaty za tzw. "świadczenia" (dawniej: leczenie) natomiast usłyszą życzliwą radę, żeby się z pacjentem procesowali o zapłatę na drodze cywilnoprawnej. Zakład?
Obserwuj wątek
    • Gość: jag_2002 e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.dynamic.chello.pl 02.01.13, 23:27
      autorka nie ma pojęcia (tak jak w poprzednich artykułach) na temat, o którym pisze
      jakie zedrzeć? normalna opłata za wizytę osoby nieubezpieczonej
      a co do leków i tak będą na 100%
    • t.t e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie 02.01.13, 23:45
      Nieprawdopodobne... komputer potrafi zweryfikować status ubezpieczenia zdrowotnego w 10 sekund! Ludzie, opanujcie się... Mamy XXI wiek... Bazy o takich możliwościach i wydajności tworzą gimnazjaliści na swoich szkolnych komputerach. Chciałbym wiedzieć, ile milionów kosztowało nas stworzenie tego "zaawansowanego systemu"...
      • Gość: kkkkkk a przecież miało być tak źle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.13, 08:02
        Co się stało, że ten system działa. Tragedia bo przecież miał nie działać.
      • Gość: qrnik Re: e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.adsl.inetia.pl 03.01.13, 09:09
        Bez przesady w drugą stronę...
        Chyba jest bardzo niewielu gimnazjalistów, którzy stworzyliby system obsługujący pewnie tysiące transakcji na sekundę :) Bardziej chodzi o skalę niż o złożoność funkcjonalności.
        • t.t Re: e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie 07.01.13, 22:05
          Z tymi tysiącami transakcji na sekundę to trochę przesadziłeś:)
        • t.t Re: e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie 07.01.13, 22:15
          O... jeszcze taka informacja:
          "Minister zapowiedział też, że w najbliższych dniach zostanie uruchomiony także równoległy system awaryjny, ponieważ tego typu systemy informatyczne wymagają takiego zabezpieczenia. Podczas testów eWUŚ, które trwały w ostatnich tygodniach bywały dni, że dokonywano 240 tys. sprawdzeń online w systemie. System jest przygotowany do obsługi średnio ok. 1 mln sprawdzeń dziennie."

Zakładając, że "dzień" to 8 godzin wypada jakieś 35 zapytań na sekundę... Naprawdę niewiele.
          System, który kosztował 11 MLN (!!!) PLN nie jest redundantny. Ciekawe, ile pochłonie rozwój tego wspaniałego systemu:)
      • Gość: pstjepan Re: e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.13, 10:31
        Chłopie. 10 sekund trwa wprowadzenie PESELa. Czytaj uważnie artykuł. Sam system jest bardzo szybki (widziałem na własne oczy)
        • t.t Re: e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie 07.01.13, 22:21
          Nie chodzi o to, czy odpowiedź systemu zajmuje sekundę czy 5. Chodzi o to, że znowu wywalono ogromną kasę (11 000 000 PLN) na system o bardzo ograniczonej funkcjonalności, który mógł napisać średnio zdolny gimnazjalista (znam kilku takich), nie mówiąc o studentach kierunków informatycznych. Jeszcze raz powtarzam - mamy XXI wiek a technologia jest coraz tańsza i coraz bardziej dostępna. Kogoś, kto na to g... wydał 11 baniek z naszych podatków, powinien zaprosić do siebie prokurator.
    • Gość: RWPG Iwona Hajnosz polewa wazeliną PO... IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 00:34
      ...ostatni raz taki akt strzelistego umiłowania władzy w wykonaniu dziennikarzy, to w okolicach późnego Gierka czytałem...Niech no się pani Hajnosz ruszy z za biurka, do osiedlowych przychodni, to się dowie jak naprawdę jest z tym nie działającym systemem.
      • Gość: gość Re: Iwona Hajnosz polewa wazeliną PO... IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 11:59
        Wczoraj w przychodni załatwienie mojej sprawy trwało 3 minuty. Bez eWUŚ trwałoby to znacznie dłużej.
    • nieopierzony e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie 03.01.13, 00:57
      W klinice stomatologicznej przez telefon usłyszałem informację (dzisiaj), że mimo działania systemu muszę mieć ze sobą dowód ubezpieczenia.
      • Gość: pstjepan Re: e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.13, 10:32
        Może nie podpisali umowy z NFZ na korzystanie z EWUSiem. EWUŚ nie jest obowiązkowy.
    • Gość: RWPG Dla redaktor Iwony Hajnosz od koleżanki... IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 01:08
      ...po fachu i nie tylko...

www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/40661,Zdurnialam
    • Gość: kora e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.13, 07:08
      Ohydny, do cna subiektywny i przesycony jadem nienawiści artykuł napisany przez wyjątkowo niekompetentną osobę. Smutne.
    • Gość: marcin e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 10:16
      Byłem dziś przychodni nawet komputera nie mają, taki mają szybki system
    • Gość: . e-WUŚ sprawdza nadzwyczaj szybko i sprawnie IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 11:08
      Taki wspaniały, że aż nieobowiązkowy. Dlaczego? Bo starszy lekarz, czy Pani w recepcji się nie przystosuje? To ja dziękuję za takiego lekarza i chcę go zmienić. Tylko chyba muszę po kolei obskoczyć kilka przychodni, bo listy tych, które przystąpiły brak. Wszędzie tylko wprowadza się pacjentów w błąd, że nowy system i nie trzeba dowodu, a jak się chodzi po przychodniach to karteczki, o aktualnym dowodzie ubezpieczenia dalej wiszą. I szukaj wiatru polu, gdzie ten system działa. Nawet chcąc zmienić lekarza (bo lekarz nie obsługujący komputera, to lekarz z innej epoki, który na pewno się nie dokształca, a co za tym idzie jest złym lekarzem) trzeba chodzić od przychodni do przychodni i szukać.
    • Gość: RWPG W mojej przychodni wciąż nie działa! IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 16:52
      Dlaczego nie widzę tłumów niezależnych dziennikarzy Wyborczej, Polityki, Wprost, Newsweeka, TVP1, TVP2, TVN24, POLSAT idt itp? Siedzą w redakcjach i przepisują komunikaty przesłane im przez Arłukowicza?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka