Dodaj do ulubionych

Kolejny pacjent wypisany i przyjęty ponownie do...

17.04.13, 10:07
Przemyśleć? Urzędnicy?!
Litości, ale taki komentarz autorski to można napisać pod kolejną publikacją p. Nowickiego wizytującego krakowską knajpę, ale nie w takim przypadku!
Rozumiem, że GW w Krakowie nawet na redaktorach oszczędza i puszcza od razu teksty "dziennikarskie" bez ich redakcji?

Wracając do meritum, za takie narażenie życia pacjentów należałoby od razu zwolnić połowę personelu i zacząć zatrudniać lekarzy np. ze Wschodu. Im się jeszcze chce pracować. Przejście kilkuset medyków na własny garnuszek w postaci niekontraktowanych z NFZ-u świadczeń, siła konkurencji, pokazałaby w krótkim czasie, gdzie jest ich miejsce.
Swoją drogą, ile potrzeba jeszcze tego typu historii, by w końcu ktoś zlikwidował NFZ?
Obserwuj wątek
  • Gość: jace.k50 Kolejny pacjent wypisany i przyjęty ponownie do... IP: 31.172.187.* 17.04.13, 10:37
   @Zgadzam się w pełni z Anestą. Problem widzę jednak szerzej i wyżej. Dopóki nie zmieni się filozofia myślenia rządzących, że winni służyć społeczeństwu, a nie robić wszystko dla jakiegoś wirtualnego bilansu finansów pod nakazami UE i MFW - to takie przypadki będą niestety się powtarzać! Z czego Państwo chce się jeszcze wycofać? Ci jeszcze by tu sprywatyzować? Czy po prawie 23 latach nie mamy prawa już odczuwać, choćby w stopniu minimalnym , poprawy czegoś na lepsze? Dopóki wspomniana filozofia się nie zmieni, to nic nie dadzą kosmetyczne w gruncie rzeczy zmiany, jak likwidacja NFZ, jego zmiana np. na Kasy Chorych itp., jeżeli nie będzie więcej pieniędzy na lecznictwo, brak których zmusza szpitale do tego typu działań co w tych dwóch smutnych przypadkach!
  • Gość: kochanka księdza Durnie z gazetki IP: *.play-internet.pl 17.04.13, 11:10
   Te dwie historie powinno się "przemyśleć", durny gimbusie?
   Te dwie historie powinny skutkować aresztowaniami w Narutowiczu, bo w oparciu o chore kalkulacje karygodnie naraża się tam życie i ludzkie i - jak widać z przkładów - doprowadza się do zgonów.
   No, ale zyjemy w dzikim kraju, wiec to normalka. My, Polacy, tak mamy. A "postępowa" gazetka zachęca do przemyśleń.
   • Gość: blf Re: Durnie z gazetki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.13, 18:50
    Te dwie historie powinny skutkować aresztowaniami w Narutowiczu, bo w oparciu o chore kalkulacje karygodnie naraża się tam życie i ludzkie i - jak widać z przykładów - doprowadza się do zgonów.

    OK, ale:
    1. dlaczego aresztowaniami w Narutowiczu, a nie aresztowaniami tam gdzie tworzy się system?
    2. dlaczego "chore kalkulacje"? One są najzdrowszym w świecie odruchem. Powiesz: co innego sprzedaż bułek, co innego leczenie chorych. A ja powiem: i w piekarni i w szpitalu księgowość wygląda podobnie! I ma jedną prostą zasadę: przychody muszą równoważyć koszty. Monstrualnie niedofinansowane szpitale uciekają się do takich praktyk, no a że są ofiary- no na litość: skutkiem oszczędności w szpitalu nie są przypalone bułki tylko pogorszenie stanu zdrowia pacjentów- bo co ma być tym skutkiem????
    Z aresztowaniami jednak - poszedłbym gdzie indziej.

  • il_pino ciekawe kto to wymyslił ? 17.04.13, 11:29
   pacjent trafia na odział specjalistyczny - kardiologię. Tam jest leczony i po pewnym czasie uzyskuje się optymalny stan układy krążenia (np. założono stenty, wyrównano niewydolność serca czy umiarkowano migotanie przedsionków) ale stan ogólny nie pozwala jeszcze na samodzielne funkcjonowanie. Miejsca na kardiologii potrzebne są dla następnych a NFZ nie zapłaci za przeniesienie chorego np. internę gdzie mógłby jeszcze być z tydzień i "dojść do siebie". Polska stoi bardzo wysoko jeśli chodzi o małą śmiertelność z powodu zawału w trakcie hospitalizacji natomiast bardzo źle w ciągu roku od zawału. Oznacza to że mamy świetne Odziały kardiologii ale późniejsza opieka po wypisie jest fatalna. Wiemy też jak oszczędza NFZ ..... Pani sama to powiedziała ....
   • Gość: ed Re: ciekawe kto to wymyslił ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 17:53
    bardzo źle w ciągu roku od zawału. Oznacza to że mamy świetne Od
    > ziały kardiologii ale późniejsza opieka po wypisie jest fatalna.
    hmm przerabialem to ostatnio PO WYPISIE MOZNA OSOBE TAKA UMIESCIC W ZOL TYLE TYLKO ZE NAWET JESLI UZYSKA ODPOWIEDNIA LICZBE PUNKTOW TO I TAK SIE OKAZUJE ZE CZAS OCZEKIWANIA NA MIEJSCE TO OD 3-6 MIESIECY................
   • paulina.g7 Re: ciekawe kto to wymyslił ? 18.04.13, 23:21
    Witam, nazywam się Paulina. Jestem studentką II roku na kierunku pielęgniarstwo i obecnie piszę pracę magisterską na temat "Migotanie przedsionków- analiza czynników ryzyka nawrotu arytmii." Chciałabym bardzo prosić Państwa o uzupełnienie anonimowej ankiety. Wszystkie informacje w niej zawarte będą wykorzystane jedynie w celach naukowych, a bardzo mi zależy na tym aby ta praca była rzetelna i jak najlepsza. Oto adres, gdzie znajduję się moja ankieta: moje-ankiety.pl/respond-42757.html Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Gość: madame Duuuulska Kolejny pacjent wypisany i przyjęty ponownie do... IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.13, 11:45
   To dzialanie z wypisywaniem chorego "w stanie dobrym" ma na celu;
   1.polepszeniu wynikow wyleczalnosci chorych ,gdzie wiadomo,ze rokowanie jest zle,
   2.obnizeniu statystyki o umieralnosci pacjentow w szpitalu....
   Moze Pani z NFZ nie wie o tym procederze jak jak o innych {lipa z opieka nocna,niskie wyceny procedur medycznych ,niewystarczajaca opieka specjalistyczna} ,ale to istnieje od lat...
   Kilka lat temu {3 lata temu} tez w tym szpitalu lezala moja Babcia ;miala zapalenie pluc podleczona 10 dni , a pozniej
   wypisano "zdrowa" zmarla spokojnie po 14 dniach na nie wyleczone zapalenie pluc.Nic nowego..
   tak jest w Szpitalach !!!! A udawanie ,ze Urzednicy nic nie wiedza to mydlenie oczu!
  • Gość: ed Kolejny pacjent wypisany i przyjęty ponownie do... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 17:47
   taka przypadłosc to nie tylko "Narutowicz" w szpitalu wojskowym konowaly podobnie potraktowali mojego tate jedyne co uslyszalem to to ze zapewnienie opieki to obowiazek rodziny a szpital nie jest od tego, i z tego co widze to w podobny sposob traktowane sa osoby przewlekle chore badz w podeszlym wieku
   Drastycznie to zabrzmi ale w mojej ocenie szpital robi taką "selekcje" osób co do ktorych są rokowaniia na to ze beda zdrowe z reszta niech sie zajmuja rodziny bo szpitale nie sa od tego to nie opieka spoleczna .........................OK
   Tylko jak sie to ma do przysięgi Hipokratesa, trzeba by zmienic jej nazwe na hipokryty!
  • krak111 Re: Kolejny pacjent wypisany i przyjęty ponownie 17.04.13, 20:43
   Komuś bardzo zależy na likwidacji NFZ. Dlaczego? To dopiero by było, gdyby nikt nie kontrolował jak są wydawane publiczne pieniądze. A system kulawy, a owszem, bo nikt tak kantować, jak Polak nie potrafi. Do tego, jak się doda pazerność lekarzy z bezpowołaniowego naboru, a w zasadzie z naboru, dla którego liczyła się tylko kasa, no to mamy! Najgorsze jest to, że dla zwiększenia przychodu lekarz jest w stanie narazić życie pacjenta, bo że uszczupla publiczne pieniądze, to tego nawet nie uważa za przestepstwo, tylko za swój przywilej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka