Dodaj do ulubionych

Jak zagłosować w wakacje.

11.05.10, 10:38
Dla wszystkich wyjeżdżających, instrukcja jak zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania.
z tvn24.pl
"Po pierwsze, można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania w swoim macierzystym urzędzie gminy. Trzeba to zrobić do 18 czerwca. Uzyskamy wówczas dwa dokumenty: na okoliczność pierwszej i drugiej tury. Możemy z nimi udać się do dowolnej komisji w kraju i za granicą (w polskim konsulacie) czy na polskim statku i oddać głos. O zaświadczenia o prawie do głosowania w drugiej turze można występować do 2 lipca. Uwaga! Jeśli zgubimy lub w inny sposób utracimy zaświadczenie, to nie zagłosujemy.
Drugim sposobem jest wniosek o dopisanie do rejestru wyborców w wybranym przez nas obwodzie. Składa się go w stosownym urzędzie gminy. Jeśli ktoś nie ma stałego miejsca zameldowania – jest to sposób jedyny. Jeśli ktoś już przebywa w miejscu, w którym będzie chciał głosować – jest to sposób najwygodniejszy. Taki wniosek mogą składać ci, którzy uczą się, pracują lub z innych względów przebywają poza domem - w terminie do 10 czerwca.
II wariant: wniosek o dopisanie do rejestru wyborców wybranym przez nas obwodzie, który składa się w stosownym urzędzie gminy.
Żołnierze i funkcjonariusze różnych skoszarowanych służb mundurowych mają natomiast na to czas do 6 czerwca. A jeśli zmiana miejsca pobytu nastąpiła po tym terminie - na 48 godz. przed wyborami".

Cały ARTYKUŁ.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka