Dodaj do ulubionych

Wpis o BUDMARU nadal istnieje?

19.08.10, 15:45
Ciekaw jestem dlaczego do tej pory widniej wpis w ksiedze. Mial byc
juz dawno wykreslony a nadal jest slad.
Obserwuj wątek
            • emce_2 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 20.08.10, 06:27
              ale GH to znaczy kogo dokladnie? J.B. zapewnial, ze dostal
              informacje, ze wniosek zostal odrzucony, czeka tylko na pisemne
              potwierdzenie z sadu, a potem Budmar ma 7dni na odwolanie. A
              poniewaz J.B. jest na urlopie to pewnie wysztko okaze sie gdy z
              niego wroci.
                  • gue.st Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 21.08.10, 14:12
                    Nasz adwokat twierdzi, że sprawa w sądzie upadłościowym może potrwać
                    nawet ze 2 lata (albo i więcej). A wzmianka zostanie wykreślona
                    dopiero po wyroki sądu. Jednak twierdzi, że nie powinno to nam
                    przeszkodzić w odbiorze mieszkania. Jak najbardziej zaleca odbiór.
                    • przyborp Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 21.08.10, 14:55
                      Parę lat to chyba może trwać postępowanie upadłościowe, myślę że w tym przypadku
                      do niego nie dojdzie, co innego gdyby sam deweloper chciał ogłosić upadłość,
                      wtedy to mogłoby trwać i trwać. Miejmy nadzieje że wyrok będzie niebawem.

A co do wzmianki w księdze to chyba wielkiego problemu ona nie powoduję, 2 dni
                      temu bank nam wypłacił bez problemu transzę kredytu na wykończenie, więc chyba
                      też wierzą w pozytywny rozwój wydarzeń dalej inwestując pieniądze:-)

Pozdrawiam
                      • ar2ru Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 21.08.10, 16:53
                        Wzmianka w KW moze nie bedzie powodowala wiekszych problemow dla
                        ludzi ktorzy juz uruchomili kredyty bo banki nie wymagaja
                        uaktualnionych KW przed wyplata natepnej transzy. Jezeli chodzi o
                        osoby ktore sie dopiero ubiegaja o kredyt to sprawa sie komplikuje.
                        Bank nie udzieli kredytu na nieruchomusc, ktora jest obciazona 3
                        milinowa naleznoscia.
                        My mielismy pozytywna decyzje ale w ostatniej chwili analityk
                        poprosil o aktualny wypis z KW zeby zobaczyc czy sprawa trzeciej
                        dzialki jest juz uregulowana i czy GH jest jest prawowitym
                        wlascicielem. Nowa KW miala juz wpis Budmaru i Bank powiedzial mi ze
                        dopuki ta wzmianka istnieje nie mam co liczyc na udzielenie kredytu.
                        • przyborp Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 21.08.10, 17:15
                          Chyba wszystko zależy od banku. Nasz bank bada księgę wieczystą przed każdą
                          wypłatą transzy i tym razem też tak było, zresztą już doradca wiedział co się
                          dzieje w księgach - banki raczej monitorują co się dzieje na różnych budowach -
                          do prośby o wypłatę transzy dołączyliśmy stanowisko dewelopera w sprawie
                          wzmianki i to wystarczyło. Nawet jak kredyt jest już uruchomiony bank może w
                          każdej chwili odmówić wypłaty pieniędzy, gdyby był wpis na 3 miliony to nikt by
                          żadnych pieniędzy już na Vital park nie dostał z banku, ale to tylko wzmianka o
                          wniosku o dokonaniu wpisu i to chyba nawet nie o pieniądze tylko o ujawnienie
                          złożenia w sądzie wniosku o upadłość dewelopera.
                  • brudzia_64 Re: PILNE!!!!!!VITAL PARK 07.09.10, 22:02
                    Zwracam sie do wszystkich ktorzy czuja sie oszukani lub nie maja ,a chca uzyskac dokladnych informacji na temat VITAL PARK Zabki prosze o kontak.Ja czekam juz dlugo na zwrot swoch pieniedzy i cisza.Developer nie ma czasu na rozpatrzenie mojego zreszta nie jedynego wniosku o odstapieniu od umowy.Ja place odsetki w banky nie mam za co sie utrzymac a oni robia sobie jaja.Gdzie ta poiwaga firmy i kompetencja traktowania klienta,gdzie

Prosze kontakt na maila viola_sukces@vp.pl
        • brudzia_64 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje?PILNE 07.09.10, 21:48
          Z moich informacji wynika,ze to Gh nie wyplacil naleznosci za wykonanie robot na terenie budowy.To sa cwaniacy.Budmar ma nie wyplacone 3mln zl ja sie chce wycofac i tez mam problem z odzyskaniem od nich sasranych 65tys.W banku leca mi karne odsetki mam juz strat 20tys swoich kto mi za to zaplaci.Po rozmowie z mecenasem istnieje mozliwosc zbiorowego wystapienia,dlatego szukam kontaktu moj mail viola_sukces@vp.pl
          Pilne!!!!!
          • smile53 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje?PILNE 07.09.10, 22:42
            brudzia_64
            z tego co wiem to akurat mija czas na uprawomocnienie wyroku, który jest niekorzystny dla BUDMAR 2 BIS (czy jakoś tam), a tym samym zostanie wykreślony w KW zapis o złożnym wniosku.
            brudzia_64 - przegraliście sprawę w sądzie i myślisz, że cokolwiek "ugrasz" na forum..., przestań. Jak masz jakieś wątpliwośći to "sznuruj" do wyspecjalizowanych agencji prawniczych, a nie "siejesz ferment" i "zawracasz gitarę".
            Już tu wcześniej mieliśmy na forum niejaką annę (jak dobrze pamiętam NICK) i szybciutko słuch o niej zaginął bo nic nie "ugrała" i nagle pojawiła się dotychczas nieznana brudzia_64, zbieg okoliczności - czy Ty to nie ania, a może Ty to prezes Budmar 2 Bis...
            • hoogan Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje?PILNE 08.09.10, 08:14
              wczoraj na budowie była interwencja policji.

budmar 2 bis równo zawraca dupę GH i robi zamęt na budowie.

BRUDZIA - czy mimo przegranej w sądzie, mimo fuszerek na budowie,
              nie dasz sobie na wstrzymanie.....

przez ciebie i twoje machlojki na budowie oraz opóźnienia w dotrzyaminu terminów praktycznie każdy mieszkaniec jest stratny po ok 10 tyś zł.
              dodam że ta kwota rośnie wraz z kolejnymi miesiącami.

niebawem twoje 3 mln to będzie pikuś w stosunku do naszych strat przez ciebie.

jak nie dasz sobie spokoju to może ta sytuacja odwrócić się przeciwko tobie i to się źle skończy
    • kruq_1 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 07.09.10, 22:24
      Wypad brudzia-budmar i jeszcze raz ostrzegam, morda w kubeł i radzę nie przypominać o sobie (czyli o firmie Budmar 2 Bis) bo przyjdzie czas na rozliczenie się z Wami przez mieszkańców za opóznienia, które w dużej mierze są przez waszą firmę, za straszne partactwo i fuszerki, które teraz trzeba po was naprawiać!!!! Na koniec za te wpis do KW, który przysporzył ludziom masę problemów z bankami.
      Pilnuj brudzia, zeby Wam kasy starczyło na odszkodowania, kiedy przyjdzie na was pora a póki co morda w kubeł bo te żałosne prowokacje obrócą się przeciwko Budmarowi. Zrozumiano?
          • anti.5 Re: DO BRUDZI !!! dot: Wpis o BUDMARU nadal istni 04.10.10, 21:44
            Witam wszystkich poszkodowanych,czytając setki postów wnioskuje że te wasze bzdurne wypowiedzi som bez sensu i pierdzielicie głupoty wzajemne oskarżanie sie, widaci po postach że GETHOUS iak i BUDMAR piszom na siebie na wzajem ale warto sie zastanowici dlaczego tak jest,słysząc co deweloperzy na rynku wyprawiają to już nic mnie nie dziwi a jeśli chodzi o firmę BUDMAR to widocznie nie dostała zapłaty za swojom prace,a jeśli chodzi o buble budmaru to na to som gwarancje. pozdrawiam
                • grana01 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 10.11.10, 22:14
                  Śledzę księgi codziennie czekając na skreślenie wzmianki o upadłości. Kolejne pojawiające się wpisy wyjaśnam już nie z Developerem a z sądem - jest szybciej.
                  Dzisiejszy jest Vattenfalla - tylko nie wiem czego dokładnie dotyczy w piątek dopytam VP, wcześniejsze wynikają z przedawnienia się umowy przedwstępnej zawartej w formie aktu notarialnego. Jeśli chodzi o wpis o upadłości w sądzie twierdzą, że jeszcze ok 1 miesiąca nie będzie skreślony. Uzupełniają jakieś podpisy a cała korespondencia odbywa się za pośrednictwem poczty a to niestety trwa:(
                  Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych, którzy przez ten cholerny zapis nie mogą spełnić swoich marzeń o własnym M.
                    • grana01 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 15.11.10, 21:24
                      Jeśli uważasz, że jestem Budmarem - nie, nie jestem. Jest mi bardzo przykro, że podawanie na tym forum prawdziwej informacji jest tak odbierane.
                      Wpisy są do sprawdzenia na stronie ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html (dział III) informacje o wpisach potwiedzić można m.in. w sądzie.
                      Z ostatniej informacji od VP wynika, że wpis Vattenfalla jest jak najbardziej na miejcu i niczemu nie zagraża. Według nich wpis o upadłości ma zniknąć ok 25.11 z sądu mam info, że ok. 2 tygodnie później.
                      Miejmy nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze i w niedługim czasie wszytko się wyjaśni:)
                      • kruq_1 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 15.11.10, 21:29
                        Potwierdzam. Ja również widziałem ten wpis w księdze i otrzymałem potwierdzenie od VP z informacją, że to "zwykły" wpis. Dopytam się jeszcze dlaczego jest w dziale zaległości i roszczenia, skoro jest taki "zwykły"
                      • 3_1415qr Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? 16.11.10, 00:14
                        :) nie przejmuj się tym tak bardzo, że ktoś sprawdza co piszesz. Na tym forum pojawiło sie już tak wiele "podpuch", że nie wiadomo czy wierzyć czy nie - a ja nie mam dostępu do ksiąg wiec nie mogę sprawdzić. Stąd się zapytałem innych co oni widzą :) Twoj post uważam, za bardzo cenny.
                          • hoogan Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? narescie :) 19.11.10, 09:30
                            1. Numer wzmianki_________________DZ. KW. / WA1W / 9648 / 10 / 1
                            2. Chwila zamieszczenia____________ 2010-06-29-10.07.49.131422
                            3. Chwila wykreślenia ______________2010-11-18-13.03.51.243972
                            4. Omówienie wykreślenia wzmianki__ WZMIANKĘ WYKREŚLONO WOBEC ZAKOŃCZENIA POSTĘPOWANIA
                                • nikowa Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 16:03
                                  Mnie teraz martwi coś innego. W budynku E instalacje hydrauliczna i prądowa nie są od siebie oddzielone ścianką:

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2516775,2,19,PB203517.html
                                  Straż pożarna może uniemożliwić otrzymanie pozwolenia na użytkowanie. Pytanie tylko jakie mają z nimi układy.

Czy w innych budynkach jest tak samo?
                                • puszek40 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 16:11
                                  Wedle życzenia kruq1, sprzedaż w Platinum siadła, w Point 48 to samo na Vitalpark nie wspominając,Bre Bank podał w oświadczeniu o sprzedaży 80%-???, Vitalpark podaje na 75-%, a jak policzysz na stronie internetowej to wyjdzie 66%- i gdzie jest prawda powiedz mi, myslę że na 66% to jest najbardziej wiarygodne, dalej między 20.07-10.09 nic się nie działo, choć spólka napisała w oswiadczeniu że podkreślam -dysponują znaczną ilością gotówki!!!
                                  Tylko nie było widać efektów, idzmy dalej i to jest najciekawsze na umowie jest wpisana hipoteka kaucyjna na około 120.000.000 pln na rzecz Bre Banku, ale cała wartość projektu osiedla z wykonawstwem oraz zyskiek Vitalpark wynosi około 80.000.000 pln i powiedz jak to zrozumieć? Jest tylko jedna szansa dla dewelopera że znajdzie sponsora który wykupi firmę oraz dokapitalizuje ją gotówką, ponieważ ci co rozwiązali umowy nie otrzymali jeszcze kasy, ale przecież nie ma problemu skoro firma jak twierdzi dysponuje znaczną ilością gotówki-tylko że jej nie widać w praktyce a przecież muszą obsługiwać biuro, płce i kadry oraz kredyt-wez to sobie do przemyślenia bo bez łutu szczęścia wszyscy wlądujemy na łasce u syndyka a on ci zaproponuje sprzedaz po niższej cenie ale jeszcze raz i od niego a jak nie to eksmisja zgodnie z prawem i nic nie zrobisz bo nie masz udziału w gruncie nieruchomości i tak kredyt na 300.000 pln na 50 m kw urosnie na 500.000 pln i rata z 1700 zł na 3000 zł na miesiąć a jak skoczy kurs franka co jest raczej pewne w bliskiej przyszłośći to wahanie kursu o 50 gr daje wzrost raty o 300 zł i to by by było tyle kruq1 pod poduszkę do przemyślenia.Wydaje mi się że wszyscy śpią błogo nie zdając sobie sprawy co nas może czekać w bliskiej przyszłośći.
                                  • kruq_1 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 16:32
                                    Sprzedaż mieszkań stała przez wpis w KW to proste. Sporo osób miało wstrzymane kredyty do wyjaśnienia tej sprawy. Mam znajomych, którzy mają zarezerwowane mieszkanie w budynku E ale niestety bank udzieli im kredytu dopiero po wykreśleniu wpisu co teraz nastąpiło. Myślę, że podobnych sytuacji jest więcej.
                                    • kruq_1 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 16:38
                                      Co do hipoteki kaucyjnej to jest to rodzaj hipoteki, który zabezpiecza roszczenia o nieustalonej wartości, czyli takie, które mogą powstać w przyszłości. Jak do tej pory jedyne roszczenia miał Budmar, które okazały się bezpodstawne. Żadnych innych roszczeń nie ma a prace zbliżają się do końca wiec nie siej paniki skomplikowanymi pojęciami :-)
                                        • kruq_1 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 16:54
                                          A gdzie napisałem, że to jest jak zakup w sklepie? Ja również obiektywnie Ci odpisałem. Wyjaśniłem pojęcie hipoteki kaucyjnej oraz zwróciłem uwagę, że są ludzie gotowi do zakupu mieszkania, z pełną zdolnością kredytową a jedyną przeszkodą był wniosek o upadłość. Nie ma się co dziwić, że z takim wpisem w KW żaden bank nie chciał udzielić kredytu. Nie twierdzę, że teraz, po usunięciu tego wpisu, ludzie się rzucą na mieszkania i od razu wykupią wszystkie ale z pewnością sprzedaż ruszy.
                                    • grana01 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 17:01
                                      Potwierdzam, sama należę do grupy osób które czekały na usunięcie wpisu od lipca. W poniedziałek lecę do banku z dokumentami i odliczam dni do wprowadzenia się do naszego M. A osiedle trzeba przyznać wygląda coraz lepiej :) tyle zmian - żaluzje na balkonach, szlaban i nowa zieleń - uważam, że jeśli zostało kilka wolnych mieszkań a zakładam, że jest ich jeszcze ok 30 to szybko znajdą się chętni.

Jeśli chodzi o statystyki sprzedaży -pomimo, zawartej umowy przedwstępnej nasze mieszkanie na stronie developera widnieje jeszcze jako nie sprzedane - developer poprostu nie aktualizuje strony.

• smile53 Re: Wpis o BUDMARU nadal istnieje? nareszcie :) 20.11.10, 23:08
                                    Nie do końca Twoje argumenty mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, a dokładnie podana ilość sprzedanych mieszkań. Ja kupiłem mieszkanie rok temu, jest już wykończone, urządzone, a na stronie vitalpark.pl/oferta.html w dalszym ciągu jest zapis, że mieszkanie jest dostępne. Zdaję sobię sprawę, że do póki nie będziemy posiadać Aktów Notarialnych to "wszystko" może się zdarzyć, ale z drugiej strony nie ma co kombinować i na siłę wymyślać zagrożenia (zewnętrzne, wewnętrzne). Głowa do góry, będzie dobrze. POZDRAWIAM
                                    P.S. Czy Ty jesteś jasnowidzem, umiesz przewidzieć kurs walut z takim wyprzedzeniem ? Jak tak to daj znać odpowiedznio wcześniej, może uda się na tym troszeczkę zarobić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka