Dodaj do ulubionych

Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego?

22.03.11, 11:41
Niby nic... a jednak tak wiele...

ostatnio spacerując po Ząbkach przypomniał mi się spacer po Hurghadzie... Dlaczego? Na osiedlu zamkniętym, na którym mieszkam jest czysto i ładnie tak jak w egipskich hotelach natomiast jak się wyjdzie na spacer po Ząbkach to jest tak jak w ubogich dzielnicach Hurghady: syf i bród. Tony śmieci, których nikt nie zbiera, mnóstwo potłuczonych butelek, gruz, worki ze śmieciami itd. Tragedia. Zastanawiam się, dlaczego w naszym mieście nie ma koszy przy ulicach? Dlaczego nikt nie sprząta? Gdzie są służby oczyszczania miasta? Żyjąc w miejscowości pod Warszawą, której władza szczyci się innowacyjnymi projektami, mamy za oknem widoki jak ludzie mieszkający w bardzo ubogich krajach. Czy tak musi być? Kiedy ten syf ktoś sprzątnie? Jak patrzę na ten bałagan, to marze o dniu kiedy opuszczę tą małą, biedną wioskę o nazwie Ząbki. Mieszkając tu nie mam ochoty jeździć rowerem, spacerować i korzystać z życia. Odpalam samochód i jadę w dowolne miejsce w Warszawie, gdzie mimo, że nie płacę tam podatków, to korzystam z infrastruktury i udogodnień dla mieszkańców...
Obserwuj wątek
  • tusia163 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 13:12
   Bardzo trafne porównanie! Podoba mi się bardzo, gdyż mam dokładnie takie odczucia jak maggi. Jestem w Ząbkach od jesieni, zameldowałam się nawet wg zaleceń pana Burmistrza i jestem przerażona widokiem, który roztacza się nieopodal stolicy. Brud, syf i ubóstwo! W mojej głowie już kotłują się myśli, aby wyprowadzić się tam, gdzie jest schludnie i czysto. W Ząbkach jestem tylko przejazdem...
   • insignia928 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 13:57
    ja też widzę taki problem:
    ul. Batorego, niedawno robiona (ma niecały rok). przy krawężnikach zalegają kilogramy piachu z błotem, później ta masa zacznie zapychać studzienki. I już droga będzie wymagała remontu.
    Żeby to uprzątnąć, nie trzeba dużych środków.
    Ale, jak widać, zorganizowanie sprzątania ulic jest ogromnym problemem dla rządzących Ząbkami .
    • cocteau99 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 14:27
     insignia928 napisała:

     > ul. Batorego, niedawno robiona (ma niecały rok). przy krawężnikach zalegają ki
     > logramy piachu z błotem, później ta masa zacznie zapychać studzienki. I już dro
     > ga będzie wymagała remontu.
     > Żeby to uprzątnąć, nie trzeba dużych środków.
     > Ale, jak widać, zorganizowanie sprzątania ulic jest ogromnym problemem dla rz
     > ądzących Ząbkami .

     To jest dopiero zagadka! Po prostu nie mogę pojąć, jak można miesiącami, latami tolerować ten zalegający piach i brud przy krawężnikach najważniejszych nawet ulic. To jest cywilizacyjny fenomen - Ząbki!
   • insignia928 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 14:43
    jeszcze jedno, czyli mentalność:
    parkowanie i zostawianie gratów/szrotu gdzie popadnie, w miejscach do tego nieodpowiednich, a na słusznie zwróconą uwagę odpowiedź:" Panie, toż ja tu od 15 lat tak staje, nie będę odjeżdżał"
    i hit:
    na ul. targowej jadący seicentem zobaczył po przeciwnej stronie babę z wózkiem, zjechał na przeciwny pas, zatrzymał się wiejski baran na środku drogi, którą skutecznie zablokował, otworzył drzwi i zaczął sobie miłą pogawędkę.
  • xil Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 15:14
   Duzo racji masz maggi666... niesety.
   Problemy są tutaj dwa:
   1. Mentalnośc ludzi, którzy wywalają śmieci gdzie popadnie. Nawet jak już są kosze to są zapychane workami na śmieci z domów i w zasadzie nie ma już w nich miejsca.
   Cięzko to będzie zmienić, nawet jak powstanie więcej koszy to ludzie i tak będa tam wywalać swoje śmieci z domów...
   2. Brak reakcji władz. To jest mówiąc delikatnie duże zaniedbanie to co się dzieje w tym mieście. Idąc choćby Skorupki gdzie jest nowy ładny chodnik z kostki a obok chodnika ścieża ze śmieci, brak słów. Na pewno w Ząbkach są jacyś bezrobotni których można zatrudnić do sprzątania ulic, na pewno da się chociaż trochę zrobić, jak tak pójdzie dalej to będziemy jak w Neapolu tonąć w śmieciach...
    • kerajm Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 18:46
     ...zgadzam się z przedmówcami nie wiem co robi MPO, w Warszawie ekipy już działają i usuwają piach z chodników i ulic a w Ząbkach nic...może wiatr wywieje...a ludzi którzy korzystają z socjala i do pracy się nie palą lub uczyć się nie chciało to cóż...mogą i powinni pomóc przy sprzątaniu miasta jeśli lokalne MPO ma tylko prezesa i księgową :-)
  • pi0trw Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 22.03.11, 16:58
   No właśnie, celne podsumowanie - zwłaszcza teraz, kiedy spod śniegu wylazły sterty psich kup, pustych butelek po napojach wyskokowych i wszelkiej maści odpadów. Którym ze służb można ułatwić/uprzykrzyć pracę zgłoszeniami dotyczącymi zaśmieconych obszarów zielonych? Czyżby dyżurne PGK?

   Moim zdaniem dramatycznie wyglądają okolice lasu (nie sam las, który leży już poza terenem Ząbek) przy Powstańców. Szczytem jest chyba pas zieleni między osiedlem Leśna Polana, a rzędem domków jednorodzinnych - obok Lewiatana. A może władze czekają, aż pobliskie szkoły zaczną świętować dzień sprzątania Ziemi?
   • norrischucknorris Oto odpowiedź. 22.03.11, 23:58
    robertperkowski.netstrefa.pl/?co=show&nom=1286
    ... wakacje od wyborów.
    Bezkrólewie.
    Ciekawe jest to, że na sprzątanie części tego syfu wystarczyłoby poprosić wykonawców inwestycji aby po sobie posprzątali.
    • rocco_waw Re: Oto odpowiedź. 23.03.11, 09:17
     Porównanie do Hurghady fajne :)) tylko co z tego że po raz kolejny ponarzekacie sobie na forum??? Nie zauważyliście że to nic nie daje. Nie mówię oczywiście o jakimś wewnętrznym spokoju, rozładowaniu emocji :) Może czas coś innego wymyślić ?? Pisać skargi,wysyłać maile itp...
     • rotot Re: Oto odpowiedź. 23.03.11, 10:14
      > ić ?? Pisać skargi,wysyłać maile itp...
      To jak kopanie z koniem. Po interwencji związanej ze stanem drogi utwardzonej żwirem, (jama przeciwpancerna :)) przyjechała ekipa i naprawiała problem ....zasypując to to ziemią. Po pierwszym deszczu będzie to samo. Ręce opadają...
  • nihiru Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 23.03.11, 09:16
   Urząd miasta czeka naświeta wielkanocne, bo wtedy mieszkańcy sami sprzątają ulice z piachu:).

   A tak na serio, nawet jeśli bedą sprzątać ten piach, to problem będzie istniał dopóty, dopóki z bocznych, niewysafaltowanych ulic będzie się nanosiło błoto.
   • insignia928 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 23.03.11, 10:47
    > A tak na serio, nawet jeśli bedą sprzątać ten piach, to problem będzie istniał
    > dopóty, dopóki z bocznych, niewysafaltowanych ulic będzie się nanosiło błoto.

    Zaleganie piachu na głównych drogach i brak sprzątania jest problemem.
    Gdyby było systematycznie sprzątane, piach by nie zalegał.
    Teoria o pochodzeniu piachu jest tutaj drugorzędna.
    • marczef1 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 23.03.11, 12:58
     insignia928 napisała:
     > Zaleganie piachu na głównych drogach i brak sprzątania jest problemem.
     > Gdyby było systematycznie sprzątane, piach by nie zalegał.
     > Teoria o pochodzeniu piachu jest tutaj drugorzędna.

     Nie jest, bo warunkuje częstotliwość sprzątania.
     Przy obecnie stosowanej (harmonogram z ubiegłego sezonu) moim zdaniem jest niewystarczająca.
     R
    • ratatuj.1 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 23.03.11, 14:11
     insignia928 napisała:

     > Zaleganie piachu na głównych drogach i brak sprzątania jest problemem.
     > Gdyby było systematycznie sprzątane, piach by nie zalegał.
     > Teoria o pochodzeniu piachu jest tutaj drugorzędna.

     Ulice w tamtym roku były sprzątane. Przynajmniej Maczka i Szwoleżerów. Pamiętam jak mnie raz obudziła wyjąca o 5 rano zamiatarka. Ale ze śmieciami jest masakra. Walają się wszędzie.
     • cocteau99 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 23.03.11, 15:03
      ratatuj.1 napisał:

      >
      > Ulice w tamtym roku były sprzątane. Przynajmniej Maczka i Szwoleżerów. Pamiętam
      > jak mnie raz obudziła wyjąca o 5 rano zamiatarka.

      No nareszcie zgłosił się dyżurny obrońca. Nie mogłem się wprost doczekać... A więc, jaśnie ratatatuj rozstrzyga, że ulice w TAMTYM roku były sprzątane, ponieważ przynajmniej sprzątana była Maczka i Szwoleżerów. I jeszcze go zamiatarka obudziła (to świnia...).
      Człowieku! Ulice w mieście, z którego pochodzę sprzątane są od wiosny do jesieni średnio co miesiąc. Na mokro, na sucho, a jesienią z użyciem specjalnego zestawu do zbierania liści. Z góry odpowiadam na full-wypas-uniwersalny wykręt do wszystkiego - też nie wszyscy się tu meldują. Tylko komuś po prostu zależy na tym, żeby było czysto, a nie na tym, żeby robić z ludzi idiotów.
      Zamiatarka w Ząbkach przy obecnych zwałach brudu to nieporozumienie. Przy krawężniku ul. Powstańców trzeba po prostu użyć łopat (zamiatarka jest do regularnego czyszczenia ulic z kurzu a nie z ton błota wysokości 10 cm i szerokości do pół metra!!). Może by tak burmistrz dał przykład i wyszedł zza biurka? Jakoś nie zauważyłem, żeby w związku z kryzysem finansów miasta obniżył sobie - zaskakująco wysokie, jak na obecny stan miasta - wynagrodzenie...
      • ratatuj.1 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 24.03.11, 11:08
       cocteau99 napisał:

       > No nareszcie zgłosił się dyżurny obrońca. Nie mogłem się wprost doczekać... A w
       > ięc, jaśnie ratatatuj rozstrzyga, że ulice w TAMTYM roku były sprzątane, poniew
       > aż przynajmniej sprzątana była Maczka i Szwoleżerów. I jeszcze go zamiatarka ob
       > udziła (to świnia...).


       Gościu, przecież Ty jesteś zagorzałym przeciwnikiem Tego burmistrza do tego z gigantycznymi klapkami na oczach. Przecież to widać na każdym kroku. Obiektywizm zerowy. Tobie się nic w tym mieście nie podoba. A każdego kto choć trochę pochwali Burmistrza nawymyślasz i obrzucisz gnojem. Weź się człowieku opamiętaj.
       Nigdy nie twierdziłem, że ten Burmistrz jest super. Problem w tym, że nie ma od niego lepszego. W tej sprawie stwierdziłem tylko, że dwie ulice były na 100% sprzątane, bo widziałem to na własne oczy. A Ty od razu wypalasz ze swoimi śmiesznymi wywodami.
       • cocteau99 Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 24.03.11, 11:47
        ratatuj.1 napisał:

        > Gościu, przecież Ty jesteś zagorzałym przeciwnikiem Tego burmistrza do tego z g
        > igantycznymi klapkami na oczach. Przecież to widać na każdym kroku. Obiektywizm
        > zerowy. Tobie się nic w tym mieście nie podoba. A każdego kto choć trochę poch
        > wali Burmistrza nawymyślasz i obrzucisz gnojem. Weź się człowieku opamiętaj.
        > Nigdy nie twierdziłem, że ten Burmistrz jest super. Problem w tym, że nie ma od
        > niego lepszego. W tej sprawie stwierdziłem tylko, że dwie ulice były na 100% s
        > przątane, bo widziałem to na własne oczy. A Ty od razu wypalasz ze swoimi śmies
        > znymi wywodami.

        Szczerze mi lotto, co myślisz (jeśli w ogóle...) o moich wywodach. Ale radzę ci grzecznie wycofać się ze słów, że obrzucam gnojem każdego zwolennika burmistrza, bo jest to ordynarne kłamstwo. A skoro tak łatwo sięgasz po ten gnój, to musi być tobie bardzo bliski... Sprawdź, czy nie nosisz go na butach.

        • el_caminino Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 24.03.11, 13:00
         Brawo costeau99!!!

         Ten cały ratatuj był przed wyborami zagorzałym zwolennikiem Perkowskiego i - podobnie jak Ciebie teraz - zaciekle i w niewybredny sposób atakował wszystkich, którzy ośmielili sie mieć inne zdanie niż on. Wyjątkowo nieciekawa i nieobiektywna persona, więc rzeczywiście dobrze, że jego komentarze masz w poważaniu. Ja zresztą też.
     • attiya Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 07.04.11, 16:11
      ratatuj.1 napisał:
      > Ulice w tamtym roku były sprzątane. Przynajmniej Maczka i Szwoleżerów. Pamiętam
      > jak mnie raz obudziła wyjąca o 5 rano zamiatarka. Ale ze śmieciami jest masakr
      > a. Walają się wszędzie.

      wow, naprawdę? :D
      to następnym razem kiedy ja usłyszysz/zobaczysz? - za dwa lata? :D
  • best-mama Re: Ząbki vs Hurghada - co mają wspólnego? 04.04.11, 15:20
   Proszę WAS - zapiszcie sobie w telefonie kontakt do referatu Organizacyjnego - Małgorzata Murawska - 22 5109728 do 731 - tylko częste nękanie tej Pani coś daje ! DZWOŃCIE i ponaglajcie! Trzeba podać konkretny adres/ulicę . Jeśli jej nie ma można zostawić wiadomosć komuś z tego referatu. Wielka SZkoda, że to miasto w ogóle nie ma żadnego planu ani systemu sprzątania ulic . POTEM latem będą jeszcze chaszcze po pas przy drogach.

   BO TO JEST prawdziwie święte miasto - na mszy 80-90% idzie dokomunii (północne ząbki) - podczas gdy po drodze do kościoła sterty śmieci, które przecież jacyś prawdziwi katolicy musieli wyrzucić.

   WORY,WORKI, WORECZKI, BUTELKI, BUTELECZKI

   Kiedyś te śmieciowe widoki przypłacę chorobą psychiczną ;-)
   Cały czas myślę o wyprowadzeniu się z tego syfu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka