Dodaj do ulubionych

Czy mieszkańcy wywalczą nowy plac zabaw ???

16.06.11, 23:12
Nivea typuje miasta w których wybuduje place zabaw. Wszystko zależy od aktywności mieszkańców. Jedyne co należy zrobić, to zarejestrować się i codziennie oddać głos na miasto Ząbki.
Zobaczymy, ilu forumowiczom zależy na naszym mieście.

www.100latnivea.pl/glosowanie
Wg moich obliczeń potrzeba 500 osób, aby Ząbki znalazły się w czołówce.
Obserwuj wątek
    • attiya Re: Czy mieszkańcy wywalczą nowy plac zabaw ??? 17.06.11, 12:15
      nie zależy mi
      niech głosują ci, co dostali się do przedszkoli ząbkowskich
      ja złożyłam korekte pitu, wolę alby moje podatki szły za moim dzieckiem
      żłobek W-wa
      przedszkole - takoż
      plac zabaw? jakbym czekała na cokolwiek, to me dziecię dorosłe byłoby
      wolę do Parku Bródnowskiego jechać
      • robert8882 Re: Czy mieszkańcy wywalczą nowy plac zabaw ??? 17.06.11, 23:35
        Rzeczywiście, na razie jeszcze nas mało, ale wymierne wyniki widać już po pierwszym dniu.
        Przeskoczyliśmy w ciągu jednego dnia o ponad 100 miejsc.
        Wczoraj byliśmy na miejscu 740, a dziś na 604-ym.
        Z pewnością potrzeba parę dni aby odrobić straty (inne miasta głosują już od ponad tygodnia).
        Warto by też zamieścić informację na stronie Urzędu Miasta (Zielonka tak zrobiła) i w "Co słychaciu".
        Może pomoże też w promocji Towarzystwo Przyjaciół Ząbek?
    • robert8882 Jesteśmy na 298 pozycji 25.06.11, 12:14
      Czyli znaleźliśmy się na liście pierwszych 300 lokalizacji z których najlepsza setka dostanie plac zabaw.
      Wyprzedziliśmy Zielonkę, Wołomin, Kobyłkę.
      Z okolic została jeszcze Białołęka na 254 miejscu.
      Ogłoszenia o głosowaniu ukazały się w Co Słychać, na stronie UM i w kilku innych miejscach, a tymczasem głosuje z naszego miasta około 100 osób.
      Trochę mało.
      Jak dotrzeć do pozostałych 40 000 mieszkańców?
          • robert8882 Re: Miejsce 223 29.06.11, 07:38
            1534 głosy
            Przez ostatnie 24 godziny zagłosowały 264 osoby, o 10 więcej niż wczoraj.
            Pruszków pozostał w tyle.
            Jutro podliczę, ile osób głosuje na place z pierwszej 100-ki.
                • robert8882 Re: Miejsce 213 30.06.11, 07:48
                  1816 głosów
                  Przez ostatnie 24 godziny zagłosowały 282 osoby, o 18 więcej niż wczoraj.

A teraz kilka smutnych faktów z pierwszej setki, gdyż tam zmierzamy:
                  Czarny Bór - 947 głosujących
                  Maków Podhalański - 1082 głosujących
                  Kętrzyn - 951 głosujących
                  Barlinek - 767 głosujących
                  Chodzież - 983 osoby głosujące
                  Rypin - 813 głosujących
                  Tomaszów Lubelski - 840 osób głosujących
                  Ruda Śląska - 510 osób głosujących
                  Biecz - 445 głosujących
                  Piotrków Trybunalski - 359 osób głosujących
                  Czyli
                  POTRZEBNA POMOC
                  Może włączą się radni - wszak im najbardziej zależy na losach miasta.
                  • agnial Re: Miejsce 213 30.06.11, 20:22
                    Zastanawia mnie, dlaczego głosuje tak mało osób. Akcja jest rozpowszechniona, nie tylko w mediach lokalnych, ale także ogólnokrajowych. Jeżeli na nasze miasto głosuje jedynie 280-kilka osób, to zakrawa na śmieszność... Widać naszą lokalną nie-solidarność...

Apeluję więc do tych biernych, którzy odmawiają udziału w tej akcji z przyczyn politycznych: wasze fochy na nic się nie przydadzą, i tak nie obchodzą tych, do których są skierowane... Pomóżcie wiec rodzinom z dziećmi, którzy chcą wolny czas spędzić tu, w Naszym mieście a nie na banicji w Warszawie. Tym bardziej, że miejsc, gdzie nasze pociechy mogą się wyszaleć jest jak na lekarstwo. Wejście raz dziennie na stronę Nivea i zagłosowanie trwa chwilkę, tym bardziej, że strona ta ostatnio działa całkiem nieźle. Trzeba tylko chcieć...

Proszę więc, skończmy z postawą roszczeniową i zróbmy coś dla wspólnego dobra!
                    • robert8882 Re: Miejsce 204 01.07.11, 07:20
                      2122 głosów
                      Przez ostatnie 24 godziny zagłosowały 306 osób, o 24 więcej niż wczoraj.
                      Z taką ilością głosów mamy szanse dojść do około 150 miejsca.

A teraz z pierwszej setki...
                      Czarny Bór - 1064 osoby głosujące o ponad 100 więcej niż wczoraj
                      Maków Podhalański - 1066 głosujących o 16 mniej niż wczoraj
                      Kętrzyn - 853 os. głosujące o prawie 100 mniej niż wczoraj
                      Barlinek - 912 głosujących o ponad 100 więcej niż wczoraj
                      Chodzież - 1115 osoby głosujące o ponad 100 więcej niż wczoraj
                      Rypin - 837 głosujących o 24 więcej niż wczoraj o ponad 100 więcej niż wczoraj
                      Tomaszów Lubelski - 1050 osób głosujących o ponad 100 więcej niż wczoraj
                      Ruda Śląska - 537 osób głosujących o 27 więcej niż wczoraj
                      Biecz - 461 głosujących o 29 mniej niż wczoraj
                      Piotrków Trybunalski - 434 osób głosujących o 75 więcej niż wczoraj
                      Czyli...
                      Potrzebna reklama!
      • tedglen Re: Czy mieszkańcy wywalczą nowy plac zabaw ??? 01.07.11, 09:25
        koziorozec08 napisała:

> dzis 205 miejsce, glosy juz oddane, z dwoch kont :)

Jesteś pewna, że jeśli wejdziemy do pierwszej setki to zbudują nam plac zabaw? Czytałaś regulamin?

Jeśli już ktoś musi koniecznie głosować z kilku kont, to przynajmniej się tym głośno nie chwalcie, bo zniweczycie wysiłek kilkuset osób, które codziennie głosują.
            • zabkovia Re: miejsce 196! 01.07.11, 22:06
              Witam

Jako, że razem z bratem głosujemy, ale korzystamy z tego samego łącza internetowego poprzez router i moglibyśmy zostać posądzeni o głosowanie jak jedna osoba, postanowiłem napisać do organizatora. Zapytałem czy taka sytuacja jest dozwolona.

Dostałem taką oto odpowiedź:

Witam

Jeśli mają Państwo założone osobne konta na osobne adresy e-mail to nie naruszają Państwo regulaminu głosowania.

Pozdrawiam

Organizator

Tak, więc nie widzę nic złego w tym, że ktoś głosuje np. z konta brata, siostry, babci czy wujka. Jeśli wyżej wymienione osoby wyrażają na to zgodę, ale z różnych powodów nie zawsze mają czas zagłosować lub po prostu zapominają, to nie widzę nic złego w tym, aby zagłosować za nich.

Pozdrawiam.
              • robert8882 Re: miejsce 192 02.07.11, 08:35
                MAMY SZANSE BYĆ W PIERWSZEJ 100-CE!!!

2513 głosów
                Przez ostatnie 24 godziny zagłosowało 391 osób, o 85 więcej niż wczoraj.

Czarny Bór - 1061 osób głosujących - o 3 mniej niż wczoraj
                Maków Podhalański - 1140 os. głosujących o 94 więcej niż wczoraj
                Kętrzyn - 1226 os. głosujących o 373 więcej niż wczoraj
                Barlinek - 1075 głosujących o 164 więcej niż wczoraj
                Chodzież - 1235 osób głosujących o 120 więcej niż wczoraj
                Rypin - 944 os. głosujące o 107 więcej niż wczoraj
                Ruda Śląska - 553 osoby głosujące o 16 więcej niż wczoraj
                Biecz - 441 głosujących o 25 więcej niż wczoraj
                Piotrków Trybunalski - 363 os. głosujące o 71 mniej niż wczoraj

Generalnie, mając prawie 400 osób jesteśmy na granicy miast z pierwszej setki.
                W Ząbkach głosuje już 1% mieszkańców.
              • fuks0 Re: miejsce 196! 02.07.11, 12:16
                W ten sposób można założyć sobie konta za dzieci, męża, żonę, ojców, teściów, dziadków czy sąsiadów, głosować, i robić to zgodnie z regulaminem. Mieszkańcy miasteczek, które codziennie dostają ok.1000 głosów (a miasteczko liczy 3-6k) z pewnością tak robią.
                  • siemowit24 Re:186 03.07.11, 11:08
                    ja dziś założyłem 5 kont na cała rodzinę jak każdy z nas tak zrobi plac zabaw będzie nasz :) ! juz tylko 3 tys głosów dzieli nas od 100 miejsca !
                        • robert8882 Re: 174 04.07.11, 07:35
                          3265 głosów głosowały 373 osoby
                          W sobotę zagłosowało o 12 osób mniej niż w piątek,
                          natomiast w niedzielę 18 mniej niż w piątek.

Generalnie w sobota była raczej leniwa
                          Czarny Bór sobota 33 osoby mniej , niedziela 96 osób mniej niż w piątek
                          Maków Podhalański - sobota 210 osób mniej, niedziela 8 osób więcej mniej niż w piątek
                          Kętrzyn - sobota 412 osób mniej, niedziela 343 osoby mniej niż w piątek
                          Barlinek - sobota 261 osób mniej, niedziela tyle samo osób co w piątek
                          Chodzież - sobota 86 osób więcej, niedziela 33 osoby mniej niż w piątek.
                          Rypin - sobota 70 osób mniej, niedziela 350 osób mniej niż w piątek
                          Janowiec wielkopolski - sobota 80 osób mniej, niedziela 56 osób mniej niż w piątek
                          Tomaszów Lubelski - sobota 289 osób mniej, niedziela 167 osób mniej niż w piątek
                          Ruda Śląska - sobota 43 osoby mniej, niedziela 18 osób mniej niż w piątek
                          Biecz Binarowa - sobota 23 osoby mniej, niedziela 100 osób więcej niż w piątek
                          Piotrków Trybunalski - sobota 14 osób więcej, niedziela 50 osób więcej niż w piątek

Generalnie, to wciąż mamy zbyt mało głosów na pierwszą setkę.
                          Miłego dnia
              • tedglen Re: miejsce 196! 04.07.11, 10:14
                zabkovia napisał:

> Witam
                >
                > Jako, że razem z bratem głosujemy, ale korzystamy z tego samego łącza interneto
                > wego poprzez router i moglibyśmy zostać posądzeni o głosowanie jak jedna osoba,
                > postanowiłem napisać do organizatora. Zapytałem czy taka sytuacja jest dozwolo
                > na.
                >
                > Dostałem taką oto odpowiedź:
                >
                > Witam
                >
                > Jeśli mają Państwo założone osobne konta na osobne adresy e-mail to nie narusza
                > ją Państwo regulaminu głosowania.
                >
                > Pozdrawiam
                >
                > Organizator

>
                > Tak, więc nie widzę nic złego w tym, że ktoś głosuje np. z konta brata, siostry
                > , babci czy wujka. Jeśli wyżej wymienione osoby wyrażają na to zgodę, ale z róż
                > nych powodów nie zawsze mają czas zagłosować lub po prostu zapominają, to nie w
                > idzę nic złego w tym, aby zagłosować za nich.
                >
                > Pozdrawiam.

Piszesz o dwóch różnych sytuacjach. Inaczej jest gdy z tego samego łącza korzysta kilka osób (dozwolone), a inaczej gdy jedna osoba zakłada kilka kont i z każdego z nich głosuje (zabronione). Można napisać do organizatorów i zapytać.

Na litość jednak, nie chwalcie się publicznie, że głosujecie z kilku kont! To może nas pozbawić placu zabaw. Trafi się "bohater", założy kilkaset kont i będzie z nich codziennie głosował, wejdziemy na czołowe miejsce - ktoś się wtedy przyjrzy głosom i będzie ban.

W pierwszym etapie ciężko będzie wejść do premiowanej 25 miast. Ale pamiętajcie, że głosy z poprzednich etapów liczą się w kolejnych, nie są kasowane.
          • skibaga Re: 170:-) 04.07.11, 18:30
            podstawa, to systematyczne, codziennie głosowanie :)
            Ja i zwerbowane przeze mnie osoby, to 20 głosów dziennie. od leniwych poprosiłam loginy i hasła i wyręczam ich w codziennym "obowiązku", najważniejsze aby sie zarejestrowali..
            napewno, im bliżej 100-tki, tym większa konkurencja, ale głosujmy, namawiajmy i bądzmy dobrej myśli :)
            Nasze pociechy będą miały się z czego cieszyć..

• marta.mini Re: 168:-) 05.07.11, 00:27
              Do akcji przyłączyłam się dopiero 2 dni temu. Zachęcił mnie do tego plakat informacyjny, który umieszczono w USC w Ząbkach. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby powielić tego typu informacje w innych miejscach publicznych - sklepy itp. A może namówić księdza, aby wspomniał o tym podczas ogłoszeń. Tymczasem werbuję znajomych i sama klikam za siebie, narzeczonego i rodziców :) Przypominajcie też o akcji na "fejsie"
            • robert8882 Re: 150 08.07.11, 07:24
              I dalej nie pójdzie.
              Mamy około 500 osób głosujących, czyli o połowę za mało żeby liczyć się w rankingu.

Miasta z okolic 100-go miejsca mają 600 głosujących, miasta z pierwszej 25-ki - około 1000.
              Może pomoże jakiś artykuł w Co słychać? Do tej pory ukazała się wyłącznie formalna notka przypominająca wizualnie reklamę Nivea. Jestem pewien, że niewiele osób to przeczytało.
                  • lucknow 146 08.07.11, 10:14
                    Teraz mamy nawet 146 pozycję, ale żeby przeskoczyć wyżej musimy pokonać Wiązowną, która ma ponad 200 głosów przewagi.
                    Przedszkola już zamknięte, ale może można by wywiesić plakaty na przychodniach, bo tam pojawiają się matki z dziećmi i w sklepach spożywczych?
                    • kriis.borowski Re: 146 08.07.11, 12:16
                      Pierwsze miejsce miejscowości Skrzyszów pokazuje że mając ok 3700 mieszkańców jest w stanie zdobyć 25000 pkt.

wikipedia

Trochę żal że tak mało osób się angażuje w akcję, ale serce rośnie gdy przynajmniej część mieszkańców utożsamia się z Ząbkami :)
                      • netgater Re: 146 08.07.11, 16:49
                        Jak dla mnie to jakiś przekręt.
                        Wątpię, żeby w miejscowości gdzie przeważają starsi ludzie, głosów oddanych przez internet (!) na rzecz sprawy z ktorej korzystają młodsze małżeństwa było aż tyle aktywnych osób.

--------------------------------------------------------------
                          • lucknow Re: 146 08.07.11, 20:48
                            Teoretycznie możliwe. Będąc wójtem, burmistrzem lub ogólnie liderem akcji - i znając osobiście wszystkich mieszkańców, co w małych miejscowościach jest normą - można łatwo sporządzić listę wszystkich osób dorosłych w danej miejscowości - powiedzmy jakieś 2500 osób. Za ich zgodą założyć im konta, a następnie zarejestrować na stronie Nivea. Potem wystarczy spisać hasła i rozdzielić te listy między kilku młodych łepków, którzy dysponują internetem i aktualnie mają wakacje, żeby głosowali codziennie. I tak dzięki współpracy i dobrej organizacji mała miejscowość ma większe szanse niż duża, gdzie wszyscy mają się na wzajem w nosie.
                            Dla mnie jest to OK.
                            Zauważcie - zgłoszenia z Warszawy, Katowic i innych aglomeracji odpadły w przedbiegach.
                            • fuks0 Re: 146 08.07.11, 21:05
                              > Będąc wójtem, burmistrzem lub ogólnie liderem akcji - i z
                              > nając osobiście wszystkich mieszkańców, co w małych miejscowościach jest normą
                              > - można łatwo sporządzić listę wszystkich osób dorosłych w danej miejscowości -
                              > powiedzmy jakieś 2500 osób. Za ich zgodą założyć im konta, a następnie zarejes
                              > trować na stronie Nivea. Potem wystarczy spisać hasła i rozdzielić te listy mię
                              > dzy kilku młodych łepków, którzy dysponują internetem i aktualnie mają wakacje,
                              > żeby głosowali codziennie. I tak dzięki współpracy i dobrej organizacji mała m
                              > iejscowość ma większe szanse niż duża, gdzie wszyscy mają się na wzajem w nosie

Wierzysz chociaż w to co piszesz :)?
                              • lucknow Re: 146 08.07.11, 21:54
                                Napisałam tylko, że teoretycznie jest to możliwe.
                                Ale masz rację, chyba jednak nie w przypadku Skrzyszowa. Nie wiem tylko, dlaczego moi przedmówcy założyli z góry, że gminę Skrzyszów zamieszkuje ok. 3700 ludzi, głownie starszych, bez internetu i niemal chodzących w walonkach.
                                Z ciekawości weszłam na ich stronę. TV Skrzyszów, e-urząd i modelowa strona. Pozory mylą.
                                www.skrzyszow.pl
                                • robert8882 Re: 146 08.07.11, 22:29
                                  Możemy uczyć się od Skrzyszowa, jak ma wyglądać strona internetowa.
                                  Wyeksponowany plac zabaw, i to w kilku miejscach. Czekają już w przygotowaniu place, na które będą głosować mieszkańcy w drugiej i trzeciej turze. Ale to jeszcze nic.
                                  Logiczny i przejrzysty układ, istotne informacje dostępne bezpośrednio ze strony głównej bez konieczności wyszukiwania, wszystko przemyślane i dopracowane oraz dużo bardziej estetyczne niż nasza strona.
                                  Miastu zależy na darmowym placu, i to widać. Ludność 13 000 osób.
                            • marta.mini Re: 134 13.07.11, 12:22
                              Ktoś podsumował nasze poczynania i porównał je z wynikami naszych sąsiadów

www.zabki24.pl/2011/07/byc-moze-to-tylko-zabawa-ale-zabki-wygrywaja/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka