Dodaj do ulubionych

Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców.

21.03.14, 08:33
Temat jest raczej do Zarządu Wspólnoty, ale myślę, że warto tu na forum poruszyć tą kwestię aby poznać opinie mieszkańców odnośnie rozbudowy placu zabaw dla dzieci na naszym osiedlu.

Zdaję sobie sprawę, że obecnie mamy inne priorytety, na które Wspólnota musi wydać pieniądze, jednak spróbujmy pochylić się nad możliwościami rozbudowy placu zabaw dla dzieci.

Obecny plac zabaw jest skromny. Czy mamy możliwości jego rozbudowy, powiększenia? Jeśli nie możemy powiększyć, to może warto w różnych miejscach na osiedlu zamontować dodatkowe atrakcje dla dzieci? Nie mamy odpowiedniego placu na duży plac zabaw, wiec może dobrym pomysłem byłoby umiejscowienie dodatkowych atrakcji rozsypanych po osiedlu? Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • anicishi Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.03.14, 08:56
      Witam, mimo iż nie mam dzieci uważam, że nasz plac zabaw jest bardzo skromny, dzieci na nim się nudzą... Fajnym miejscem na plac byłaby "wneka" znajdująca się po prawej stronie bloku F - dużo miejsca do zagospodarowania. W chwili obecnej na naszym osiedlu jest dużo dzieci a będzie pewnie więcej, wiec jestem za rozbudowa placu zabaw aby dzieci się nie nudzily :)
      • kruq_1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.03.14, 09:07
        "Rozrzucenie atrakcji" chyba nie jest dobrym pomysłem z różnych względów. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby powiększenie obecnego w stronę ściany zjazdu do małego garażu. Wszystko byłoby wtedy umiejscowione w jednym punkcie a dzieci mogłyby się swobodnie poruszać pomiędzy urządzeniami bez biegania po naszej osiedlowej uliczce.
      • nowya1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.03.14, 09:26
        przy budynku F nie jest to rozsądne, ponieważ przez taką ilość kurzu i pyłu
        to za kilka lat będziemy leczyć dzieci na astmę lub inne choroby, pył pochodzi z cementu a to jest szkodliwe dla zdrowia.

plac manewrowy byłby dobrym miejscem ale niestety nie będzie możliwe zrobienie tam placu zabaw ze względu pewnych przepisów budowlanych,

jest tylko jedno miejsce: przenieść śmietnik na końcu osiedla przy budynku B i C i tam zrobić duży plac zabaw w rogu osiedla.

CO DO POWIĘKSZENIA OBECNEGO PLACU ZABAW TO JEST ON ZROBIONY NIELEGALNIE, W TYM PRZYPADKU NASTĄPIŁO NARUSZENIE PRZEPISÓW PRAWA BUDOWLANEGO
        JEDNYM SŁOWEM JEST TO SAMOWOLA BUDOWLANA.

zgodnie z § 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690) odległość placów zabaw dla dzieci, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m. Jeżeli zatem plac zabaw został zlokalizowanych w mniejszej odległości od okien przeznaczonych na pobyt ludzi nastąpiło naruszenie przepisów prawa budowlanego w zakresie warunków technicznych, jakim powinien odpowiadać plac zabaw. W takiej sytuacji ma miejsce samowola budowlana określona w art. 50 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z treścią tego przepisu samowola budowlana może polegać na wykonywaniu robót budowlanych w sposób istotnie odbiegający od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę bądź w przepisach.
        • lokatorska.c Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.03.14, 09:45
          co oznacza nielegalnie, skoro plac zabaw został zrobiony to ktoś musiał to zatwierdzić!!!

plac zabaw po drugiej stronie alejki będzie za blisko miejsc postojowych,
          panie krug, co w przypadku gdy dziecko zniszczy, uszkodzi samochód, kto za to weźmie odpowiedzialność. co z alejką do budynku e. alejka po środku placu to nie jest najlepszy pomysł.
            • morpheus33 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.03.14, 12:38
              witam,
              miałem ten sam pomysł :P
              kiedyś rozmawiałem z panią Natalią (administrator) na temat placu zabaw.
              zaproponowałem tamto miejsce na końcu osiedla :) tam jest dużo więcej miejsca, możliwość powiększenia ilości atrakcji.
              no i odległości byly by prawidłowe, jednak to się wiąże z dużymi wydatkami,
              o ile mieszkańcy osiedla by się zgodzili na wydatek sporej ilosci pieniędzy to zapewne nie było by problemu. potrzebna jest uchwała i głosowane o przeniesienie placu.
              • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.03.14, 19:06
                Prywatnie podoba mi się pomysł z przeniesieniem placu zabaw na miejsce altany śmietnikowej od Powstańców, tam byłoby miejsce na większy plac dla dzieciaków.
                "Służbowo" muszę dodać, że wszystko jest do zrobienia, kwestia wygospodarowania środków. Z tym niestety może być ciężko: jak dotychczas głosowanie zmian w FR (podniesienie stawki i roczny plan pracy) idzie jak po grudzie, jest zauważalna ilość głosów przeciwko. Trudno powiedzieć czy ta uchwała przejdzie, jeśli nie, nie będzie żadnych prac w tym roku poza dachami, na które muszą się znaleźć pieniądze (po zimie inspektor ocenił stan kilku dachów jako fatalny, część będzie musiała mieć wymienioną w trakcie roku papę).
                Istnieje też możliwość, że mieszkańcy zgodziliby się na jednorazową zrzutkę na przeniesienie placu zabaw, ale sądząc po oporach w podniesieniu opłat o kilkanaście groszy/m (obniżenie stawki na utrzymanie o 14gr i podwyższenie FR o 30 gr), to małe szanse na to widzę :)
                • nowi2 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 14:10
                  Ja jestem bardzo za rozbudową placu zabaw dla dzieci, ten nasz jest stanowczo za mały. Może zamiast inwestować w zieleń, którą i tak niszczą niektóre dzieci, warto by było pomyśleć o placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Miejsce od powstańców jest na to idealne, dużo niezagospodarowanego miejsca. Jestem na tak!
                    • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 16:21
                      no tak tylko tak narzekaliscie ze czynsz jest za wysoki za poprzedniego zarządu a czynsz sie nie zmienił no tak doszedł tylko fundusz remontowy ale np tak jak mi zostało obcięte z ogrzewania. czyli de facto czynsz został podniesiony.
                      Nie zebym była za zarzadem developerskim ale strasznie duzo krzyku było jakie to my wysokie czynsze mamy itp.
                      • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 16:32
                        ulazabki napisała:

> no tak tylko tak narzekaliscie ze czynsz jest za wysoki za poprzedniego zarządu
                        > a czynsz sie nie zmienił no tak doszedł tylko fundusz remontowy ale np tak jak
                        > mi zostało obcięte z ogrzewania. czyli de facto czynsz został podniesiony.
                        > Nie zebym była za zarzadem developerskim ale strasznie duzo krzyku było jakie t
                        > o my wysokie czynsze mamy itp.

Pani Ulu: liczby nie kłamią :) Za poprzedniego zarządu powierzonego mieliśmy stawkę 3,47zł/m utrzymanie części wspólnej (bez ogrzewania części wspólnej i z ubezpieczeniem <50% wartości osiedla) oraz 4,53zł/m zaliczki na media. Po roku samodzielnego działania zaproponowaliśmy stawkę 3,15zł/m na koszty utrzymania (bez powiększonego ubezpieczenia osiedla oraz ze starym systemem rozliczania ciepła grzewczego to byłoby 3,08zł/m, czyli prawie 40gr/m taniej) oraz obniżenie zaliczek na media. To mało???
                        W międzyczasie gmina podniosła stawkę za wywóz śmieci jakieś 100%, mimo tego płacimy z żoną teraz sumarycznie 3gr mniej niż za HM, wliczając fundusz remontowy :)
                          • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 16:45
                            ulazabki napisała:

> i nie wiem jak Pan ale u mnie czynsz miesięczny wychodzi tyle samo (po zmniejsz
                            > eniu zaliczki na ogrzewanie - co w moim przypadku było wielką skuchą) ewentualn
                            > ie jezeli jest różnica to groszowa.

Czyli przyznała Pani, że pomimo niekorzystnych okoliczności podnoszących koszty (zwiększenie opłaty za śmieci, podwyższenie stawki za ubezpieczenie osiedla, konieczność wprowadzenie funduszu remontowego ze względu na stan osiedla), udało się nam znacznie obniżyć realne stawki. Z zarządcą powierzonym bylibyśmy już na etapie 4zł/m na unw (przypominam, że pobierali miesięcznie 17100zł!), o ile osiedle już by nie zbankrutowało (a było blisko w marcu 2013).
                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 17:37
                                    ulazabki napisała:

> nie do konca bo np miesiecznie zostało zabrane mi 25 zl z ogrzewania z czego te
                                    > raz musze dopłacać.....wiec niestety nie do końca po kosciach

Nie rozumiem: obniżamy stawki, a Pani narzeka? ;)
                                    Na co mamy wpływ: na koszty utrzymania nieruchomości wspólnej, prawda? Jak pokazałem na przykładach obniżyliśmy realnie stawkę na czynszu na kosztach unw o ok. 40 gr. Pani zdaniem to mało?
                                          • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 17:59
                                            ulazabki napisała:

> no wie Pan nja nie mam dostepności do akt innych mieszkanców ale byól tu taki w
                                            > ątek czesc miała niedopłaty kila osób nadpłaty a u jednej osoby licznik został
                                            > zle spisany :P nie bede wypowiada sie na temat innych bo ich nie znam mowie na
                                            > swój

Ja mówię o stanie sprzed roku, kiedy wchodziły te zmiany (uchwały z maja 2013). Zaliczki była za duże, więc zostały obniżone.
                                            Teraz proponujemy odejście od zbierania zaliczek od metrażu, a zgodnego z zużyciem historycznym, co powinno zminimalizować przypadki dużych nadpłat/niedopłat. Do tego jest konieczne przegłosowanie regulaminu rozliczania mediów.
                                              • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 18:12
                                                ulazabki napisała:

> panie Ordnung zaliczka została zmniejszona w sierpniu 2013 (czyli pewnie od wrz
                                                > esnia) a rozmowa była teraz w tym roku

Ja mówię o działaniach od przejęcia zarządzania osiedlem, czyli w marcu 2013. Uchwały m.in. zmniejszające zaliczki na media zostały przedstawione na zebraniu rocznym w maju 2013, a ze względu na opieszałość w z głosowaniu mieszkańców zostały podjęte w sierpniu i obowiązują od 1 lipca 2013r (działanie wsteczne zgodne z treścią uchwał).
                                                To wszystko potwierdza jedynie, że stawki zostały obniżone, zarówno na utrzymanie nieruchomości wspólnej, jak i zaliczki na media.
                                                Wspólnota jednak to rzecz wspólna. Każdy głos jest ważny, może Pani ma jakiś pomysł jak skuteczniej obniżać koszty na osiedlu, skoro 40gr/m jest niezadowalające? Chętnie posłucham :)
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 18:59
                                                    ulazabki napisała:

> vp_ordnung_muss_sein napisał(a):
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Może słabo słucham: poproszę o wymienienie :)
                                                    >
                                                    >
                                                    > W zeszłym roku był pomysł kilku osób wynajeciu kilku miejsc postojowych mieszka
                                                    > ncom - pieniadze mogłby np zaslilic fundusz remontowy

Pani Ulu: i to wszystko? ;)
                                                    Na zieleń nie wydaliśmy jeszcze ani grosza, więc nie wiem jak można na tym zaoszczędzić...
                                                    Wynająć miejsc na parkingu naziemnym w świetle przepisów prawa nie można. Czekam na inne pomysły, które ma Pani w zanadrzu..
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 19:08
                                                    ulazabki napisała:

> Pqnie Ordnung mozna tylko trzeba uchwałe stosowną......no tak ale u Pana nic n
                                                    > ie mozna.....

Skoro to takie proste, to dlaczego nic Pani w w tej sprawie nie zrobiła? :)
                                                    Uprzedzę Pani tłumaczenia, ponieważ ja zainteresowałem się sprawą w przeciwieństwie do Pani: potrzeba do tego stosownej uchwały Wspólnoty, podjętej w obecności notariusza. Do przejścia takiej uchwały potrzeba ponad 150 głosów za zmianą przeznaczenia parkingu naziemnego. Na dzisiaj nie zbierze Pani nawet 50 tych głosów, bo zdecydowana większość mieszkańców chce mieć w środku osiedla przestrzeń do życia, a nie składowisko aut, dlatego jest przeciwna parkowaniu tam przez właścicieli. Po szczegóły odsyłam do wynikow ankiety n/t parkingu naziemnego.
                                                    Jeśli Pani uważa że się mylę, proszę zebrać 10% głosów właścicieli i przedstawić propozycję odpowiedniej uchwały mieszkańcom. Proszę wykazać że u Pani można ;)
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 19:13
                                                    vp_ordnung_muss_sein napisał(a):

> ulazabki napisała:
                                                    >
                                                    > > Pqnie Ordnung mozna tylko trzeba uchwałe stosowną......no tak ale u Pana
                                                    > nic n
                                                    > > ie mozna.....
                                                    >
                                                    > Skoro to takie proste, to dlaczego nic Pani w w tej sprawie nie zrobiła? :)
                                                    > Uprzedzę Pani tłumaczenia, ponieważ ja zainteresowałem się sprawą w przeciwieńs
                                                    > twie do Pani: potrzeba do tego stosownej uchwały Wspólnoty, podjętej w obecnośc
                                                    > i notariusza. Do przejścia takiej uchwały potrzeba ponad 150 głosów za zmianą p
                                                    > rzeznaczenia parkingu naziemnego. Na dzisiaj nie zbierze Pani nawet 50 tych gło
                                                    > sów, bo zdecydowana większość mieszkańców chce mieć w środku osiedla przestrzeń
                                                    > do życia, a nie składowisko aut, dlatego jest przeciwna parkowaniu tam przez w
                                                    > łaścicieli. Po szczegóły odsyłam do wynikow ankiety n/t parkingu naziemnego.
                                                    > Jeśli Pani uważa że się mylę, proszę zebrać 10% głosów właścicieli i przedstawi
                                                    > ć propozycję odpowiedniej uchwały mieszkańcom. Proszę wykazać że u Pani można ;

Pan jest zainteresowany bo Pan jest w Zarzadzie i do Pana to nalezy..........no nie wiem czy nie byłoby zaintersowanych widzac po parkingu naziemnym :P

Tylko problem tkwi w tym ze Pan ma swoje pomysły......a pozniej dziwi sie Pan ze głosowanie idzie jak po grudzie
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 19:09

> Wynająć miejsc na parkingu naziemnym w świetle przepisów prawa nie można. Czeka
                                                    > m na inne pomysły, które ma Pani w zanadrzu..

Jezeli mnie pamieć nie myli to Pan napisał przejdzie sie Pan z ankieta jakie byłoby zainteresowanie by wynajac czesc miejsc naziemnych.

moze teraz nie trzeba byłoby podnosić funduszu remontowego o 0,30 gdy teraz płacimy 0,40
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 19:16
                                                    ulazabki napisała:

>
                                                    > > Wynająć miejsc na parkingu naziemnym w świetle przepisów prawa nie można.
                                                    > Czeka
                                                    > > m na inne pomysły, które ma Pani w zanadrzu..
                                                    >
                                                    > Jezeli mnie pamieć nie myli to Pan napisał przejdzie sie Pan z ankieta jakie by
                                                    > łoby zainteresowanie by wynajac czesc miejsc naziemnych.
                                                    >
                                                    > moze teraz nie trzeba byłoby podnosić funduszu remontowego o 0,30 gdy teraz pła
                                                    > cimy 0,40

To jest właśnie różnica między nami: ja robię, Pani mówi :) Zapytanie zostało rozesłane drogą mailową do mieszkańców, odezwały się uwaga: 2 osoby! Jedna z nich dopytywała się czy nie wiemy od kogo można wynająć miejsce w garażu podziemnym ;) To są te tłumy, które jak Pani mówi, są zainteresowane wynajmem miejsc naziemnych.
                                                    Wracając do Pani oszczedności: na chwilę obecną opiewają na 0 gr. Coś słabo :)
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 19:21

> ulazabki napisała:
                                                    >
                                                    > > vp_ordnung_muss_sein napisał(a):
                                                    > >
                                                    > > > Wynająć miejsc na parkingu naziemnym w świetle przepisów prawa nie
                                                    > można.
                                                    > > Czeka
                                                    > > > m na inne pomysły, które ma Pani w zanadrzu..
                                                    > >
                                                    > > Jezeli mnie pamieć nie myli to Pan napisał przejdzie sie Pan z ankieta ja
                                                    > kie by
                                                    > > łoby zainteresowanie by wynajac czesc miejsc naziemnych.
                                                    > >
                                                    > > moze teraz nie trzeba byłoby podnosić funduszu remontowego o 0,30 gdy ter
                                                    > az pła
                                                    > > cimy 0,40
                                                    >
                                                    > To jest właśnie różnica między nami: ja robię, Pani mówi :) Zapytanie zostało r
                                                    > ozesłane drogą mailową do mieszkańców, odezwały się uwaga: 2 osoby! Jedna z nic
                                                    > h dopytywała się czy nie wiemy od kogo można wynająć miejsce w garażu podziemny
                                                    > m ;) To są te tłumy, które jak Pani mówi, są zainteresowane wynajmem miejsc naz
                                                    > iemnych.
                                                    > Wracając do Pani oszczedności: na chwilę obecną opiewają na 0 gr. Coś słabo :)

Panie Ordnung to ciekawe ma Pan e-maila do mnie a zapytanie nie trafiło do mnie

Przekonywac mozemy sie tak caly rok.....ja wiem swoje a Pan swoje

Pan mowi ze Pan robi.....napisze tak troche po chamsku.......pobiera Pan za to opłatę....
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:16
                                                    ulazabki napisała:

> na zakończenie dodam ze na moim starym osiedlu funkcjonuje wynajem miejsc przez
                                                    > wspolnote a pieniażki idą na modernizacje i naprawy na placu zabaw.....

Na Pani "starej" wspólnocie zapewne parking naziemny nie jest zgodnie z treścią zapisów w akcie notarialnym przeznaczony wyłącznie dla gości. Drobna, ale zasadnicza różnica.
                                                    Prośba o opinie mieszkańców w/s parkingu naziemnego znalazły się w październikowym biuletynie Wspólnoty. Całe 2 osoby się zainteresowały. Proszę mnie zadziwić i zebrać te 10% głosów za poddanie odpowiedniej uchwały pod głosowanie. Jeśli jest tak, jak stara sie Pani przekonać, nie będzie z tym żadnego problemu (10% to jakieś 30 głosów).
                                                    Wynagrodzenie zarządu to nie jest płaca za pracę, a jedynie zwrot kosztów. Nie robimy tego dla pieniędzy, bo nie o to od półtorej roku nam chodzi :)
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:27
                                                    Panie Ordnung zwrot kosztów.....no tak zwrot kosztów za czas poswiecony........pracownik kazdy tez tak powie.....(a wiem co mowie bo ich zatrudniam).....zgodził sie Pan być w Zarządzie.....ja nie poniewaz..... prowadze własna działalność i czesto zajmuje mi to 16 godzin dziennie....
                                                    Mamy Panią Administrator.....moze ona sie przejsc.....moze byłyby z tego jakies pieniadze ....czasami warto próbować a nie od razu podniesc 0,30 gdy płaciło sie 0,40

• dlinci Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:31
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung zwrot kosztów.....no tak zwrot kosztów za czas poswiecony........
                                                    > pracownik kazdy tez tak powie.....(a wiem co mowie bo ich zatrudniam).....zgodz
                                                    > ił sie Pan być w Zarządzie.....ja nie poniewaz..... prowadze własna działalność
                                                    > i czesto zajmuje mi to 16 godzin dziennie....
                                                    >
                                                    >
                                                    No chyba wlicza w to Pani czas poświęcony na dyskursy na forum? ;-)
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:39
                                                    dlinci napisał(a):

> Ale ja na brak czasu nie narzekam - a Pani jakoby czasu nie ma, a od ponad 3 go
                                                    > dzin wojuje na forum, w tym czasie przemierzyłaby już Pani z pół bloku i zebrał
                                                    > a głosy pod jedną z Pani racjonalizatorskich inicjatyw...

droga dlinci.....jest weekend......dodam tyle ze chociaz jest weekend to wystawiam faktury i prowadze dyskusje z Panią dlinci która ma na mnie alergie :P
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:31
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung zwrot kosztów.....no tak zwrot kosztów za czas poswiecony........
                                                    > pracownik kazdy tez tak powie.....(a wiem co mowie bo ich zatrudniam).....zgodz
                                                    > ił sie Pan być w Zarządzie.....ja nie poniewaz..... prowadze własna działalność
                                                    > i czesto zajmuje mi to 16 godzin dziennie....
                                                    > Mamy Panią Administrator.....moze ona sie przejsc.....moze byłyby z tego jakies
                                                    > pieniadze ....czasami warto próbować a nie od razu podniesc 0,30 gdy płaciło s
                                                    > ie 0,40
                                                    >
                                                    Pani Ulu: ile razy można tłumaczyć, że nie ma możliwości zmienić obecnego stanu rzeczy z parkingiem naziemnym, ponieważ zdecydowana większość mieszkańców chce żeby korzystali z niego wyłącznie goście???
                                                    Ja droga Pani również prowadzę własną działalność, czasem pracuję 24h/dobę (taka specyfika branży). Mimo to znalazłem czas (podobnie jak kilka innych osób), żeby poświęcić kilkaset godzin prywatnego czasu na przełomie 2012 i 2013, żeby zmienić to osiedle na lepsze. Za darmo ;)
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:38
                                                    aha to faktycznie Panie Ordnung ma Pan zdrowie.......bo my pracujemy po 16 godzin a dziecko i reszte czasu stramy sie mu poswiecić....A Pan albo nie ma dzieci albo wcale nie spi ;)
                                                    Jakaś czesc nie chce płacic wiecej za fundusz remontowy a Pan ich sie stara przekonać....:P

• vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:45
                                                    ulazabki napisała:

>
                                                    > a mamy dziecko *

To super...
                                                    W kilka osób poświęciliśmy swój prywatny czas (koleżanki które pomagały też mają dzieci, jedna z nich nawet dwójkę) i pieniądze, żeby Pani i inni mieszkańcy osiedla nie zostali z długiem na pół miliona po deweloperze. Jak widzę dla Pani to za mało, więc można swobodnie ponarzekać na forum. Pomysłów jak zrobić coś lepiej nie widać ;)
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:54
                                                    ulazabki napisała:

> a moze Pan Panie Ordnung nie chce zobaczyć i lepiej ponarzekać ze czesc ludzi g
                                                    > łosuje przeciw :P

Wiem o osiedlu jakieś 10 razy więcej od Pani, więc kto tu jest ślepy? :)
                                                    Ja jedynie informuję o cząstkowych wynikach głosowania, wygląda na to że mieszkańcy nie chcą mieć drogi dojazdowej w tym roku. Prywatnie chciałbym ją jednak mieć naprawioną, a Pani?
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:59

> Wiem o osiedlu jakieś 10 razy więcej od Pani, więc kto tu jest ślepy? :)
                                                    > Ja jedynie informuję o cząstkowych wynikach głosowania, wygląda na to że miesz
                                                    > kańcy nie chcą mieć drogi dojazdowej w tym roku. Prywatnie chciałbym ją jednak
                                                    > mieć naprawioną, a Pani?

nie wątpie ze Pan wie wiecej niz ja i to są Pana słowa:

" jak dotychczas głosowanie zmian w FR (podniesienie stawki i roczny plan pracy) idzie jak po grudzie, jest zauważalna ilość głosów przeciwko. Trudno powiedzieć czy ta uchwała przejdzie, jeśli nie, nie będzie żadnych prac w tym roku poza dachami, na które muszą się znaleźć pieniądze (po zimie inspektor ocenił stan kilku dachów jako fatalny, część będzie musiała mieć wymienioną w trakcie roku papę). "

to nie ja narzekam ze niektórzy sa przeciw
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:23
                                                    dlinci napisał(a):

> ulazabki napisała:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > to nie ja narzekam ze niektórzy sa przeciw
                                                    >
                                                    > Tylko Pani narzeka, że zarząd robi niewiele - robi tyle na ile mu pozwolą miesz
                                                    > kańcy; a z próżnego i Salomon...

Dlinci czy ja narzekam????? rzuciłam propozycje.....która kiedys była dyskutowana......e-mail z ankieta czy zgadzam sie na wynajecie nie dotarł.....
                                                    Od tego jest zarzad aby przedyskutowac propozycje a członowie wspolonty maja prawo powiedziec i wyrazic swoje opinie.....nie tylko zgadzać sie na podwyzki głucho i slepo

kończe dyskusje......
                                                  • dlinci Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:28
                                                    Wynajem miejsc naziemnych - lekiem na całe zło? ;-) A może pod naszym osiedlem są złoża gazu łupkowego - wtedy dopiero byłoby za co modernizować plac zabaw! :P

Wracając na ziemię - rozbudowa placu zabaw ok, ale nie z funduszu remontowego. Kasa z FG ma iść na niezbędne remonty (przetrwanie) a nie na kwiatki do kożucha (jakim jest plac zabaw)...

pozdr, d
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:34
                                                    dlinci napisał(a):

> Wynajem miejsc naziemnych - lekiem na całe zło? ;-) A może pod naszym osiedlem
                                                    > są złoża gazu łupkowego - wtedy dopiero byłoby za co modernizować plac zabaw!
                                                    > :P
                                                    >
                                                    >
                                                    > Wracając na ziemię - rozbudowa placu zabaw ok, ale nie z funduszu remontowego.
                                                    Kasa z FG ma iść na niezbędne remonty (przetrwanie) a nie na kwiatki do kożucha
                                                    > (jakim jest plac zabaw).
                                                    >
                                                    > pozdr, d

dlinci a gdzie ja powiedzialam ze to lek na całe zło??? potrzebne pieniadze to trzeba je szukać....a jak naprawde nie ma innego wyjscia dopiero podwyzszać.....bo to nie sztuka podniesc (tak jak robi to rząd)
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:40
                                                    > dlinci a gdzie ja powiedzialam ze to lek na całe zło??? potrzebne pieniadze to
                                                    > trzeba je szukać....a jak naprawde nie ma innego wyjscia dopiero podwyzszać....
                                                    > .bo to nie sztuka podniesc (tak jak robi to rząd)

Przecież obniżamy: z 3,47zł w 2013 na 3,15zł w 2014... Fundusz remontowy nie jest podwyższany dla naszego widzimisię, tylko są palące potrzeby osiedla. Mimo tego przecież nie trzeba go zbierać, niech się samo zrobi :)
                                                  • dlinci Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:41
                                                    Ok, ale czy Pani myśli, że kasy na wynajem 24 miejsc naziemnych wystarczy na remonty dachów, odgrzybienie, poprawę ppoż, budowę drogi dojazdowej itd? Rozbudowa placu zabaw to naprawdę pikuś i kaprys ...

Sprowadzenie rozmowy do hasła - podwyżki na FG są niepotrzebne, lepiej wyjamijmy miejsca jest ooooooogromnym skrótem myślowym, wręcz populizmem ;-)
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 20:51
                                                    ulazabki napisała:

> Dlinci czy Ty udajesz czy faktycznie????????? napisałam ze mozna cos z tego uzy
                                                    > skać.....nie napisałam ze cały Fundusz remontowy......ktos moze inny ma jeszcze
                                                    > inne pomysły na oszczednosci.....

Ile razy można udawać, że się nie rozumie? :) Wynajmu nie będzie, ponieważ nie zezwalają na to przepisy prawa. Jesteśmy na tyle staromodni, że chcemy go przestrzegać. Pani chciejstwo niczego tutaj nie zmienia...
                                                  • dlinci Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:00
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung wiem ze Panu nie da sie nic przetłumaczyć.....wiem ze trzyma sie
                                                    > Pan "litery prawa"......wiec prosze pozniej nie narzekac ze pogrudzie.....
                                                    >
                                                    > dobranoc

Panie Ordnung, niech Pan trzyma się wszystkiego... byle nie rad Pani Uli ;-)

• ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:03
                                                    dlinci napisał(a):

> ulazabki napisała:
                                                    >
                                                    > > Panie Ordnung wiem ze Panu nie da sie nic przetłumaczyć.....wiem ze trzym
                                                    > a sie
                                                    > > Pan "litery prawa"......wiec prosze pozniej nie narzekac ze pogrudzie....
                                                    > .
                                                    > >
                                                    > > dobranoc
                                                    >
                                                    > Panie Ordnung, niech Pan trzyma się wszystkiego... byle nie rad Pani Uli ;-)

oj dlinci masz chyba kompleks Uli ;P
                                                    powodzenia zyczę
                                                    >
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:06
                                                    dlinci napisał(a):

> ulazabki napisała:
                                                    >
                                                    > > ja od alergenów sie izoluje a Pani idzie w srodek :P.....dziwne
                                                    >
                                                    > Raczej biorę leki antyhistaminowe, żeby alergen się nie rozprzestrzeniał i nie
                                                    > czynił większych zniszczeń...

i wchodzisz w "srodek".....ciekawa teoria.....
                                                  • dlinci Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:11
                                                    ulazabki napisała:

>
                                                    > i wchodzisz w "srodek".....ciekawa teoria.....

"Odczulanie, odwrażliwianie, desensybilizacja (łac.) - jest to podawanie małych dawek alergenu, stopniowo coraz większych".

Jeśli Pani wie na każdy temat, tyle co w powyższym....eehhh, są ludzie, którzy "wiedzą", i są ludzie, którzy "wio"...

• ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:36
                                                    dlinci napisał(a):

> Nie, to Pani wszystko wio lepiej :-) Ja w przeciwieństwie do Pani wiem, o czym
                                                    > piszę.
                                                    >
                                                    > To chyba już kolejny raz zaprasza mnie Pani do siebie - nie dziękuję, nie odczu
                                                    > wam takiej potrzeby.
                                                    >

hmmm..ale to Pani ma alergię na Uli .....dla mnie dlinci jest zupełnie obojetna.....
                                                    to Pani mnie uczy jak się leczyc z alergii.....chociaz u mnie ona nie wystepuję
                                                    wiec Pan dlinci wio....prosze sie zastanowić :P.......jak to jest z tym dawkowaniem

• vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:08
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung wiem ze Panu nie da sie nic przetłumaczyć.....wiem ze trzyma sie
                                                    > Pan "litery prawa"......wiec prosze pozniej nie narzekac ze pogrudzie.....
                                                    >
                                                    > dobranoc

No i nie doczekałem się na te pomysły jak oszczędzać we Wspólnocie ;)
                                                    Mi, w przeciwieństwie do Pani, zależy na tym osiedlu, dlatego coś w tym kierunku robię. Osób podobnie myślących jest większość, dlatego nie tracimy nadziei, że Vital Park będzie jeszcze wyglądał i funkcjonował jak na to zasługuje.
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:13
                                                    vp_ordnung_muss_sein napisa
                                                    >
                                                    > No i nie doczekałem się na te pomysły jak oszczędzać we Wspólnocie ;)
                                                    > Mi, w przeciwieństwie do Pani, zależy na tym osiedlu, dlatego coś w tym kierunk
                                                    > u robię. Osób podobnie myślących jest większość, dlatego nie tracimy nadziei, ż
                                                    > e Vital Park będzie jeszcze wyglądał i funkcjonował jak na to zasługuje.

kto nie chce widziec nie zobaczy.......

dobranoc
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:19
                                                    Czyli nie zadziwi nas Pani jednak i nie skrzyknie tych chętnych na wynajem miejsc parkingowych, żeby przedstawili właścicielom propozycje zmian w księdze wieczystej osiedla umożliwiających ich wynajem? Skoro Pani widzi takie możliwości, proszę pokierować tych niedowidzących ;)
                                                    Chyba że to jednak tylko marudzenie zza biurka, bo do działania chęci nie ma...
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:27

> Czyli nie zadziwi nas Pani jednak i nie skrzyknie tych chętnych na wynajem miej
                                                    > sc parkingowych, żeby przedstawili właścicielom propozycje zmian w księdze wiec
                                                    > zystej osiedla umożliwiających ich wynajem? Skoro Pani widzi takie możliwości,
                                                    > proszę pokierować tych niedowidzących ;)
                                                    > Chyba że to jednak tylko marudzenie zza biurka, bo do działania chęci nie ma...

Panie Ordnung a Pan "skrzykną" czy chocby sie pytał (moze swoich znajomych) bo e-mail z ankieta do mnie nie dotarł....a równiez jestem członkiem i rowniez place czynsz i mam prawo do wyrazenia swojej opini
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:36
                                                    >
                                                    > Panie Ordnung a Pan "skrzykną" czy chocby sie pytał (moze swoich znajomych) bo
                                                    > e-mail z ankieta do mnie nie dotarł....a równiez jestem członkiem i rowniez pla
                                                    > ce czynsz i mam prawo do wyrazenia swojej opini

Pani Ulu: a czyta Pani biuletyny Wspólnoty? Był dostarczany do skrzynek oraz rozsyłany mailem. W październikowym wydaniu była info n/t parkingu.
                                                    Nikt Pani nie zabrania zabierać głosu. Rzecz w tym, że Pani propozycje są, delikatnie mówiąc, nic nie wnoszące. Gdyby nawet jakimś cudem właściciele zdecydowali się zmienić przeznaczenie parkingu naziemnego, to zysk z tego nie pokryłby nawet ułamka naszych potrzeb. Inną kwestią jest sensowność takich rozważań: musi mieć Pani głosy 150 właścicieli żeby to było możliwe. Jakie Pani widzi szanse? Bo ja 0% ;)
                                                    Ilość zapytań i opinii po informacji n/t parkingu z października (dokładnie 2!) to potwierdzają.
                                                    Może najwyższa pora przestać pisać o wynajmie miejsc który jest fantasmagorią, a zaproponować coś realnego? Czekamy ;)
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:41
                                                    Panie Ordnung dla Pana to wiekszosc fantasmagorie.....gdy miałam do wynajecia miejsce parkingowe pod budynkiem dosc szybko znalazł sie chetny......a wiadomo ze pod budyniem jest drozej....
                                                    Koncze dyskusje Pan ma swoje zdanie ja swoje i na tym zostaniem tak jak z opłatą stała za ogrzewanie :P
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:48
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung dla Pana to wiekszosc fantasmagorie.....gdy miałam do wynajecia m
                                                    > iejsce parkingowe pod budynkiem dosc szybko znalazł sie chetny......a wiadomo z
                                                    > e pod budyniem jest drozej....
                                                    > Koncze dyskusje Pan ma swoje zdanie ja swoje i na tym zostaniem tak jak z opłat
                                                    > ą stała za ogrzewanie :P

Z całym szacunkiem Pani Ulu, ale zdumiewa mnie fakt że może Pani prowadzić firmę, z takim rozumieniem tekstu i mieszaniem pojęć...
                                                    Pani wynajęła swoje własne miejsce parkingowe, natomiast żeby to samo było możliwe dla parkingu naziemnego Wspólnota musi mieć takie prawo. Nie ma go i w tym problem. Dla Pani to żadna przeszkoda, już Pani gotowa liczyć te wirtualne pieniądze.
                                                    Zaproponowaliśmy najrozsądniejsze rozwiązanie w sytuacji licznych potrzeb Wspólnoty: podwyższenie stawki na FR.
                                                  • ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:52
                                                    vp_ordnung_muss_sein napisał(a
                                                    >
                                                    > Z całym szacunkiem Pani Ulu, ale zdumiewa mnie fakt że może Pani prowadzić firm
                                                    > ę, z takim rozumieniem tekstu i mieszaniem pojęć...
                                                    > Pani wynajęła swoje własne miejsce parkingowe, natomiast żeby to samo było możl
                                                    > iwe dla parkingu naziemnego Wspólnota musi mieć takie prawo. Nie ma go i w tym
                                                    > problem. Dla Pani to żadna przeszkoda, już Pani gotowa liczyć te wirtualne pie
                                                    > niądze.
                                                    > Zaproponowaliśmy najrozsądniejsze rozwiązanie w sytuacji licznych potrzeb Wspól
                                                    > noty: podwyższenie stawki na FR.

Panie Ordnung tez sie zastanawiam z całym szacunkiem jak Pan moze prowadzic firme z takim rozumowaniem......moj tekst o chetnym był do tego ze Pan napisał ze nie było tylko dwie osoby zainteresowane wynajmem w tym jedna chciała w garazu....

Napisałam ze sadze ze gdyby było mozna (byłaby stosowna uchwała) to sadze ze chetni by sie znalezli.....

• vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:57
                                                    > Panie Ordnung tez sie zastanawiam z całym szacunkiem jak Pan moze prowadzic fir
                                                    > me z takim rozumowaniem......moj tekst o chetnym był do tego ze Pan napisał ze
                                                    > nie było tylko dwie osoby zainteresowane wynajmem w tym jedna chciała w garazu.
                                                    > ...
                                                    >
                                                    > Napisałam ze sadze ze gdyby było mozna (byłaby stosowna uchwała) to sadze ze ch
                                                    > etni by sie znalezli.....

Żeby była stosowna uchwała, to trzeba mieć najpierw 150 głosów, logika na poziomie 1 klasy liceum :)
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:06
                                                    ulazabki napisała:

>
                                                    > >
                                                    > > Żeby była stosowna uchwała, to trzeba mieć najpierw 150 głosów, logika na
                                                    > pozio
                                                    > > mie 1 klasy liceum :)
                                                    >
                                                    > dziekuje panie Ordnung i wzajemnie :P

Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.
                                                    A o moja firmę nie trzeba się martwić, daje sobie radę nawet w obszarze atomowym ;)

• ulazabki Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:10

> ulazabki napisała:
                                                    >
                                                    > > vp_ordnung_muss_sein napisał(a):
                                                    > >
                                                    > > >
                                                    > > > Żeby była stosowna uchwała, to trzeba mieć najpierw 150 głosów, log
                                                    > ika na
                                                    > > pozio
                                                    > > > mie 1 klasy liceum :)
                                                    > >
                                                    > > dziekuje panie Ordnung i wzajemnie :P
                                                    >
                                                    > Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.
                                                    > A o moja firmę nie trzeba się martwić, daje sobie radę nawet w obszarze atomowy
                                                    > m ;)

Panie Ordnung powiem o mojej tyle "vice versa" ;)
                                                    >
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Do Pani Uli 23.03.14, 23:41
                                                    Pani Ulu: na dobranoc należą się Pani słowa pochwały :) Nie wiem jaki cel Pani przyświeca w pół-dniowej dyskusji na forum, ale dla mnie jest to doskonała okazja, żeby przedstawić mieszkańcom sprawy osiedla. To dużo.
                                                    Inspektor budowlany straszy nas poważnymi skutkami, jeśli nie naprawimy dachów jak najszybciej. Mieszkańcy na zebraniu dopytują czy zostanie coś zrobione z wilgocią w garażu. Co drugi dzień przychodzi mail z pytaniem kiedy zostanie naprawiona droga dojazdowa. Sąsiedzi z ostatniego piętro niecierpliwią się, że nie działają lampy oświetlenia awaryjnego i przy braku prądu na osiedlu nie mogą zejść na parter. Kilka rodzin z bud. C nie może zimą normalnie funkcjonować w mieszkaniu, bo wentylator wyciągowy świszcze nie do wytrzymania. Dwóch właścicieli straszy wspólnotę odszkodowaniami, jeśli nie zostaną naprawione ich daszki, przez które przeciekająca woda niszczy balkony.
                                                    Kilka osób z ciekawymi pomysłami prosi o uwzględnienie minimalnych nakładów na zieleń, która też jest ważna na osiedlu. System nawadniania nie jest w stanie utrzymać tych resztek zieleni które posiadamy, bo nie działa. Rodzice proponują przeniesienie i powiększenie placu zabaw dla dzieci. Wszystkie drabinki drewniane na osiedlu nadają się już do odnowienia i pomalowania. Przy ogrodzeniu od betoniarni stoją 3 słupy elektryczne nie wywiezione na zakończenie budowy osiedla przez dewelopera, teraz usunąć je nie będzie prosto, ani tanio.
                                                    Kilku właścicieli regularnie sonduje jak daleko może się posunąć w parkowaniu w miejscach dla gości. Wszystkie klatki wejściowye nadają się do oczyszczenia i ponownego malowania.
                                                    Można by tak wymieniać bez końca :)
                                                    To wszystko da się zrobić, tylko trzeba chcieć i przyjąć, że wymaga to poniesienia odpowiednich kosztów. Przez wszystkich właścicieli...
                                                    Dobranoc
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Do Pani Uli 24.03.14, 09:36
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung.........Pan po poł-dniowej licytacji dopiero przedstawia sprawy o
                                                    > siedla......
                                                    > ale dziekuje i za to

Specjalnie dla Pani porcja świeżych informacji, dzisiaj z samego rana :)

Mamy na osiedlu kilka mieszkań widm: za jedno z nich od zakupienia w 2011r nie wpłynęła ani złotówka czynszu (nie wiem na co czekał HM), dawno sprawa przekazana do komornika. 2 inne mieszkania mają wirtualnych właścicieli: ludzie podpisali akty u notariusza i nie zapłacili za lokale, od zeszłego roku szuka ich deweloper oraz prokuratura, od niedawna także nasz komornik. Tylko z tych 3 mieszkań w sumie jest ok. 40tys zaległości, pieniądze te powinny leżeć na subkoncie od FR, ale ich nie ma.
                                                    W małym garażu brama wjazdowa oraz mechanizm napędowy są nie od kompletu, w dodatku od archaicznych modeli: w razie jakichkolwiek uszkodzeń trzeba szukać części na szrotach, a w niedalekiej przyszłości wymienić całość na nowe (brama/mechanizm/suwnica). W dużym garażu regularnie pęka któraś ze sprężyn naciagających, tymczasowo wymieniane są pojedynczo na zamienniki, ale trzeba będzie kiedyś kupić komplet oryginałów (spore koszty), a najlepiej dwa.
                                                    Inspektor budowlany twierdzi, że mamy źle zaprojektowane (za małe) oraz źle wyprofilowane (zamocowane pod złym kątem) daszki na na ostatnich piętrach. Pozostawienie ich w takim staniem grozi niszczeniem nawierzchni balkonów, płyt balkonowych oraz elewacji budynków. Zdaniem firm które oglądały stan daszków docelowo trzeba będzie je wymieniać, najlepiej wszystkie wraz położeniem nowego, większego poszycia. Gdyby wymienić wszystkie na raz, ograniczy to koszty jednostkowy (potrzebny dźwig i ludzie z uprawnieniami do pracy na wysokości).
                                                    W garażach trudno jest cokolwiek zrobić w sprawie wilgoci, ponieważ nikt nie jest chętny wydać ekspertyzy na temat przyczyn jej występowania. Fachowcy z rynku twierdzą, że aby powiedzieć coś pewnego należałoby wykonać odkrywki i upewnić się co tak naprawdę dzieję się pod ziemią. Do tego konieczne jest sciągnięcie koparki i zniszczenie kilku właścicielom ogródków, o kosztach tych prac wstępnych już nie wspominając.

Dzień dobry :)
                                                  • ulazabki Re: Do Pani Uli 24.03.14, 10:29
                                                    Panie Ordnung Pan mysli ze ja nie wiem jak jest ze sciągalnoscią należnosci - oj wiem i to bardzo powiem tyle ze mam u kientów ponad 200tys długo niesciągalnego....Komornik nie ma z czego sciągnąc poniewaz majatki sa poprzepisywane.....niestety takie mamy Polskie realia i dlatego czasami denerwuje mnie trzymanie się litery prawa a nie ducha.....
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Do Pani Uli 24.03.14, 11:19
                                                    ulazabki napisała:

> Panie Ordnung Pan mysli ze ja nie wiem jak jest ze sciągalnoscią należnosci - o
                                                    > j wiem i to bardzo powiem tyle ze mam u kientów ponad 200tys długo niesciągalne
                                                    > go....Komornik nie ma z czego sciągnąc poniewaz majatki sa poprzepisywane.....n
                                                    > iestety takie mamy Polskie realia i dlatego czasami denerwuje mnie trzymanie si
                                                    > ę litery prawa a nie ducha.....

Rozumiem, że chodzi Pani o ten nieszczęsny parking naziemny. W jego przypadku zarówno litera (zapisy aktów notarialnych) jak i duch prawa (wola większości mieszkańców) jest po stronie pozostania parkingu jako tylko dla gości.
                                                    Jak Pani ponadto widzi, gdyby nawet jakimś cudem zmienić obecny stan i zebrać te 3-4 osoby chętne na wynajem miejsc (nie ma to sensu, bo w przyszłości będą kolejni i w końcu nie będzie parkingu dla gości), to jest to kropla w morzu naszych potrzeb. Żeby je zaspokoić potrzebne są realne, konkretne działania wymagające poniesienia niemałych kosztów. Takie zaproponowaliśmy w uchwałach.
                                                  • ulazabki Re: Do Pani Uli 24.03.14, 11:33
                                                    Panie Ordnung nie tylko o parking i wiem ze to jest kropla w morzu ale jest to cos.......temat juz był przedyskutowany Pan ma swoje zdanie ja swoje i tak niech zostanie....Miłego dnia zyczę.
                                                    Napisze tylko ze o tych sprawach osiedla to lepiej w nowym watku pisać bo raczej mało osób bedzie się chciało przeczytac ała dyskusję....a na nowy wątek kazdy z ciekawosci zajrzy
                                                  • dear113 Re: Do Pani Uli 24.03.14, 13:49
                                                    Panie vp_ordnung_muss_sein

może w sprawie źle zaprojektowanych elementów budowlanych naszego osiedla należy zwrócić się m.in do Izby Architektów. W dokumentach projektowych naszego osiedla każdy z architektów podpisał oświadczenie w którym zaświadczył, że projekt (z podziałem na m.in. drogę, konstrukcję, itd.) został wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ja dysponuję listą nazwisk z podpisami architektów + podpisy osób sprawdzających. Oczywiście wszystkie dane są w dokumentacji budowlanej/projektowej naszego osiedla.
                                                    Może należałoby wystąpić o odszkodowanie... ? Nadmieniam, że każdy z projektantów jest/powinien być ubezpieczony od tego typu spraw...
                                                    A jako ciekawostka powiem, że w dokumentacji osiedla nie ma np. wjazdu do małego garażu...
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Do Pani Uli 24.03.14, 14:55
                                                    dear113 napisał(a):

> Panie vp_ordnung_muss_sein
                                                    >
                                                    > może w sprawie źle zaprojektowanych elementów budowlanych naszego osiedla należ
                                                    > y zwrócić się m.in do Izby Architektów. W dokumentach projektowych naszego osie
                                                    > dla każdy z architektów podpisał oświadczenie w którym zaświadczył, że projekt
                                                    > (z podziałem na m.in. drogę, konstrukcję, itd.) został wykonany zgodnie z obowi
                                                    > ązującymi przepisami. Ja dysponuję listą nazwisk z podpisami architektów + podp
                                                    > isy osób sprawdzających. Oczywiście wszystkie dane są w dokumentacji budowlanej
                                                    > /projektowej naszego osiedla.
                                                    > Może należałoby wystąpić o odszkodowanie... ? Nadmieniam, że każdy z projektant
                                                    > ów jest/powinien być ubezpieczony od tego typu spraw...
                                                    > A jako ciekawostka powiem, że w dokumentacji osiedla nie ma np. wjazdu do małeg
                                                    > o garażu...

Specem od prawa budowlanego nie jestem, ale zapytać inspektora zawsze można czy jest sens iść tą drogą. Początkowo wydawało nam się, że uda się wymusić na PINB Wołomin jakieś działania w związku z drogą: okazuje się, że prawnie są to bardzo skomplikowane sprawy i wygrać tego nie sposób (instytucje państwowe zawsze sprawdzają zgodność dokumentów, żeby mieć alibi w takich przypadkach).
                                                    Podejrzewam że podobnie byłoby w sprawie daszków: nie jest powiedziane, że one były źle zaprojektowane, podejrzewam że zostały tak wykonane przez dewelopera, bo już na nic im nie wystarczało kasy...
                                                  • 7andrzej223 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:37
                                                    Osób podobnie myślących jest większość, dlatego nie tracimy nadziei, ż> e Vital Park będzie jeszcze wyglądał i funkcjonował jak na to zasługuje.

Panie Ordnung stan osiedla jest ważny. Ważne jest dbanie (naprawy-konserwacja) ale i pilnowanie by nie dochodziło do dewastacji. Bo jak inaczej nazwać to co robią dzieci, i nie mam na myśli biegania po trawie!
                                                    Co w tym zakresie zrobimy?
                                                    Wiem, że odezwą się liczne głosy w tej sprawie w imię tego, że dzieci sa najważniejsze. Prawda.
                                                    Ale dzieci pozostawione bez opieki to tragedia! Rodzice odpowiadają za czyny pociech, ale niestety z tą odpowiedzialnością to juz problem. Bo jak przejść do porządku dziennego z faktem niszczenia ścian na klatkach przez rodziców właśnie, wózkami. Niby mamy przepisy, że w ciągach komunikacyjnych nie ma być żadnych "sprzętów" , ale tego nikt nie przestrzega.
                                                    Co z tym zrobimy? nic, zrobimy wspólnie zrzutę i bedziemy wspólnie remontować.

• vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:42
                                                    7andrzej223 napisał(a):

> Osób podobnie myślących jest większość, dlatego nie tracimy nadziei, ż> e V
                                                    > ital Park będzie jeszcze wyglądał i funkcjonował jak na to zasługuje.
                                                    >
                                                    > Panie Ordnung stan osiedla jest ważny. Ważne jest dbanie (naprawy-konserwacja)
                                                    > ale i pilnowanie by nie dochodziło do dewastacji. Bo jak inaczej nazwać to co r
                                                    > obią dzieci, i nie mam na myśli biegania po trawie!
                                                    > Co w tym zakresie zrobimy?
                                                    > Wiem, że odezwą się liczne głosy w tej sprawie w imię tego, że dzieci sa najwa
                                                    > żniejsze. Prawda.
                                                    > Ale dzieci pozostawione bez opieki to tragedia! Rodzice odpowiadają za czyny p
                                                    > ociech, ale niestety z tą odpowiedzialnością to juz problem. Bo jak przejść do
                                                    > porządku dziennego z faktem niszczenia ścian na klatkach przez rodziców właśnie
                                                    > , wózkami. Niby mamy przepisy, że w ciągach komunikacyjnych nie ma być żadnych
                                                    > "sprzętów" , ale tego nikt nie przestrzega.
                                                    > Co z tym zrobimy? nic, zrobimy wspólnie zrzutę i bedziemy wspólnie remontować.
                                                    >

Wszyscy pracujemy, ani ja, ani koleżanka z zarządu nie ma czasu śledzić na bieżąco wydarzeń na osiedlu. Jeśli widzi Pan sytuację niszczenia elementów części wspólnej proszę zwracać osobom dokonującym zniszczeń uwagę. W przypadku braku reakcji proszę zgłosić to na ochronę. Mamy monitoring osiedla, część rzeczy da się potwierdzić nagraniami. W zeszły roku była taka historia odnośnie złamania drzewka i udało się dojść prawdy.
                                                    Na początek trzeba reagować, jeśli widzi się czyjeś nieprawidłowe działanie. Inna sprawa, że części zachowań nie ma sensu zabraniać: to raczej kwestia kultury osobistej.
                                                  • 7andrzej223 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 21:53
                                                    Zwrócenie rodzicom uwagi odnośnie zniszczeń ścian, spowodowanych wózkiem pozostawianym w części wspólnej w taki sposóbe, że za każdym razem dochodzi do rysowania, zabrudzenie ścian zostało skwitowane odpowiedzią, że to nie ich problem, mają ważniejsze sprawy.
                                                    Jak to jest z tym pozostawianiem prywatnych rzeczy w części wspólnej? Czy Zarząd ma na to jakieś rozwiązanie?
                                                  • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:00
                                                    7andrzej223 napisał(a):

> Zwrócenie rodzicom uwagi odnośnie zniszczeń ścian, spowodowanych wózkiem pozost
                                                    > awianym w części wspólnej w taki sposóbe, że za każdym razem dochodzi do rysow
                                                    > ania, zabrudzenie ścian zostało skwitowane odpowiedzią, że to nie ich problem,
                                                    > mają ważniejsze sprawy.
                                                    > Jak to jest z tym pozostawianiem prywatnych rzeczy w części wspólnej? Czy Zarzą
                                                    > d ma na to jakieś rozwiązanie?

Oczywiście: pozostawianie rzeczy w części wspólnej jest niedozwolone ze względu na przepisy przeciwpożarowe. Proszę opisać sprawę w mailu do P. administrator, zwrócimy się do właścicieli o ich usunięcie.
                                                  • 7andrzej223 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 22:14
                                                    Zabranie wózków dziecięcych z części wspólnej?
                                                    Naprawa zniszczeń ?
                                                    Przepraszam, nie wierzę!
                                                    Napisał Pan, że w niektórych przypadkach to kwestiach kultury. Część rodziców uważa, że to ich prawo! I nikt im nie będzie mówił, jakie jest ich prawo ( przed wejsciem do wlasnego mieszkania )
    • 7andrzej223 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 23.03.14, 19:52
      Kategoryczne NIE !
      Plac zabaw jest. Dzieci i tak są wszędzie. Mamy inne wydatki. Ważniejsze, dotyczące nas wszystkich. Plac zabaw nie dotyczy wszystkich.
      Kończący się weekend pokazał co dzieci potrafią robić znów z zielenią, za którą wszyscy płacimy.
      Nikt nie pilnuje swoich pociech, a one robią co chcą.
      • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 24.03.14, 08:36
        pysiak222 napisała:

> Popieram oczywiście Pana7anrdzej223, nikt nie monitoruje zniszczeń wolna ameryk
        > anka, rupta co chceta !!

Wbrew temu co niektórzy próbują udowadniać na forum nie ma żadnego Wielkiego Brata, który monitoruje 24h/dobę wydarzenia na osiedlu! Każdy z nas wydał nie małe pieniądze, żeby zakupić na osiedlu mieszkanie. Jeśli teraz ktoś nie szanuje własnych pieniędzy, to jego problem, ale jeśli nie szanuje również pieniędzy innych osób, to należy reagować. Zwracać uwagę, jeśli nie przynosi to efektu zgłaszać do administracji.
        Przypominam, że zaproponowaliśmy rozszerzenie regulaminu porządku domowego (uchwała 6/2014): w par. 12 (Sankcje) opisane są działania jakie Wspólnota może podjąć w razie rażącego naruszania Regulaminu Wspólnoty (łącznie z powództwem o licytację mieszkania!).
        Teraz trzeba tylko sobie pomóc i zagłosować za jego przyjęciem :)
    • agencjapromyczek.pl Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.04.14, 14:54
      Mam nadzieję i zrobię wszystko by rozbudowa placu zabaw nie dojdzie do skutku. Sama mam dzieci, ale nie wyobrażam sobie żeby pod moimi oknami jeszcze większa chmara rozwrzeszczanych dzieciaków rzucała piłkami i przeklinała. Już na dzień dzisiejszy nie jest to do zniesienia. Pod samym moim oknem zamiast na placu zabaw dzieciaki drą się wniebogłosy i rzucają piłkami i czym popadnie w elewacje i bywało tak, że mąż musiał wyjść i zwrócić uwagę, bo piłka trafiała w okno mojego małego synka, co stanowiło zagrożenie wybiciem szyby jak również budziło naszego syna. Nie jest to problemem dla rodzin które mają mieszkania na wyższych piętrach, ale my w dni i godziny wolne od pracy chcemy odpocząć, a nie wysłuchiwać krzyków dzieci. Mam tego dość już teraz a jak sobie wyobrażę plac zabaw tu na placu koło śmietnika czy po środku to włos mi się na głowie jeży. Póki co nie stać mnie na kupno innego mieszkania w stolicy, a kupno tutaj mieszkania tak blisko samej stolicy miało być dla mnie wybawieniem i kompromisem pomiędzy odległością do pracy a spokojem w miejscu zamieszkania. Obecnie osiedle jest odpychające ilością rozwrzeszczanych dzieciaków, konfidentów, czubków biegających nago po osiedlu, prostytutek odwiedzających w biały dzień swoich klientów, podejrzanych typków oraz innych okropnych zjawisk. Człowiek musi zamknąć okna, zasłonić zasłony, żeby móc odpocząć od tego jazgotu. Jestem zniesmaczona tym forum, osiedlem i wieloma innymi zjawiskami.
      • kruq_1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 21.04.14, 20:12
        Skoro sama ma Pani dziecko to zapewne liczy się Pani z tym, że za kilka lat ono również będzie należało do tej rozwrzeszczanej bandy, obojętne czy to będzie na tym czy na innym osiedlu i pewnie znajdą się tacy, którzy będą na nie reagowali tak jak Pani teraz na inne.

Jeżeli chodzi o placyk zabaw to nie bardzo rozumiem dlaczego przeniesienie go na koniec osiedla miałoby być bardziej uciążliwe niż jego obecne umiejscowienie. Tam jego odległość od okien najbliższych mieszkań byłaby większa niż ma to miejsce w tej chwili.

Konfidentów sam nie lubię i nie pochwalam takich zachowań ale również nadmierne interesowanie się czy zwracanie uwagi co i u kogo się dzieje też jest przesadą. Wydaje mi się, że nie powinna Panią interesować czy kogoś odwiedzają prostytutki póki nie dotyka to w jakiś sposób bezpośrednio Pani. Takie zjawiska można spotkać dosłownie wszędzie i jest to po prostu sprawa osobista tych ludzi.
        • liskowa7 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 22.04.14, 17:06
          Proszę Państwa. Na osiedlu jest przedział wiekowy dzieci dość rozbieżny. Całkiem malutkie i wyrośnięte. Mój synek 4 letni jest popychany, obrzucany kawałkami trawników (TAK!) pluto na niego. I to robi dwójka wyrośniętych jak na swój podejrzewam około 8 lat wiek. Są to dzieci opryskliwe, głośne i problematyczne. Mój syn kiedy będzie starszy będzie chodził na zajęcia pozalekcyjne jak również na basen i inne możliwe aktywności a nie będę wypuszczać przed blok bo tak mi wygodnie ! Przecież to chore jest. Nawet ochroniarz się ze mną zgodził. Zajmujecie się ludzie takimi pierdołami a nie przeszkadza Wam, że banda wyrośniętych dzieciaków tratuje zieleń, rośliny za które płacimy z własnej kieszeni. Najlepiej postawić zakaz wyprowadzania psów bo jak pies nasiusia to tragedia wielka się stanie. Ostatnio coraz bardziej się denerwuje sytuacją na tym osiedlu, bo to wygląda jak obóz dla uchodźców. Kilku metrowy spacerniak na tylu mieszkańców. Może nalepiej cyrk całoroczny dzieciom wybudujmy bo to przecież nasza przyszłość. To jest czyste lenistwo rodziców ! Siedzą z tyłkami i nie interesuje ich nic, bo mają spokój. Mogę tutaj pisać i pisać. Ktoś tu pisał również o moim zwróceniu uwagi na temat prostytutek. Tak to mnie dotyczy, bo mam mieszkanie na parterze i ostatnio naprawiano kilku krotnie płotek bo pan uroczy sąsiad tak zabawia się z koleżankami że pisząc kolokwialnie rzyga mi wprost na ogródek i łamie szczebelki. Nie wspomnę o resztach niestrawionego pokarmu na trawniku, które są na moim terenie i musiałam je sprzątać. Kolejny przykład to "koleżanka" pod wpływem czegoś bardzo sympatycznego leżała na wznak na schodach koło garażu i po zwróceniu jej uwagi zaczęła mówić....do torebki per "moje kochanie" mało?! Policja ile razy zabierała podejrzanych typków. Tak jak wspomniałam wyżej mogę pisać i pisać a mieszkam tu rok czasu! a już zastanawiamy się z mężem nad zakupem ziemi i wybudowaniu się. Bo my jednak mamy inną wizję odpoczynku i zajęć dla naszych dzieci. Ja mojego synka boję się puszczać na to osiedle, bo wraca zawsze cały w piachu, zapłakany i mówi, że chłopacy go wyzywają. Więc wiem co piszę i błagam opanujcie się ludzie z tymi pomysłami.
          • kruq_1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 22.04.14, 17:29
            A ja mieszkam na tym osiedlu już ze 4 lata i z sytuacją, którą Pani opisuje spotykam się po raz pierwszy. Uważam, że jeżeli faktycznie tak sie dzieje to należy interweniować u rodziców tych dzieci, które się tak zachowują. Może nie wiedzą o takich sytuacjach. Tylko z gry proszę aby mi tu Pani nie pisała teraz jak to rodzice powinni "dopilnować" i "wiedzieć wszystko", bo bez urazy ale jest Pani mamusią z niewielkim jeszcze stażem i jeszcze nie raz się Pani przekona na przestrzeni kolejnych lat, ilu rzeczy nie będzie Pani wiedziala o swoim dziecku i ile razy bardzo Panią zaskoczy jego zachowanie :-) Polecam porozmawiać z rodzicami, zamiast żalić się tu.
            To o czym Pani pisze to jest jakaś abstrakcja. Sugeruje Pani, że dzieci nie powinny biegać po podwórku? Mają całymi dniami siedzieć w domach czy może mają mieć "zorganizowane" przez rodziców z wizją, zajęcia od rana do wieczora aby tylko nie miało chwili na zabawę?

Jeżeli sytuacja z rozrywkowym sąsiadem tak wygląda to współczuję i w tym przypadku jak najbardziej należy interweniować gdzie i jak się da.
          • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 24.04.14, 18:44
            lukasz.lewczuk napisał:

>I zarzadzie nei dziw sie ze ludzie
            > nie chca aktywnie uczestniczyc w uchwalach!

Mimo wszystko dziwię się bierności ludzi i nie widzę związku pomiędzy wychowywaniem dzieci, a dbałością o swoją własność.
            O tym co się dzieje przy piaskownicy i wokół niej wiem niewiele, bo nie spędzamy tam zupełnie czasu. Jeśli mają tam miejsce zdarzenia które Pan opisał, należy zwracać ich aktorom uwagę, jeśli to nie przynosi skutku, również ich rodzicom. W ostateczności można również wzywać służby porządkowe, w tym policję.
            A wracając do tematu wątku, to szanse na przeniesienie placu zabaw są zerowe, przynajmniej w tym roku. Do dzisiaj nie doszliśmy z głosami za zmianami w FR do poziomu 30%, więc jest możliwe, że żadna z planowanych prac nie będzie wykonana w tym roku.
            • liskowa7 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 24.04.14, 21:29
              Tak. Właśnie o tych bliźniaków mi chodzi! Szykanują,wyzywają, popychają i rzucają piaskiem i kawałkami trawnika w mojego syna. Mąż interweniował w tej sprawie jednakże nie udało mu się namierzyć gdzie mieszkają, bo uciekali po osiedlu. Jeśli ktoś ma takie info to proszę o wiadomość chociażby na maila : edytal1991@wp.pl To przejdę się z miłą chęcią do tym wspaniałych rodziców którzy takie potwory wychowują !
    • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 09.10.15, 18:03
      Pojawił się ciekawy pomysł na rozbudowę placu zabaw na naszym osiedlu, dlatego pozwolę sobie go bliżej przedstawić. Dotychczas koncepcja została omówiona z kilkoma mieszkańcami osiedla oraz z pracownikami Atrium i wstępne opinie są pozytywne. Zobaczymy jaki będzie odzew z Państwa strony, przypominam że rozmawiamy o pomyśle, żadne formalne kroki nie zostały podjęte.
      Rozbudowa placu zabaw miałaby pokrótce polegać na:
      - likwidacji miejsc postojowych nr 8, nr 9 i miejsca dla niepełnosprawnych,
      - przeniesieniu blokad z głębi osiedla w okolice wjazdu do małego garażu,
      - urządzeniu na terenie dotychczasowego miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych oraz przyległego miejsca nr 9 dodatkowego placu zabaw (do rozważenia przeniesienie tam piaskownicy lub zbudowanie zupełnie nowego placu dla nieco starszych dzieciaków) wraz z ławkami dla rodziców,
      - postawieniu na terenie obecnego miejsca nr 8 ławeczek dla mam z najmniejszymi dziećmi (lub też inny pomysł na zagospodarowanie).

Do przeprowadzenia powyższego konieczna byłaby odpowiednia uchwała. Na ewentualne zmiany/przebudowę placu zabaw niezbędny byłby projekt architektoniczny, więc szczegóły urządzania/rozmieszczenia będzie czas dograć. Nie rozmawiamy tutaj również na razie o kosztach finansowych. Najważniejsze pytanie, to jak właściciele lokali zapatrują się na powyższe zmiany i czy jest szansa je przegłosować.
      Dla przypomnienia: od końca sierpnia obowiązuje nowelizacja UoWL, umożliwiająca głosowanie pojedynczym miejscom postojowym w garażach, co znacznie ułatwia przegłosowywanie uchwał we Wspólnotach.

• liskowa7 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 09.10.15, 21:22
      Jestem przeciwna, a posiadam dzieci. Samopas biegają po CAŁYM osiedlu, a nie w cale na Placu Zabaw i tak będzie zawsze, bo... grają w karty, jeżdżą na rowerach, rolkach, hulajnogach etc. No dramat a teraz jeszcze więcej tego. Tak czy inaczej jestem właścicielką mieszkania na naszym osiedlu, ale nie mieszkam tu tylko jestem wynajmującą. Cieszę się, że się wyprowadziłam z tego osiedla. Niczym blokowiska PRL. Jakbym wiedziała jak będzie to nigdy w życiu bym nie kupiła tu mieszkania !
    • nowi2 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 14.10.15, 20:52
      Jestem za tym by stworzyć konkretny plac zabaw na osiedlu, może wówczas dzieci nie będę biegły w samopas jak Pani twierdzi, zresztą gdzie Pani była jak Pani syn biegał jak to Pani nazwała w samopas , poza tym dzieci muszą gdzieś się wybiegac a u nas nie ma takiego miejsca
    • skroszkin1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 16.10.15, 12:36
      Najlepszym miejscem na plac zabaw jest "wnęka" za blokiem F . Po co kombinować z likwidacją miejsc postojowych i przestawianiem blokad . Z tego co zrozumiałem to przez środek placu zabaw na przebiegać droga p.poż - tak na marginesie to do czego służy ta wnęka ? zakaz parkowania, czemu to ma służyć.
      Widać że ta propozycja nie jest brana pod uwagę - dlaczego?
      • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 16.10.15, 18:00
        Plac zabaw za blokiem F nie wchodzi w grę z 2 powodów:
        1) byłby umieszczony zbyt blisko okien (3m?), czyli nie zostałyby spełnione wymogi formalne odnośnie umiejscowienia placów zabaw (10m od okien lokali mieszkalnych);
        2) niejasna sytuacja co do drogi pożarowej (z dokumentacji osiedla nie wynika to jasno, ale ponieważ blok F ma 5 kondygnacji, czyli jest strefą pożarową ZL IV, czyli musi być zapewniona droga pożarowa).

Po ewentualnej rozbudowie droga pożarowa nie przebiegałaby przez plac zabaw, skąd ten pomysł, przecież plac zabaw znajdowałby się w dalszym ciągu obok drogi do bloku C?

Zakaz parkowania ma służyć ograniczeniu bezprawnego parkowania na terenie Wspólnoty.
        • skroszkin1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 17.10.15, 10:37
          Skoro wymóg formalny to 10 m od okien - to jak to się ma teraz przy bloku E - tam nie ma chyba nawet 3 m. Może to zależy od tego kto mieszka w danym bloku i nie chce pod swoim oknem takiej bomby. Zauważyłem z twojej wypowiedzi "vp_ordnung_muss_sein" że, pod blokiem F nic nie można zrobić - jest zakaz parkowania , nie można zrobić placu zabaw . Niech zgadnę zapewne tam mieszkasz a skoro tak to daruj sobie takie porady w stylu rozbudowy placu przed blokiem E - w tej chwili jest tam syf a według tego co piszesz wyjście z bloku E ma przebiegać przez środek placu zabaw - jeżeli tak to chyba żartowałeś, jeszcze raz zobacz co tam się dzieje ludzie przychodzą z dziećmi po czym udają że, nie widzą jak ich pociechy robią tam ...... co chcą - nikt po sobie nie sprząta tylko rozpierducha i do domu.
          Jeszcze to- ograniczenie bezprawnego parkowania - co to jest? są tam miejsca niewykorzystane - no tak ale znowu zależy kto tam mieszka?. A tak poważnie - czy w tym miejscu nie można zrobić dwóch miejsc parkingowych dla gości.
    • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 17.10.15, 16:28
      Chyba jest Pan dość nowym mieszkańcem na osiedlu :)
      Problem z rozbudową placu zabaw był już wielokrotnie wyjaśniany: obecny plac został przez dewelopera umiejscowiony w NIEZGODZIE z obowiązującymi przepisami. Jeśli mielibyśmy cokolwiek robić to lepiej, a nie gorzej niż nasz nieszczęsny deweloper. W zasadzie nie ma na osiedlu miejsca, gdzie by można go było umieścić, respektując przy tym wszelkie możliwe przepisy (budowlane, przeciwpożarowe, itp.).
      Tak się składa, że plac przy ścianie małego garażu jest możliwe daleko odsuniętym od okien miejscem na osiedlu, czy tam jest 10m, to nie mierzyłem. Dyskutujemy wstępnie o możliwościach, a nie przygotowujemy projekt.

Akurat tak się składa, że mam okna wychodzące na plac zabaw i mieszkam w bloku F.

Do parkowania pojazdów służą miejsca parkingowe, które mamy wyznaczone w garażach oraz na parkingu naziemnym dla gości. Rozbudowa ilości miejsc parkingowych jest teoretycznie możliwa, ale na pewno nie na drodze pożarowej ani placu manewrowym pożarowym.
      • skroszkin1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 12:59
        Najpierw Pan napisał likwidacja miejsc nr 8,9 i miejsca dla inwalidów. Miejsce 8 i 9 są po przeciwnej stronie - dlatego zapytałem czy przez środek placu zabaw ma przebiegać droga p.poż . Teraz domyślam się że, tylko po jednej stronie miałby być rzekomy plac zabaw- to tak w ramach wyjaśnienia mojego pytania.
        Nie bardzo rozumiem co jest za blokiem F -droga p.poż, plac manewrowy , czy wpływowy właściciel -który ma wpływ na decyzje:)
        Skoro obecny plac zabaw został zrobiony w miejscu niezgodnym z przepisami i mamy coś poprawiać cyt "cokolwiek robić to lepiej, a nie gorzej"- to co -jak go powiększymy to będzie lepiej czy gorzej -według Pana.
        Okna wychodzące na plac zabaw a plac zabaw wchodzący w okna to spora różnica - prawda?
        Po co bijemy pianę? a no dlatego, bo od dyskusji do uchwały dzieli nas kartka A4 i nagle się okaże że, Pan ma tylko okna na plac zabaw i jest "za". Natomiast przed blokiem E plac zabaw urośnie komuś przed oknem.
        Bardzo interesuje mnie kwestia tej drogi p.poż za blokiem F. Czy ma Pan na to dokumenty z czego to wynika, że tam nie można nic zrobić.
        • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 13:39
          Czy Pan na pewno mieszka na osiedlu Vital Park? :)
          Miejsce nr 9 oraz miejsce dla niepełnosprawnych znajdują się po tej samej stronie drogi, co obecny plac zabaw. I to, EWENTUALNIE, na nich miałaby powstać nowa część placu zabaw, jeśli przeszłaby odpowiednia uchwała. Na miejscu nr 8 miałyby powstać jedynie ławki dla rodziców, a to chyba nie plac zabaw?
          Według mnie rozbudowanie placu zabaw, o co wnosi wielu właścicieli, jest możliwe właśnie o ten plac o którym tutaj mowa, więc to byłoby rozwiązanie korzystne dla Wspólnoty. Poza tym, chyba trudno tutaj mnie posądzać o interesowność, skoro EWENTUALNY dodatkowy plac zabaw, miałby się znaleźć bezpośrednio pod naszymi oknami?
          Sprawa placu obok bloku F nie jest jednoznaczna, ponieważ brak jednoznacznych zapisów w dokumentacji osiedla przekazanej przez dewelopera i poprzedniego zarządcę. Rozmawialiśmy jednak w 2013r. z inspektorem ppoż firmy która robiła u nas pierwszy audyt osiedla i orzekł on, że jego zdaniem nie przejdzie tam zrobienie czegokolwiek (plac zabaw, miejsca parkingowe, itp.), ponieważ należy to miejsce traktować jak dojazd pożarowy (mimo braku odpowiednich znaków poziomych).
          Nie drążyliśmy tej sprawy, bo umiejscowienie tam placu zabaw i tak nie przejdzie, ze względu na bliskość okien mieszkań (wystarczy zaskarżenie uchwały przez dowolnego właściciela).

A może ma Pan jakiś lepszy pomysł jak powiększyć plac zabaw, nad którym moglibyśmy podyskutować?
          • skroszkin1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 14:55
            > Czy Pan na pewno mieszka na osiedlu Vital Park? :)

odp :O cholera pomyliłem się jestem z Gdańska - żart

> Miejsce nr 9 oraz miejsce dla niepełnosprawnych znajdują się po tej samej stron
            > ie drogi, co obecny plac zabaw. I to, EWENTUALNIE, na nich miałaby powstać nowa
            > część placu zabaw, jeśli przeszłaby odpowiednia uchwała. Na miejscu nr 8 miały
            > by powstać jedynie ławki dla rodziców, a to chyba nie plac zabaw?
            > Według mnie rozbudowanie placu zabaw, o co wnosi wielu właścicieli,

odp : No o tym mówiłem reszta chce i za chwile uchwała i głos "za" bo to nie pod moim oknem /blokiem i ludzie z bloku E dostaną w spadku plac zabaw - bo reszta chce ale u nich pod blokiem nie można - np. za blokiem F obok bloku C

jest możliw
            > e właśnie o ten plac o którym tutaj mowa, więc to byłoby rozwiązanie korzystne
            > dla Wspólnoty. Poza tym, chyba trudno tutaj mnie posądzać o interesowność, skor
            > o EWENTUALNY dodatkowy plac zabaw, miałby się znaleźć bezpośrednio pod naszymi
            > oknami?

odp :CZY TEN PLAC ZABAW MA BYC POD BLOKIEM F - bo tam PAN MIESZKA ?CZY POD BLOKIEM E? CZY PAN MIESZKA NA PARTERZE? CZY NA OSTATNIEJ KONDYGNACJI - już Panu pisałem okna na plac (5 kondygnacja ) to nie to samo co okna z parteru na plac - przynajmniej dla mnie, zapewne Pan nie widzi różnicy. Chyba Pan mieszka na samej górze i to w bloku obok i mówi Pan że bezpośrednio pod naszymi oknami? - " No to ładnie, ciekawe co by było gdyby Pan mieszkał na parterze już nie mówię że bloku E- pewnie wtedy to by Pan mówił, że mam plac zabaw w mieszkaniu.

> Sprawa placu obok bloku F nie jest jednoznaczna,

odp : To TAK czy NIE (nie jest jednoznaczna) chciałbym zobaczyć ten audyt.

ponieważ brak jednoznacznych z
            > apisów w dokumentacji osiedla przekazanej przez dewelopera i poprzedniego zarzą
            > dcę. Rozmawialiśmy jednak w 2013r. z inspektorem ppoż firmy która robiła u nas
            > pierwszy audyt osiedla i orzekł on, że jego zdaniem nie przejdzie tam zrobienie
            > czegokolwiek (plac zabaw, miejsca parkingowe, itp.), ponieważ należy to miejsc
            > e traktować jak dojazd pożarowy (mimo braku odpowiednich znaków poziomych).

odp :Może warto temu się przyjrzeć dlaczego przy bloku F z boku musi być dojazd p.poż a przy innych nie.

> Nie drążyliśmy tej sprawy, bo umiejscowienie tam placu zabaw i tak nie przejdzi
            > e, ze względu na bliskość okien mieszkań (wystarczy zaskarżenie uchwały przez d
            > owolnego właściciela).

odp :A czy obecny plac "przechodzi" ze względu na bliskość okien. Skoro jest niezgodny to znaczy, że w każdej chwili można to zgłosić i w ogóle go nie będzie - tak? A Pan mówi o rozbudowie

>
            > A może ma Pan jakiś lepszy pomysł jak powiększyć plac zabaw, nad którym mogliby
            > śmy podyskutować?

odp : Zna Pan moje zdanie/pomysł - za blokiem F !

• vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 15:25
              W dalszym ciągu mam wątpliwości, czy aby na pewno Pan zna nasze osiedle :)
              Przecież ściana wjazdowa do małego garażu znajduje się bliżej bloku F niż E, więc jeśli już ktoś miałby protestować, to raczej mieszkańcy bloku F niż E (choć pewnie Ci ostatni również). Po to między innymi jest ten wątek na forum, aby ustalić czy jest sens rozpocząć działania formalne w celu rozbudowy placu zabaw.

Owszem, widzę różnicę między oknami wychodzącymi na plac zabaw, a takimi umieszczonymi 3m od placu zabaw. Dlatego podkreślam, że jakakolwiek lokalizacja blisko okien nie przejdzie (np.: na placu obok bloku F).

O dostęp do audytu z 2013r można się zwrócić do P. administrator, wszystkie dokumenty są dostępne dla każdego właściciela.

Co do aktualnego umieszczenia placu zabaw: owszem, można dochodzić swoich praw w sądzie. Jest tylko jedna, drobna różnica w przypadku rozbudowy: plac został wybudowany przez dewelopera i każdy mógł się zapoznać ze stanem faktycznym, przed zakupieniem lokalu (czyli szansa na wygranie w sądzie niemal zerowa). Ewentualna rozbudowa w niezgodzie z przepisami może zostać zaskarżona już na etapie uchwały i jest duża szansa że z powodzeniem.
              Tak z ciekawości: zgodziłby się Pan na umieszczenie placu zabaw pomiędzy blokami E i F, tak aby znajdował się pod Pańskimi oknami, czy też nie? :)
              • skroszkin1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 16:09
                Co do ostatniego zdania to ma Pan odpowiedź w naszej dyskusji. Chce Pan dowiedzieć się gdzie mieszkam poprzez udzielenie odpowiedzi - ciekawość to I stopień do piekła - tak mówią. JA mam już namiastkę placu zabaw pod oknem i ciekawskich pielgrzymów z psami.
                Jeszcze raz : skoro plac ma być na miejscu 9 i m. inwalidów i wg. Pana to bliżej bloku F - to albo naprawdę ktoś z nas tu nie mieszka albo robi sobie żarty. Chyba, że źle zrozumiałem umiejscowienie w/w placu. Hmm... Miejsce 9 i m inwalidów są bliżej bloku F???. Patrzy Pan na to z góry - może o to chodzi? Wydaje mi się, że bliżej bloku E
                Jestem dumny z siebie, że w końcu przejrzał Pan na oczy i dostrzegł różnice pomiędzy sąsiedztwem z placem zabaw z 5 kondygnacji a parterem.
                • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 16:34
                  Hmm, czyli jest Pan jednym z tych internautów, którzy myślą że są anonimowi w sieci? Gratuluję ładnego ogródka :)

Co do odległości miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych od bloków to nie mierzyłem, pewnie zależy w którym punkcie placu, może się okazać że najbliżej mu do lokalu nr 4 w bud. 113. Nie zmienia to faktu, że to miejsce wydaje się kompromisowe w ramach możliwości na osiedlu: jest zauważalnie dalej od okien niż aktualny plac zabaw. I na tym zasadza się pomysł na powiększenie placu.
                  • skroszkin1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 16:52
                    Myślę na chwilę obecną możemy zakończyć dyskusję za którą serdecznie dziękuje i dać szansę innym, co nie oznacza się się z tym zgadzam. Dalej popieram lokalizację za blokiem F. Mam nadzieję, że ten pomysł zakończy się tylko na dyskusji. Gdyż mam obawy co głosowania (jeżeli do takiego dojdzie), że spora cześć ludzi będzie na tak - bo to nie jest dla nich uciążliwe.
                    Tak czy inaczej jeszcze raz dziękuje za poświęcony czas.
    • kruq_1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 16:43
      Tak czytam i czytam... Wjazd do małego garażu ma dwie ściany, jedna jest bliżej budynku E a druga F :-) Ale ta, która sąsiaduje z miejscem dla niepełnosprawnych, jest bliżej budynku E. To tylko tak tytułem spostrzeżenia.

Ale jedna, poruszona tu wcześniej kwestia, mnie również zastanawia. Nawet pytałem o to kiedyś. Dlaczego niby przy budynku F musi być droga pożarowa (mówię o tym ślepym zaułku z boku) a do innych nie? Przecież do budynków A, B, C, D i E dostęp jest tylko od frontu i to jest do przyjęcia i zgodne z przepisami?
      • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 16:52
        Mnie też to zastanawiało i zapytałem człowieka z Firepolu, który robił przegląd ppoz. Rzekomo przepisy stanowią (tłumaczył mi jak laikowi :) ), że dostęp do budynku musi być zapewniony dla straży pożarnej w jakimś procencie obwodu budynku (kilkadziesiąt %). Prawdopodobnie z powodu umieszczenia wjazdu do małego garażu pomiędzy blokami E i F, dojazd od ścian znajdujących się od tej strony był utrudniony i inspektor który zatwierdzał projekt osiedla nakazał wykonać dojazd do budynku F od drugiej strony (wówczas procent dostępności został osiągnięty i problem dewelopera się rozwiązał).
        Druga ściana budynku E jest dostępna z drogi do bud. C, więc chyba na tym polega różnica między E i F.
    • kruq_1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 17:01
      Dla mnie to bzdury :-) Ale to nie jest atak na Pana, bo wiem, że nie Pan to wymyślał, tylko mówię ogólnie. Bo przyjmując takie wyjaśnienie, to teraz faktycznie do budynku F jest dostęp z drogi głównej (do budynku C) oraz z boku, z tego zaułka, czyli to praktycznie +/- 50% Natomiast do budynku E i pozostałych, dostęp jest tylko z głównej drogi osiedlowej. No chyba, że trawniki z tymi trumienkami, znajdujące się pomiędzy budynkami uznamy również za "dostęp". A na tej zasadzie "dostęp" byłby również gdyby w zaułku zrobić placyk czy cokolwiek innego :-)
      • vp_ordnung_muss_sein Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 17:12
        Ja zrozumiałem z tej rozmowy, że chodzi o dostęp drabiny pożarowej i wówczas miałoby to sens. Zakładając, że wóz strażacki mógłby się rozstawić w dowolnym miejscu na drodze do budynku C, to ma dostęp do 3 z 4 ścian wszystkich budynków, poza właśnie bud. F, gdyby nie ta zatoczka (przy hipotetycznym założeniu, że w akcji strażackiej mogłyby przeszkadzać auta ustawione na parkingu za wjazdem do małego garażu, wydłużając odległość między wozem strażackim a ścianą budynku F).
    • kruq_1 Re: Rozbudowa placu zabaw. Opinie mieszkańców. 18.10.15, 17:56
      W takim przypadku ma to sens, ale :-) ...... łatwość/trudność tego dostępu z poszczególnych stron to dyskusyjna sprawa. Faktycznie można uznać, że dostęp jest od frontu oraz z boków (z trawników i trumienek) ale w takim przypadku do budynku C dostęp jest tylko do dwóch ścian. A gdyby uznać, że dostęp do trzeciej zapewniają trawniczki ogródków, to na tej zasadzie taki sam dostęp byłby do budynku F, bo trawnika pomiędzy ogrodzeniem ogródka a krawężnikiem drogi pożarowej (zaułka), jest tam mniej więcej tyle samo.

No ale to jest, jak sam Pan stwierdził, nie do końca określone w dokumentacji więc wiadomo, że nikt nie weźmie odpowiedzialności za zatwierdzenie jakiejś zmiany.