Dodaj do ulubionych

PIS ma nadal swojego Burmistrz !

05.11.18, 11:34
Niestety , stało się ! Burmistrzem została niejaka Małgorzata Zyśk ! SZKODA . Miałem nadzieję że wreszcie coś się zmieni !
Obserwuj wątek
  • netgater Re: PIS ma nadal swojego Burmistrz ! 05.11.18, 22:48
   Zmieni się. Przecież burmistrzem był kto inny :)
   Z całym szacunkiem dla pani Kalaty, ale nie ma wystarczającego doświadczenia menadżerskiego do zarządzania miastem.
   Generalnie w Ząbkach było głosowanie jednak partyjne, oraz północ-południe. Południe z frekwencją powyżej 60%, widać z tego dużą mobilizację, nowe Ząbki chciały być jak Warszawa, zagłosować anty-PiS. Ale nie wyszło :p
   • kerajm Re: PIS ma nadal swojego Burmistrz ! 06.11.18, 10:12
    Faktycznie Ząbki południowe głosowały na Panią Kalatę, mnie to nie dziwi. Niepohamowany, chaotyczny "rozwój" budownictwa mieszkaniowego zmniejszył standard życia i to bardzo. Nowa, paskudna droga jaka jest budowana to mam wrażenie, że robią ją na złość mieszkańcom. 2/3 miejsc parkingowych znika a pośrodku pasa rozdzielającego nie można, według przepisów parkować. PiS moim zdanie dostał ostrzeżenie, Pan Perkowski 4 lata temu miał 80% poparcia teraz nowa Pani burmistrz ma TYLKO 57%. Czas pokaże jak miasto Ząbki się rozwinie.
    • netgater Re: PIS ma nadal swojego Burmistrz ! 06.11.18, 13:27
     Bałagan architektoniczny południowych Ząbek zaczął się z chwilą uchwalenia planu zagospodarowania jeszcze za Boksznajdera, ale tutaj wiele osób zawiniło brakiem wyobraźni, nawet wieloletnich (do dzisiaj) radnych. Potem to już niewiele można zrobić, bo decyzje wydaje Powiat i jeśli projekt jest zgodny z planem zagospodarowania, to sprawa jest nie do zatrzymania.
     To co mnie dziwi, że nie było skutecznej próby zmiany tego planu.

     Co do nowej Burmistrz. Patrząc jak wyglądają wybory samorządowe, to mam wrażenie że ludzie głosują na urzędujących już włodarzy, niezależnie czy byli w coś umoczeni, niektórym nie przeszkodziły zarzuty karne, ani skandaliczne seksistowskie wypowiedzi. Głosowanie na tych których się zna. Zwłaszcza jeśli nie ma prywatnych, lokalnych mediów i jedynym źródeł wiedzy o burmistrzu jest wydawana przez niego gazetka...
     Tak więc, z przykrością stwierdzam (co poruszałem w innym wątku), że wybór nam się zawęża i w praktyce to nie jest już demokracja, tylko stadne głosowanie na to co już jest znane. A to oznacza, że jeśli Zyśk nie przejedzie po pijaku przysłowiowej ciężarnej zakonnicy na pasach, to wygra kolejne wybory w I turze...
     • Gość: KkkkGosc Re: PIS ma nadal swojego Burmistrz ! IP: 213.205.242.* 05.01.19, 12:15
      Nie do końca jednak tak jest. Poprzednio PiS zebrał 80% na burmistrza, teraz rażąco mniej. W Radzie PiS nie ma przewagi po raz pierwszy od kilku kadencji. To chyba jest przełom? I w starych Ząbkach tez nie było tak różowo dla pisu.
      Problemem jest trochę jakość opozycji i znany kandydat na burmistrza - wywodzący się z rady i budzący zaufanie, a tego tym razem trochę nie wystarczyło. Jest wiec o wiele większy pluralizm i rada może mieć znaczący wpływ na działanie burmistrza.
      Przy odrobinie starań i porozumie ja między koalicjantami może to bym nawet bardzo korzystny układ.
      • zanecin Re: PIS ma nadal swojego Burmistrz ! 05.01.19, 23:45
       Racja progres jest ale, Ząbki to jednak nadal wschodnia flanka :(
       • netgater Re: PIS ma nadal swojego Burmistrz ! 07.01.19, 09:22
        zapomniałeś dodać "...i zwolennicy Putina" :p

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka