Dodaj do ulubionych

Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingowe

26.11.18, 16:24
Tak się zastanawiam jaki cel miał projektant przebudowy powstańców ? Czy jest plan zlikwidowania komunikacji SAMOCHODOWEJ w Ząbkach ?
Przy lesie od Powstańców 45 do Powstańców 60 poznikały miejsca parkingowe spod sklepów i powstała jakaś dziwna wyspa (ale to nie parking !) na środku jezdni ?!?!?
Pod Kościołem robią jakiś dziwny wjazd do Kościoła i przy okazji znikają kolejne miejsca parkingowe...
Przy blokach na Powstańców 45, 60 itd znikają miejsca a przecież tam są setki samochodów i naturalne byłoby raczej rozbudowywanie ilości miejsc a nie stworzenie jakieś dziwnej wyspy na której straż miejska nakłada mandaty. Dodatkowo wyspa zabudowała wyjazd w dwóch kierunkach w kilku miejscach i teraz będzie generować wewnętrzne dziwne objazdy po powstańców ... Czy może mi ktoś wytłumaczyć czym kierował się projektant Powstańców bo ja jestem chyba z innej epoki i tego już nie rozumiem a może jest w tym jakiś sens ...
Obserwuj wątek
  • robertrobo Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 26.11.18, 16:44
   Ta dziwna wyspa to bardzo dobry projekt ze względów bezpieczeństwa, bo przynajmniej raz w tygodniu były wcześniej potrącenia na pasach przez wyprzedzających wariatów. Przerwa ma zapewnić widoczność np. przechodzącym na pasach. Dodatkowo w końcu może normalnie przejechać np. pogotowie w przypadku korków. Wyspa nie zabudowała wyjazdu, po położeniu ostatniej warstwy asfaltu jest przejezdna. Oczywiście, że brakuje miejsc parkingowych jak w każdym mieście. Co do bloków, można mieć jedynie pretensje do deweloperów, że wybudowali za mały parking.
   • bert9891 Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 27.11.18, 17:22
    "... Co do bloków, można mieć jedynie pretensje do deweloperów, że wybudowali za mały parking..."
    A kto udzielił pozwolenia na budowę takim Developerom w Ząbkach ???
    • netgater Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 27.11.18, 22:25
     Władze Powiatu. Tyle że nie mogą nie wydać takiego pozwolenia np. pod argumentem "bo już za dużo bloków powstało". Niestety jeśli Miejscowy Plan Zagospodarowania na to pozwala, to decyzja jest z automatu. A dlaczego plan jest taki? Grzechy przeszłości - zapytajcie dzisiejszego przewodniczącego Rady Miejskiej @wstachera.
     • bert9891 Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 06.12.18, 15:52
      Ale tu chodzi o miejsca parkingowe i nowe zakazy wyjazdu z osiedli a nie o ilość osiedli.
      Czyli za to że teraz w zmodernizowanej wersji Powstańców nie będzie miał gdzie zostawić samochodu kurier, poczta, taxi, pogotowie ratunkowe czy po prostu zwykli goście którzy w weekend przyjadą do nas w odwiedziny itd odpowiedzialny jest p.Stachera ?
      No chyba zbyt skomplikowane tłumaczenie jak dla mnie ...
      • kerajm Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 12.12.18, 12:37
       Pytanie do mieszkańców nim zapytam Straż Miejską. Dzisiaj idąc ulicą powstańców zobaczyłem na wyspie (pas rozdzielający jezdnię) namalowane pasy do skrętu w lewo oraz pasy mówiące o "wyłączonej" powierzchni, czy poza tymi oznaczeniami można teraz parkować ?. Gdyby nie te nowe namalowane linie, to wiadomo, że nie można parkować....a teraz ??
       • swietyinaczej Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 18.12.18, 13:22
        Na żadnej powierzchni między pasami nie można parkować, bez względu na to jak wygląda. Czy na autostradzie też sobie staniesz? Na wyłączonej powierzchni nie możesz jeździć i stawać, a na niewyłączonej tylko stawać.
   • abart75 Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 29.11.18, 17:13
    pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą, "wyspy" przy przejściach dla pieszych są dodatkowo podniesione co nie ułatwia przejazdu a raczej go uniemożliwia. poza tym wyspy już blokują przejazd - przy wyjeździe z osiedla Kopernik stanął nakaz skrętu w prawo, co to znaczy chyba każdy kierowca wie.
    co do miejsc parkingowych to z istniejących do niedawna przed blokiem 33 (LCCorp) ok 30 miejsc pozostało obecnie mniej niż połowa, bynajmniej nie z powodu oszczędności developera gdyż ten wybudował wcześniej te które zostały zlikwidowane.
  • karrhe Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 26.11.18, 22:15
   Likwidacja miejsc postojowych przy ulicy Powstańców to dobry pomysł. Jeżeli ktoś mieszka przy tej ulicy może przecież wykupić sobie miejsce w parkingu podziemnym.
   • bert9891 Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 27.11.18, 17:23
    A Poczta Polska albo kurier jak podjeżdża i nie ma gdzie zaparkować tez powinien sobie wykupić miejsce parkingowe w parkingu podziemnym ???
    • karrhe Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 27.11.18, 21:57
     Ulica Powstańców jest stosunkowo krótka więc nie ma takiej siły by pomieściła wszystkie samochody z tych gigantycznych osiedli - poza tym jak by to wyglądało?. Ilość miejsc parkingowych jaka teraz będzie funkcjonowała wzdłuż tej ulicy jest optymalna i nie powinna ulec zwiększeniu. Zgodzę się z tym, że faktycznie brak jest parkingu, na którym można by zostawić samochód, ale taki parking powinien być gdzieś obok a nie wzdłuż chodnika, czy na wysepce. Jeżeli zależy Ci na takim parkingu to należy powołać komitet, udać się do władz miasta i lobbować by miasto taki parking gdzieś zbudowało.
   • abart75 Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 29.11.18, 17:20
    tyle że nie każdy mieszka przy tej ulicy ale przyjeżdża tu załatwić jakieś swoje sprawy - poczta, apteka, fryzjer, zakupy, bank, badania itd - ma nie parkować?
    skoro likwidujemy miejsca parkingowe likwidujmy też usługi. jak ich nie będzie zmniejszy się problem z brakującymi miejscami.
    kluczem do rozwiązania tego problemu jak zawsze jest magiczne słowo "kompromis", którego jak to w Ząbkach jak zwykle zabrakło.
   • anty_smog Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 02.01.19, 10:03
    Racja. Niestety "sprytni inaczej" kupują mieszkanie bez miejsca parkingowego/garażu, bo "jakoś się zaparkuje". Deweloper w projekcie musi mieć odpowiednią ilość miejsc parkingowych, ale niestety nikt klienta nie zmusi do zakupu takiego miejsca i tu jest problem.
  • kerajm Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 27.11.18, 11:50
   Nic dodać nic ująć.....trafna ocena działalności naszych włodarzy.
  • mari91o Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 17.12.18, 16:57
   zakładam, że na etapie projektowania przebudowy NIKT nie pomyślał nad funkcjonowaniem tejże ulicy, miasto Ząbki zachęca do płacenia podatków w mieście, natomiast to co zostało zrobione przy ul. Powstańców w żaden sposób nie jest sytuacją ku termu, aby ludziom ułatwić życie.
   Zacząłem przeglądać fora, aby sprawdzić czy jest więcej przedstawicieli niezadowolonych z obecnego stanu, zastanawia mnie czy miały miejsce konsultacje na szczeblu samorządowym z mieszkańcami Ząbek.
  • careta Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 18.12.18, 08:39
   Głównym bezsensem jest likwidacja miejsc parkingowych przed wszelkiego rodzaju sklepami i punktami usługowymi!!!
   • zanecin Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 18.12.18, 13:50
    Tak, ale lokale są sprzedawane przez dewelopera a nie miasto i on powinien zapewnić takowe (oczywiście ktoś wcześniej pozwolił deweloperowi na różne parabudowle). Aktualny przykład to np. lokal użytkowy sprzedawany obecnie przez znanego Ząbkowskiego developera ma co prawda miejsca parkingowe ale za krótkie i dłuższe samochody wystają na chodnik utrudniając wyjście z bloku czy przejście po chodniku.
  • wild.wind Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 23.01.19, 10:22
   Czy sensem ograniczenia liczby miejsc parkingowych na ulicy Powstańców w Ząbkach nie było przypadkiem zachęcenie i zmotywowanie mieszkańców budynków wielorodzinnych z okolic do wykupienia miejsc parkingowych w garażach podziemnych należących do spółek deweloperskich i w ten sposób podniesienie zysków tychże podmiotów prawnych? Czy jest możliwe, że po realizacji ww. scenariusza miejsca parkingowe w przestrzeni publicznej zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lokali usługowych zostaną dodane na koszt podatnika?
   • mieszkaniec66 Re: Ulica Powstańców - znikające miejsca parkingo 31.01.19, 22:44
    Żadnych konsultacji UM nie poważa. Urząd wie co jest najlepsze. Polecam recenzję Zielonego Mazowsza
    zm.org.pl/?a=zabki_powstancow-192

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka