Dodaj do ulubionych

Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie ulic

05.12.18, 10:50
Mieszkańcy ul. Powstańców!
Prośba o kontakt w sprawie stwierdzonych nieprawidłowości w ramach przebudowy ul. Powstańców. Roboty budowlane są na ukończeniu i można ostatecznie ocenić prawidłowe lub nieprawidłowe rozwiązania. Chodzi mi o rozwiązania funkcjonalne i bezpieczeństwa, których źródłem jest projekt i zmiany poczynione podczas robót, a także jakości robót związanych z wykonawstwem. Z uwagi na spodziewaną kontrolę budowy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ważne jest, aby wszelkie nieprawidłowości zostały wskazane do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Wraz z kilkoma mieszkańcami tworzymy taką listę i zamierzamy przedstawić oficjalnie do UM Ząbki oraz do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Czasu jest mało. Proszę o zgłoszenia. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • Gość: Z Powstańców Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.18, 14:02
   Dajcie spokój z protestami i wnioskami, które mogą opóźnić oddanie ulicy do użytkowania! Dosyć już tego remontu, niech w końcu wszystko wróci do normy!
  • robertrobo Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 06.12.18, 15:12
   A co, progi zwalniające chcieliście wstawić?
   Wnioski można było składać przed rozpoczęciem, a nie teraz jak już jest prawie skończone.
   Złóżcie wniosek o częstsze kontrole straży miejskiej, bo samochody parkujące między pasami zagrażają właśnie temu bezpieczeństwu utrudniając widoczność.
  • bert9891 Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 06.12.18, 15:58
   Obawiam się że już jest za późno na jakiekolwiek zmiany a jeżeli wstrzyma się budowę to dopiero utkniemy na zimę z nieprzejezdną ulica Powstańców. Chyba lepiej byłoby teraz przyjąć tą ulicę i zastanowić się nad przebudową jej jako odrębne działania bo nie jest winą wykonawcy taki stan faktyczny Powstańców, a zablokowanie teraz jej oddania może zablokować powstańców na wiele miesięcy (zima)
   • mieszkaniec66 Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 06.12.18, 19:40
    Nikt nie twierdzi, że rozwiązania funkcjonalne są winą wykonawcy. Odbiór prawidłowości robót i zgodności z dokumentacją to sprawa inspektora nadzoru. Teraz nic nie można zablokować. Ruch na większości ulicy już się odbywa, na pozostałym odcinku rozpocznie się prawdopodobnie od jutra bo w dniu dzisiejszym układana jest warstwa ścieralna. Zwróciłem się z prośbą o istotne uwagi w tej sprawie a nie biadolenie i chwalenie roboty po polsku - szybko szybko bo jest zima to kończymy. Roboty powinny być zakończone w listopadzie, gdy były do tego odpowiednie warunki, a skutki takich robót wyjdą w ciągu kilu lat, ale to także inny temat. Tak czy inaczej, dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie.
    • bombel_b Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 07.12.18, 09:31
     Ciągle nie został skończony wjazd na ulice osiedlową przy końcu Powstańców.
  • lubiezabki Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 09.12.18, 19:25
   Brak (jeszcze) asfaltu na wjeździe na Malczewskiego.
   Wyraźna nierówność w poprzek Złotej przy połączeniu z rondem.
   Bardzo zanieczyszczona ulica Złota oraz ulica "bez nazwy" (wzdłuż lasu) przez dowóz materiałów budowlanych ze składu pod lasem, przez co zalewane błotem są rynsztoki i studzienki. Sprawa zgłaszana do UM.
   Uszkodzenie nowego krawężnika i zieleni przez pojazdy wywożące z w. wym. składu na rogu ul Złotej i ulicy "bez nazwy" - biegnącej wzdłuż lasu.
   Propozycja organizacji ruchu: ulice Podleśna i Malczewskiego, ze względu na jej szerokość, jako ulice jednokierunkowe z ruchem w kierunku lasu, wyjazd ul Złotą i Szkolną. Dla bezpieczeństwa na obu w. wym. ulicach ograniczenie prędkości do 20 km/h i "lezący policjanci".
   Utworzenie przejścia dla pieszych (infrastruktura jest - brak tylko oznakowania) na wylocie z ul. Malczewskiego w Złotą, pomiędzy blokami 13 i 16.
   W tej chili ulicą Złotą kierowcy jeżdżą z bardzo dużą prędkością, dlatego zasadnym jest tu też ograniczenie prędkości i "leżący policjanci".
   • prosiak1990 Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 09.12.18, 20:11
    czemu nie zrobiona z wyspy pasa rozpędowego i z powstańców 64, 41,43,45,47, 23 i kilku innych miejsc
    • prosiak1990 Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 09.12.18, 20:12
     brak lewoskrętu przy powstańców 23,27,64,33
  • lubiezabki Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 12.12.18, 22:18
   Kończone są w pośpiechu kolejne etapy a z nimi pojawiają się KOLEJNE ABSURDY.
   Wjazd w ulicę Malczewskiego - rynsztok na całej szerokości głębokości Rowu Mariańskiego!!!
   Ale najbardziej zastanawiające są lewoskręty umiejscowione na wyspie, (to chyba dotyczy Krasickiego i Podleśnej) tu inżynierowie rozwalili system.
   Ząbki są pierwszym miastem na świecie gdzie pasy drogi nie przebiegają po po jezdni tylko po wyspie!!!
   • bombel_b Re: Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie 14.12.18, 09:33
    Czy ktoś z Państwa zna date od kiedy Ząbki - 2 pojadą na całej długości Powstańców?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka