Dodaj do ulubionych

Podwyżka opłat za wywóz śmieci

02.01.19, 09:17
Zauważyliście, że od marca 2019 nasze władze zafundowały nam podwyżkę opłat za wywóz śmieci o 90% ?
Teraz za miesiąc będziemy płacili 68 (dawniej 36) w przypadku segregowanych i 136 (dawniej 72) za niesegregowane:
bip.zabki.pl/zalacznik/82609

Wraca też pomysł uzależnienia wysokości tej opłaty od ilości zużywanej wody:
bip.zabki.pl/zalacznik/82610
Obserwuj wątek
  • anty_smog Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 02.01.19, 09:47
   Znowu będzie dyskusja czy to rozsądne czy nie, aczkolwiek wg. mnie lepsze niż obecny system. Widzę działki, gdzie mieszka jedna rodzina i wystawia kosz 120l i takie gdzie gnieżdżą się np. 3 rodziny i wystawiają 2 x 240l. Na pewno powiązanie ilości odpadów z zużywaną wodą jest bardziej uczciwe.
   • etam2.0 Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 02.01.19, 17:04
    Te 3 rodziny to 3 gospodarstwa domowe i opłat za śmieci z tej posesji powinny być też 3. Może są, może nie - ciężko z widzenia ocenić.
   • zuzanna807 Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 02.01.19, 18:05
    Co ma wspólnego ilość zużytej wody z ilością odpadów???
  • wk-2 Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 04.01.19, 22:42
   A na Wiosennej przestali w ogóle wywozić śmieci z osiedla Dolcana. Zablokowali drzwi do śmietnika, który był już pełny i maja spokój. Dziś rano wywaliłem śmieci w koszu pod Biedronką. I do tego skurwysyny chcą jeszcze żeby im prawie dwa razy tyle za to płacić. Czy to wszystko to może pierwsze osiągnięcie nowej Pani Burmistrz ? Już zaczynam tęsknic za Perkowskim. Znowu się potwierdza powiedzenie, że zawsze może być gorzej.
   • anty_smog Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 05.01.19, 14:59
    Koszt odbioru śmieci jest coraz wyższy i tego nikt nie zmieni. Nie można teraz wszystkiego wywalać na hałdę i załatwione. Trzeba segregować (wytyczne UE) a to kosztuje. Jeżeli do przetargu stają firmy i oferują konkretne ceny, to UM nie ma wyboru. Jedyne wyjście do obniżenia kosztów to konkretne sprawdzenie czy działki, gdzie jest kilka gospodarstw (tak jak opisałem wcześniej) płacą odpowiednio więcej (np. 3 gospodarstwa = 3 stawki). Wówczas będzie wpłat tyle ile jest gospodarstw, a nie np. 60%. Dlatego UM kombinuje z tym przeliczaniem zużycia wody.
    Kiedy były umowy indywidualne z firmami odbierającymi odpady, to płaciłem mniej niż 50% ubiegłorocznej stawki. Po podwyżce będę miał już kwotę ze 400%, a wystawiam kosz 120l w połowie pełny.
    • wk-2 Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 06.01.19, 00:17
     Dziś wywieźli śmieci na Wiosennej. Przez tydzień nikt nie wywoził śmieci - mam pytanie kto mi zwróci za to, że nie wykonywał w tym czasie usługi za którą ja zapłaciłem, a teraz chcą żebym płacił jeszcze dwa razy więcej ?
     Zauważyłem, że po tej całej reformie śmieciowej, która była już dobrych kilka lat temu na moim osiedlu zaczęto wywozić śmieci rzadziej niż wcześniej, a w między czasie jeszcze przybyło mieszkańców, bo były zasiedlane kolejne mieszkania. Są zarzuty, że ludzie nie segregują śmieci. To prawda, ale tylko częściowo, bo śmieci mieszają się też z powodu przepełnionych pojemników, które opróżniają (przynajmniej u mnie na osiedlu) rzadziej niż przed tą całą reformą. Poza tym widziałem wiele razy, podobnie jak inni, że śmieci przy odbiorze są potem wywalane do jednego śmieciowozu. Tak samo też robi się zresztą np. w zakładach pracy, gdzie są ustawione pojemniki do segregacji śmieci - potem przychodzi po prostu do nich taki pan, który ładuje wszystko do jednego pojemnika i wywala na śmietnik. Dlatego wydaje mi się, że przy tej całej reformie śmieciowej chodziło wyłącznie o podwyżkę cen, tak żeby zatkać pieniędzmi usta niektórym ludziom, np. tym którzy mówili o tej całej ekologii i że trzeba żeby było ekologicznie i tym, który mówili, że to będzie kosztować i trzeba będzie za to zapłacić więcej. Potem podzielili się tymi pieniędzmi i po kilku latach znowu pomyśleli sobie, że może znowu uda się zrobić taki sam numer a ludzie zapłacą za to - wtedy siedem razy więcej, a teraz dwa razy więcej, tyle że licząc je od podstawy siedem razy wyższej niż kiedyś. Czyli wychodzi na to, że wywóz śmieci zdrożeje już łącznie 14-krotnie porównując z cenami takie jakie były kiedyś. Tak się właśnie robi interesy.
     Dodam jeszcze tyle, że widuję czasem jak przyjeżdża na osiedle śmieciara, na której jest namalowana taka oto scena: babka i facet rozmawiają i babka mówi do faceta: "Wiesz Mietek, pieniądze leżą na ulicy. Trzeba je tylko pozbierać". Z tymi pieniędzmi leżącymi na ulicy to oczywiście aluzja do śmieci leżących na ulicy, no i rzeczywiście w Ząbkach śmieci na ulicach nie brakuje. Nikt nie opróżnia koszty. Ile razy o tym czytałem na różnych forach. Każdy to zauważył, jeżeli kiedyś był w tym mieście i poruszał się ulicami. Mam tylko pytanie dlaczego ten Mietek, który jest zatrudniony w tej firmie z Wołomina, która wywozi śmieci z Ząbek, nie zbiera tych "pieniędzy", które leżą na ulicy. Przecież oni mają sprzęt i całą infrastrukturę do tego celu, inaczej niż np. ja jakbym choćby dziś na taki pomysł żeby zająć się wywozem śmieci. W końcu przecież zajmują się tym zawodowo. Ale tych "pieniędzy" leżących na ulicy nikomu się nie chce pozbierać. Szukają ich tylko w portfelach ludzi.
  • raffii Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 03.04.19, 20:49
   Pomysł wraca na chwile zaraz zapomną bo po co sobie głowę zawracać głupotami trzeba okradać tych co płaca patologia
  • bert9891 Re: Podwyżka opłat za wywóz śmieci 12.04.19, 16:38
   Sąsiad widział w tv program w którym podobno powiedzieli że najdroższy wywóz śmieci jest w Polsce w Ząbkach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka