Dodaj do ulubionych

Jak się mieszka w Ząbkach?

20.02.22, 17:04
Witam!
Chciałbym zapytać mieszkańców jak się wam mieszka w tej podwarszawskiej miejscowości :)
Wiekszość tematów jest sprzed wielu lat, także zależy mi na aktualnych informacjach. Wraz z rodziną przyglądamy sie mieszkaniu przy ulicy Powstańców, oboje z małożonką dojeżdzamy do ścisłego centrum Wawy.

1. Jak w praktyce wygląda dojazd do centrum komunikacja/ samochodem rano i w godzinach popołudniowych? Chodzi mi o rzeczy których nie pokaże jakdojade.pl czy google maps, a które trzeba wziąść pod uwage

2. Jak wygląda sytuacja ze żłobkami/przedszkolami/szkołami? Z tego co się orientuję w Ząbkach nie ma niestety państwowych żłobków? Jaki jest poziom ząbkowskich szkół? Czy wasze starsze dzieci dojeżdzają do szkół w Warszawie czy jednak Ząbki pod tym względem są okej?

3. Plusy i minusy mieszkania w Ząbkach? dostęp do atrakcji, sportu, zajęć dla dzieci typu szkółka piłkarska/sporty walki/basenu itp? Spędzania wolnego czasu?

4. Gdzie można się dowiedzieć o nowych inwestycjach, planach miasta na ewentualne usprawnienia komunikacji/transportu i temu podobnych rzeczy? Chodzi mi czego jako nowi mieszkańcy możemy się spodziewać w przyszłosci w swojej okolicy itp

5. Jeśli są tu mieszkańcy Osiedla Słonecznego to byłoby wspaniale porozmawiać i dowiedzieć się kilku rzeczy :)

Dziekuję za wszelkie informacje :)
Obserwuj wątek
    • Gość: nik Re: Jak się mieszka w Ząbkach? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.06.22, 11:56
      W Ząbkach mieszka się różnie - w zależności od strony torów kolejowych: strona północno-zachodnia fatalnie zero punktów usługowych, brak marketu typu Biedronka, strona Południowo - wschodnia - luksus - pani burmistrz brakuje już pomysłów jak dogodzić mieszkańcom....nawet ostatnio zafundowała im autobus (busiec) Z2M bezpośrednio do metra Trocka, z pominięciem drugiej (tej "gorszej") połowy miasta, pokazując ostentacyjnie, w jakim poważaniu ma tę część miasta...napewno ludzie z tego obszru "będą?" na nia głosować...!!!
      • tk-1 Re: Jak się mieszka w Ząbkach? 23.09.22, 09:41
        Tylko wyjechać jest coraz trudniej z tej części południo-wschodniej. Najlepsza lokalizacja to centrum.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka