Dodaj do ulubionych

Sąsiedzi z Mazowieckiej Dolinki-MACPLAST-ZBIÓRKA:)

04.02.06, 22:31
KOCHANI
jesli ktos zakupil mieszkanie od Mac-Plastu, inwestycja "Mazowiecka Dolinka"
to czekam na kontakt, kupilam mieszkanie w budynku 3 na 1 pietrze:)
czekam na odzew, razem będzie nam razniej czekać na finał inwestycji:)
magda
Obserwuj wątek
      • saskia75 Re: Sąsiedzi z Mazowieckiej Dolinki-MACPLAST-ZBIÓ 07.02.06, 22:24
        witam Cie serdecznie
        moja trojeczke obiecali oddac w grudniu, to taki ost. termin.
        Troszke sie teraz boje, ze wplacilam 90% kaski i jakby pan Macius sie zwinal to
        do konca zycia bede splacac kredyt za nic. jakie sa Twoje odczucia. Ktore
        mieszkanie wziales? ile metrow?
        ps. mam na imie Magda:)
          • gibosz Re: Sąsiedzi z Mazowieckiej Dolinki-MACPLAST-ZBIÓ 08.02.06, 11:06
            Znam osobe ktora wplacila 100% ;o). Nie mniej jednak nalezy wykazaywac wiecej
            ostrozności. Ja wybralem mieszkanie 79 m. Na razie nie ma się do czego
            specjalnie przyczepić - czas pokaże co gdzie i jak... Do tej pory słyszałem
            wiecej dobrego niż złego o robocie która wykonuje "MAC" biorąc pod uwage że
            wiekszość developrów odwala jakieś fuszerki i trzeba poprostu pilnować swoich
            interesów.

Pozdrawiam
            Michał
            • saskia75 Re: Sąsiedzi z Mazowieckiej Dolinki-MACPLAST-ZBIÓ 08.02.06, 16:33
              witaj ponownie
              mam nadzieje ze nic sie zlego nie stanie. To mieszkanie 79 m, ktore Ty kupiles wplasnie ja chcialam
              metrazowo, ale zanim znalazlam ta inwestycje, to juz tylko na jednym poziomie te 79 bylo na parterze,
              wiec wzielismy 73, ale bedzie nam ciasno:)
              jak ~mac plast dobrnie do konca inwestycji, to majaj zaczac jakoas inna, widzialam plany, extra, to
              moze "dolinke" sprzedam i wezmiemy jakies 100m na jednym poziomie, bo takie ma na planach.
              pozdr
              ps. czyzbysmy byli tylko my dwoje??????????
                  • saskia75 Re: Sąsiedzi z Mazowieckiej Dolinki-MACPLAST-ZBIÓ 08.02.06, 22:12
                    nie mylisz sie, ale z tym vatem to w tym kraju tyle juz dziwnych akcji bylo ze
                    sama nie wiem, wiem, ze ktos zrobil tam niezla zadyme jak przeczyta, ze jest
                    suma netto+vat, ale bez okreslenia wysokosci. Oni sie tak zabezpieczja, troszke
                    sie wystraszylam. Czy myslisz, ze akt notarialny bedzie dopiero w 2008, przez
                    ten prad?
                    troszke szkoda, bo splacam kredyt, jego same odsetki do chwili aktu, poza tym
                    wzielam wiecej jak potrzebowalam, ale ta kaske wyplaca po akcie:(
                    Mac plast twierdzi, ze przez prad moze byc styczen 2008, ale sam Maciek
                    powiedzial, ze zrobi wszystko, zeby byly wszystkie akty do konca 2006, czyli
                    pewnie wie komu dac w lape:)
                    oby!!!!!
                    jak zelzy zima pojade tam i zrobie zdjecia budowy, postaram sie ja dokumentowac,
                    moze sie zalozy jakos nasza strone:)
                    mam nadzieje ze ktos do nas dolaczy:) ze nie tylko my kupilismy mieszkanie.
                    ps. ja tez moglam wybrac te 73 w budynku 1,2,3, ale ta troja ma najlepszy widok
                    i strony swiata (poludnie-zachod), poza tym najladniejsze sa oczywiscie 79, te
                    drzwi balkonowe i taras:)
                    ale trudno:)
                    ps. czy zostaly u Ws jakies garaze podziemne? my mamy tylko jeden, chetnie bym
                    dokupila drugi podziemny, ale sa tylko po jednym na mieszkanie, chyba, ze ktos
                    nie bedzie chcial:)
                    caluje
                    magda
            • saskia75 Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 13:02
              czesc
              co jest na Boga planowane kolo bloku nr 3???????????????
              os strony piaskownicy????
              to nowe osiedle Macplastu ma byc w innym miejscu jak MD, wiec co ma byc kolo budynku nr
              3?????????????
              • a1ma Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 13:05
                Ulica. Z okien Waszego mieszkania widac inny budynek (już za siatką). To między
                naszym blokiem a tamtym ma być ulica - przedłużenie gen. Maczka.
                        • saskia75 Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 14:43
                          ale rozbuchalismy to forum:)
                          jestesmy potęgą!!!!! Michal czy sledztwo w toku i jakie wyniki?
                          czytales o dobudowie ulicy gen. Maczka i co Ty na to?????
                          Ola: jak garaz i jaka decyzja?
                          magda
                          • a1ma Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 15:41
                            Wciąż czekamy na info o garażu...

A co do drogi - to chyba nie należy się nią aż tak przejmować. Primo - będzie
                            to osiedlowa, jednopasmowa droga, którą jeździć będą głównie nasi sąsiedzi
                            (pewnie, że wolałabym trawkę, ale nie jest to aż tak uciążkiwe). Secundo - jest
                            dopiero w planach gminy, więc równie dobrze dopiero nasze dzieci moga jej
                            doczekać (choć nigdy nic nie wiadomo). Mnie droga nie martwi, znając zasoby
                            finansowe gminy i chęć inwestowania w infrastrukturę drogową (zwłaszcza o tak
                            mizernym znaczeniu) jeszcze długo możemy spać spokojnie ;)
                            • saskia75 Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 19:41
                              podzielam Twoja opinie Ola:)
                              nie ma co sie martiwc na zapas, w tym kraju nic przed czasem nie oddali, wiec i
                              na Maczka poczekamy:)
                              wazne zeby wezel do marsa oddali i zolnierska poszerzyli:)
                              jak decyzja?
                              magda
                              • gibosz Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 19:55
                                Czesc, w moim przekonaniu nie ma sie czy martwic - to nie Marszałkowska ;o).
                                Poza tym narazie to samo błotko na tej ulicy i pewnie jeszcze długo tak będzie.
                                Mysle ze jesli zrobia to droge to bedzie raczej na plus dla wszyskich
                                mieszkancow. Ps. Slyszalem o planach autostrady w okolicy Zabek - to dobiero
                                hit. Wlasnie jest program dotyczacy dalszych sasiadow aabkach na TVN - raczej
                                słaba reklama!!!
                                • saskia75 Re: ul. Gen. Maczka 13.02.06, 20:09
                                  wlasnie o tym pislama wyzej moj drogi sasiedzie:)
                                  to obwodnica warszawy-nazwana wschodnia, ma isc od mostu siekierskowskiego do
                                  marsa (to maja oddac jeszcze w tym roku-czyli szybka przelotowka do Marsa) i tam
                                  do Zolnierskiej, to poszerzona do dwoch pasm, czyli pod sam dom autostrada i
                                  wtedy cey pojda w gore, bo taka droga do domu to kazdy by chcial
                                  poszukam linki i zalacze
                                  na mapie to jakies 800 metrow do autostrady bedzie wiec luz:)
                                  oto mapa-trzeba ja zblizac i bedzie widac ile to dokladnie metrow do Marsa, poza
                                  tym tam jest pas lasu od zolnierskie, wiec extra, ale emmerson juz bedzie dosc
                                  blisko
                                  co myslicie
                                  szukam teraz o obwodnicy
                                  nie wiedzieliscie o tym?
                                  magda
                                      • a1ma Re: ul. Gen. Maczka 19.02.06, 10:03
                                        Saskia, jeśli chodzi o Maczka, to pomyliłam strony... z Twoich okien nie będzie
                                        widać ulicy, będzie ona dokładnie po przeciwnej stronie (widoczna z balkonów
                                        mieszkań 65 i 79m). Także dzieci z placu zabaw też nie będą jej widziały.
    • a1ma wygląda na to, że jednak... 13.02.06, 23:05
      ... będziemy sąsiadami :DDD

Dziś podpisaliśmy umowę przedwstępną, jeszcze "tylko" formalności bankowe i
      potem wspólne czekanie na grudzień. Garażu nie ma niestety, jeszcze jest niby
      sznasa, ale niewielka. Trudno, będzi bez. Jeśli ktoś chce odsprzedać lub
      wynajmować - to polecam się ;)
    • a1ma Ochrona 15.02.06, 11:20
      Jeśli chodzi o ochronę, to jak dla mnie wszystko zalezy od kosztów. Jestem
      otwarta na dyskusję.
      Ale zdaje się, że na to mamy jeszcze rok ;)
        • yapkovitz Re: Ochrona 15.02.06, 13:51
          Zapytajcie sie Mac-Plastu czy budynki Waszego osiedla sa polozone na jednej
          dzialce czy tez na oddzielnych? Jezeli na oddzielnych, to zapytajcie sie
          mieszkancow Osiedla na Skraju, jak to jest u nich z chrona.
              • yapkovitz Re: Ochrona 15.02.06, 14:44
                Jezeli jestescie pewni ze na jednej dzialce, to wowczas bez problemu zalozycie
                wspolnote, a zarzadz wybierze firme ochroniarska. Natomiast Osiedle na Skraju
                to szerego odrebnych dzialek i tym samym szereg wspolnot lub ich brak, co jest
                konsekwencja braku ochrony. Mac-Plast stosuje dziwna praktyke dzielenia dzialek
                na mniejsze. Dzwine tez sie wydaje praktyka z pradem, podobnie bylo na Osiedlu
                na Skraju. Sam odbieram nowe mieszkanie w lipcu br., ktore w lini prostej jest
                polozone okolo 50 metrow od waszego osiedla i moj developer nic nie wspominal
                ze sprawy zwiazne z pradem, beda uregulowane np w roku 2007. Wedlug umowy ktora
                ja podpisalem:
                "1. W terminie nie później niż 30 sierpnia 2006 roku przed zawarciem
                przyrzeczonej umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego i uiszczenia całej
                ceny zgodnie z § 4, strony dokonają odbioru lokalu.
                2. Sprzedający przedstawi Kupującym pozwolenie na użytkowanie obiektu przed
                zakończeniem budowy wydane przez Starostę Wołomińskiego, zgodnie z pkt 2
                pozwolenia na budowę nr 908p/05 wydane przez Starostę Wołomińskiego w dniu 31
                sierpnia 2005r."
                Wiec jezeli nie bedzie pozwolenia na uzytkowanie obiektu, to nie mozna zawrzec
                umowy w formie aktu notarialnego.
                Jezeli moj developer zobowiazal sie przedstawienia pozwolenia na uzytkowanie
                lokalu (ktory spelnia m.in. wymogi zwiazane z prawem budowlanym) w bardzo
                krotkim terminie, dziwi mnie wiec opieszalosc Mac-plastu zwiazana z pradem.
                • saskia75 Re: Ochrona 15.02.06, 15:04
                  czy mam rozumiec ze nie macie Na skraju jeszcze aktow notarialnych????
                  Mac Plast wspomni9la o pradzie ze to trudny temat i za akt oczywioscie po oddaniu budynku, ale obiecal
                  "zapiac" prad do konca tego roku i bedzie prad:)
                  mb
                • a1ma wspólnota 15.02.06, 15:21
                  Działka jest na pewno jedna (przynajmniej tak wynikało z planów pokazaych przez
                  MACPLAST), a więc możemy założyć wspólnotę, to wiedziałam. I własnie
                  ustalałyśmy, jakie byłyby nasze preferencje w kwestii ochrony ;)

A co do prądu - cóż, podpisaliśmy w umwie koniec 2008, więc najwyraźniej jest
                  realna szansa, że tak będzie. Choć mnie tez zapewniano, że wczesniej i mam taką
                  nadzieję.