Dodaj do ulubionych

czy komuś marzy się droga Ząbki-Targówek Fabr.

09.03.06, 11:22
Taki skrót byłby super dla nas, w parę minut i jesteśmy na Targówku
Fabrycznym. Droga taka prowadziłby od ulicy Piłsudskiego (giełdy spożywczej)
do ulicy Ziemowita, Swojskiej.

A tutaj mapka jakby to miało wyglądać:
img137.imageshack.us/img137/1931/mapazbki4tr.jpg
Są według mnie dwa warianty: jeden bliżej giełdy (czerwony), drugi bliżej
cmentarza (zielony).
Obserwuj wątek
      • katmandu4 Re: czy komuś marzy się droga Ząbki-Targówek Fabr 09.03.06, 12:07
        A czy wiecie, że drogę Nowoziemowita, która miała znacząco odciążyć Łodygową, i
        połączyć z trasą na Wołomin, z Żołnierską i która była planowana przez wiele
        lat - w końcu nie powstanie. Dzięki naszym włodarzom. Otóż Burmistrz wydał
        niezgodnie z prawem pozwolenie na budowę bloków, nie pamiętam których, ale
        dzięki temu pas ruchu dla planowanej drogi został zwężony do 1-ej jezdni i w
        efekcie przepustowość drogi spadła do nieopłacalnej wartości. Burmistrz poniósł
        jakieś tam konsekwencje administracyjne, ale efektu to nie zmienia. Rada była
        tym razem po stronie burmistrza.

Jedni się cieszyli, ale większość chyba nie bardzo. Dla mnie takie działania są
        poniżej krytyki. Nie wiem czemu (komu) służą.
        • tijufit Re: czy komuś marzy się droga Ząbki-Targówek Fabr 09.03.06, 12:40
          > połączyć z trasą na Wołomin, z Żołnierską i która była planowana przez wiele
          > lat - w końcu nie powstanie. Dzięki naszym włodarzom. Otóż Burmistrz wydał

To miała być trasa przelotowa z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami, 2x2 lub nawet
          2x3 pasy ruchu. Czy taka trasa w tym miejscu to dobre rozwiązanie? Chyba lepiej
          gdyby szła np. przez Kawęczyn, a dla nas lepiej gdyby to była droga lokalna.
        • wstachera ul.Nowoziemowita 09.03.06, 14:27
          Sorry Katmandu4, ale znowu nie wiesz o czym piszesz.

Ulica Nowoziemowita nadal jest w planie ogólnym.
          Kiedyś była planowana jako ulica o szerokości bodajże 60 m.
          Obecnie jest zmniejszona do 40 m, w tym częsciowo pas zieleni.
          Radni świadomie podjęli decyzję o zawężeniu ulicy, bo Ząbkom nie potrzebna jest
          taka ulica jaką mają Marki czy Łomianki. Żeby cały ruch z Wołomina dalej jechał
          przez Ząbki.
          Ząbkom jest potrzebna taka sieć dróg dookoła, aby tranzyt samochodowy wogóle do
          Ząbek nie wjeżdzał. Samochody jadące z Wołomina przed rondem w Zielonce wjadą
          sobie na Wschodnią Obwodnicę Warszawy i dojadą do Trasy Toruńskiej, albo na
          zmodernizowaną ul.Żołnierską i dojadą do Trasy Siekierkowskiej.
          Do Ząbek wjadą tylko Ci, których celem jest Targówek Przemysłowy, choć i dla
          nich po wybudowaniu ulicy Strażackiej przejazd przez Ząbki będzie mniej
          atrakcyjny.
          Po co więc nam po dwa pasy ruchu w obie strony? Aby dzieciom było trudniej
          dojść do szkoły? Tereny na dwa pasy ruchu na ul. Nowoziemowita są zabezpieczone
          na odcinku ul.Piłsudskiego do granicy miasta, właśnie po to, aby wygodnie
          wyjechać z Ząbek do ul. Ziemowita w Warszawie. Jest też miejsce na sensowne
          skrzyżowanie ulic Nowoziemowita i Piłsudskiego.

Poza tym warto wiedzieć, że jak się chce zarezerwować pod droge pas o
          szerokości 60 metrów na odcinku około 3 km to trzeba zapłacić właścicielom ze
          20 mln zł. Część terenów miasto ma, ale z 10 mln to trzeba by było wydać. Nie
          róbmy więc w mieści nic z inwestycji w 2006 roku, tylko wykupmy grunt pod 60m
          szerokości drogę.

Pozdrawiam
          Waldemar Stachera

PS. Szczególnie ciepło pozdrawiam niezadowolonego z niczego katmandu4.
          Byłeś na nartach. Powinieneś wrócić zadowolony, wypoczęty, pozytywnie
          nastawiony do ludzi, a tu tylko narzekanie i szukanie winnych swojego złego
          samopoczucia.
          • katmandu4 Re: ul.Nowoziemowita 09.03.06, 15:51
            Dziękuję za wyjaśnienia. Mówiłem że cenię fakty, więc dzięki za ich dawkę.
            Jeżeli chodzi o wykup gruntów, to myślę, że trochę się zagolopowałeś, bo to
            pewno byłaby droga wojewódzka, więc wykup nie obciążałby budżetu gminy, wręcz
            przeciwnie - województwo powinno wykupić grunty od gminy (tego przyznam nie
            jestem pewien).

Cieszę się, że mimo wszystko - jak twierdzisz - inwestycja nie została spalona
            i jakieś szanse są, aczkolwiek wątpię, aby poza Ząbkami, ktokolwiek inny
            (czytaj: województwo) było zainteresrowane taką inwestycją, kiedy nagle w
            Ząbkach pasy ruchu zwężąją się do jednego. Jeżeli powstanie Wschodnia Obwodnica
            to i tak każdy mądry kierowca jadący z kierunku Wołomina na nią by wjechał i
            Ząbki ominął. Ale dla mieszkańców Ząbek brak Nowoziemowita raczej utrudni życie
            niż je ułatwi. Ruch na dotychczasowych drogach jest mocno utrudniony, brak
            nowych dróg dojazdowych do Warszawy - to tak naprawdę więcej zanieczyszczeń i
            korków. Reasumując, ta decyzja o "zawężeniu" w Ząbkach tej drogi na pewno
            skutecznie utrudni jej powstanie.

P.S.
            Ja tak generalnie to humor mam dobry, ale dziękuję za troskę. Trochę się
            przypaliłem na słońcu, ale może być.
            • radnyzabek Re: ul.Nowoziemowita 09.03.06, 16:53
              katmandu4 napisał:
              bo to
              > pewno byłaby droga wojewódzka, więc wykup nie obciążałby budżetu gminy, wręcz
              > przeciwnie - województwo powinno wykupić grunty od gminy (tego przyznam nie
              > jestem pewien).

Procedura jest taka: gmina uchwalając plan zagospodarowania bierze na siebie
              wykupy gruntów pod drogami. Ustawa stanowi jednak, że jeżeli inny organ (np.
              województwo) chce coś do planu wpisać odbywają się wcześniej negocjacje. Dzięki
              inicjatywie radnych Ząbki próbowały takie negocjacje odbyć. Proponowaliśmy
              województwu aby dało nam grunty (a mieli i mają ich dużo w Ząbkach) w zamian za
              przejęcie wykupów gruntów pod Nowoziemowita. Jednakże przedstawiciele urzędu
              wojewódzkiego nie chcieli negocjować twierdząc, że nie jest określone, że
              Nowoziemowita jest drogą wojewódzką. W końcu nikt się nie chce do niej
              przyznać. A my plan musieliśmy podjąć, dlatego zawężyliśmy tę drogę w nowym
              planie.

> Jeżeli powstanie Wschodnia Obwodnica
              > to i tak każdy mądry kierowca jadący z kierunku Wołomina na nią by wjechał i
              > Ząbki ominął.

I dlatego właśnie wysiłki Ząbek powinny być nakierowane na zachęcanie (wręcz
              lobbowanie) w celu rychłego wybudowaniu obwodnic, które przecież w planach są.

Piotr Uściński
    • monic18 Re: czy komuś marzy się droga Ząbki-Targówek Fabr 10.03.06, 08:29
      Nowa droga z całą pewnością by się przydała. Uważam jednak, iż od razu należy
      budować po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Za kilkanaście lat ruch w samych
      Ząbkach tak wzrośnie, iż trzeba będzie ją poszerzać.

Mam pytanie do panów radnych o:
      1)ewentualny tunel pod torami jako przedłużenie Orlej i Wojska Polskiego (lub w
      innym miejscu);
      2)przedłużenie 3-go maja lub Kolejowej wzdłuż torów, aż do Łodygowej.

-czy te inwestycje są rozważane, jeżeli tak to kiedy?
      • wstachera Re: czy komuś marzy się droga Ząbki-Targówek Fabr 10.03.06, 10:19
        monic18 napisała:

> Mam pytanie do panów radnych o:
        > 1)ewentualny tunel pod torami jako przedłużenie Orlej i Wojska Polskiego (lub
        w
        >
        > innym miejscu);
        > 2)przedłużenie 3-go maja lub Kolejowej wzdłuż torów, aż do Łodygowej.
        >
        > -czy te inwestycje są rozważane, jeżeli tak to kiedy?

Budowa drogi wzdłuz torów PKP od 3-go Maja do Łodygowej jest w WPI w latach
        2007-2008.
        Tunel pod torami PKP jest tylko w planie ogólnym. Nie ma terminu realizacji.
        Tę inwestycję do WPI zgłaszał radny Laskowski. Uzyskała jednak zbyt mało
        punktów i nie znalazła się w WPI do 2009 roku.

pzdr
        Waldemar Stachera
      • tijufit Re: czy komuś marzy się droga Ząbki-Targówek Fabr 15.03.06, 11:10
        > budować po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Za kilkanaście lat ruch w samych
        > Ząbkach tak wzrośnie, iż trzeba będzie ją poszerzać.

Przewiduję, że przy tym tempie budowy nowych osiedli z Ząbkach, za 3-4 lata
        głowne ulice wyjazdowe z naszego miasta bedą kompletnie zakorkowane a czas
        dojazdu do W-wy wzrośnie kilkukrotnie :( Wtedy tempo budowy nowych osiedli
        spadnie, ceny mieszkań spadną...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka