Dodaj do ulubionych

książka dla bardzo energicznej 2 latki

15.11.10, 09:22
moja córka ma 2 lata za 2 tygodnie,a nie daje sobie czytać książeczek.Najczesciej zabawa z książkami polega na tym,że oglądamy obrazki przez 5 min po czym moja córcia wyrywa mi ją,przerzuca strony nie zatrzymując się na nich,najchętniej to by ją podarła smileChciałabym jakąs książkę,ktora zainteresowałaby ją na tyle,zeby zaczęła słuchac,a jednoczesnie miała jakieś fajne obrazki.
Obserwuj wątek
  • agulle Re: książka dla bardzo energicznej 2 latki 04.12.10, 13:35
   U nas pierwsze kontakty z książką też tak wyglądały, kupiłam kilka kartonowych i szybko uległy zniszczeniu. Byłam zdruzgotana.
   Na szczęście dzieci z czasem zainteresowały się zawartością książeczek a nie tylko ich dewastowaniem. Oglądanie prostych obrazków, na których był jeden przedmiot, potem bardziej rozbudowane ilustracje.
   Dzieci bardzo lubią książeczki ze zwierzętami, można mówić jak robi pies, kot, etc,
   Albo o tym, co interesuje córkę.
   Na początku u nas sprawdziło się opowiadanie co jest na obrazkach, teraz już czytamy proste formy typu: "Piłka Eli", seria z Maksem, kilka razy udało się "Dobranoc Misiu". Opowiadania obrazków ciągle jeszcze u nas dużo.
   Jak oglądamy nową książeczkę, najpierw jest oglądanie i opowiadanie co jest na obrazkach.
   Teraz mają dużo kartonowych książeczek, na różne tematy (zwierzęta, pojazdy, kształty, itd) do których mają pełny dostęp, często sami siadają i oglądają i po swojemu czytają na głos. Na szczęście już rzadko zdarza im się niszczyć książeczki, bardziej przez nieuwagę, ale ja tępiłam niszczenie od początku, zabierałam.
   • agulle Re: książka dla bardzo energicznej 2 latki 04.12.10, 13:40
    Aha książeczki 3D też świetnie wciągają. Np: Muminki zabawa w chowanego (Wilga), Mały wóz strażacki, Kolejka wujka Tadka, Nie bój się Alusiu".
  • zuzamam Re: książka dla bardzo energicznej 2 latki 28.09.12, 21:04
   Trudno takiego malucha otrzymać w ryzach. Moja kocha melodie wierszyków (poza ilustracjami oczywiście). Już to kiedyś chyba pisałam tu, że w naszym przypadku sprawdziła się Strzałkowska. Mieliśmy i nadal mamy serię dla maluszka wyd. Bajka. Strzałkowska - mistrzyni!
   • zona_mi zuzamam 28.09.12, 22:25
    Myślisz, że jesteś finezyjna z tą krypciochą Bajki tu i ówdzie?
   • domi_33 Re: książka dla bardzo energicznej 2 latki 11.11.12, 22:24
    ma twarde kartki i trudno je pognieść. mój uwielbiał w wieku dwóch lat a podobny typ.

    mamoko
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka