Dodaj do ulubionych

Recenzja komiksu - W tajemniczym, ciemnym lesie

05.05.21, 10:11
Krótkie Gatki już od bardzo dawna dostarczają na naszym rynek całą masę świetnych komiksów, które tylko pozornie kierowane są do młodszego czytelnika. Większość wydanych pozycji tak naprawdę nie posiada górnej granicy wieku i sprawi wiele radości zarówno komuś, kto dopiero zaczyna odkrywać świat słowa pisanego, jak i dojrzałym 100-letnim wyjadaczom. Tak też jest w przypadku albumu W tajemniczym, ciemnym lesie który od pierwszej strony porywa odbiorcę w swój fantazyjny kreskówkowy świat.

Głównym bohaterem komiksu jest młody chłopak o imieniu Angelo, który uwielbia przygody i bardzo mocno pasjonuje się zoologią. Jego historia zaczyna się w momencie, kiedy wraz z rodziną wyrusza do domu chorej babci. Krótki postój na parkingu przy autostradzie, nagle staje się dla niego początkiem niesamowitych przeżyć, o których będzie pamiętał bardzo długo. Wszystko to przez roztargnienie jego rodziców, którzy nagle odjechali bez niego. Początkowy strach i niepewność ulatnia się niczym za dotknięciem magicznej różdżki. Młody, odważny i żądny przygody chłopak postanawia przebyć tytułowy ciemny las i samemu dotrzeć do domu ukochanej babuni. Jak łatwo można się domyślić, nie jest to „zwykła” połać zalesionego terenu, a miejsce, gdzie czekać będzie na niego wiele iście fantazyjnych rzeczy.

Wystarczy przeczytać kilka/kilkanaście początkowych stron komiksu, aby utwierdzić się w przekonaniu, że na pewno nie mamy tutaj do czynienia ze sztampowym tytułem dla najmłodszych. Autor wypełnił bowiem kolejne plansze iście fantazyjną przygodą, w której nie brakuje dobrego humoru, akcji, masy różnorodnych ekscytacji udzielających się czytelnikowi, odrobiny wyrazistych emocji i ciekawych subtelnych nawiązań do innych tytułów. Wszystko to podane jest w takiej formie, że zachwycone z lektury będzie zarówno dziecko, jak i dorosły (z dużą dozą prawdopodobieństwa nawet bardziej niż młode pokolenie).

Cały tekst:

popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-w-tajemniczym-ciemnym-lesie/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka