Dodaj do ulubionych

Do kiedy w be safe izi combi?

22.10.10, 10:59
Synek ma 2 lata i 4 miesiące, ale jest dość wysoki - obecnie ma 95cm i wazy kolo 15kg. Wg siatek centylowych średnie dane dla 3-latka. Na razie jeździ w be safe izi combi (bez isofix) tyłem i chce, żeby jeździł w nim jak najdłużej. Zakładam, ze nie będzie przybierał na wadze jak niemowlak, wiec jeszcze chwile potrwa, zanim osiągnie 18kg.
Ale co ze wzrostem? Czy mam zmieniać fotelik, jak tylko zacznie wystawać mu głowa (trochę jeszcze brakuje do krawędzi, ale niedużo), czy dopiero jak brzeg będzie na wysokości oczu?
A co z wagą? - 18kg to rygorystyczna granica, czy np. 18,5 będzie jeszcze ok? Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale jednocześnie nie chciałabym, żeby za szybko przesiadł się do jazdy przodem do kierunku jazdy. A z dotychczasowego tempa wzrostu i przybierania, widzę, że będziemy musieli zmieniać fotelik wcześniej niż po ukończeniu 4 roku życia przez potomka.
Obserwuj wątek
    • ilhenny Re: Do kiedy w be safe izi combi? 22.10.10, 11:20
      jako granicę stosuje się wysokość wzroku na krawędzi fotelika, dlatego że jest to mniej niż połowa głowy i w czasie wypadku głowa zatrzyma się na zagłówku, łatwo sobie wyobrazić jak przekroczymy ten punkt i głowa "przegnie" się i uszkodzi kręgosłup
      waga 18 kg jest graniczną bo do takiej wagi są obliczone wytrzymałości pasów i konstrukcja fotelika, jeśli założymy czysto teoretycznie że dziecko waży 20 kg i wypadek będzie przy prędkości 50 kg/h to nic złego nie powinno się wydarzyć, tak samo w drugą stronę waga 15 kg i prędkość 160 km/h konstrukcja może nie wytrzymać takich obciążeń

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka