Dodaj do ulubionych

Najlepszy fotelik 9-18kg, proszę o pomoc.

05.11.10, 09:15

Witam. Mam synka 9 m-cy z wagą równą 9 kg. Poczytałam troszkę na forum i mam dylemat. który fotelik wybrać? Zastanawiam się nad trzema romer king plus, maxi cosi tobi oraz chicco key 1 isofix. Wiem, że do chicco potrzebuję trzeciego zapięcia (pas toptether), nie stety jeszcze nie sprawdzałam czy go posiadam. Dodam, że mamy dwa samochody ja jeżdzę seatem toledo rok 2005 a mąż fordem mondeo rok 2008. Ponadto zastanawiam się nad fotelikami montowanymi tyłem i nie mogę sobie wyobrazić jak je zamontować, pomomo dużych samochodów. Z przodu mamy bardzo odsunięte fotele, że z trudem mieści się fotelik maxi cosi city. na forum przeczytałam, że w kingu jest problem z prawidłowym dociągnięciem pasów. Sama już nie wiem jaki. A może jeszcze inny? Interesują mnie tylko foteliki, które na testach uzyskały ocenę 4. Proszę o pomoc w wyborze fotelika. Z góry bardzo dziękuję.
Obserwuj wątek
    • ilhenny Re: Najlepszy fotelik 9-18kg, proszę o pomoc. 05.11.10, 09:46
      powinny cię interesować foteliki które najbardziej będą pasowały do dziecka i samochodu o najwyższych notach Toledo powinien mieć isofix Mondeo raczej nie a jeśli będzie to bez TT
      9 na 9 to dziecko bez sensacyjnych wymiarów więc i Tobi i King będzie OK
      inny, to bardzo podobny do Tobi, Besafe Comfort X3
      oczywiście foteliki tyłem są bezpieczniejsze, jak się zastanawiasz, to zobacz kilka filmów z montażu i crash testów
        • ilhenny Re: Najlepszy fotelik 9-18kg, proszę o pomoc. 05.11.10, 11:40
          w skrócie to Tobi jest na licencji Comforta, a taki fotelik wymyślili w Besafe, MC wsadziło do niego automatyczne pasy, super wynalazek i kontrolkę dociśnięcia pasów gadżet który podniósł ocenę w ADAC, bo za każdą nowinkę podnoszącą bezpieczeństwo dostaje się dodatkowe punkty,
          Tobi jest bardzo wygodnym w codziennym użytkowaniu, jednak prawidłowe zamontowanie jest trudne, ja ciągle poprawiam po żonie i nie dla tego że jestem psychopatą fotelikowym, a dla tego że w Tobim trzeba sztuczek i siły żeby naciągnąć pas samochodowy w Comforcie mimo takiego samego prowadzeniu pasa jest to o wiele prostsze a wersja X3 jest wyposażona już w twardy zagłówek z regulacją pasów, oraz magnesy ułatwiające wsadzenie dziecka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka