Dodaj do ulubionych

besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 isofix

17.05.11, 23:10
Witam.
Mam pytanie: zastanawiam się nad zakupem fotelika i narazie mam dwa typy- czyt tytuł. W sobotę pojedziemy przymierzyć obydwa, ale chciałabym poznac opinie użytkowników obydwu jeżeli takowi są na forum i bedę wdzięczna.
Ponieważ pod kątem bezpieczenstwa mają podobne noty interesuje mnie wszystko inne: montaz, pozycja dziecka, komfort itd.
No i ciekawa jestem równiez (ale to pewnie sprawdzę na żywo) na jaki okres czasu wystarczy dziecku zagłowka? Chodzi o to czy nie będzie sytuacji, ze wagowo jest ok, a wzrost wykluczy przewozenie dziecka jeszze przed ukonczeniem 3 roku życia.
Przy foteliku besafe wyczytakam na stronie ADAC, ze mało komfortowe jest równiez połozenie nóg.

Mam pytanie rowniez do naszych fachowców: zastanawiam się nad notami uzyskiwanymi przez foteliki w kwestiach bezpieczenstwa. Otóz zarówno w przypadku montowanych przodem jak i tych tylem maks ocena to 4. Rozumiem, ze sa one oceniane wg jakiś innych kryterium ( np w ramach konkretnej kategorii), bo bezsprzecznie w dobrym fotelik tylem montowanym tylem , dobrze zamontowanym dziecko jest bezpieczniejsze.
Dziekuję za opinie
Obserwuj wątek
    • juniornet.pl Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 17.05.11, 23:40
      moja odpowiedz: besafe izi combi. to samo co kid, ale z mozliwoscia zamontowania przodem za pomoca pasow (moze sie przydac, rozne sa sytuacje). fair ma mniejsze siedzisko i trzeba sie troche napocic przy montazu (montowany jest na osobnej bazie, troche sily trzeba wlozyc), w bs bez zadnych problemow. pozycja dziecka zalezy od kanapy i isofixu, przymierz do samochodu i zobacz inczej sie nie da. srodek fotelika rowniez przyjemniejszy dla dziecka w bs, wkladka w komplecie i regulowany zaglowek. do faira wkladke trzeba dokupic, zaglowka brak. plus dla faira fajnie zabudowane boki i chyba lepiej wypadl w zderzeniach bocznych ale to na zasadzie dobrze vs bardzo dobrze. miejsce na nogi? nie oszukujmy sie, we wszyskich fotelach tylem do kierunku jazdy nie ma go za wiele (ale to zmartwienie na pozniej, 8-9 miesieczne dziecko stopy ma jeszcze na siedzisku). z tym ze to nie problem, dziecko nie ma problemu z nogami, wymysl doroslych. zaglowek w bs wychodzi ponad fotel, takze bedzie sluzyl do konca uzytkowania fotelika.
      testy adaca? ha ha ha. w takich przypadkach wychodzi nieporozumienie z tymi testami. nie ma innych kryreriow, dla kazdego fotela kryteria sa te same. jesli znasz odpoiwedz czemu np tobi i kid maja po 4* podziel sie ze mna. kazdy wie ze tylem jest o wiele bezpieczniej, jednak patrzac na testy adaca nie ma znaczenia czy przodem czy tylem. hipokryzja? na pocieszenie dodam ze oprocz adaca sa tez inne testy. szwedzi maja swoj test plus, ktory przeszlo tylko 6 foteli dostepnych na ich rynku i wszystkie byly tylem do kierunku jazdy (kid przeszedl wink )
      • ponponka1 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 18.05.11, 14:16
        juniornet.pl napisał:
        na pocieszenie dodam ze oprocz adaca sa tez
        > inne testy. szwedzi maja swoj test plus,

Zgadza sie, robiony ze szczegolnym wskazaniem na uszkodzenia karku i przy predkosci 67 km/h (ADAC 50km/h)

ktory przeszlo tylko 6 foteli dostepny
        > ch na ich rynku i wszystkie byly tylem do kierunku jazdy (kid przeszedl wink )

Nieprawda - tylko trzy
        Acta Graco Duologic
        Izi Kid na izofix
        Izi KID na pasy

Dlaczego tylko te trzy - bo tylko te trzy sa montowane tylko tylem. Izi Combi to ten sam fotelik co KID i w tescie tylem dostal maksymalna note. Niestety note sie obniza (Takze w ADAC) jesli w tescie przodem (Combi mozna montowac tez przodem) wychodza gorsze wyniki. Zatem Copmbi teoretycznie tez przeszedl test ale rodzic moze zamontowac go przodem wiec nie przeszedl testu ... hehehehehee smile
      • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 09.07.11, 23:27
        do juniornet.pl. Czy kiedykolwiek montowałeś fotelik Fair G0/1 isofix? Bzdury za przeproszeniem piszesz, bo zdecydowanie łatwiej się montuje Faira od BeSafa. Posiadam taki fotelik i czytam opinie o nim, to z niektórych śmiać mi się chce. smile A na pewno z tego, że jest trudniejszy w montażu. Jak rozglądałam się za fotelikami tyłem w tej kategorii przed kupnem, to najłatwiejszy w montażu był i jest Fair. Najpierw się wpina samą platformę, a potem tylko na niej bardzo prosto fotelik. Nie wiem czy macie dużą prowizję od sprzedaży BeSafe, ale odnoszę wrażenie, że sporą smile. BeSafe chyba tylko lepszy jest jeśli chodzi o tapicerkę.
        • ilhenny Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 09.07.11, 23:52
          a widzisz w Besafe tylko wpina się isofix nie trzeba wpinać fotelika
          juniornet jest na wakacjach ale na pewno montował Faira bo nawet zrobił wyprzedaż fotelików tej marki po cenach zakupowych ja również pozbędę się kilku sztuk w cenach poniżej rynkowych
          czemu bo trzy lata temu był bardzo fajny był moim ulubieńcem i jak inni poszli do przodu z technologiami Fair stanął i nic nie pokazał nowego nie tylko mówię o G 0/1 ale również o reszcie fotelików z oferty przykład Fair Junior www.fairbimbo.pl/content/view/39/56/
          kontra Chicco Max3 allegro.pl/chicco-max-3-s-9-36-kg-3xkolor-w-wa-od-reki-i1634302245.html
          • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 10:27
            ale żeby zamontować takiego BeSafa, który jest razem z isofix to trzeba się nieźle napocić, bo jest bardzo ciężki i duży, a przy G0/1 nie ma takiego problemu.
            Fotel Chicco Max 3 gołym okiem jest podobny do Fair Junior. Natomiast Fair Junior jest w kategorii 15-36 kg a nie jak Chicco 9-36kg. Nie wiem ile Max ma gwiazdek, ale z tego co widzę to 2 w ADAC, a Junior 4. Fotelikami z tej kategorii się nie interesowałam. Przyjdzie na to czas.

PS. ihenny podaj namiary na sklep, z chęcią kupię fotelik w cenach mocno wyprzedażowych (tak jak pisałeś), bo mam siostrę i brata, którzy są zainteresowani i z chęcią kupią razem z platformą tyłem do kierunku jazdy.
            • ilhenny Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 10:45
              to prawda na pewno Besafe jest cięższy i dla kobiety łatwiej zamontować Faira
              Chicco jest firmą dla której inni produkują foteliki i dla tego Max3 jest taki sam, oczywiście przegięli z kategorią wagową bo dla roczniaka tylko pas samochodowy równa się 1* i nie można tak wozić dzieci, ale można go traktować jako fotelik od 15 kg i mamy wtedy Juniora tańszego o 10-15%
              proszę napisz do mnie maila a zaproponuję dobrą cenę na G 0/1
              • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 10:56
                a widzisz... BeSafe Kid możesz tylko i wyłącznie tyłem do kierunku, a Fair G0/1 tyłem na tej platformie i dodatkowo na pasy samochodowe przodem, co jest bardzo przydatne. Mi np. przydało się jak zepsuł się samochód i przyjechało Assistance oczywiście bez fotelika, to wyjęłam swój i bez problemu przełożyłam do ich auta. smile No i drugi raz to teściowie mają drugi samochód i od czasu do czasu wożą dziecko, to też zapinają fotelik na pasy. Biorąc pod uwagę ich wiek, to łatwiej im dźwigać sam fotelik, niż fotelik razem z isofixem w przypadku innego BeSafe.
                    • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 12:34
                      zależy kto czego oczekuje. Do BeSafa nic nie mam, bo fotele dobrze wykonane, ale rzeczywiście tak jak czytałam opinie o nim, to się ledwo co zmieścił do samochodu i ta pozycja leżąca nie była zbyt ciekawa, dziecko jakoś tak do przodu leciało.
                      Recaro Polaric nie przypadł mi jakoś, a też siedział w moim aucie. Chodziło mi też, właśnie, żeby na wszelki wypadek była możliwość zamontowania na pasy przodem. I właśnie w Fair G0/1 jest.
                      Oczywiście jak ktoś nie ma isofixa to chyba najlepszym będzie BeSafe Combi X3.
                      Wiadomo - tyłem bezpieczniej.
                    • lenats31 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 22.07.11, 17:14
                      ilhenny napisał:

> jak miałbym kupić fotelik tylko na isofix tyłem to wybrałbym Recaro Polarica a
                      > nie Besafe Kid a G 0/1 możemy porównać do Combi

The Recaro Polaric is not a "true" isofix seat as it needs to be tethered. The whole idea of isofix is added safety through simplicity

Lena
                  • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 12:26
                    no i co z tego, jak jest dużo cięższy, bo trzeba go nosić z tym isofixem uncertain
                    Przymierzałam wszystkie BeSafe do samochodu i masakra, dodatkowo ustawianie tej nogi... skomplikowane. Ja akurat często nie muszę, ale nie wyobrażam sobie jak ktoś musi często przekładać z jednego samochodu do drugiego i montować BeSafa. Współczuje.
                    • mrukumaster Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 13:00
                      Tylko pamiętaj że Fair ma 4 różne rodzaje baz, które do jednego samochodu pasuje a do drugiego nie i jak np. zmieniasz samochód może być taka dziwna sytuacja, że dana baza nie będzie pasować. To samo tyczy się np. Besafe bo tu ważna jest kanapa. Niestety ani Fair ani Besafe na nasz rynek Polski nie jest uniwersalnym fotelem bo są tworzone pod rynek skandynawski gdzie jest inne podejście do samochodów rodzinnych itd itp. Rozmowa schodzi na typowy dla Polaków tzn. każdy swoje chwali a inne neguje i świat by się zawalił ale nie przyzna racji smile
                      • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 13:09
                        Fajnie, ze ożył moj watek.
                        Jezeli chodzi o montaz tez dla mnie łatwiej wpina sie Faira niz Besafe i lepiej u nas lezy.
                        No ale w Polsce trzeba si eniezle napocic zeby cos dopasowac.

Ilhenny jezeli sie zdecyduje na Faira załatwisz mi u siebie coś rabatowego w wersji Lux line i platformę D? Podobal mi sie najbardziej ten kolor szaro-czarny. Masz takiego?
                        Moj mail: ktm2@wp.pl
                      • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 13:12
                        wiem wiem, sprawdzałam to, na szczęście do samochodów większych najczęściej pasuje model A lub D (tyłem). W sumie to lepiej dopłacić te 550 zł niż kupić cały fotelik w przypadku BeSafe.
                        Dobrze, że napisałeś, bo podejrzewam, ze dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego problemu smile.
                        I tak jak rozmawiałam ze sprzedawcą i wyczytałam na stronie i w instrukcji Fair G0/1 ma jeszcze jedna zaletę. Można dokupić drugą platformę ISOFIX montowaną przodem do jazdy. (To tak na wszelki wypadek, gdyby dziecko bardzo nie chciało tyłem, i ktoś by musiał zmienić na fotelik przodem też z isofix) Nie musi kupować drugiego fotela.
                        Zamówiłam u sprzedawcy do G0/1 letnią tapicerkę, taką frotte. W CabrioFixie też taką miałam - rewelacja. Można ją sobie często prać i nie bać się, że się przypadkiem kolor spierze albo zmechaci.
                        • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 13:59
                          no tak tyle, ze jakies kosmiczn epieniądze wyjdą jak sie kupi dwie platformy i fotelik. W sumie rozwazam opcje fair na platformie isofix tyle, a jak mala wyrosnie (bo widzę po dlugosci oparcia, ze dosyc szybko) to kupie fotelik przodem 9-18 bez isofixu bo w mojej c5 przy tym kąci enachylenia kanapy pewnie i tak by nic nie dopasowal. Koszt podobny jak z platformą drugą, a chyba fair przodem juz nie ma tak rewelacyjnych wyników. Czy się mylę??
                          • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 14:16
                            jak kogoś stać na nowy samochód min 2005 rok, to powinno stać na dobry fotelik smile
                            Dziecko możemy w takim foteliku wozić do momentu gdy linia oczu nie wystaje za oparcie fotelika, więc spokojnie starczy. A potem to już się kupuje 15-36 kg przodem.
                            Fair G0/1 z isofixem ma 4 gwiazdki, natomiast na pasy 3 gwiazdki. Więc według mnie rewelacyjnie.

PS. Nikogo nie zmuszam do kupowania dwóch platform. Napisałam tylko, że można go tak zamontować jeśli dziecko, nie chciało by po jakimś czasie jeździć tyłem, a ktoś się uprze, że chce tylko i wyłącznie z isofixem. Więc tu jest taka możliwość. Albo dokupisz sobie tą bazę, albo zapniesz na pasy.

do ktm123 - przymierzałeś ten fotelik do swojego auta z tą platformą D. Napisz jesli chcesz jak według Ciebie ten fotelik leżał w aucie i jakim aucie. Ułatwisz życie przyszłym kupującym. Bo nie jest to łatwe, jak wiesz i sam pisałeś. Ja też miałam problemy w ogóle ze znalezieniem tych fotelików do przymiarki.
                            • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 14:37
                              Temat Faira drąże tu chyba juz od 2 miesięcy, upierdliwie dopytaując się o wszystko smile
                              wiec bez problemu ktos sobie odszuka- watek w ktorym piszesz jest załozony przeze mnie i jest w nim wszystko. rugi wlasnie otowrzylam smile

W jednym sklpie w wwie mają go zawsze niezawodnie. Do wiekszych samochodow lepiej pasuje platforma D do mniejszyc A.
                              Ja mam Citroena c5 kombi rocznik 2008- z beznadziejna kanapą kubełkową sad

Jezeli chodzi o 2 bazy i fotelik to w tym sklepie bylby to koszt ok 1800. Wiec chyba nie mało. Przecietnego wlasciciela auta 2005 nie musi byc stac, ale jest dobra opcja z pasami. I to na co zwrocilas uwage, w razie awarii przepinam i jade.
                              '
                              Jezeli chodiz o foteliki tylem to wyznacznikiem wyrośniecia jest linia oczu czy przerastająca głowa? przodem linia oczu ale czy tylem równiez?
                              • viper123_online Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 14:44
                                ja też kiedyś drążyłam przed zakupem i poświęciłam sporo czau, aż w końcu zakupiłam, i stwierdziłam, że założę tu konto i pomogę tym co szukają.

W fotelikach 0-13 wyznacznikiem głowa, a w fotelikach 0-18 linia oczu.
                                Kanapa może i nie beznadziejna, bo dla pasażera większego, bez fotelika na pewno lepsza. Bo lepiej trzyma osobnika smile
                                • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 10.07.11, 15:38
                                  Nie powiem wygodna, ale pod foteliki beznadziejna smile a niestety z tylu jeżdzą moje dzieci w licbie 2.
                                  A jak wygląda u was sprawa pasow fotelikowych? jak namoj gust po przymiarce, są bardzo szerokie i wpijają się mojej córce w szyję. Boje się, ze przy kręceniu głowką będą jej piłowac po szyi.
                                  Jeszcze mierzymy w poniedzialek chyba MC Mobi- moze masz jakies doswiadczenia rowniez z tym fotelem?
                    • lenats31 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 22.07.11, 17:17
                      viper123_online napisała:

> no i co z tego, jak jest dużo cięższy, bo trzeba go nosić z tym isofixem uncertain
                      > Przymierzałam wszystkie BeSafe do samochodu i masakra, dodatkowo ustawianie tej
                      > nogi... skomplikowane. Ja akurat często nie muszę, ale nie wyobrażam sobie jak
                      > ktoś musi często przekładać z jednego samochodu do drugiego i montować BeSafa.
                      > Współczuje.

The seat weighs about 15 kg that´s the only downside to the seat. We are discussing the isofix version ???? It has a front brace instead of tethers. You don´t need any extras to move the seat between cars.

Lena
              • abrenoite Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 01.01.12, 23:30
                ilhenny, waham się nad besafe izi combi isofix i fair, oczywiście tyłem. mierzyłam córkę do fair i wydaje się być bardzo spionizowany,mała ma 8 miesięcy i za miesiąc czeka nas przesiadka do nowego fotelika. besafe będę szukać do przymiarki, ale chciałabym wiedzieć, który wg Pana jest wygodniejszy i bardziej się rozkłada. Jeżeli można, poproszę o dobrą cenę na oba z wysyłką kurierem na email: abrenoite@gazeta.pl .dziękuję z góry
    • ilhenny Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 17.05.11, 23:42
      w ocenie fotelika bierze się wszytko pod uwagę i "obniżone" noty foteliki dostają za montaż który niby jest skomplikowany akurat podałaś dwa foteliki przy których nie można się pomylić i montaż jest identyczny jak fotelików przodem bo dwa razy isofix i noga
      Niemcy nie przepadają za fotelikami tyłem bo ich nie produkują dla tego doceniają to co jest ich
      ja wolę pozostawić sobie możliwość ewentualnego montażu przodem i dla tego częściej montuję Combi bo nie wyobrażam sobie złego klienta który wyda 1200-1400 zł na fotelik i po miesiącu musi kupić drugi bo akurat dziecko zaczęło wymiotować albo zmienili samochód i fotelik nie pasuje
      z samej natury Besafe jest większy bo w Skandynawii jest zimno i oni rozumieją że dzieci jeżdżą w kurtkach Włosi czy Hiszpanie nie muszą robić większych fotelików bo mają ciepło
      dużo znajdziesz w wyszukiwarce opinii o tych fotelikach nie kojarzę żadnego negatywnego
      • jotka_k Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 18.05.11, 07:52
        więc ja od strony uzytkownika, wróć wink mamy uzytkownika BeSafe Izi Combi X3 Isofix
        córka ma obecnie 20 miesięcy, w BeSafe jeździ od pół roku, waży 11kg i ma jakieś 88-89 cm wzrostu, miejsca w foteliku ma sporo, wczoraj na próbę wyjęliśmy wkładkę, nogi obecnie jak wyprostuje to dosięgają oparcia kanapy, zazwyczaj sobie nimi merda swobodnie wink ale jakaś mata/pokrowiec na siedzenie jest niezbędna bo się robi syf na oparciu, niestety nawet podczas wkładania dziecka buty często ocierają się o oparcie więc lepiej zabezpieczyć wcześniej
        młoda lubi jeździć, wszystko widzi bo siedzi wysoko, pokonujemy z tym fotelikiem nawet długie trasy i nie widzę żeby młodej było niewygodnie

spojrzenie niektórych ludzi typu "duże dziecko a fotelik tyłem" bezcenne big_grin
        • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 18.05.11, 09:14
          No właśnie zastanawialam się nad Besafe Combi, ale z tego co widzialam ma niespecjalnie dobre oceny w testach. Nie wiem juz czy patrzylam na tego z isofixem czy na pasy. Znaczy się ma 3 za bezpieczenstwo, ale teraz nie wiadomo czy dlatego, ze jest i przodem i tyłem. Izi Kid ma wyzsze, ale byc moze znowu jest to spowodowane tym, ze montuje si ego tylko tyłem.

W garazu mam Romera Duo Plus na isofixie po starszym synku. Tez jest fajny, bo montowany na top thetera, bez koniecznosci używania nogi. Synek ma teraz 4,5 roczku wiec fotelik ma jakies 3.5 roku- ale jest montowany przodem. Wtedy jeszcze ie było wyboru i na rynek wchodził dopiero Graco duologic.

Jezeli chodzi o Fair to widzialam już zagłowek więc pewnie można dokupic osobno. Nie wiem jak z dostępnością.
          To co mi się wydaje patrząc na zdjęcia to to, że Fair jest chyba wyżej po zamontowaniu- podwyzsza go chyba ta baza od isofixa, więc pewnie dziecko więcej widzi.
          Po osiągnięciu przez dziecko wagi 18 kg i tak trzeba zmienic na 15-36 więc jak sie okaże ze rzyga to zasiądzie najwyzej w romerze brata.

Własciwie jest jakas róznica miedzy besafe izi kid a combi- siedzisko wygląda podobnie- więc jest to kwestia tylko mozliwosci montażu?

Przyznam się, ze ma mały mętlik w głowie. Myślę sobie, że skoro przez rok dziecku nic sie nie działo od jazdy tyłem, to moze wytrzyma przez te dwa lata jeszcze.
        • free.groszek Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 18.05.11, 21:33
          Wtrącę swoje 4 groszy jako mama użytkowniczki Besafe izi combi x3. Córka ma 2 lata, 10,5 kg, 83cm. Nogami jeszcze nie sięga do fotela, więc mam nadzieję, że długo jeszcze pojeździ tyłem. I tak jej ulubiona pozycja podczas jazdy to taka z nogami zgiętymi lub po turecku. Widać tak jest dzieciakom wygodniej.
          • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 19.05.11, 21:21
            free.groszek napisała:

> Wtrącę swoje 4 groszy jako mama użytkowniczki Besafe izi combi x3. Córka ma 2 l
            > ata, 10,5 kg, 83cm. Nogami jeszcze nie sięga do fotela, więc mam nadzieję, że d
            > ługo jeszcze pojeździ tyłem. I tak jej ulubiona pozycja podczas jazdy to taka z
            > nogami zgiętymi lub po turecku. Widać tak jest dzieciakom wygodniej.

No to masz kruszynkę, Moja ma roczek i 10 kg. Narazi ejezdzi w maxi cosi 0-13 ale lada moment zacznie jej głowa wystawac.
            Jezeli chodzi o besafe combi to nie ma problemu, bo jest dostępny w świecie dziecka, gorzej z pozostalymi- trzeba troche pojezdzić, bo sklepy internetowe mają je na stanie, ale juz w sklepach swoich stacjonarnych nie. Znalazlam dwa gdzie mzna przymierzyc- w jednym faira w drugim besafe izi kid smile wszystko po przeciwległych stronach warszawy. no ale cóż.
            Jezeli chodzi o isofixa to przyznam, ze nie wiedzialam ze taki problem istnieje, ale moje autko jest z 2008 więc isofixa ma raczej ok.
            Jak poprzymierzam to dam znać na co się zdecydowałam.
            Dzięki
            • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 21.05.11, 22:47
              Jestem po przymiarce Besafe izi combi x3. Ogólnie fotelik w porządku. Problem jest z siedzeniami. Są kubełkowe, schodzą w dól po dkątem w kierunku oparcia, czyli przy oparciu jest nizej. Zaczepy od isofixa są nieco wyżej- nie na przecięciu kanapy z siedziskiem tylko ciut wyzej- w linii prostej od obrzeza brzegu kanapy.
              To daje taki efekt, ze zaczepy od isofixa znajdująće się przy foteliku nie leżą na kanapie tylko są w powietrzu.
              Teraz mam pytanie czy ktos ma faira i czy tam da się jakoś regulowac kąt nachylenia ale na mój gust każdy zaczep będzie u mnie na odcinku bezposrednio przy oparci ukanapy w powietrzu, bo jest tam taki kąt polączenia, że nei dopasuje za nic w świecie.

Narazie się wstrzymalam do czasu przymierzenia faira.
                • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 23.05.11, 22:05
                  Byłam wczoraj pod pałacem na inspekcji fotelików.
                  Były imprezy pod PKiN i m.in akcja - Włącz myślenie gdzie fotelik.info prowadzil bezpłątne inspekcje, konkursy itd. Moje dzieciaczki bardzo na tym skorzystaly, bo po inspekcji się okazało, ze nie wszystko jednak robilismy jak trzeba- myslałam, ze błedów nie popełniam, a jednak się znalazło. Myslalam, ze maks naciągam pasy- a jednak nie do konca. Poza tym fotelik dla starszaka nie pasuje do kanapy- wlasnie ten isofix, wiec bedziemy pewnie zmieniac /
                  Mała jeszcze spokojnie moze pojezdzic w maxi cosi 0-13. Nastepny dla niej fotelik nie bedzi ena isofixa niestety, bo nic nie pasi.
                  Polecili nam spróbowac maxi cosi mobi. Mam nadzieję, ze będzie pasował.
                  Dzisiaj odbierałam małego z przedszkola i (chyba juz mam zboczenie na tym punkcie) mama wsadziła córkę do tyłu, mała sie usadowiła na foteliku (z supermarketu) i odjechały- bez pasów.
                  Pogadam z panią dyrektr, moze się uda jakąś pogadankę z policjantem w przedszkolu dla rodziców zrobic- przy okazji dnia dziecka na przykłąd. Ciekawe czy się uda.
                  • ktm123 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 23.05.11, 22:34
                    Pytalam na inspekcji jak Mobiw testach i czy lepiej wozic przodem w fotelikach z 4 gwiazdkami czy tylem z mniejszą ilością gwiazdek.
                    Dwiedziałam się, ze Mobi jest bodajże na 3 oceniany, ale bezpieczniej tylem. mówią o tym statystyki wypadków, nie tylko gwiazdki w testach.
                    Niestety wyczytalam równiez, że Mobi tez się nie bardzo montuje jeżeli jest duze nachylenie kanapy. Jezeli tak będzie to napiszę do Citroena, ze produkują dziadowskie auta, i isofixa mają dla sztuki, zeby zaliczyc- przynajmniej w tej wersji któą my mamy.
                    Porażką jest, zeby nie mozna było dopasowac zadnego fotelika tylem.
                    • ilhenny Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 23.05.11, 23:13
                      większości fotelików tyłem zaniża się ocenę za montaż, najlepiej widać to na fotelikach Besafa, zwłaszcza teraz jak zrobili test Kid i Combi ,
                      ciągle jest to ten sam fotelik, jednak Combi ma dodatkową możliwość montowania przodem i teraz osoba mało zainteresowana może wywnioskować że skoro Kid ma 4 * to jest lepszy niż Combi który ma 3*, ale czy na pewno, no nie, bo jest to ten sam fotelik można za to wyciągnąć inny wniosek skoro Kid zamontowany tylko tyłem dostał 4* a Combi lub Comfort przodem 3* to bezpieczniej jeździć tyłem
                      • juniornet.pl Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 24.05.11, 11:44
                        dlatego moje zdanie w kwestii gwiazdek tylem i przodem jest takie: pieprzyc gwiazdki adaca. poogladajcie sobie testy zderzeniowe fotelikow montowanych przodem z 4*. fotel trzyma sie idealnie, dziecko tez a glowa lata jak u zabawkowego pieska w duzym fiacie na tylnej polce. kazdy mowi ze tylem bezpieczniej a comfort ma wiecej gwiazdek od combi. madre to? dla wytrwalych: jesli dalej trzymamy sie adaca to prosze zaglebic sie w testy, sa tam oceny kazdego zderzenia (frontalne i boczne), kid za czolowe dostaje ++ czyli na wasze 5*. to samo tyczy sie combi poniewaz przy montazu tylem jest to TEN SAM fotel. wlaczmy myslenie tongue_out

www.hts.no/en/news/view_news.php?id=177 - tutaj jest odpowiedz besafe na testy adaca z 2009 w ktorych combi na pasach dostal 2*. ogolnie wysmiali metodyke badan, ktora odejmuje punkty za sposob montazu zapewniajacy wieksze bezpieczenstwo niz fotele z 4* montowane przodem do kierunku jazdy.
                        cyt:
                        In central Europe rear facing group 1 sears are uncommon, and there is little understanding of the characteristics of these seats.
                        The fact that some consumer organizations have recommended against using Besafe Izicombi based on this somewhat incomplete test, is hence incomprehensible to us.

What effects will such a recommendation have on consumers?

What consequences will it have for the safey of the children?

Which alternatives exist for parents who do not have an isofix system available? The answer is simple: other seats with exactly the same installation procedure.

Besafe Izicombi has previously been tested both in Finland and Sweden and awarded the highest results, both in crash tests as well as consumer tests. Besafe Izicombi X2 is one of only 3 seats that have passed the new Swedish PLUS test.

Based on this and other tests, HTS Besafe will continue recommending Izicombi X2 rearward facing up to 18 kg and urge everyone to read the instruction manual so as to ensure the seat is correctly installed.

• lenats31 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 22.07.11, 17:23
        ilhenny napisał:

> w ocenie fotelika bierze się wszytko pod uwagę i "obniżone" noty foteliki dosta
        > ją za montaż który niby jest skomplikowany akurat podałaś dwa foteliki przy któ
        > rych nie można się pomylić i montaż jest identyczny jak fotelików przodem bo dw
        > a razy isofix i noga
        > Niemcy nie przepadają za fotelikami tyłem bo ich nie produkują dla tego docenia
        > ją to co jest ich
        > ja wolę pozostawić sobie możliwość ewentualnego montażu przodem i dla tego częś
        > ciej montuję Combi bo nie wyobrażam sobie złego klienta który wyda 1200-1400 zł
        > na fotelik i po miesiącu musi kupić drugi bo akurat dziecko zaczęło wymiotować
        > albo zmienili samochód i fotelik nie pasuje
        > z samej natury Besafe jest większy bo w Skandynawii jest zimno i oni rozumieją
        > że dzieci jeżdżą w kurtkach Włosi czy Hiszpanie nie muszą robić większych fotel
        > ików bo mają ciepło
        > dużo znajdziesz w wyszukiwarce opinii o tych fotelikach nie kojarzę żadnego neg
        > atywnego

HA, HA about the Germans: AMEN to that, good one - and sadly very true.
        • nedd77 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 23.07.11, 10:56
          Zdjęcia z zamontowanym tyłem do kierunku jazdy fotelikiem Fair G0/1 ISOFIX na platformie RWF w samochodach: VW Bora 1999, KIA Ceed 2009, Smart 4Two 2010, Suzuki Swift, VW Polo 2010, Fiat Punto Evo 2010, Peugeot 107/Toyota Aygo?Citroen C1.

Można obejrzeć na stronie duńskiej stronie poświęconej fotelikom RWF:

www.sikkerautostol.dk/2010/09/fair-g-01-fotos/
          • abrenoite Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 24.07.11, 18:55
            Pytam o "pojemność" fotelików bo mam taki problem i może mi pomożecie go rozwiązać lub choć trochę mnie naprowadzić. Mam dużego nad wiek syna, 2 lata i 4 m-ce i córcię 3 m-ce. Synek waży 17kg i wygląda na co najmniej 3 lata,jednak to nadal 2-latek. Zgodnie z zaleceniami na fotelik.info (ciekawy artykuł jest tu fotelik.info/pl/news/fotelik_15_36_kg_nie_dla_dwulatka,213.html ) powinien nadal jeździć w foteliku 9-18, choć kupiłam mu już fotelik 15-36 kg Concord Transformer T. Jesteśmy zwolennikami jazdy tyłem jak najdłużej i mały jeżdził od 9 mca w Mobim, jednak fotel w nowym aucie źle się trzymał i był niestabilny i został sprzedany. stąd teraz pytam o inne tyłem, bo niedługo i tak muszę kupić fotelik tyłem dla córki, a chciałabym, aby synek jeszcze trochę pojeździł w foteliku dla swojego wieku, bo sama po nim widzę, ze fotelik 15-36 jest dla niego niebezpieczny - wierci się, bawi się pasem, przekłada raczki, itd. Jaki fotelik mi poradzicie? Widziałam besafe na pasy i wydaje się mały.
            • mrukumaster Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 24.07.11, 19:20
              Szczerze ja bym kupił przodem 9-36kg np. Recaro Young sport i potem za jakieś pół roku sprzedał z małą stratą wartości a nie wydawałbym kasy na fotel tyłem ale to tylko moje subiektywne zdanie. Pytanie ile młody ma wzrostu bo może być tak, że praktycznie nic oprócz powiedzmy Cybex pallas nie kupisz.
                • lenats31 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 24.07.11, 22:17
                  abrenoite napisała:

> Malutek ma 99 cm wzrostu.

You wrote that you wanted to continue with rearfacing him as I understand it. That is a possibility:

Turnable seats:
                  Britax Multi-Tech app: 125 cm child height
                  Britax Two Way Elite: App 130 cm child height

rearfacing only:

Akta Graco Belogic: 115-120 cm

He will let you know when legspace becomes too uncomfortable for him. There are plenty of exsamples of happy rearfacing children in Scandinavia older than age 4 even.

He is tall for his age!!!

Lena
                    • mrukumaster Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 25.07.11, 09:16
                      No nie kupisz. Co do foteli do 25kg tyłem niestety przy normalnie rozwijającym się dziecku a Twoje jest wyższe fotel do 25kg nie ma racji bytu ze względu na długość pasów wewnętrznych. Często pasy wewnętrzne starczają do ok104cm wzrostu. Na pewno tak jest w Multi techu bo to ta sama konstrukcja co Evolva i tak samo będzie w MC Mobi bo to ta sama konstrukcja co Priori. Oczywiście jest to jeszcze zależne od tego jak dziecko rośnie bo jedno ma 100cm i już się zaczynają problemy a inne 106cm i pojeździ smile
                      • lenats31 Re: besafe izi kid x3 isofix czy fair bimbo go1 i 25.07.11, 18:03
                        mrukumaster napisał:

> No nie kupisz. Co do foteli do 25kg tyłem niestety przy normalnie rozwijającym
                        > się dziecku a Twoje jest wyższe fotel do 25kg nie ma racji bytu ze względu na d
                        > ługość pasów wewnętrznych. Często pasy wewnętrzne starczają do ok104cm wzrostu.
                        > Na pewno tak jest w Multi techu bo to ta sama konstrukcja co Evolva i tak samo
                        > będzie w MC Mobi bo to ta sama konstrukcja co Priori. Oczywiście jest to jeszc
                        > ze zależne od tego jak dziecko rośnie bo jedno ma 100cm i już się zaczynają pro
                        > blemy a inne 106cm i pojeździ smile

mrukumaster

Don´t sweat it! I know you are not buying. I´m not selling. So there you have it. (happy smileyface)

Where are the smiley faces? I need them LOL!

It shocks the hell out of most people how long some of these seats can really be used for WITH the internal harness.

Here is a photothread with a lot of pictures.
                        forum.nybaktmamma.com/showthread.php?t=524428
                        År = Years old
                        mnd: months

[img]http://i48.photobucket.com/albums/f223/lenats31/older%20children/5r122cmiTWE.jpg[/img]
                        She was 5 years old and 122 cm tall when this photo was taken. She is my daughter

The point is to keep this boy in a 5 point harness for longer than 3 years. We both now that 15 kg is the minimum requirement for putting a child in a booster seat. Ideally they should be 4 years old. If she wants him to rearface for longer time, she can do that.

The other problem is that this type of carseat are difficult to find i Poland as I understand and she prefers to see the seat before buying it, which is understandable.

Seats with an impact cushion are available...

Getting the children to 4 or 4½ in an 18 kg limit rearfacing seat is not unusual. They can make it to 110 average.

For the 25 kg limit seats, the average height increases to fall between 120-130 cm with the harness. The exception is Maxi Cosi Mobi. Mobi which is usefull until about 110 cm

Lena
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka