Dodaj do ulubionych

MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Golf '94

28.06.11, 00:48
Dziecko 18 lipca kończy rok i ma ok 11,5 kg do tej pory jeździ w MC Cabrio, ale zaczyna być przymały.
Który lepszy? Golf III combi '94 i Polo '95
Priori XP lepszy niż Priori, ale jeśli maialbym go wybrać to raczej używany i Roemer też.
Czy moge wkleić linki i doradziłby mi ktoś, który wybrać?
Obserwuj wątek
    • ilhenny Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 01:01
      wklejaj
      King czasami nie pasuje do Golfa
      • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 10:11
        allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-priori-xp-super-stan-i1689647829.html
        allegro.pl/maxi-cosi-priori-xp-9-18-kg-jak-nowy-tanio-i1684436460.html
        allegro.pl/fotelik-romer-king-ts-plus-ellen-9-18-kg-tanio-i1678622480.html
        allegro.pl/sliczny-fotelik-romer-king-plus-ellen-9-18-kg-i1678622913.html
        allegro.pl/sliczny-fotelik-romer-king-plus-senna-9-18-kg-i1678622962.html
        • ilhenny Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 11:55
          pierwszy Priori i ostatni King wyglądają zachęcająco
          jednak ja zawsze w przypadku używanych fotelików trzeba sprawdzić czy nie jest bezwypadkowy
          • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 14:33
            Jak to sprawdzić?
            • ilhenny Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 14:56
              niech napiszą oświadczenie że nie jest po wypadku , jak zaczną kręcić że nie to wiadomo że lipa
              dodatkowo po wypadku często są połamane styropiany i są odbarwienia na plastiku z czarnego robi się biało-siwy
              no i niestety nigdy nie będzie 100% pewności
              • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 15:08
                Bardzo dziękuję za rady i poświęcony czas smile
                W razie wątpliwości jeszcze się odezwę.
                Pozdrawiam
                • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 16:46
                  Czy istnieje możliwość, że Cybex Pallas wejdzie do naszych samochodów?
                  • ilhenny Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 16:54
                    jeśli da się zapiąć Cabrio to i da Pallasa
                    • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 17:23
                      Cabrio wchodzi bez problemu smile
                      W takim razie, który by Pan polecał? Pallasa łatwiej byłoby przenieść z samochodu do samochodu.
                      Zastanawiamy się nad zakupem nowego.
                      • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 18:22
                        Poczytałam troche Pana wcześniejszych wypowiedzi i widzę, że raczej poleca Pan najpierw fotelik z grupy 9-18, my jednak dużo nie jeździmy z dziećmi w długie trasy. Raz w roku na urlop ok 5h jazdy, poza tym kilka razy w roku ok 60km, a na co dzień tylko po mieście, ale wolę wózek wink i kilka razy w miesiącu do dziadków 20km w jedną stronę. Właśnie dlatego zastanawiałam się raczej nad fotelikiem na dłużej, bo nie będzie on mocno expolatowany.
                        W Pana wypowiedziach pojawia się Recaro, ale one chyba mało się odchylaja do tyłu - prawda?
                        • ilhenny Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 21:10
                          proszę na ty tak wszyscy tu piszemy tak nie ma równych i równiejszych
                          zasada jest oczywista trzeba dobrać fotelik do swoich potrzeb do swojego trybu życia i upodobań to co mi pasuje nie musi pasować tobie dlatego nie ma schematów na foteliki
                          Recaro Young Sport jest bardzo ciekawym i dobrym fotelikiem a pozycja do spania jest wystarczająca mam ten fotelik i dziecko śpi bez problemu
                          • dol-ger Re: MC Priori czy Roemer King do VW Polo'95 i Gol 28.06.11, 21:19
                            jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady smile fotelik muszę kupić za jakieś 3 tygodnie, więc pojedziemy z mężem najpierw do jakiegoś dobrego sklepu i pooglądamy na żywo, porównamy i przymierzymy.
                            Teraz wiem na co zwracać uwagę przy wyborze.
    • dol-ger a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 06.07.11, 23:47
      Znalazłam nowy w promocyjnej cenie z kolekcji 2010 za 680 z wysyłką, więc cena niewiele większa od priori, ale jak on ma się do naszych samochodów?
      • ilhenny Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 06.07.11, 23:50
        ale jaki fotelik Tobi za 680 zł
        • dol-ger Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 06.07.11, 23:54
          allegro.pl/maxi-cositobi-bubble-dream-wyprzedaz-i1700373395.html
          • dol-ger Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 07.07.11, 09:43
            To jak z tym Tobim wszystko ok? Powyżej link.
            Będzie pasował?
          • dol-ger Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 08.07.11, 00:12
            Proszę o odpowiedź czy MaxiCosi Tobi 2010 bedzie pasował do naszych samochodów?
            • dol-ger Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 08.07.11, 23:23
              Byłam dzisiaj (VW Polo 3 drzwiowy) w sklepie oddalonym o 26 km specjalnie po to aby przymierzyć foteliki MC Priori XP i MC Tobi.
              Moje spostrzeżenia są następujące: do kanapy pasują oba pani ze sklepu zamontowała je tak, że nie drgnęły. Do Priori jednak wygodniej nam było posadzić dziecko, bo Tobi jest wyższy i obawiam się, że jak córka podrośnie podczas sadzania jej do fotelika może haczyć głową o sufit auta, Polo jednak jest niewielkim autem (do większego auta pewnie i tak kupiłabym Mobi smile). Tobi jest również nieco mniejszy wewnątrz ok 3 cm niższe oparcie (z zagłówkiem wyciągniętym max.) i węższe siedzisko o ok. 2 cm.
              W Tobim bardzo podobają mi się pasy zwijane jak w samochodzie i wskaźnik napięcia pasa, ale Priori jednak wydaje się być bardziej praktyczny z punktu widzenia użytkowania (wiekszy-przydatne zimą, łatwiej posadzić dziecko w małym aucie).
              Jest jeszcze kwestia "latajacej głowy" czego się niektórzy obawiają w Priorim, ale jest na to rada - wystarczy dokupic dodatkowy zagłówek i sprawa załatwiona.
              4* w Tobim kuszą, ale chyba jednak wybierzemy Priori XP.
              Pallasa nie było w tym sklepie niestety
              • ilhenny Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 08.07.11, 23:45
                czyli masz identyczne spostrzeżenia jak moje
                co do samego zagłówka jest zbyteczny przekonasz się w czasie użytkowania
                • dol-ger Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 09.07.11, 00:28
                  ja nie uważma tego zagłówka za niezbędny, ale czytałam w jakichś starych wątkach o obawach, że główka bedzie "latać", więc napisałam to, aby ktoś czytający ten wątek po jakimś czasie wiedział o takim rozwiązaniu smile
                  • ilhenny Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 09.07.11, 00:52
                    więc i w starych było dokładany zagłówek tylko przeszkadza zwłaszcza jak dziecko ma kaptury głowa odsuwa się poza obrys fotelika i jest mało skuteczny na zderzenia boczne
                    • dol-ger Re: a MC Tobi do VW Polo'95 i Golf III '94? 11.07.11, 22:55
                      dobrze wiedzieć
    • dol-ger Nowy dylemat :) 03.06.12, 21:06
      Starego Golfa wymieniliśmy na Zafirę i teraz więcej nią jeździmy, ale ja po mieście jeżdżę Polo. Strasznie denerwuje mnie i mączy przekładanie fotelika.Priori sprawuje się świetnie smile i mógłby być zamontowany na stałe w Zafirze, a do Polo biorąc pod uwagę, że tym autem jeżdżę krótkie trasy, chciałabym dokupić jakiś tańszy fotelik. Myślałam o Nania Beline Sp Plus. Chciałam się upewnić, że to w miarę dobry wybór i zapytać czy seria Fisher Price różni się tylko tapicerką? Widziałam również, że w różnych modelach jest inna regulacja długości pasów - czy któraś z nich jest lepsza lub wygodniejsza?
      Z góry dziękuję za pomoc smile
      --
      https://lb2f.lilypie.com/HwoXp2.png

https://lbyf.lilypie.com/KrJLp2.png
      • dol-ger Re: Nowy dylemat :) 03.06.12, 21:07
        dodam, że córka ma w tej chwili ok 90 cm wzrostu i 13 kg
      • dol-ger Re: Nowy dylemat :) 05.06.12, 13:12
        Nikt nie odpowie?
        • mrukumaster Re: Nowy dylemat :) 05.06.12, 14:23
          Fisher i ferrari mają lepsze tapicerki. Co do regulacji pasów kwestia gustu.
          • dol-ger Re: Nowy dylemat :) 05.06.12, 15:01
            Dziękuję, w takim razie zdecyduję się raczej na Fishera kolor Sand
            • dol-ger Re: Nowy dylemat :) 16.07.12, 13:53
              Nania okazała się dla nas niewypałem, nie dość, że dostaliśmy fotelik z uszkodzonym zagłówkiem, do jeszcze nie pasował do kanapy Zafiry i w Polo też kiepsko leżał. Moim zdaniem to mały fotelik jak na 9-36 kg
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka