Dodaj do ulubionych

jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka

05.07.11, 11:25
Witam. Prosze o radę jaki polecacie foteliki dla 11 miesieczniaka. Teraz jeździ w foteliku 0-13kg Nania, ale wydaje mi się mało wygodny i bezpieczny na dłuższa podróż. Myślałam o jakimś 0-18kg, z montażem tyłem. Syn nie ma jeszcze 9 kg i w ogóle jest drobny w porównaniu z rówieśnikami,którzy uzywają już fotelików 9-36kg i jeżdżą przodem. Ostatnio nastawiałam się na 4baby dragon lub caretero, ale po przeczytania kilku wątków na forum mam watpliwości czy dobrze wybrałam. Proszę o szybką odpowiedź, bo wyjazd za 2 tygodnie i zaczynam się denerwowac czy zdążę coś bezpiecznego (i w przyzwoitej cenie) zakupic. Z góry dziękuję za zyczliwe podpowiedzi.
Obserwuj wątek
              • magdziora74 Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 05.07.11, 15:03
                Dzięki za dotychczasowe rady. Kurcze- juz zgłupiałam. Jeszcze jak sobie poczytałam w innych wątkach to dochodzę do wniosku, ze mojemu 5 latkowi tez powinnam zmienić fotelik, bo jexdzi jak się okazuje w badziewnym conecowink. Czasu coraz mniej, kasy brak, a tu czas się w podróż zbierać. No a jak zainwestuje w foteliki to sobie myslę, ze już nie ma po co jechać, bo nie ma za co wink. Ale jeśli chodzi o młodszego- prawie już roczniaka- to czy dobrze zrozumiałam, ze najlepiej jak najdłużej wozic tyłem? czy dużą szkode zrobię jak po osiągnięciu tych 10 kg przesadzę przodem? Starszy od ukończenia roku jeździł przodem w jakims pozyczonym- nawet nei znam firmy- foteliku, potem, az do teraz, w coneco zenith bodajże- no a z młodszym to już sama nie wiem kurcze.....
                • ponponka1 Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 05.07.11, 15:19
                  Szkody nie zrobisz - do pierwszego czolowego wypadku. Glowka dzieci to ok 25% masy ciala wiec w razie ostrego hamowania moze zlamac kark. Dlatego ustawia sie tylem niemowleta ale tez dzieci jak najdluzej (w Szwecji obowiazkowo do lat 4) by chronic kark - w razie zderzenia nacisk na krk jest piec razy mniejszy niz przy foteliku przodem. Oczywiscie, wiele dzieci ok roku siedzi w fotelikach przodem. Tez sa one bezpieczne ale tylem - piec razy bezpieczniej.
              • mrukumaster Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 05.07.11, 15:44
                Dlatego w tej cenie co podałaś Tylko Cosmo. Zenith to badziewie okrutne i w sumie powinnaś zmienić pięciolatkowi ten fotel na jakiś z grupy 15-36, możesz kupić tanią nanie Befix sp ma 3* tak jak Cosmo i bardzo mało kosztuje tylko tapicerka i twardość kiepskawa. Jeżeli nie ma się funduszy to kupuje się to co jest najlepsze na własne możliwości finansowe. Znam to z autopsji
                • magdziora74 Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 05.07.11, 16:12
                  Czyli ewentualnie można brac pod uwagę kupno obu fotelików z firmy Nania? cosmo dla 11miesięcznego i befix dla 5-latka? Mam tylko obawy jak w tym wiekszym będzie się synowi spało... A jak z montażem tych fotelików? A jest jakiś fotelik w nazwijmy to "znośnej" cenie, żeby młodszy dłużej pojeździl tyłem niż do osiągnięcia 10 kg? Bo nania cosmo jest chyba nawet podawane,że tyłem do 10-13 kg? Ale się zakręciłam - szok- pewnie spac nie będę smile. Może jednak z Maxi Cosi odżałować, hmm.. Dłuższe podróże w prawdzie tylko raz w roku przez całą Polskę, ale to chyba nie ma znaczenia czy jedziemy 13h czy 1,5h nad morze. Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i prosze o jeszcze, bo jestem zielona w tych sprawach, a decyzję jakąś podjąc trzeba. Najwyżej ratalne kupno zostaniewink, żeby zwiekszyc poczucie spokoju o bezpieczną jazdę dzieci.
    • mammazuzi Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 06.07.11, 15:09
      JA przeszukujac allegro znalazlam britax first class. Wydaje sie super dla drobnych dzieci. Jest tylem do 13 kg a potem przodem do 18. Moja 2,5 ma 11kg wiec troche dzieci pojezdza w nim tylem. Poza tym fajnie odchyla sie do spania. Ciekawa jestem czy ktos go ma i cos moglby o nim skrobnac wink
      • magdziora74 Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 06.07.11, 19:39
        No właśnie. Ja tez chętnie poznałabym opinię o Britax first class. Jutro jadę do hurtowni z rodzinką i mam zamiar coś zakupić. Zdecydowałam się na zakup ratalny, dlatego moge sobie pozwolić na zakup trochę drozszy niż zakładane 300zł. Zastanawiam się między MC Mobi a Britax fisrt class dla młodzsego oraz między Sunshine Monterey, Cybex solution i Ferrari ( 15-36kg) dla 5 latka. A może sa jeszcze jakies podpowiedzi?
        • magdziora74 Re: jaki fotelik dla 11 miesięcznego dziecka 07.07.11, 12:41
          Wróciłam przed chwilą ze sklepu i jestem podłamana czy cos zdołam wybrac. Jak przymierzyłam młodszego (11 mies., 8,5kg) do MC Mobi to niby OK, ale i tak nie było sprzedawcy, który może pomóc w wyborze i instalowaniu, panie obsługujące popatrzyły na mnie jak na "blondynkę" i byly pełne zdziwienia dlaczego upieram się nad fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy, twierdząc przy okazji, że Mobi słabo się sprzedaje i nei jest dobrym fotelkiem. Polecały Romera king plus i zachwalały jego sprzedaż oraz maxi cosi priori xp, choć ja mimo, ze spodobały mi się, trochę obawiam się czy to dobry pomysł, bo choć mały zaraz pewnie osiągnie to 9 kg, ale jazda przodem? Czy kierowac się firmą Romer i gwiazdkami, czy jedna upierac się przy MObi? Britax first class nie mieli i polecały jeszcze jakiś bebecar do 13kg tyłem. Ze starszym tez mam problem, bo po l2 dniowej ekturze forum byłam za Sunshine Monterey lub Romer kid fix, ale jakoś najbardziej przypadł mi do gustu cybex solution x. Monterey jakis wielki mi się wydał. Pomóżcie proszę, bo już kręćka dostanę, a czas ucieka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka