Dodaj do ulubionych

Fotel 9-18, Carisma, bez isofix - tyłem

21.07.11, 10:23
Witajcie...
Czas za jakiś miesiąc lub 2 zmienić fotelik dla młodszego. Póki głowa na równi z kołyską a wagowo jeszcze ok, to wozimy się w Jane Rebel Pro.
Ale co potem? Najchętniej wzięłabym coś co mogę przymierzyć do naszej Carismy ale tu wybór mały niestety.... W Krakowie miejsc gdzie mogę kupić fotelik tyłem/przodem szukać ze świeczka uncertain

Rozważam póki co 3 typy:
BeSafe Izi Combi - tylko jaki? X2, x3??
Graco Belogic - tylko kiedy będzie go można w stacjonarnych sklepach zobaczyć żeby przymierzyć do auta?
Trzeci typ to Brio Zento 2011 ( mam możliwość sprowadzenia go ze Szwecji) - tylko go nie dam rady przymierzyć wcześniej i nie wiem czy będzie pasował....
Cenowo tez ważne bo mam ograniczone środki ....
Mnie najbardziej podoba się ten Brio.... teraz w wersji 2011 poprawili widzę zagłówek.... fajna jest ta jakby podstawka że można dopasować do fotela w samochodzie? (oświećcie mnie jeśli się mylę do czego to służy wink
Dziecię moje dość sporych gabarytów - aktualnie 11 miesięcy - waga ok. 11-11,5kg, ok.80cm. Taki pulchny grubasek wink

Ilhenny, mruku i inni - doradźcie, plisss....
który z tych 3 ?
A może jeszcze coś innego??
Najlepiej z możliwością montażu zarówno tyłem jak i przodem.

Renia
Obserwuj wątek
    • kwap666 Re: Fotel 9-18, Carisma, bez isofix - tyłem 21.07.11, 13:30
      ciezko doradzic bo z tych trzech mozemy porozmawiac o jednym tongue_out graco moze na koniec roku zobaczymy wiec odpada, w szwecji bylem rok temu - w tym sie nie wybieram wiec o brio tez niewiele. pomponka by pomogla w tym temacie ale nieobecna narazie. z foteli w zasiegu reki zostaje ci combi x3 (x2 jest z 2009, znajdziesz w powiedzmy niepopularnych kolorach). combi jezeli nie w krakowie to na slasku znajdziesz napewno. w ostatecznosci w wodzislawiu slaskim w sklepie dystrybutora. szczerze odradzamy kupowanie fotela bez przymiarki w samochodzie, i o ile w popularnych samochodach typu skoda czy inne golfy mozemy powiedziec w ciemno czy pasuje czy nie o tyle jak by to u ciebie wygladalo to ja osobiscie nie mam pojecia.
      • renowa Re: Fotel 9-18, Carisma, bez isofix - tyłem 21.07.11, 13:57
        Dzięki...
        Nosz to Graco mi się bardzo podoba.. ale mierzyć się go do auta nie da póki go w sklepach nie ma sad
        Myślałam o tym Wodzisławiu ale kurcze u nich combi bez iso ponad 1500zł uncertain A na allegro kupię już dużo taniej....
        No ewentualnie do Wawy mogę się wybrać.. tam dużo większy wybór ... no a Wawy to i do Ilhennego blisko tongue_out
        Co do BeSafa mam sporo wątpliwości bo co chwila czytam, że u wielu jest problem z montażem tak, by siedzisko dobrze się odchylało do tyłu....

Rozważam jeszcze montaż zaczepów ISOFIX w mojej Cari - nawet wysłałam emalia do serwisu ale na razie nikt mi nic konkretnego nie odpisał...

Na Pomponkę mogę poczekać jeszcze z miesiąc dwa mam czasu na wybrzydzanie wink

W najgorszym wypadku jakby mi się nie udało niczego dopasować co można tyłem zamontować to rozważam Cybex Pallas albo Romera King plus, mc priori albo Casual play beat? Który z tych przodem?
    • renowa zdjęcie kanapy tylnej raz jeszcze. 21.07.11, 16:43
      https://lh5.googleusercontent.com/-6YWbewxOXi4/TYuPgjXLMgI/AAAAAAAAAU4/FGKLSQcVD6s/s512/SDC10997.JPG

Powiem Wam, że z pasami tu nie jest najgorzej. Znaczy z długością pasów.
      Mam teraz kołyskę Jane Rebel Pro - o taki:
      https://www.pushchairsandcarseats.co.uk/images/xt_pics/jane_rebelpro_cherry_1.jpg

i w Seacie Ibiza z 2002 roku o takim:
      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/Seat_Ibiza_6L_BJ2002.jpg/800px-Seat_Ibiza_6L_BJ2002.jpg
      miałam problem z zapięceim tego fotelika ze względu na zbyt krótkie pasy...
      Znaczy zapięłam fotel ale był tak maksymalnie nachylony w stronę kanapy, że noworodek mósiałby jechać w pozycji siedzącej.... tongue_out
      W naszej Cari szału nie ma ale pasy są na styk, że dziecko jedzie w pozycji półleżącej smile
      Ta kanapa w Cari też nie wygląda tragicznie nie? wink
        • renowa Czekam jeszcze na opinię Ilhenny 26.07.11, 23:12
          smile
          Czekam na Twoją opinię.
          Jak kanapa się nada do BeSafe?
          Bo jak widzę to jedynie ten fotelik mi został do rozważenia z fotelików tyłem i przodem do kier. jazdy.
          Jeszcze ten Brio Zento kusi ale nie wiem czy bez przymiarki będę ryzykować....
          Chyba że do DE na przymiarkę pojedziemy tongue_out

Pozdrawiam
          • lizzy9 Mialam Brio Zento 27.07.11, 09:11
            Hej, mialam Brio Zento, tez sprowadzalam ze Szwecji (fotelik kupiony 3 lata temu), ale musialam niestety sprzedac, gdy mlody mial ciut ponad dwa lata, gdyz fotelik okazal sie za niski. Mam wysokiego synka, ktory wagowo mial jeszcze kupe miejsca, ale byl za wysoki i tyle. Ja na twoim miejscu kupilabym Multitech ze Szwecji, gdyz ten fotelik byl wiekszy od Brio Zento. Nie wiem jak wyglada obecna wersja Brio, moze jest to wyzszy fotelik niz kiedys byl.
            • renowa Re: Mialam Brio Zento 27.07.11, 15:18
              No włąśnie w tej wersji z 2011 roku coś zmienili ale nie wiem czy tylko ten zagłówek zrobili bardzoej obejmujący głowę czy też zrobili coś z foelikiem. Choć sądzę, że skorupy nie ruszali tylko ten zagłówek dodali inny.
              Lizzy a w jakim samochodzie miałaś go zamontowanego? Czy trudno się go montuje?
              Dzięki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka