Dodaj do ulubionych

Fotelik 9-25kg do Renault Scenic

21.11.11, 12:45
Samochód renault megane scenic 1999 rok
Dziecko wzrost niecałe 80cm, waga 9.600kg, wiek 13 m-cy
Proszę o doradzenie fotelika do kwoty 500 zł
Obserwuj wątek
    • kwap666 Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 13:10
      Tekst linka
      9-25 odpusc sobie, najwieksze nieporozumienie w fotelikach jakie zostalo wymyslone, zadnego sensownego nie znam. jesli nie chcesz wozic dziecka tylem (jest drobne, takze jeszcze 4kilo mogloby pojezdzic - lepiej dla niego) znajdz jakis typowy 9-18. chociaz namawialbym cie britaxa first class.
      • kfiatuszkowa Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 13:27
        No właśnie wolałabym tyłem ale w aucie są takie fotele
        https://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/94/20/34/1894203467
        i nie wiem czy będzie można zamontować cokolwiek na takim siedzisku, żeby nie latało.
        No i co z nogami w takim foteliku? Czy dziecko nie będzie ich miało podkurczonych za mocno?
    • maeve_binchy Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 14:04
      przypadkiem przeczytalam twoj watek na klubie matek wyrodnych. przepraszam, ale rece opadaja. napisaly ci tam, zebys zmienila fotelik - bo twoje dziecko jedzi teraz tylem i probuje wyprostowac nogi. nawet sie nie wscieka, tylko probuje. rece opadaja.
      zalinkuje: forum.gazeta.pl/forum/w,34708,130871152,,Powazny_dylemat_prosze_doradzcie.html?v=2

moze eksperci zbija bzdurne argumenty twoich wspolforumowiczek
      • kfiatuszkowa Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 14:10
        Chciałam się zapytać też właśnie czy są foteliki tyłem do kierunku jazdy w których dziecko nie musi mieć przykurczonych nóg, bo nie wiem, nie znam się na tym, czekałam aż jakiś tutejszy ekspert się wypowie, ale widać niepotrzebnie czekałam, mogłam od razu napisać, nie pomyślałam, że ktoś się w sherlocka zabawi uncertain

A co masz na myśli twierdząc że moje współforumowiczki mają bzdurne argumenty??
        • kwap666 Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 14:41
          zadalem sobie bol i przejrzalem te bluznierstwa. odpisywac tam nie bede bo szkoda mi czasu smile

widzisz tutaj dzieci zgiete w kablak z polamanymi nogami i nieszczesliwe?
          wiec meave wlasnie to nazywa bzdurnymi argumentami osob ktore nie wiedza co pisza ale pisza zeby pisac (to chyba grafomania?). bzdura rowniez nazwalbym tlumaczenie, ze to co sie dzieje w pustej kabinie podczas crashtestu nie zachodzi w samochodzie z fotelami na drodze. to chyba opinia twojego meza. jakas inna fizyka dziala czy jak? kolejna bzdura to sluchanie opinii nt bezpieczenstwa dziecka w samochodzie wyrodnych matek ktore w ogole nie biora pod uwage, ze 9-18 mozna zamontowac tylem bo o takim fotelu nie slyszaly (cyt: wstaw zdjecie bo nie wierze!)
          wracajac do watku z twoja kanapa nie powinno byc wiekszych problemow, podjedz do sklepu i poprostu przymierz foteliki.
        • kwap666 Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 15:12
          Cyt: Acha, jazda dziecka przodem ma wielką zaletę - widzisz je doskonale w czasie jazdy, ja mam fotelik za fotelem pasażera, nie za sobą, więc widzę je w lusterku wstecznym.

bzdura podwojna. jak jedziesz samochodem to patrz sie na droge a nie na dziecko. lusterko wsteczne sluzy do obserwacji tego co sie dzieje za samochodem a nie dziecka.

Cyt: Wiesz co, każdy sprzedawca fotelików, każdy ktokolwiek się na tym zna powie ci, że dziecko które ma podkurczone nogi w momencie wypadku najpierw siłą bezwładności walnie się kolanami w twarz, a potem twarzą w kolana. Zabij mnie, ale trzeba być człowiekiem bez wyobraźni, żeby fundować swojemu dziecku potencjalną operację nosa i twarzy w takim wieku. Obejrzyj crashtesty jeszcze raz i zobacz jak ten manekin leci!

bzdura bzdura bzdura

Cyt: jezu już po pierwszych kilku zdaniach zaczęło mi być żal Twojego dziecka. To rozumiem wolisz jej połamać nogi?? Tak się może skończyć przy pierwszym lepszym wypadku, który na pewno spowodujesz jak dziecko będzie Ci cały czas marudzić bądź krzyczeć z dyskomfortu.

To juz nie bzdura ale glupota w czystej postaci: wolisz zeby dziecko mialo zlamane nogi czy kregoslup?
    • kfiatuszkowa Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 16:04
      Czy istnieje fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, w którym dziecko by miało swobodniejsze nogi, jak tu: https://www.tryggtrafikk.no/filestore/_MG_8834.jpg?size=160x241
      albo tu: https://www.tryggtrafikk.no/filestore/ChristineVerneland1.jpg
      bądź tu: https://www.tryggtrafikk.no/filestore/IngunnSteffensen.jpg
      który byłby do 500 zł, z crashtestami i był bez isofixu? Acha, podstawa musi być nie szersza niż 21 cm bo te fotele w aucie to chyba będzie największy problem.
      Ewentualnie trochę droższy niż 500 ale bez szaleństw proszę
      • kwap666 Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 16:53
        juz tam sie nie zal kolezankom tylko dlatego ze ktos dosyc brutalnie wyprowadzil cie z bledu smile po pierwsze dziewczynka na 1szym zdjeciu ma 4,5 roku, na 2gim 2,5 roku, a na 3cim 2 lata. ty masz malutkie malenstwo ktoremu jeszcze duzo brakuje do rozmiaru tamtych dzieci, wiec naprawde nie przejmuj sie nozkami, ten problem ciebie i twojego dziecka nie dotyczy (w zasadzie ten problem dotyczy jedynie matek wyrodnych, ktore w zyciu nie widzialy na zywo dziecka w takim fotelu - ale ok, to byla ostatnia zlosliwosc z mojej strony). britax first class o ktorym napisalem ci na poczatku kosztuje w granicach 700zl, adac tego fotela nie badal ale firma ta (britax / romer ) nigdy nie wypuscila bubla na rynek wiec o bezpieczenstwo bylbym spokojny. nie bardzo rozumiem co znaczy ze podstawa ma miec 21cm? fc potrzebuje 40cm ale wydaje mi sie ze fotel z tylu na pewno ma taka szerokosc. montaz fc jest przyjemny i stabilny i nie lata jak (sama wiesz jak wink ) alternatywa moze byc nania model jakis tam nie pamietam nazwy. za duzo ci o nim nie powiem, wyglada tandetnie ale ma mozliwosc montazu tylem i 3* w adacu. no i cena jest sporo nizsza.
        • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 17:31
          Pisałam o 21 centymetrach bo tyle ma środkowy fotel na jego płaskiej powierzchni. Potem ma górki z jednej i drugiej strony. Nie wiem czy montowałeś w jakimś starym scenicu fotelik jakikolwiek. To auto to czysta ..... .
          Ja mam jeden fotelik, bez crashtestów, 0-18 kg i napewno nie pozwoli mi mój stary na zakup drugiego w tej samej kategorii. Nanię oglądałam, nie zachęciła mnie nawet tymi 3 gwiazdkami. Dlatego chyba powożę ją w tym co mam tak długo jak da radę a jak podrośnie kupię jakiś od 9-iluśtam przodem, może coś polecisz?
          • kwap666 Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 18:06
            no to probuj z priori xp albo recaro young sportem. najlepsze do montazu w nietypowych kanapach, w zasadzie pasuja wszedzie. powoz swojego brzdaca do 13kg tylem (z tego co kojarze to ten twoj fotel zamontowany tylem jakos sie trzyma) a pozniej zmien.
            • emma6666 Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 19:18
              Mam scenica i dziecko 16 msc które jeździ w foteliku montowanym tyłem.
              Ale co się będę produkować skoro koleżanki z matek wyrodnych wiedzą lepiej...
              • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 19:59
                też przeleciałem wątek wyrodnych smile
                Scenic jest bezproblemowym samochodem oczywiście jak dla mnie i praktycznie wszytko w nim można zamontować
                na fotelik tyłem taki ze zdjęć raczej zbraknie troszeczkę funduszy ale starczy na Romer Eclipse
                nie stresuj się znajdziemy nawet za 200 zł jak trzeba będzie
              • jotka_k Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 20:46
                no kurcze, ja mam i Scenica i fotelik montowany tyłem i córką, która ma ponad dwa lata i nie jęczy ani nogi jej nie drętwieją
                • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 20:54
                  ależ ty masz Besafe a on jest odsunięty od siedzenia
                  • jotka_k Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 21:24
                    ale wiesz, dziecko starsze i dłuższe więc miejsca teoretycznie proporcjonalnie niej wink
                    durny argument na durne argumenty wink
                    • mrukumaster Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 22:05
                      Ogólnie Scenic to jeden z najlepszych samochodów do montażu foteli jak i większość samochodów Reanult (nie mówie o coupe i innych cudach)
                      • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 22:53
                        Dla kogoś kto "siedzi" w temacie i ma za sobą X zamontowanych fotelików, to żaden problem. Ja robiłam 2 podejścia montażu przodem, jedno sama, a drugie z sąsiadką, co się naklęłam, wymarzłam, to moje... A i tak nie umiałam tego zrobić. W efekcie fotelik wrócił na swoje miejsce, tyłem do kierunku jazdy.
                        • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 23:12
                          obawiam się że masz 0-18 tyłem do 10 kg daj jakąś fotkę tego fotelika albo nazwę bo obawiam się że montując zapinasz dwie czerwone klamry i prowadzisz pas przez niebieskie prowadnice
                          • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 07:36
                            Niestety nie podam nazwy bo posiadam jakiś instynkt samozachowawczy wink
                            ale tak, prowadzę po niebieskich punktach, tyle, że nie ma tam żadnych czerwonych klamer.
                            • mrukumaster Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 08:45
                              Wiesz my może tacy wredni jesteśmy ale lepiej mieć prawidłowo zapięty słaby fotel aniżeli źle dobry więc jak podasz jaki masz fotel jesteśmy wstanie podpowiedzieć Tobie jak go prawidłowo zamontować, bo jeżeli masz fotel 0-18kg tyłem w niskiej cenie jest to zapewne fotel tyłem do 10kg i potem przodem do 18kg co za tym idzie teraz przewożąc tak dziecko w trakcie wypadku możesz zrobić więcej krzywdy dziecku i innym użytkownikom samochodu smile
                              • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 13:30
                                https://krasnolandia.pl/234-1788-thickbox/fotelik-samochodowy-4baby-dragon-0-18kg.jpg
                                taki mam, w instrukcji pisze, że na nim grupa 0+ jest od 0-13 kg, więc może nie jest aż tak zły?
                                Staram się go jak najbardziej na sztywno montować, w pozycji tyłem jest nawet ok, ale do przodu to jest porażka. Nie umiem go dociągnąć pasami bo mi ta podstawa objeżdża na tym środkowym fotelu bo jest węższy niż boczne
                                • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 21:33
                                  masz fotelik jak kilkadziesiąt procent ludzi a i tak ci co mają firmówki w 70% są źle zamontowane
                                  tak więc bez problemu można go zamontować w twoim samochodzie przodem i nawet nie drgnie
                                  po pierwsze prowadź tylko pas przez czerwone prowadnice i naciągnij pas zapnij klamrę najbliżej zamka pasa samochodowego poruszaj fotelikiem na boki odepnij pas z zamka i skróć pas o centymetr oczywiście zapinając go czerwoną klamrą teraz dociskając fotelik w siedzenie spróbuj wpiąć pas w zamek i tak kilka razy aż dojdziesz do maxa
                                  ps. czasami trzeba podnieść oparcie siedzenia żeby lepiej przylegał fotelik
                                  • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 21:45
                                    Ciemność widzę, ciemność smile Nie zrozumiałam chyba prawie nic smile Chyba to nie ta pora dla mnie wink Jeśli masz jakies obrazki na ten temat to poproszę smile
                                    • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 22:04
                                      jest na ich stronie zdjęcie fotelika z boku ale nie mogę go pobrać spróbuję znaleźć w sieci i opisać
                                      • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 22:16
                                        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/se/gd/ni40/zmj5d74dXuGOpV3ZLX.jpg
                                        • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 23.11.11, 06:47
                                          Dziękuję Ci bardzo smile Jak się trochę rozjaśni to idę działać smile

A jeszcze pytanie mam, wiem, że lepsze jest środkowe miejsce z tyłu, w dodatku codziennie kilka razy przejeżdżam drogą z pierwszeństwem na której bez mrugnięcia okiem wszyscy wymuszają ( uncertain ) i w razie nie wyhamowania to mi jakiś kierowca siedzi w boku od pasażera, a na tym miejscu siedzi teraz moja córka. Tyłem tego fotelika nie umiem na środku przypiąć bo pas za krótki. No i teraz pytanie, masz pod ręką jakiś filmik na którym jest pokazane jak jedno auto uderza w bok/ tylni bok innego samochodu, co się dzieje z pasażerem siedzącym zaraz przy oknie?
                                          • mrukumaster Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 23.11.11, 08:27
                                            Nie ma co filmików oglądać tylko zamontować na środku bo tam najbezpieczniej jest smile
                                            • kfiatuszkowa Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 23.11.11, 09:12
                                              Noo tylko nie wiem czy dam radę, bo środkowy fotel jest węższy od tych bocznych.
                                              Czyli jeszcze raz. Fotel obracać przodem, tak jak ilhenny pokazał czy poczekać jeszcze, powozić tyłem i potem instrukcji użyć? Wiem, wiem, ciężko się ze mną rozmawia wink
                                              • ilhenny Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 23.11.11, 11:31
                                                ja tej firmie nie wierzę że fotelik nie wykręci koziołka dlatego lepiej zamontować przodem chociaż wiadomo wszem i wobec że tyłem jest bezpieczniej tylko że nie przy takim foteliku

gdzie jest bitabob z linkami do filmów jest zderzenie boczne i koziołek fotelika
      • misiasta Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 22.11.11, 09:54
        Mam w tej chwili zamontowany w scenicu 2001 be safe izi combi tyłem - zamontowany bez żadnego problemu i Młody ma duuuużo miejsca na nogi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka