Dodaj do ulubionych

Fotelik 9-25kg do Renault Scenic

21.11.11, 12:45
Samochód renault megane scenic 1999 rok
Dziecko wzrost niecałe 80cm, waga 9.600kg, wiek 13 m-cy
Proszę o doradzenie fotelika do kwoty 500 zł
Obserwuj wątek
    • kwap666 Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 13:10
      Tekst linka
      9-25 odpusc sobie, najwieksze nieporozumienie w fotelikach jakie zostalo wymyslone, zadnego sensownego nie znam. jesli nie chcesz wozic dziecka tylem (jest drobne, takze jeszcze 4kilo mogloby pojezdzic - lepiej dla niego) znajdz jakis typowy 9-18. chociaz namawialbym cie britaxa first class.
    • maeve_binchy Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 14:04
      przypadkiem przeczytalam twoj watek na klubie matek wyrodnych. przepraszam, ale rece opadaja. napisaly ci tam, zebys zmienila fotelik - bo twoje dziecko jedzi teraz tylem i probuje wyprostowac nogi. nawet sie nie wscieka, tylko probuje. rece opadaja.
      zalinkuje: forum.gazeta.pl/forum/w,34708,130871152,,Powazny_dylemat_prosze_doradzcie.html?v=2

moze eksperci zbija bzdurne argumenty twoich wspolforumowiczek
      • kfiatuszkowa Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 14:10
        Chciałam się zapytać też właśnie czy są foteliki tyłem do kierunku jazdy w których dziecko nie musi mieć przykurczonych nóg, bo nie wiem, nie znam się na tym, czekałam aż jakiś tutejszy ekspert się wypowie, ale widać niepotrzebnie czekałam, mogłam od razu napisać, nie pomyślałam, że ktoś się w sherlocka zabawi uncertain

A co masz na myśli twierdząc że moje współforumowiczki mają bzdurne argumenty??
        • kwap666 Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 14:41
          zadalem sobie bol i przejrzalem te bluznierstwa. odpisywac tam nie bede bo szkoda mi czasu smile

widzisz tutaj dzieci zgiete w kablak z polamanymi nogami i nieszczesliwe?
          wiec meave wlasnie to nazywa bzdurnymi argumentami osob ktore nie wiedza co pisza ale pisza zeby pisac (to chyba grafomania?). bzdura rowniez nazwalbym tlumaczenie, ze to co sie dzieje w pustej kabinie podczas crashtestu nie zachodzi w samochodzie z fotelami na drodze. to chyba opinia twojego meza. jakas inna fizyka dziala czy jak? kolejna bzdura to sluchanie opinii nt bezpieczenstwa dziecka w samochodzie wyrodnych matek ktore w ogole nie biora pod uwage, ze 9-18 mozna zamontowac tylem bo o takim fotelu nie slyszaly (cyt: wstaw zdjecie bo nie wierze!)
          wracajac do watku z twoja kanapa nie powinno byc wiekszych problemow, podjedz do sklepu i poprostu przymierz foteliki.
        • kwap666 Re: Fotelik 9-25kg do Renault Scenic 21.11.11, 15:12
          Cyt: Acha, jazda dziecka przodem ma wielką zaletę - widzisz je doskonale w czasie jazdy, ja mam fotelik za fotelem pasażera, nie za sobą, więc widzę je w lusterku wstecznym.

bzdura podwojna. jak jedziesz samochodem to patrz sie na droge a nie na dziecko. lusterko wsteczne sluzy do obserwacji tego co sie dzieje za samochodem a nie dziecka.

Cyt: Wiesz co, każdy sprzedawca fotelików, każdy ktokolwiek się na tym zna powie ci, że dziecko które ma podkurczone nogi w momencie wypadku najpierw siłą bezwładności walnie się kolanami w twarz, a potem twarzą w kolana. Zabij mnie, ale trzeba być człowiekiem bez wyobraźni, żeby fundować swojemu dziecku potencjalną operację nosa i twarzy w takim wieku. Obejrzyj crashtesty jeszcze raz i zobacz jak ten manekin leci!

bzdura bzdura bzdura

Cyt: jezu już po pierwszych kilku zdaniach zaczęło mi być żal Twojego dziecka. To rozumiem wolisz jej połamać nogi?? Tak się może skończyć przy pierwszym lepszym wypadku, który na pewno spowodujesz jak dziecko będzie Ci cały czas marudzić bądź krzyczeć z dyskomfortu.

To juz nie bzdura ale glupota w czystej postaci: wolisz zeby dziecko mialo zlamane nogi czy kregoslup?
    • kfiatuszkowa Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 16:04
      Czy istnieje fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, w którym dziecko by miało swobodniejsze nogi, jak tu: https://www.tryggtrafikk.no/filestore/_MG_8834.jpg?size=160x241
      albo tu: https://www.tryggtrafikk.no/filestore/ChristineVerneland1.jpg
      bądź tu: https://www.tryggtrafikk.no/filestore/IngunnSteffensen.jpg
      który byłby do 500 zł, z crashtestami i był bez isofixu? Acha, podstawa musi być nie szersza niż 21 cm bo te fotele w aucie to chyba będzie największy problem.
      Ewentualnie trochę droższy niż 500 ale bez szaleństw proszę
      • kwap666 Re: Czy istnieje fotelik z 6 kryteriami na raz? 21.11.11, 16:53
        juz tam sie nie zal kolezankom tylko dlatego ze ktos dosyc brutalnie wyprowadzil cie z bledu smile po pierwsze dziewczynka na 1szym zdjeciu ma 4,5 roku, na 2gim 2,5 roku, a na 3cim 2 lata. ty masz malutkie malenstwo ktoremu jeszcze duzo brakuje do rozmiaru tamtych dzieci, wiec naprawde nie przejmuj sie nozkami, ten problem ciebie i twojego dziecka nie dotyczy (w zasadzie ten problem dotyczy jedynie matek wyrodnych, ktore w zyciu nie widzialy na zywo dziecka w takim fotelu - ale ok, to byla ostatnia zlosliwosc z mojej strony). britax first class o ktorym napisalem ci na poczatku kosztuje w granicach 700zl, adac tego fotela nie badal ale firma ta (britax / romer ) nigdy nie wypuscila bubla na rynek wiec o bezpieczenstwo bylbym spokojny. nie bardzo rozumiem co znaczy ze podstawa ma miec 21cm? fc potrzebuje 40cm ale wydaje mi sie ze fotel z tylu na pewno ma taka szerokosc. montaz fc jest przyjemny i stabilny i nie lata jak (sama wiesz jak wink ) alternatywa moze byc nania model jakis tam nie pamietam nazwy. za duzo ci o nim nie powiem, wyglada tandetnie ale ma mozliwosc montazu tylem i 3* w adacu. no i cena jest sporo nizsza.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka