Dodaj do ulubionych

Britax First Class Plus czy Maxi Cosi Mobi?

21.04.12, 23:57
Dobry wieczór!
Mam mały dylemat - jak w tytule - który fotelik będzie właściwszy. Synek ma 10 miesięcy, 10 kilo wagi, 80 cm wzrostu - proporcjonalny, nie kluseczka smile. Fotelik ma trafić do passata kombi z 2007 roku.
Początkowo byłam bardzo przekonana do Mobi, bo bardzo przemawia do mnie jazda tyłem dzieci do 4 r. życia, ale oglądałam Priori (który ma niby tę samą skorupę) i wydaje się strasznie twardy i niewygodny na dłuższą jazdę (wiem, że to nie jest kluczowe kryterium, ale założyłam, iż oba foteliki spełniają to podstawowe - czyli bezpieczeństwo. Dodatkowa sprawa: mamy teraz MC City i z nim jest podobnie - strasznie twardy styropian, szybko upocone dziecko, które po godzinie jazdy chce wychodzić z fotelika). Poza tym dla mnie Mobi miał same plusy - szrokość w ramionach, regulacja nachylenia, etc.
Udało mi się jednak zbadać w międzyczasie First Class i odnoszę wrażenie, że trochę więcej jest tam gąbczastych elementów, co poprawia komfort, ale znowu mam wątpliwości, czy synek nie wyrośnie z niego za szybko na wysokości ramion. Jak to jest z tym przedziałem do 18 kg - czy fotelik wytrzyma przynajmniej do 3. urodzin? Niby Mobi jest do 25 kg, ale podobno to też "pomyłka" producenta, bo bliźniaczy Priori jest do 18 kg.
Trafiłam także na Evenflo Momentum ze Stanów, ale spodziewam się, że brak homologacji europejskiej, problem z jego pasami i niemożność obejrzenia na żywo powinny mnie do niego skutecznie zniechęcić.
Z góry serdecznie dziękuję za radę i dziękuję za takie profesjonalne miejsce w sieci smile
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka