Dodaj do ulubionych

concord transformer xt czy romer kidfix sict ?

01.01.13, 18:48
Witam, od miesiąca wybieram fotelik dla córki smile mam serdecznie dość tematu smile ...więc bardzo proszę o pomoc. Na polu walki został jedynie ROMER KIDFIX SICT lub Concord transformer XT, dziecko 3lata (duże) auta honda citi lub toyota avensis. Fotelik będzie montowany wyłącznie na isofix. Czytałam o obydwu na prawdę dużo, gdyby nie to, że mamy romera king plus i nie znosimy go szczerze (niezbyt stabilnie trzyma się w hondzie po zamontowaniu, zacinają się w nim wiecznie pasy)...jednak te doświadczenia skłaniają nas do wyboru concorda. Im dalej las tym ciemniej im więcej czytasz tym mniej wiesz smile i o XT opinie też są b.rozbieżne....
Streszczając w romerze nie podoba mi się sposób mocowania isofixa ( rączka do uwalniania isofix pod siedziskiem , obita tapicerką- czuję,że może to wkurzać smile w concordzie sporo czytałam jednak o strzępiącej się tapicerce i awariach...
Dać szansę romerowi czy jednak concord, i czy może się ktoś wypowiedzieć na temat tapicerki concorda, dzieci się w niej nie pocą ?
Obserwuj wątek
      • mmadziulek Re: concord transformer xt czy romer kidfix sict 01.01.13, 20:04
        tak, kupiony king przez net nie miałam możliwości przymierzenia go wtedy do auta. Mój błąd smile
        Czy poza tą różnicą, że concord może być użytkowany jedynie z isofixem , ma jakieś inne wady (pomijając cenę), dyskredytujące go w stosunku do romera? Czy ich jakość, bezpieczeństwo, komfort użytkowania przemawia na korzyść jednego lub drugiego ? I czy faktycznie w romerze ta dźwignia do isofixa może być "niewygodna" w użytkowaniu ?
        • mrukumaster Re: concord transformer xt czy romer kidfix sict 02.01.13, 14:44
          Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na tą chwilę kidfix sict jest najbezpieczniejszy. co do dźwigni mi by nie przeszkadzało zwłaszcza że używa się jej bardzo sporadycznie a nie co chwila ponieważ nawet jak się zmienia pozycję pochylenia to logicznym jest że na dłuższą trasę od razu powinno się ustawić pozycję pochyloną bo w trakcie jazdy nie powinno się tego robić chyba, że ma się możliwość poprawienia dziecka, wysokości zagłówka i sprawdzenie pasa smile
        • elmo34 Re: concord transformer xt czy romer kidfix sict 02.01.13, 14:51
          Mmadziulek niedawno podnosilam tutaj temat zakupu fotelika wlasnie w grupie 2/3. Ja w zasadzie jestem prawie zdecydowana na Concord T. Z tego co radzilam sie sprzedawcy roznica pomiedzy XT a T dotyczy metody regulacji wysokosci oparcia-w XT hydrauliczny czy jak go tam zwal, w T reczny-bezproblemowy juz sprawdzilam w obie strony w sklepie-regulacja chodzi plynnie. Concord T dostal lepsze oceny w testach ADAC niz XT-to jest zwiazane z waga fotelika bo oba sa praktycznie identyczne. Mieszkam za granica (Fr) tutaj Concord T wygrywa testy konsumenckie-stad moja decyzja co do tego fotelika. Jesli jest jeszcze jakas roznica pomiedzy Transformerem T a XT oprocz wagi fotelika i sposobu regulacji wysokosci oparcia prosze napisz bo wole miec informacje z kilku zrodel.
          Britax-Roemer Kidfix Sict tez bralam pod uwage-rozwiazanie ochrony przed uderzeniem bocznym uwazam jest rewelacyjne, ale...mamy niewielki samochod (Mercedes classe A) i po umieszczeniu z tylu fotelika z takimi poduchami po bokach chyba juz nie bedzie tam miejsca na drugi fotelik.
          W tej chwili synek jeszcze jezdzi w Britax-Roemer Safefix Plus TT . Bywalo, ze w naszym niewielkim autku oprocz fotelika na tylnej kanapie jezdzilam ja i jeszcze jedna dorosla osoba. Oczywiscie wszyscy szczuplismile
          Ja mocuje foteliki wylacznie na isofixie w Safefix TT nie mialam problemu z ruszaniem sie fotelika, trzyma sie stabilnie ani drgnie smile w dodatku system TT dodaje stabilnosci-takie mam wrazenie.
          Tyle mojej opinii-ciekawa jestem co w koncu wybierzesz, moze i ja zmienie zdanie wink
          A ja musze sie wybrac do sklepu przymierzyc fotelik do auta bo na razie tylko synek byl przymierzony wink
          • mmadziulek Re: concord transformer xt czy romer kidfix sict 02.01.13, 17:11
            Elmo tak na szybko przejrzałam concord T i różni się od XT brakiem możliwości regulacji kąta odchylenia oparcia, złącze ISOFIX wydłużane jest za pomocą przycisku w XT natomiast w T regulowane paskami, XT można montowac jedynie na isofix natomiast T na pasy jak i isofix a mam jeszcze pytanie do mrukumastera: czy obydwa foteliki concord xt i romer kidfix pasują do hondy citi ? pozdrawiam
            • elmo34 Re: concord transformer xt czy romer kidfix sict 02.01.13, 18:27
              Mmadziulek, ale w Concord Transformer T oparcie sie odchyla-no specjalnie to reklamuja, ze wygodny niby taki bo dziecko moze przyjac pozycje relaksacyjna wink Btw w Britax-Roemer ktorego mam oparcie tez sie odchyla do drzemki-opcja uzywana u nas moze ze 2-3 razy przez te kilka lat-za kazdym razem maluch sie budzi jak go odchylam, a jak wyglada przez okno odchylic sie za nic w swiecie nie da ! wink
              Montaz jest na isofix czyli montuje go raz i jezdze te kolejne pare ladnych lat wiec wydluzanie isofixu paskiem nie wydaje sie byc jakies skomplikowane-zwlaszcza skoro to taka innowacyjna metoda musi byc dopracowana.
              Ja chyba zostaje przy Transformer T-za te pare drobiazgow, bez ktorych sie spokojnie moge obejsc placic prawie 100€ drozej to dla mnie lekka przesada. Zwlaszcza, ze w sferze bezpieczenstwa Transformer T jest oceniony wyzej.
              Napisz co wybierzesz-jestem ciekawa opinii jak zaczniesz uzytkowac!
              podjedz moze do jakiegos wiekszego sklepu z art dla dzieci i przymierz oba foteliki do auta bedziesz miala 100% pewnosci, ktory lepiej Ci pasuje

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka