Dodaj do ulubionych

Jaki fotelik 0-13 kg?

09.05.13, 12:16
Witam,
chciałam się poradzić, który fotelik wybrać. Zastanawiam się między Maxi Cosi Cabriofix z bazą na pasy,a Romer Baby Safe Plus również z bazą na pasy. Samochód jaki mamy to Seat Cordoba z 97 r., pasy są w nim zbyt krótkie, więc musi być ta baza. Proszę o opinie.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • karolina_wierzbocka Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 13:08
      Nic nie napisałaś o użytkowniku/użytkoniczce fotelika.
      Wiek?

Czy ma pasować do jakiegoś wózka?

Britax Roemer ma 2 modele
      BABY-SAFE plus II
      BABY-SAFE plus SHR II (ten sam model tylko ma przycisk do obslugi palaka - jedna reka (SHR))

Oba maja testy ADAC, jednak BABY-SAFE plus SHR II ma testy jeszcze innych firm i instytutów.

• just-ica Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 13:18
      użytkowniczka fotelika ma się dopiero urodzićwink)a co do wózka to nie musi pasować. Chodzi mi o to głównie, które połączenie z bazą jest lepsze, stabilniejsze?u starszej córki mieliśmy Romera ale pasy były za krótkie i trzeba było się siłować z fotelikiem żeby go zamocować, więc teraz myślę o tej bazie.
      • sabina_online Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 14:52
        warto odwiedzić dobry sklep z szerokim asortymentem, a do jakiego miasta ma Pani najbliżej?
        Na pewno eksperci podpowiedzą jaki sklep warto odwiedzić smile
        • just-ica Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 16:08
          niestety nie mam możliwości odwiedzenia sklepu, w którym byłyby te modele...
          może ktoś wie czy te foteliki z bazą nadawałyby się do mojego samochodu?Seat Cordoba z 97 r.
          • lianis Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 17:02
            Nie wiem czy nie warto byloby sie zastanowic w takim razie nad besafe izi combi ktory jest od razu do 18kg, wydatek wiekszy co prawda ale na dluzej tez starczy, wydaje mi sie ze powinien pasowac do cordoby z konca lat 90, ale jeszcze pewnie eksperci sie wypowiedza
            • mrukumaster Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 19:02
              Combi nie jest dla dzieci od urodzenia a od ok. 5-6 miesiąca. Co do wyboru fotelika wstaw zdjęcie lub daj link do zdjęcia kanapy tylnej z widocznymi zamkami pasów bo jeżeli masz dłuższe zamki to przewóz raczej na przednim siedzeniu jeżeli nie masz poduszki powietrznej dla pasażera.

Zerknij sobie na tego linka i zastanawó się jednak nad sprawdzeniem na żywo fotelika do samochodu:
              osiemgwiazdek.blogspot.com/search/label/buckle%20crunch
              • just-ica Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 09.05.13, 20:48
                https://fotozrzut.pl/zdjecia/95c7065492.jpg
                Mam nadzieję, że coś będzie widać na tych zdjęciachwink
                teraz mamy dla starszej córki Romera, przed zakupem był przymierzany, jest stabilny i myślę, że z tymi zamkami też ok(odnośnie tekstu z linka)nic nie dotyka ramy fotelika(nie wiem czy widać to na zdjęciu). Co sądzisz?
                • mrukumaster Re: Jaki fotelik 0-13 kg? 10.05.13, 20:03
                  King to już tak na krawędzi prawidłowego montażu jest. Zastanów się w takim razie nad fotelikiem 0-13kg na bazie jak pasy za krótkie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka