Dodaj do ulubionych

Scenic II i foteliki 15-36 BeSafe, Roemer, Cybex

05.02.15, 19:18
Proszę o pomoc w wyciągnięciu wniosków z wykonanych przeze mnie przymiarek trzech fotelików 15-36 dla 3,5-letniej córki wożonej w Renault Scenic II (2004).
Jestem po testowym montowaniu w samochodzie następujących modeli: BeSafe iZi UP X3 fix, Cybex Solution Q2-fix, Roemer Kidfix XP Sict (ten ostatni - z córką w środku).
Wszystkie montowałem na tylnym prawym siedzeniu - za pasażerem.
Wnioski: wysokość fotelików - BeSafe oraz Roemer nie rozsuwają się całkowicie na wysokość - od pewnej wysokości oba zaczynają opierać się prawą krawędzią o słupek tuż za tylnymi prawymi drzwiami pasażera i dalsze rozsuwanie fotelików na wysokość grozi ich odchylaniem się w lewo (szczególnie wyraźnie widać to na BeSafe).
Jedynie rozsunięty maksymalnie Cybex Solution Q2 niemal nie ociera się o słupek boczny. Niestety, ma on bardzo poważny minus - cena 900pln.
I tu wchodzi w grę funkcjonalność samochodu. Fotele tylnej kanapy są niezależnie przesuwane. Mogę więc przesunąć fotel z zamontowanym fotelikiem nieco do przodu i wtedy fotelik nie będzie już dotykał bokiem słupka za drzwiami (będzie stał bardziej "w drzwiach").

Jakie jest Państwa zdanie na temat takiego przesunięcia fotelu z fotelikiem do przodu?

(Skutek jest też taki, że przy przesuniętym do przodu fotelu zostaje nieco mniej miejsca na nogi dziecka, ale można przesunąć też do przodu fotelik przedniego pasażera. Dodatkowo, córka ma nieco mniej miejsca przy wchodzeniu do tak przesuniętego fotelu.)

Z drugiej strony, Roemer SICT w pozycji na cofniętym domyślnie do tyłu fotelu niemal dotyka prawą stroną systemu SICT wewnętrzej ściany samochodu, co jest akurat zaletą z punktu widzenia bezpieczeństwa. Po przesunięciu fotela do przodu (czyli bardziej w zakres drzwi) miejsca w kabinie jest więcej na szerokość i system SICT nie dotyka już w żaden sposób wewnętrznej strony auta (tutaj: drzwi).

Inne spostrzeżenia:
BeSafe nie ma prowadnicy pasa biodrowego (tzw. podłokietników), ale nie widzę, by miało to negatywny wpływ na oceny w testach.
Cybex reklamuje lekko odchylane do tyłu oparcie głowy jako pomagające utrzymać głowę dziecka w bezpiecznej strefie (być może dziecku nie będzie opadała główka do przodu). W ogóle Cybex ma dość duży zakres pochylenia oparcia, jak na tą grupę.
Roemer jest za to dość mocno pionowy i sprawia wrażenie jakby ciasnawego.

Pewnie możnaby zamontować fotelik na przednim fotelu pasażera, ale wolałbym na tym miejscu wozić osobę dorosłą.
Z góry dziękuję za wnioski.
Dodam, że czas nagli, gdyż córka waży ok 18 kg.
Obserwuj wątek
      • register100 Re: Scenic II i foteliki 15-36 BeSafe, Roemer, Cy 07.02.15, 01:12
        Czy w Pani przypadku był to Renault Scenic II (2003 i 2010) i BeSafe iZi UP X3 fix? Na którym miejscu był zamontowany fotelik?
        Pytam, ponieważ ten model BeSafe jest moim zdaniem ciekawy, ale brak miejsca w aucie będzie dyskwalifikujący.
        (Chyba że: a) przesunąć fotel auta z fotelikiem nieco do przodu, jak to możliwe w Scenicu lub b) używać fotelika krócej - póki się zmieści - tylko, co dalej...).
    • oki_net Re: Scenic II i foteliki 15-36 BeSafe, Roemer, Cy 15.02.15, 11:49
      Ja mam renault thalie i romera kidfix - stara wersja kupowana dawno temu, jak córka miała 4-5 lat, a teraz ma 10. U nas też nie można zagłówka wysunąć maksymalnie bo przeszkadza słupek. Nie wiem jak duża jest pani córka, moja jest średniego wzrostu, a mając 10 lat jeszcze nie musiałam wysunąć zagłówka na maksa smile myślę że spokojnie jeszcze przez ok 2 lata będzie mogła pojeździć w tym foteliku - tzn nie urośnie na tyle żeby maksymalnie wysunięty zagłówek był poniżej czubka głowy. Inna sprawa że młoda się już buntuje i nie chce jeździć w foteliku - bo inne dzieci nie jeżdżą, bo to obciach itp tongue_out
    • mamamama131313 Re: Scenic II i foteliki 15-36 BeSafe, Roemer, Cy 28.01.20, 13:50
      Renault scenic 2 ph II 2008r. (Po lifcie). Idealnie pasuje fotelik concord transformer tech (t również ale tech go zastępuje i t jest sprzedawany z resztek magazynowych-rożnią się według producenta tylko tapicerką). Nic nie blokuje pasa, można na maxa wyciągnąć zagłówek i mija górną belkę drzwi. Po odwróceniu do tyłu zagłówka w fotelu pięknie przylega do kanapy. Naszukałam się dobrego fotela, który będzie pasował i do córki i do auta bardzo długo. Młode 116cm wzrostu, 27 kg, 5.5 roku. Piszę bo może komuś pomogę i zaoszczędzę czasu i nerwów😀

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka