Dodaj do ulubionych

Fotelik.info: dziecko wypadło przez okno !!!

19.03.20, 11:07
Dziecko i fotelik samochodowy, to nierozłączny duet każdej podróży autem. Niestety sam fotelik nie wystarczy, aby dziecko było bezpieczne podczas jazdy. Przekonał się o tym kierowca ze Środy Wielkopolskiej, którego pięcioletnie dziecko wskutek niezapiętych w foteliku pasów, wypadło przez okno.

Jak podaje KPP w Środzie Wielkopolskiej, 10.03.2020 doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem 5-letniego dziecka. Przy ulicy Weychana, kierujący samochodem marki Fiat Punto, nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającej drogą koparce. Brak zapięcia dziecka w foteliku i siły zderzenia sprawiły, że 5-latek wyleciał przez szybę. Jak podaje PKK Środa Wielkopolska , dziecko z obrażeniami ciała, zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu. Z dalszych informacji wynika, iż policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy Punto, a kierunek postępowania będzie zależny, od stopnia obrażeń dziecka.

Redakcja fotelik.info przypomina, że żaden, nawet najlepszy fotelik z 5 gwiazdkami w testach ADAC nie uchroni dziecka, jeżeli będzie użyty niepoprawnie. Zobacz nasz test: Dwa foteliki samochodowe, ten sam test. Tylko jeden z nich, był zamontowany poprawnie. Zobacz, co się wydarzyło!

Dziecko pozbawione ochrony jaką zapewniają mu pasy bezpieczeństwa, podczas wypadku wylatuje z fotelika jak z procy. Na nic zdają się testy zderzeniowe fotelików, jeżeli jest on niepoprawnie użytkowany -----> Nie bądź dzban, zapinaj dziecko tak mocno jak kochasz!

Przypominamy również, że 5-letnie dziecko jadące w foteliku 15-36kg, powinno mieć pasy zapięte tak, aby pas biodrowy przechodził płasko po powierzchni ud (brak kolców biodrowych). A część barkowa, powinna przebiegać przez środek ramienia, aby nie wchodzić na szyję i nie zsuwać się z ramienia. Pas barkowy powinien przechodzić przez środek mostka, a zagłówek powinien chronić delikatną głowę dziecka. A jak zapinać dzieci w fotelikach 0-13 i 9-18 kg? Dowiedz się więcej: Ściśnij pasy na wiosnę! Zobacz jak wykonać TEST SZCZYPNIĘCIA!

Prawidłowo dobrany i zapięty fotelik, może znacznie podnieść bezpieczeństwo Twojego dziecka, podczas niespodziewanej kolizji drogowej lub… poważnego wypadku. Przypomnijmy ostatnie zderzenie naszej klientki, której córka w dobrze dobranym i zapiętym foteliku, przeżyła groźnie wyglądający wypadek: Fotelik do 54 kg, uratował zdrowie i życie córki naszej czytelniczki!

Podobnie jak było to w przypadku klientki fotelik.info z Wrocławia, która również miała wypadek i… znowu fotelik uratował życie dziecka. W tym samym zderzeniu, zginął 49-letni mężczyzna: Fotelik Diono Monterey uratował życie dziecka! W tym samym wypadku, zginął 49-letni mężczyzna!

Pamiętajmy o tym, że zapięcie pasów zajmuje nie więcej niż kilkanaście sekund. Warto je poświęcić, aby zwiększyć szanse na przeżycie.

Przed przyjazdem do nas zadzwoń, aby umówić się na wizytę i zarezerwować dla siebie czas technika w jednym Centrów Bezpieczeństwa fotelik.info:


w Warszawie - Ryżowa 29 (Ursus/Włochy):
22 203 53 18
w Warszawie - Izbicka 8a (Radość/Wawer):
22 203 53 19
w Krakowie, Makuszyńskiego 7:
12 378 39 46
we Wrocławiu: Radwanice, Wrocławska 9A 71 715 61 32

Szukaj dobrych fotelików na www.sklep.fotelik.info


Fotelik DIONO MONTEREY: sklep.fotelik.info/diono-monterey-2.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka