Dodaj do ulubionych

Pierwszy w Polsce piknik bezpieczeństwa z innowacy

06.06.23, 16:22

Czy wiesz, że aż 90% rodziców, ma trudności z włożeniem i wyjęciem dziecka w wieku 0-4 lat z fotelika samochodowego?


Dlatego z myślą o bezpieczeństwie, ale też komforcie całej rodziny, po raz pierwszy w Polsce, w dn. 16-17 czerwca w Warszawie odbędzie się piknik bezpieczeństwa z innowacyjnymi fotelikami marki Maxi-Cosi! Podczas eventu zostaną zaprezentowane najnowsze foteliki z rodziny Maxi-Cosi 360 Pro Family. Są to Pebble 360 Pro i Pearl 360 Pro, montowane na rewolucyjnej bazie obrotowej, która obraca się i wysuwa do przodu w stronę rodzica. Dzięki innowacyjnej technologii SlideTechTM, zmniejsza się ryzyko uderzenia głową w karoserię auta. Jest to też pomocne dla świeżo upieczonych mam - zwłaszcza tych po cesarskim cięciu. Dodatkowo, podczas wydarzenia, każdy rodzic razem z ekspertem ds. bezpieczeństwa fotelik.info będzie mógł sprawdzić, czy foteliki te pasują do dziecka (jego wieku, wagi i wzrostu) oraz czy są kompatybilne z kanapą pojazdu.

“Z myślą o rodzicach, w tym przyszłych rodzicach, przygotowaliśmy szereg atrakcji na ten dwudniowy event. Jakich? Możliwość wysłuchania wielu znamienitych i popularnych ekspertów: Kreatimo, czyli Moniki Bednarek, Anny Krysiewicz znanej również jako Matka Aptekarka, Rity Calderaro-Poczmańskiej - twórczyni Kursu na Dziecko, Ekipy Twój Ratownik i innych. Wszyscy Prelegenci poruszą bardzo ważne tematy, m.in.: ile czasu dziecko może jednorazowo przebywać w foteliku samochodowym, czy jak pomóc dziecku po wypadku drogowym. Dodatkowo, w trakcie wydarzenia, rodzice, jak i dzieci będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Rodzice ze strefy relaksu z poczęstunkiem, a dzieci ze strefy zabaw, gdzie znajdą trampolinę, dmuchane baseny, a także gdzie zjedzą darmowy popcorn! - zapowiadają współorganizatorzy wydarzenia: Maxi-Cosi, fotelik.info i Przetestuj-Wózek.

Data wydarzenia: 16-17 czerwca, od godz. 9:00
Miejsce wydarzenia: Pryzmaty 30, Warszawa


Zapisy na wydarzenie dostępne są poprzez stronę: app.evenea.pl/event/maxicosi-waw/


16.06 (piątek)

9.00 Oficjalne rozpoczęcie imprezy

10.00 Powitanie prelegentów Maxi-Cosi (Łukasz Jendrysek) oraz biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa w samochodzie - Pawła Kurpiewskiego

10.30 Występ Rity Calderaro - Poczmańskiej z “Kurs na dziecko” - Prawidłowa pozycja dziecka w foteliku - jak prawidłowo włożyć i zapiąć w nim dziecko?

11.00 Monika Bednarek (KreatiMo) - Kreatywne i bezpieczne zabawy podczas podróży (20min, jw)

11.30 Ekipa Twój Ratownik - Dlaczego picie i jedzenie podczas jazdy to śmiertelne niebezpieczeństwo?

12.00 Paweł Kurpiewski - foteliki rozkładane - kiedy używać, a kiedy mogą być niebezpieczne?

12.30 Rita Calderaro “Kurs na dziecko” - Jak długo dziecko może jechać w foteliku podczas jednej podróży? Ile przystanków na trasie warto robić w zależności od wieku dziecka?

14.00 Monika Bednarek (KreatiMo) - Co robić,aby dziecko nie rozpinało pasów podczas jazdy?

14.30 Ekipa Twój Ratownik - pierwsza pomoc dziecku po wypadku samochodowym

16.00 Martik- skuteczna rehabilitacja - Marta Bogucka-Frańczak: Fizjoterapia w ciąży i po porodzie

19.00 Zakończenie


17.06 (sobota)

9.00 rozpoczęcie

10.00 Występ prelegenta Maxi-Cosi - Łukasz Jendrysek oraz Pawła Kurpiewskiego - biomechanika zderzeń i eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach

11.00 Martik - Marta Bogucka Frańczak: Jak dobrać wózek do potrzeb dziecka, by stymulować jego prawidłowy rozwój?
13.30 - Wywiad z rodzicami trojaczków

14.00 Ana Krysiewicz - Matka Aptekarka - Kremy ochronne dla niemowląt i dzieci. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

17.00 Zakończenie


Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka