Dodaj do ulubionych

Takie coś ma nas kupić!!

31.05.14, 00:49
BNP Paribas omijał sankcje? Zapłaci 10 mld
BNP Paribas omijał sankcje? Zapłaci 10 mld

Bank podejrzewany jest o prowadzenie działalności w takich krajach jak Iran czy Sudan, które są objęte sankcjami gospodarczymi - podał Reuters. Dodatkowo miał on zmieniać w oficjalnych dokumentach miejsce zawarcia transakcji, tak by swoje działania zatuszować.
Jeśli zarzuty się potwierdzą, BNP Paribas zapłaci 10 miliardów i będzie to jedna z największych kar finansowych, jaką kiedykolwiek zapłaciła instytucja finansowa - zauważa Wall Street Jurnal.

Może to spowodować spore problemy banku. BNP, jak wynika z ostatnich raportów giełdowych, nie ma dostatecznie wysokich rezerw na pokrycie takiej kary.

Wall Street Jurnal twierdzi, że bank na pokrycie kosztów postępowania i ewentualnych kar zarezerwował mniej niż połowę tej sumy. W związku z tym będzie zmuszony zrobić wszystko, aby obniżyć ewentualną karę chociaż do kwoty rzędu 8 miliardów.

Może to zrobić jedynie dzięki cięciom kosztów i w ten sposób odłożyć potrzebne środki. Ze źródeł WSJ wynika, że nawet najwyższy wymiar kary nie ma bezpośredniego związku z licencją bankową.
Obserwuj wątek
    • obronakonieczna Re: Takie coś ma nas kupić!! 01.06.14, 12:41
      to tak samo moralne jak wciskanie gotówek i kiepskich ubezpieczeń naiwnym klientom ...
    • el_fantasma Re: Takie coś ma nas kupić!! 03.06.14, 22:46
      Z deszczu pod rynnę ;) Najpierw Rabo za LIBOR, a teraz potencjalni nowi właściciele "trochę" więcej. A my tymczasem dalej będziemy się szkolić na wortalach z etycznych postępowań w biznesie :D

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka