Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  ekologiczne srodki do prania

  19.03.10, 20:54
  proszek do prania? jaki? co uzywacie zamiast typowego proszku? i plynu do
  zmiekczania tkanin?
  Obserwuj wątek
   • Gość: Elwirka Re: ekologiczne srodki do prania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.10, 11:35
    Ja używam produktów trzech firm. Najtańsze - nie znaczy najgorsze- VINSVIN.
    Proszek z nanosrebrem. Dla alergików. Naprawdę zabija paskudztwa. Druga firma to
    ACT Natural. Mają siedzibę w Poznaniu. Sprawdzają produkty z całego świata, ale
    pod katem właśnie ekologi i minimalnej chemii. Maja bardzo fajne szmatki do
    mycia okien - samą wodą. Rewelacja. Poza tym mają dobry wybielacz, płyn
    rzepakowy do pomywania i tabletki do prania. Kupiłam tez sobie kule ceramiczną
    do prania (działa tylko na lekko zabrudzone i przepocone pranie) i kulę przeciw
    osiadaniu się kamienia w zmywarkach i pralkach. Nie wierzę w takie hocki-klocki,
    ale to o dziwo działa.Jeszcze mają miotłę cudo. Jest mi niezbędna do tego aby
    żyć w czystości. Trzecia firma to Sonett - najdroższa ale ma i najszersze
    spectrum działania. Proszki do prania, płukania, płyny do prania kolorowego,
    typowo dla alergików, do prania wełny. Płyny do kibelka, płyny i proszki od
    szorowania, płyny do pomywania. itd. Ja jestem fanką po pierwsze płyn do prania
    wełny. Kocham go, oczywiście męża bardziej. Już pranie w nim to bajer. A później
    jest jeszcze lepiej. Płyn do pomywania wydajny i naprawdę pielęgnuje ręce. Mydło
    do rąk w płynie obojętnie które. Każde jest rewelacyjne. Płyn do prania.
    Jeszcze nie próbowałam proszku do prania. Cenę ma trochę zaporową, ale się
    łamię. Niestety nie do kupienia w sklepach murowanych( nie wiem czemu) kupuję
    zatem w sklepach internetowych. Kupowałam w paru ale ciągle na stanie cały
    asortyment ma www.kosmetyka-dla-diabetyka.pl. Co jakiś czas mają też bardzo
    duże promocje na produkty ACT. Można wyszarpnąć coś taniej. I można pooglądać u
    nich cały katalog ACT. To tyle w tym temacie. Pozdrawiam
    • Gość: sylwdfsgfgd Re: ekologiczne srodki do prania IP: 93.107.152.* 04.04.10, 11:22


     Ja uzwyam ekokul, tych z angli, czyli ekoballs. Wiem ze jest mnostwo podrobek,
     nie sprawdzalam wiec sie nie wypowiadam, ale ecoballs wg mnie piora :) co prawda
     piore w cykly pranie codzienne, takie okolo 1:30 w 40stopniach. No i nie
     smierdza chemia po praniu, czego nie lubilam w zadnym proszku. Uzywalam jeszcze
     jakiegos ekologicznego proszku, clovin albo clever, taki w saszetkach, kupilam
     babci i byla bardzo zadowolona, i proszek z tego co pamietal byl bardzo tani
    • margonik Re: ekologiczne srodki do prania 06.12.10, 20:51
     > Ja używam produktów trzech firm. Najtańsze - nie znaczy najgorsze- VINSVIN.
     > Proszek z nanosrebrem

     Ale proszek z nanosrebrem nie do końca jest ekologiczny.

     Tutaj np.info:
     rundown.home.pl/Artykuly/Cywilizacja/Nanoklopoty-wychodza-w-praniu.php
     Cytuję:

     Nanokłopoty wychodzą w praniu
     Obecnie na rynku pojawiło się wiele produktów zawierających mikroskopijne jony srebra. Tymczasem ekolodzy ostrzegają przed negatywnym wpływem nanosrebra na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
     Bakteriobójcze właściwości srebra były znane od stuleci. Nie bez przyczyny książęta jadali na srebrnych zastawach, a ich poddani wrzucali srebrne monety do mleka w celu przedłużenia jego trwałości. W czasach współczesnych średniowieczne mądrości znalazły zastosowanie w ostatnio bardzo modnej nanotechnologii. W sprzedaży pojawiło się wiele produktów wzbogaconych nanocząsteczkami srebra, czyli mikroskopijnymi molekułami wielkości milionowej części milimetra.


     Jony srebra są skutecznym orężem w walce z groźnymi bakteriami, grzybami i wirusami. Jednak z raportu przedstawionego przez niemiecki Związek na Rzecz Ochrony Środowiska i Przyrody (BUND) wynika, że cząsteczki srebra są bronią obosieczną i mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne.


     Nanocząsteczki srebra są coraz częściej obecne w naszym codziennym życiu. Producenci przekonują, że srebro w skali nano jest cudowną bronią: zapobiega brzydkiemu zapachowi stóp, skutecznie niszczy zarazki na obudowach komórek, klawiaturach komputerowych czy powierzchni zabawek pomalowanych nanofarbą. Cząsteczki srebra można znaleźć w osłonkach wędlin, tapetach, ściereczkach do sprzątania, folii spożywczej, kosmetykach, a nawet w płynach do płukania tkanin. Podobno klamki i krany powleczone warstewką srebra zapobiegają rozprzestrzenianiu się groźnych infekcji.


     Obecnie można kupić na rynku około 800 produktów z domieszką nanosrebra. Według informacji zebranych przez organizację ekologiczną BUND producenci około 30 procent produktów zachęcają do ich kupna powołując się na dobroczynne właściwości jonów srebra. Od 1990 roku wzrosła aż czternastokrotnie liczba wniosków zgłaszanych do Europejskiego Urzędu Patentowego w sprawie zastosowania tego pierwiastka.


     Istotnie, jony srebra mają niezwykłe właściwości biobójcze. Cząsteczki srebra osiadają na błonie komórkowej mikrobów, blokują enzymy pomocne w namnażaniu drobnoustrojów i w ten sposób niszczą ich materiał genetyczny. W przeciwieństwie do konwencjonalnych antybiotyków nanosrebro jest skuteczną bronią w walce z odpornymi szczepami bakterii, np. z wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Najistotniejsza różnica między srebrem konwencjonalnym i srebrem w wersji nano polega na tym, że mikroskopijne cząsteczki srebra mają znacznie większą powierzchnię czynną i tym samym ogromny potencjał biobójczy. Inną szczególną właściwością nanosrebra jest jego uniwersalne zastosowanie i niezwykła aktywność. Jony srebra zawarte w opakowaniach przedłużają świeżość żywności, hamują wzrost i podział komórek, z łatwością rozprzestrzeniają się w środowisku naturalnym i przenikają do łańcucha pokarmowego.


     Tymczasem wciąż niewiele wiadomo o skutkach ubocznych nanosrebra. Podczas eksperymentów laboratoryjnych okazało się, że jony srebra niszczą zarodki ryb, a pluskwiakom wodnym uniemożliwiają dalszą reprodukcję. Z kolei u szczurów inhalowanych nanosrebrem stwierdzono podwyższoną zawartość tego metalu w wątrobie, nerkach i płucach. Niedawno koreański naukowiec poinformował, że w płucach szczurów rozwijają się chroniczne stany zapalne.


     Na razie nie wiadomo, jak wyniki eksperymentów na zwierzętach przekładają się na organizm człowieka. – Z powodu braku stosownych badań nie można wydać jednoznacznej oceny o szkodliwości powierzchni nasyconych nanosrebrem, jak choćby klawiatur komputerowych – wyjaśnia Heribert Wefers, ekspert od zagadnień chemicznych w organizacji BUND. – Na pewno odradzałbym kupno antyrespirantów czy środków ochrony roślin w sprayu z domieszką nanosrebra. Wdychane przez człowieka cząsteczki trafiają do płuc i z dużym prawdopodobieństwem zagrażają naszemu zdrowiu.


     Nie można wykluczyć, że nanosrebro ma także inne skutki uboczne. Niemiecka organizacja ekologiczna BUND ostrzega w swoim raporcie, że zbyt częste stosowanie produktów z nanosrebrem może doprowadzić do uodpornienia się groźnych szczepów bakterii. Obecnie jony srebra stanowią efektywną broń w walce z wieloma mikroorganizmami, wobec których antybiotyki okazują się bezradne. Przykładowo nanosrebrem pokrywa się protezy stawu kolanowego i cewniki, a także dodaje do maści i środków opatrunkowych przeznaczonych do leczenia oparzeń. Jednak w szpitalach i kanalizacji naukowcy już natrafili na ślad zarazków odpornych na działanie nanosrebra. – Możemy zafundować sobie poważny problem medyczny dążąc do zaspokojenia całkowicie absurdalnej potrzeby sterylności w życiu codziennym – ostrzega Heribert Wefers.


     Niemałe wątpliwości budzi efektywność sprzętu gospodarstwa domowego z domieszką nanosrebra. Przed kilku laty Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) z siedzibą w Berlinie stwierdził jednoznacznie: lodówki pokryte w środku warstwą jonów srebra nie gwarantują lepszej ochrony przed drobnoustrojami. Okazuje się, że powłoki antybakteryjne są całkowicie zbędne, jeżeli dbamy systematycznie o czystość tradycyjnymi metodami. W przypadku tekstyliów wystarczy jedno pranie, aby wytrącić większość jonów srebra. Jak wykazało badanie przeprowadzone przez Związkowy Instytut Kontroli Jakości i Badań Materiałowych w szwajcarskim St. Gallen już podczas pierwszego prania w wodzie ląduje jedna trzecia jonów tego szlachetnego metalu zawartego w skarpetkach.


     Obecność nanosrebra w ściekach świadczy nie tylko o przegranej walce z przykrym zapachem stóp, lecz stanowi także zagrożenie dla środowiska naturalnego. W październiku 2009 roku Federalna Agencja Ochrony Środowiska (UBA) zażądała przeprowadzenia badań, które miały odpowiedzieć na pytanie, czy jony srebra obecne w oczyszczalniach ścieków nie powodują zaburzeń w pracy mikroorganizmów rozkładających zanieczyszczenia. Z analizy przeprowadzonej na zlecenie UBA przez Instytut Frauenhofera w Karlsruhe i w Schmallenberg wynika, że tego rodzaju ryzyko jest minimalne. Jednak autorzy ekspertyzy zwracają uwagę na inny problem: jeśli osad z oczyszczalni ścieków trafi na pola, to zawarte w nim cząsteczki nanosrebra mogą zatruć rośliny i organizmy glebowe.


     Dlatego organizacja ekologiczna BUND uważa, że konieczne są dodatkowe badania, aby poznać faktyczne oddziaływanie nanosrebra na środowisko naturalne i zdrowie człowieka. (...) Organizacja wzywa do wprowadzenia czasowego moratorium w sprawie stosowania nanosrebra – za wyjątkiem medycyny – do czasu, aż nie zostaną wyjaśnione wszystkie wątpliwości. Ponadto konsumenci powinni zostać poinformowani, czy kupują produkty z jonami srebra, czy też nie. Na razie Unia Europejska nie przyjęła żadnych uregulowań prawnych określających oznakowanie nanoproduktów. Jedyny wyjątek zrobiono dla artykułów kosmetycznych. W grudniu Rada Europejska postanowiła, że od 2012 roku nanokosmetyki dopuszczone do sprzedaży muszą mieć odpowiednią ulotkę informacyjną. (…)

     Wiebke Rögener, Izabella Jachimska-Paech - Süddeutsche Zeitung
    • Gość: horeia Re: ekologiczne srodki do prania IP: 46.112.126.* 15.01.11, 22:44
     ja używam teraz sodasanu wszystkich produktów na zmianę z orzechami do prania, nie sa wcale takie drogie, dotychczas kupowałam w necie, ale teraz kupuję w Zielonym Zuczku na WIlczej 31 w warszawie ceny takie same jak w necie a czasem nawet taniej pozdrawiam
   • fo-o Re: ekologiczne srodki do prania 23.04.10, 22:24
    całą gamę ekologicznych środków czyszczących masz tutaj:
    a.pl/ekologiczne/srodki-czyszczace szczerze powiem, że nawet nie wiem,
    czy są dostępne w tradycyjnych sklepach, ja je kupuje przy okazji zakupów
    spożywczych na wyżej podanej stronie i powiem szczerze, że oprócz tego, że są
    ekologiczne, to jeszcze bardziej skuteczne od tradycyjnych środków
    • myog Re: ekologiczne srodki do prania 27.04.10, 18:08
     polecam naturalne orzechy piorące. Można je znalezć w sklepach eko np.
     freedelikatesy.pl/orzechy_piorace_bio_1kg.html
     Ekologiczne, skuteczne, wydajne i tanie.
   • joana131313 Re: ekologiczne srodki do prania 18.05.10, 21:23
    ja używam ekologicznych też, ale po części wiąże się także to z moim uczuleniem
    na większość detergentów:/ przez długi czas nie mogłam sobie z nim poradzić, ale
    kilka informacji np właśnie o środkach których mogę używać nie narażając się na
    podrażnienia znalazłam w dziale dobra energia dla twojego domu w artykule Jak
    zdrowiej sprzątać na stronie www.KlubDobrejEnergii.pl polecam więc:)
   • mephistopheles Re: ekologiczne srodki do prania 08.06.10, 03:48
    polecam mydło castilijskie (?) - Castile Soap. W pełni naturalne a czyści
    lepiej od detergentów. Można używać jako środek do czyszczenia oraz dodawać do
    prania.
    en.wikipedia.org/wiki/Castile_soap
    • lusija087 Re: ekologiczne srodki do prania 01.12.10, 12:15
     ja polecam takie firmy jak Bio D, Almawin, Sonett
     mają na prawdę duży wybór środków czystości.

     z proszków to jeszcze Biały Jeleń, Clovin, Jelp
     • Gość: Melania Re: ekologiczne srodki do prania IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 11:24
      Biały Jeleń jest dla JELENI ! To jedna z najgorszych chemii jakie moje naukowe oczy widziały. Mydła biały jeleń zawierają tłuszcz zwierzecy - sodium tallowate oraz bardzo szkodliwy (rakotwórczy składnik) tetrasodium Etidronat - EDTA. Proszek do prania też zawiera EDTA. Poczytajcie.
   • margonik Re: ekologiczne srodki do prania 05.12.10, 23:17
    Ja używam eko-kul: Ecoballs firmy Eco-zone. To takie plastikowe kule opatulone gumą (żeby nie waliły za bardzo w bęben w trakcie prania), a w nich małe kuleczki. Kuleczki się z czasem wypierają i wówczas dosypuje się nowych. Kuleczki te powodują, że woda nabiera odczynu zasadowego, dzięki któremu pranie się pierze, do tego mają działanie bakteriobójcze (bakterie nie lubią odczynu zasadowego). Ilość środka chemicznego, który przenika do wody jest minimalna. Prania nie trzeba praktycznie płukać. Do tego są bezpieczne dla alergików i niemowląt (ja sama piorę w nich m.in. pieluchy wielorazowe, chociaż dla pewności dodaję jeszcze łyżeczkę Bio-D Nappy Fresh - to taki środek dezynfekujący do pieluch).
    Eko-kule nie mają enzymów i wybielaczy, więc nie można spodziewać się cudów, ale ze średniozabrudzonym praniem sobie radzą. Jak są plamy, to po prostu wcześniej je zapieram lub odplamiam.
   • madrebudowanie.pl Re: ekologiczne srodki do prania 05.01.11, 14:08
    Od niedawna używamy orzechów piorących (kupione na allegro).
    Za krótko ich używamy, żeby opowiedzieć o miarodajnych wynikach, ale ubranka dla małego dziecka piorą wystarczająco dobrze. Poza tym można ich używać do innych form mycia (po zrobieniu wywaru).
    Teraz jak to działa: orzechy mają naturalne saponiny (takie naturalne mydło) i po kilku praniach wypłukują się z nich i bierze się następną partię.
   • zosia_sa_mosia Re: ekologiczne srodki do prania 31.01.11, 09:11
    U mnie królują orzechy piorące.
    Ktoś wspomniał o Białym Jeleniu - podobno to mydło nie jest wegetariańskie. Czy ktoś zna szczegóły?
   • mp3t Re: ekologiczne srodki do prania 31.01.11, 14:01
    Słyszałem o kulach piorących, podobno sprawdzają się i starczają na dużą ilość prań.
    • zenobi11 Re: ekologiczne srodki do prania 30.07.15, 15:22
     Ja tez. Z chęcią dowiem się więcej. Uzywał ktoś?
   • sercedlaafryki Re: ekologiczne srodki do prania 14.02.11, 16:09
    ja używam orzechów piorących od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza że to najtańszy sposób na czyste ubrania, interesuja mnie te kule...
    • rathri Re: ekologiczne srodki do prania 16.05.11, 15:35
     Ja od niedawna zaczęłam oprócz orzeszków piorących. Płynu do prania ECOS Magnolia & Lilies.
     Kosztuje podobnie do ecovera, ale leje go mniej. Jeśli nie chcecie kupować w ciemno można go wygrać KONKURS NA EKOSZTUCZKĘ
     • Gość: kasica Re: ekologiczne srodki do prania IP: 193.138.241.* 16.05.11, 19:01
      Ja przekonałam się do orzeszków. A jakich olejków używacie by pranie pachniało?
   • Gość: Iwona Re: ekologiczne srodki do prania polecam HOJO.PL IP: *.dynamic.chello.pl 13.07.11, 20:27
    Sprawdź w sklepie internetowym www.sklep.hojo.pl. Mają ekologiczne środki czystości. Do wybielania plam w praniu. super produkt. Polecam
   • lekki_motylek Re: ekologiczne srodki do prania 18.07.11, 10:48
    Oto kilka linków z ecowawa.pl

    ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/10/1442 (wybielanie tkanian)
    ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/13/20 (orzechy piorące)
    ecowawa.pl/index.php/artykuly/id/17/1146 (płyny zmiękczające do tkanin)
    • Gość: Magda Re: ekologiczne srodki do prania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.11, 16:29
     sporo uzytecznych informacji znajdziesz na portalu pierwszej internetowej gieldy uslug

     sprzatania www.hojo.pl

     Przykladowe działy:

     www.hojo.pl/eko-serwis/
     pozdrawiam. Magda

   • maryy1982 Re: ekologiczne srodki do prania 03.11.11, 21:49
    Ja uzywam produktow firmy Ecover. Bardzo polecam!
   • Gość: Miska Re: eko proszek IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.13, 21:31
    A ja akurat od dawna stosuję proszki do prania firmy BIO-D. Pranie pięknie pachnie, wszystko doprane no i mam świadomość, że nie zanieczyszczam środowiska. Ja kupuję akurat tutaj: jestem-eko.pl/srodki-czystosci/1417-bio-d-proszek-do-prania-uniwersalny-1kg.html
   • armenia_30 Re: ekologiczne srodki do prania 01.06.14, 17:59
    Ja zarówno płyny do prania jak i płyny do płukania, proszki, olejki zapachowe i orzechy piorące kupuję na www.freedelikatesy.pl - bardziej ufam temu sklepowi niż poszczególnym markom i już mam sprawdzone, że w ofercie zawsze mają produkty najwyższej jakości
    • klaudia.f83 Re: ekologiczne srodki do prania 03.02.15, 14:56
     jest proszek, nazywa się saponella i używam go również w zmywarce, jest całkowicie naturalny i bezpieczny nawet dla maluszków, pięknie pachnie a szczegóły znajdziesz na www.hara.pl/proszek-do-prania-i-mycia-naczyn/
   • sara248 płyn z orzechów piorących 03.11.14, 13:53
    Ja ostatnimi czasy testuję produkty marki Ecovariant (polska marka) na bazie z orzechów piorących i jestem bardzo mile zaskoczona .. super wydajne i przede wszystkim bezzapachowe i delikatne bo mam alergię, na razie przetestowałam płyn do prania i płyn do naczyń, polecam .. kupiłam na www.natura24.pl
    • Gość: Kamillaa Re: płyn z orzechów piorących IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.14, 18:33
     Ja tez wypróbowałam próbkę 3w1 do prania z tego sklepu i jestem zadowolona! Wyprane i jak dla mnie super że bez zapachu. Chyba będę fanką tej marki.
     • sara248 Re: płyn z orzechów piorących 17.02.15, 11:34
      Polecam również płyn czyszczący UPC tej marki = rewelacja!
      W moim domu korzystam już tylko z produktów Ecovariant bo wychodzi i wydajnie i ekologicznie :)
   • Gość: Yackowski eko pranie i sprzątanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 22:04
    Polecam tierraverde.com.pl bo tam mają w 100% ekologiczne produkty do prania, sprzątania i mycia naczyń. Wszystko na bazie indyjskich orzechów piorących. Czeska firma ma patent na ekologię dla domu i to na prawdę dobre produkty. Poza tym tanie bo koncentraty. Jedna butelka żelu za 26 zł starczy na ponad 30 prań w pralce. To jakieś 80 gr. Super produkty
    • aktyntasza Re: eko pranie i sprzątanie 03.08.15, 21:29
     Ja mam ogród działkowy ale niczego nie uprawiam.
     Od jakiegoś czasu rośliny chorują i z tego co się dowiedziałem to powodem może być wylewana woda do gleby z ogrodowych basenów kąpielowych która ma bardzo dużo chemii szkodliwej dla roślin.
   • Gość: Krako Re: ekologiczne srodki do prania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.15, 12:12
    Używam od dawna produktów tierraverde.com.pl U nich nie ma dylematu ze składem bo są 100% eko. Na bazie orzechów piorących. Mają pełną ofertę dla domu. Pranie , sprzątanie, mycie garów itp
   • magda132132 Re: ekologiczne srodki do prania 29.12.15, 13:55
    Płyny do prania i płukania bio eko rozlewane na litry ,oraz platki mydlane na wagę w sklepie internetowy www.bioekolukino.16mb.com
   • Gość: IH Re: ekologiczne srodki do prania IP: *.p2p.business.static.vectranet.pl 07.07.16, 12:51
    Ja używam Clever Free. Jest naprawdę ekologiczny (nawet opakowanie ma szybko rozkładające się).
    Minusem może być to, że choć jest dość skuteczny, może mieć problem z trudnymi plamami, ale te na szczęście rzadko się zdarzają. Proszek nie ma żadnych fosforanów i zeolitów, które niszczą środowisko.
   • monia70.1970 Re: ekologiczne srodki do prania 03.11.16, 07:30
    Jeśli chodzi o proszek to polecam proszki Celina. Nie są może tanie, bo 1 kg kosztuje ok 35 zł, ale są naprawdę warte swojej ceny. Proszek jest biodegradowalny, usuwa nawet trudne zabrudzenia. Używałam proszek do białych tkanin. Bardzo ładnie wybiela i przywraca tkaninom świeżość. jeśli nie proszek to tylko listki do prania Disolve. Łączą one cechy proszku oraz płynu do płukania. To fajne rozwiązanie. Ani tych listków ani proszku Celina nie spotkałam nigdy w żadnym sklepie stacjonarnym. Kupuje te preparaty w sieci za pośrednictwem sklepu e-chemia.eu.
    • zbizbik Re: ekologiczne srodki do prania 04.11.16, 13:20
     Też używam Clevera. Sepłnia unijne normy, wystarczająco dobrze pierze i kosztuje za prawie 2 kg pod 20 zł, a nie masakryczne 35 za kg! Ja rozumiem ekologię, ale kupować taki drogi proszek? To już może lepiej orzechy stosować...
   • sonialist Re: ekologiczne srodki do prania 22.02.17, 11:31
    Hej!
    Widzę że temat dość dawno założony, ale postanowiłam podesłać wam nowość na polskim rynku :) Ekologiczna Soda piorąca Celina, ślicznie wygląda i pięknie pachnie
    U mnie się sprawdza ;)
    celina.com.pl/
   • mam_fajne_dzieci Re: ekologiczne srodki do prania 16.03.21, 03:25
    Wiedzę że temat jest dość stary ale chętnie przyłączę się do dyskusji. Mi bardzo pasują środki marki EgoGenic.
    Bardzo fajnie piorą ubrania (a można też kupić zmiękczacze do tkanin). Ja zawsze kupuje w sklepie www.ecowoow.com
   • tooyoo Re: ekologiczne srodki do prania 27.07.21, 16:43
    produkty eko dla Ciebie o Twojego domu sprawdz www.kubhaus.pl
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka