Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Chcę złożyć skargę na recykling w mym mieście

  27.12.10, 22:15
  Witam,

  mieszkam w Nysie w centrum miasta. Segregacja śmieci jest obowiązkowa, ale tylko chyba w teorii. Przy śmietniku ustawione są pojemniki na selektywną zbiórkę odpadów - szkło, makulatura i plastiki. Pojemniki na szkło wywalczyłam dopiero niedawno po kilku latach pisania pism do spółdzielni i urzędu miasta.

  Nagminnie te pojemniki są zapełnione, przez co selekcja odpadów jest niemożliwa. Gdy tak jest, ja albo gromadzę surowce wtórne w domu i czekam na opróżnienie pojemników, albo idę na inne podwórko gdzie pojemniki są puste. Jednak niewiele ludzi tak robi żeby zadać sobie trochę trudu i dbać o środowisko. Albo wrzucają wtedy wszystko do normalnego śmietnika, albo surowce wtórne kładą obok pojemnika. Leżą wtedy jakiś czas tworząc niebotyczne slumsy w centrum miasta. Zgłosiłam to parę razy do Straży Miejskiej, ale sytuacja się powtarza.

  Pytam więc czy jest jakiś paragraf na który można się powołać, lub instytucja (nawet na szczeblu europejskim), gdzie się można poskarżyć że spółdzielnia mieszkaniowa i urząd miasta przez swoje zaniedbanie uniemożliwiają mi segregację odpadów, a ja jako obywatelka Unii Europejskiej chcę segregować śmieci i nie mogę?

  Bardzo bym chciała nagłośnić tę sprawę i zmusić instytucje odpowiedzialne za sprawę odpadów recyklingowych na moim podwórku do działania zgodnego z prawem europejskim.

  Jestem już zmęczona tą sytuacją, tą ciągłą walką o tak prozaiczne rzeczy. Jestem w stanie poruszyć wszystkie możliwe instytucje w kraju, na świecie i w Unii, tylko muszę wiedzieć jak się to ma w stosunku do prawa polskiego i unijnego. Jestem po filologii angielskiej, więc problemy językowe odpadają.

  Obserwuj wątek

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka