Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Domy ekologiczne i energooszczędne

  04.07.11, 21:35
  Witam wszystkich zbieram informcje o domach ekologicznych i energooszczednych. Jeżeli znacie jakieś ciekawe artykuły fajnie byłoby je zebrać w jednym miejscu. Ja zaczne:
  piekny-domek.blogspot.com/2011/07/energooszczedny-dom.html
  Obserwuj wątek
   • hum-ani Re: Domy ekologiczne i energooszczędne 11.04.12, 20:25
    Ciekawy pomysł z chęcią je przeczytam zobaczymy co wyszperaliście w necie mnie z kolei interesowło by jeszcze artykuły z dziedziny gazu łupkowego i energetyki geotermalnej. słyszałem że jak ma się na własnym polu dobre źródła ciepła to przy dobrym sponsoringu z banku ochrony środowiska i dotacjach unijnych na innowacyjne technologie można stworzyć mały podwórkowy biznes produkujący energię.
   • Gość: uwaga-Ignasiak Tom Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.home.aster.pl 31.05.12, 23:50
    Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.
     • Gość: martynawm Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.15, 10:34
      Miesiąc temu skończyłam budowę mojego domu. Uważam, że jest w pełni ekologiczny. Zdecydowaliśmy się z mężem na systemy solarne. Nie ma co się oszukiwac, ale oprócz pozytywnych aspektów dla ekologii, dodatkowym plusem jest oszczędnośc pieniędzy. Na prawdę warto o tym pomyślec, dla ekologii po pierwsze, dla swojego portfela po drugie.
      Najbardziej profesjonalni jak dla mnie : www.dedietrich-solary.pl/systemy_solarne/
   • ann238 Re: Domy ekologiczne i energooszczędne 18.08.12, 21:57
    Ja serdecznie polecam materiały dotyczące ogrzewania geotermalnego na stronie firmy Vikersonn vikersonn.pl/ . Na tej stronie znajdują się filmy, schematy, kalkulator oraz dużo praktycznych informacji na temat ekologicznego ogrzewania domów.
     • Gość: maciek_krk Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.12, 23:22
      Wczoraj Rada Nadzorcza NFOŚiGW podjęła uchwałę o uruchomieniu programu dopłat do kredytów hipotecznych na budowę domów energooszczędnych. Program ma wystartować w I kwartale 2013 roku.

      Dopłaty, jakie będzie można otrzymać w ramach programu, to maks. 50 tysięcy złotych do budowy domu pasywnego oraz do 30 tysięcy złotych - w przypadku budowy domu w standardzie energooszczędnym. Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej NFOŚiGW dopłatę będzie można też otrzymać na zakup mieszkania - do 16 tysięcy złotych w budynkach pasywnych oraz do 11 tys. złotych w budynkach energooszczędnych. www.odnawialnecieplo.pl/odnawialna-energia-dla-domu/551-nowe-decyzje-w-sprawie-programu-dopat-do-kredytow-na-budow-domow-energooszczdnych

      Więc może powstanie wreszcie więcej eko domków :)
   • spermbirds Re: Domy ekologiczne i energooszczędne 29.09.12, 13:20
    Najprościej: mały kompaktowy domek bez udziwnień, budulec o dobrym współczynniku - suporeks + dobre wykonanie bezfugowe najlepiej -dobre ocieplenie - szary styropian (np. Basf albo TERMOORGANIKA), okna drewniane, ogrzewanie podłogowe. Nie pozbywałbym się kominów, bo w rekuperatory bym nie wchodził(jak chcesz dobrej wentylacji, to musisz otwierać okno przy rekuperatorach, a ich zwrot ciepła w stosunku do poniesionej inwestycji jest niewielki, poza tym musisz mieć na nie miejsce, no i generują hałas). Przy dobrym układzie domu do ogrzewania (drugiego - poza zwykłym piecem CO) można użyć pieca kominkowego - nie mylić z kominkiem - nawet bez rozprowadzania przewodów do dystrybucji ciepłego powietrza. Jako przykład mogę podać dom z pracowni Archipelag o nazwie Irenka.
    Typowe domy pasywne wymagają przede wszystkim dobrych materiałów na ściany, i dobrej izolacji - przede wszystkim dachu, bo przecież najwięcej ciepła ucieka górą. W żadne bzdury typu pompy ciepła i rekuperatory, czy systemy solarne bym nie wchodził, bo jak przeliczysz koszt ich zakupu, potem rzekomy zysk w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, to nie jest już tak różowo, a w większości przypadków jesteś nabity w butelkę - bo realny zwrot następuje dopiero po kilkunastu latach ( w przypadku paneli solarnych do cwu dopiero po 6-7 - nawet wliczając ich niższą, dofinansowaną wartość zakupu), przy ich bezawaryjnej pracy i nie ponoszeniu żadnych kosztów związanych z eksploatacją.
   • Gość: Radek Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 15:28
    Może to nie jest artykuł ale chciałem podzielić się moim spostrzeżeniem odnośnie oszczędności energii. Sprawa tyczy się wody :))) Wstyd się przyznać ale przez dłuższy okres czasu miałem zawyżone rachunki za wodę. Okazało się, że baterie, których używałem były złej jakości. Zaczęło się od wymiany prysznica. Sprzedawca zasugerował mi zestaw Oras Natura. W słuchawce znajduje się specjalny eko-przycisk, który pozwala zmniejszyć zużycie wody aż o 50%. Jak to działa? Wystarczy w trakcie brania prysznica wcisnąć guzik a strumień wody zmniejszy się o połowę. Radocha z kąpieli jest taka sama :) Po zauważeniu, że baterie Orasa naprawdę pomagają oszczędzić wodę, zainwestowałem pieniążki i kupiłem nowe baterie do kuchni i łazienki. Rewelacja! Rachunki za wodę wreszcie są do zaakceptowania :) Polecam każdemu :)
    • Gość: Radekk Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 15:31
     Może to nie jest artykuł ale chciałem podzielić się moim spostrzeżeniem odnośnie oszczędności energii. Sprawa tyczy się wody :))) Wstyd się przyznać ale przez dłuższy okres czasu miałem zawyżone rachunki za wodę. Okazało się, że baterie, których używałem były złej jakości. Zaczęło się od wymiany prysznica. Sprzedawca zasugerował mi zestaw Oras Natura. W słuchawce znajduje się specjalny eko-przycisk, który pozwala zmniejszyć zużycie wody aż o 50%. Jak to działa? Wystarczy w trakcie brania prysznica wcisnąć guzik a strumień wody zmniejszy się o połowę. Radocha z kąpieli jest taka sama :) Po zauważeniu, że słuchawka firmy Oras naprawdę pomagają oszczędzić wodę, zainwestowałem pieniążki i kupiłem nowe baterie do kuchni i łazienki. Rewelacja! Rachunki za wodę wreszcie są do zaakceptowania :) Polecam każdemu :)
    • Gość: Michał Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.154.252.46.netsons.net 09.01.14, 12:09
     Ja bym chciał poruszyć temat ekologicznych oczyszczalni ścieków.
     Po pierwsze przydomowe oczyszczalnie są niewątpliwie bardzo przyjazne środowisku. Obowiązujące w krajach UE przepisy są bardzo restrykcyjne, a oczyszczalnie przydomowe w pełni je spełniają. Co więcej, ścieki odprowadzane z oczyszczalni napływają do zbiornika, który można zaadaptować na staw lub oczko wodne – wówczas z niego można czerpać wodę do podlewania roślin. Ścieki można też wpuszczać bezpośrednio do gleby – to najlepszy dowód na to jak bardzo oczyszczalnie przydomowe są ekologiczne – nie zagrażają środowisku. Ja mam oczyszczalnię Ekohouse od około 3 lat i sprawdza się rewelacyjnie.
     Niebezpieczne naturze substancje, a także gęstsze nieczystości przechowywane są w specjalnych przystosowanych do tego celu zbiornikach (tzw. odstojnikach), które opróżnia się średnio raz na półtora roku! A nie jak szambo raz na miesiąc. Zgodzicie się ze mną.
   • soldier-girl Re: Domy ekologiczne i energooszczędne 16.09.13, 11:36
    Na pewno domami energooszczędnymi są fińskie domy drewniane modułowe Omatolo. To producent z prawie 100-letnim doświadczeniem w tym kraju. Jeśli chcecie się dowiedzieć co sprawia, że te domy mają tak dobre parametry polecam stronę finskiedomy.pl/ i www.fincomfort.pl/
   • muchman13 Re: Domy ekologiczne i energooszczędne 10.11.13, 23:39
    planuje kupno domu, ostatnio na stronie pojawila sie infomracja o dofinansowaniu z nfosigw osiedlesielanka.pl/technologie mam pytanie jak dofinansowanie wyglada od strony technicznej, czy musze pokryc 100% ceny domu i pozniej otrzymuje zwrot czy jest szansa to aby wplacic do dewelopera kwote pomniejszona o wartosc dofinansowania a dofinansowanie trafilo do dewelopera. od czego zalezy wartosc dofinansowania?
   • Gość: bombonierka Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.play-internet.pl 27.11.13, 20:03
    dobry pomysł, żeby w jednym miejscu pozbierać informacje na temat domów energooszczędnych. Mnie zaciekawiły takie domy drewniane modułowe, ale miałam co do nich sporo zastrzeżeń i udało mi się znaleźć dobry tekst, który obala wszystkie mity. Jakby ktoś był zainteresowany warto poczytać tutaj budownictwopolskie.pl/artykul/obalamy_mity_na_temat_drewnianych_domow_prefabrykowanych
    • Gość: matnia Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.06.14, 12:31
     Skoro dzielimy się tu informacjami na temat domów ekologicznych , to chciałabym się zapytać co myślicie o zielonych dachach ? coraz więcej firm ( chyba zdecyduje się na tą chyba zdecyduje się na te firmę www.bauder.pl/pl/dachy-zielone.html ) proponuje takie rozwiązanie, u nas to może jeszcze mało rozpowszechnione, jednak jeśli mowa o ekologii ,to tego typu dachy przodują najbardziej. Opis i zalety z posiadania takiego dachowego ogrodu, przemawiają do mnie coraz bardziej :)


     • erzecznikknauftherm Re: Domy ekologiczne i energooszczędne 27.11.14, 13:10
      Dachy zielone (odwrócone) jako uniwersalne rozwiązanie ma zastosowanie na konstrukcjach stropodachów pełnych jak i wentylowanych. Stropodach odwrócony różni się od stropodachów tradycyjnych materiałem i sposobem ułożenia ostatniej warstwy.
      Ich cechą wyróżniającą jest umieszczenie izolacji przeciwwodnej na dole systemu. Oznacza to, że bezpośrednio na konstrukcji dachu układamy hydroizolację, a dopiero na niej izolację termiczną.

      Powodem wyboru tego rozwiązania mogą być względy estetyczne bądź specyfika przeznaczenia obiektu. Szczególnie chętnie stosuje się tego typu pokrycia tam, gdzie w pobliżu są budynki wyższe, zapewniające widok na omawiany dach. Dobrze zaprojektowany i umiejętnie wykonany dach odwrócony to w takich wypadkach prawdziwa ozdoba obiektu.
      Dla takich dachów Knauf Therm posiada w ofercie szeroką gamę styropianów izolujących, które zapewniają pełna ochronę przed stratami ciepła.
      e-rzecznik Knauf Therm
    • Gość: magister654 Re: Domy ekologiczne i energooszczędne IP: *.eaw.com.pl 19.06.14, 11:10
     Witam!
     Piszę pracę magisterską na temat inwestorów indywidualnych na rynku budownictwa energooszczędnego w Polsce. Podstawą badań jest anonimowy kwestionariusz on-line złożony z 27 pytań - [URL="www.ebadania.pl/eaa74d8573d5bcdd"]www.ebadania.pl/eaa74d8573d5bcdd[/URL]
     Potrzebuję sporej liczby badanych i czas mnie nagli, więc bardzo liczę na Waszą pomoc. Będę wdzięczny za każde wypełnienie - link do ankiety powyżej.
     Prośbę kieruję do osób, które już wybudowały lub są w trakcie budowy/remontu domu w technologii energooszczędnej.
     Z góry dziękuję!
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka