Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Ekoprzyciski w kranach

  IP: *.play-internet.pl 25.11.11, 15:49
  Jak działają tzw. ekoprzyciski ograniczające wypływ wody w kranach? Czy to rzeczywiście redukuje przepływ wody ?
  Obserwuj wątek
   • Gość: Henio Re: Ekoprzyciski w kranach IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.11.11, 20:32
    Zobacz na
    www.e-instalacje.pl/a/3416,systemowe-oszczedzanie-wody1

    Konkretnie fragment:
    Ograniczniki wypływu
    Ograniczniki bywają też nazywane eko-przyciskami i mogą być zastosowane we wszystkich rodzajach baterii. Głowica baterii jest wstępnie zablokowana - możemy poruszać nią w pionie i w poziomie tylko w ograniczonym zakresie. Blokada pionowa powoduje, że nie można otworzyć baterii "na full". Dzięki temu strumień wody jest zmniejszony o ok. 40%. Blokada pozioma nie pozwala na ustawienie zbyt wysokiej temperatury wody. Unikamy poparzenia, a także zmniejszamy zużycie ciepłej wody.
    Blokadę można ominąć - wystarczy nacisnąć "eko-przycisk", a wówczas uzyskujemy potrzebny nam strumień i temperaturę wody. Po zamknięciu baterii blokada powraca do wyjściowego położenia - nie musimy pamiętać o jej włączaniu. Zakup baterii z "eko-przyciskiem" zwraca się po kilku miesiącach.

   • ikaria80 Re: Ekoprzyciski w kranach 26.11.11, 19:30
    Zmniejszenie ilości wypływającej wody nawet o 50% można uzyskać za pomocą perlatora.Kosztuje ok 10-15zł.Działa na zasadzie zwiększonego dopływu powietrza mieszającego się z woda co powoduje,że strumień wizualnie jest duży,w rzeczywistości jednak zdecydowanie mniej wody zostaje zużytej.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka