Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Oszczędzanie wody

  IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.11, 15:40
  Kto zna skuteczne sposoby na oszczędzanie wody i obniżenie rachunków za wodę?
  Obserwuj wątek
   • ikaria80 Re: Oszczędzanie wody 05.12.11, 23:50
    Kompakt spłukujący 2 lub 4 litry wody zamiast 3 lub 6l.:
    www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=4734&dzial1=486&nr_dz_gl=1&lang=pl
    Baterie z termostatem do wanny lub prysznica oraz perlatory napowietrzajace wode.
    • Gość: Kokoszka Re: Oszczędzanie wody IP: *.tel.tkb.net.pl 07.12.11, 23:20
     Ikaria , nie licz na sukces tego sedesu firmy nano. Za taką cenę 780 zł. Ogłupieliście czy co? To tak jak z katalizatorami do tłumików samochodów. Do poloneza kosztuje 700 zł , a bez 250 lub 300. Jak chcecie myśleć o ekologii to bez takich cen. W przeciwnym razie to bez sensu. Zapomnieliście o podwyższaniu przez naszych s...i opłat za wodę. Ktoś to kupuje. Byłem dzisiaj w lerła i nikt tego nie kupił. Facet opiekujący się tym działem, że tylko jedna osoba kupiła podobny model.
     • ikaria80 Re: Oszczędzanie wody 08.12.11, 23:21
      Tu nie chodzi o sukces kompaktu Nano. Chodzi o oszczędność wody i miejsca.Ta kolekcja powstała po to aby w minimalistycznych łazienkach udało się zainstalować w miarę możliwość jak najwięcej urządzeń sanitarnych. Kupując sedes oszczędność wody dostajesz w gratisie;).
      Cena ,która podałeś nie jest wcale wygórowana za doskonała jakość,piękną czystą biel i możliwość zużycia wody 4/2,zamiast 6/3.To za każdym razem 2 lub 1 l. wody zaoszczędzony.Policz ile razy dziennie czteroosobowa rodzina korzysta z toalety i sam zobaczysz,że to dobry pomysł:)
      • Gość: Kokoszko Re: Oszczędzanie wody IP: *.tel.tkb.net.pl 09.12.11, 11:15
       To jest zwykłe zdzierstwo. Zanim wprowadzono dozowanie wody 3/6 też sedesy były drogie. Do tej pory niektóre firmy biorą od 400 do 600 zł. Cwana siostro, na takie coś może sobie pozwolić niewiele ludzi. Rachunek prosty jak więcej ludzi kupi to więcej wody zaoszczędzimy , a nie jakiś mały procent. Chyba o to chodzi, a nie o napełnienie sobie kabzy. Jak więcej ludzi kupi to też więcej zarobicie. Logiczne prawda. Jeszcze jedno jak jest z naprawą "kompaktu". jak się zepsuje to co następny do kupienia?
       • ikaria80 Re: Oszczędzanie wody 12.12.11, 09:50
        Oj,Oj.Kolega się troszkę zagalopował.Uwierz mi na słowo lub udaj się np. do centrum budowlanego na ul.Bartycką i sam zobaczysz,że kompakt za 700 zł to taniocha w porównaniu do innych firm np.Keramaga,V&B,etc.Poza tym te firmy nawet nie proponują takiego rozwiązania.Każdy z nas podejmuje decyzje bardzo subiektywnie.To co jest ważne dla jednych nie stanowi nawet tematu do zastanowienia dla innych.zacznijmy od siebie.Jeśli każdy będzie zajmował się swoim sumieniem a nie innych będzie dobrze.Na kompakcie nie jest napisane-"Kup to będziesz cool". Każde nowe rozwiązanie technologiczne na początku jest testowane i wdrażane jako coś innego.Nie można wypuścić na rynku kompaktu bez certyfikatów,badań etc.To niestety kosztuje.Producent decydując się na wprowadzenie nowej technologii musi zrównoważyć wszystkie poniesione koszty.
        Wracając do tematu awarii powinien szanowny kolega widzieć zanim wyrazi takie obraźliwe opinie,że każdy kompakt składa się z miski ustępowej,deski oraz spłuczki.Ta z kolei ze zbiornika i dwóch zaworów : napełniającego oraz spustowego.Każda z tych części dostępna jest oddzielnie jako element zamienny.W razie awarii, każdy element można bez problemu dokupić lub skorzystać z dwuletniej gwarancji.
      • 7ernest Re: Oszczędzanie wody 24.11.12, 18:13
       Może to nie dotyczy kompaktu, ale można zaoszczędzić montując na baterii perlator. To wodooszczędna końcówka na kran. Taka zamocowana na końcu wlewki siatka o drobnych oczkach, która napowietrza wodę. dzięki temu ogranicza się zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent. Poza tym odnosimy wrażenie, ze strumień wody jest silniejszy, a jednocześnie tej wody zużywamy mniej. Warto wybrać droższy, bo tańsze są z gorszych jakościowo materiałów. Najlepsze są z firmy Oras Polska.
   • buderus-serwis Re: Oszczędzanie wody 21.12.11, 09:43
    Prostym sposobem na oszczędzanie wody są dobre nawyki. Na przykład, podczas mycia zębów nie puszczaj wody. Częściej bierz prysznic niż kąpiel. Pilnuj, żeby nie przeciekała spłuczka. Jeśli masz możliwość kup zmywarkę do naczyń... itp.
    • Gość: Weronika Re: Oszczędzanie wody IP: *.play-internet.pl 26.04.12, 13:08
     Firma Oras rozpoczyna kampanię „Inteligentne baterie dla twojego domu”. Kampania będzie chciała nas nauczyć jak oszczędzać wodę na codzień. Dowiemy się o zaletach inteligentnych baterii, które od wielu lat są stosowane w domach w Skandynawii.
     Wklejam adres strony samej kampanii:

     smartfaucets.oras.com/
     • 5kama Re: Oszczędzanie wody 28.04.12, 22:13
      Bateria, które pomagają oszczędzać wodę oraz mają termoregulację automatyczną pomogą zaoszczędzić też ciepła wodę + dobre nawyki i połowa sukcesu za nami, jak macie ogródki to podlewać bladym świtem ok 5 rano, albo zbierać deszczówkę. Niestety ekologi i oszczędność czasem idzie w parze z wydatkami np. nowa super oszczędna zmywarka. Ja przyznam się nie oszczędzam wody podczas kąpieli, zawsze mam potem wyrzuty sumienia, bo ekologia jest mi bliska, ale uwielbiam wannę pełną wody, teraz mam taką podwójną wannę po renowacji i długo trzyma temperaturę wody, więc chociaż nie dolewam ciepłej
    • 7ernest Re: Oszczędzanie wody 24.11.12, 18:18
     Jeszcze inny sposób, to baterie z przyciskiem EcoLed firmy Oras Polska lub perlator, czyli wodooszczędna końcówka na kran. Taka zamocowana na końcu wlewki siatka o drobnych oczkach, która napowietrza wodę. Dzięki temu ogranicza się zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent. Poza tym odnosimy wrażenie, że strumień wody jest silniejszy, a jednocześnie tej wody zużywamy mniej. Warto wybrać droższy, bo tańsze są z gorszych jakościowo materiałów. Najlepsze są z firmy Oras Polska.
     • Gość: Ewa Re: Oszczędzanie wody IP: 62.244.150.* 31.01.13, 14:28
      Ja mam w domu Viendę z Orasa. Na początku stwierdziłam, że cena jest wysoka ale mąż w końcu przekonał mnie do zakupu i nie żałuję. Bateria jest świetna. Wystarczy wyregulować temperaturę i korzystać :) Vienda posiada fotokomórkę co jest fantastycznym wynalazkiem jak dla mnie. Kiedyś przy przygotowywaniu make-upu moje ręce często brudziły się pudrem czy podkładem. Często brudziłam kurki :/ Teraz nie ma tego problemu, ponieważ fotokomórka od razu puszcza strumień wody a ręce są czyste :) Co ważne wody leci dokładnie tyle ile trzeba więc jest nie tylko nowocześnie ale i ekologicznie.
     • Gość: Janek Re: Oszczędzanie wody IP: *.play-internet.pl 17.05.12, 11:57
      Jeśli mówimy o bateriach bezdotykowych (bo rzeczywiście to bardzo dobry sposób na zmniejszenie deficytu wody) to muszę nadmienić że znalazłem chyba najtańszą baterię bezdotykową na rynku. Ta bateria to Oras Vienda, kosztuje 650 złotych :) Szok... Minimalizm, funkcjolnalność i ekologia w jednym. Wklejam link do filmików które znalazłem w necie:

      www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MlYrEiAHJrc
   • margonik Re: Oszczędzanie wody 27.05.12, 13:22
    Odnośnie spłuczek, to w Stanach bardzo popularne są umywalkosedesy! Bardzo fajny wynalazek, bo po toalecie myjemy ręce w wodzie, która trafia bezpośrednio do spłuczki.
    Tak to np. może wyglądać:
    cezarion.pl/oszczednosc-wody-w-lazience
    • margonik Re: Oszczędzanie wody 27.05.12, 14:51
     Jeszcze odnośnie oszczędzania... Jak kupujemy pralkę lub zmywarkę super-oszczędną, o małym zużyciu wody, to warto zauważyć, że podane na etykiecie parametry zużycia wody dotyczą programu eco, który zqazwyczaj w takich sprzętach występuje. Program eco ma wyśrubowane parametry, po to, aby marketingowo było się czym chwalić, ale zwykły program np. bawełna 60 st. - już niekoniecznie.
     • 7ernest Re: Oszczędzanie wody 24.11.12, 18:10
      Ja oszczedzam w ten sposób, że kupiłem sobie perlator na baterie. Mam taki w kuchni i w łazience. Taka zamocowana na końcu wlewki siatka o drobnych oczkach, która napowietrza wodę. dzięki temu ogranicza się zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent. Poza tym odnosimy wrażenie, ze strumień wody jest silniejszy, a jednocześnie tej wody zużywamy mniej. Warto wybrać droższy, bo tańsze są z gorszych jakościowo materiałów. Najlepsze są z firmy Oras Polska.
      • Gość: Waldek Re: Oszczędzanie wody IP: 62.244.150.* 31.01.13, 12:35
       Jeśli chodzi o racjonalne oszczędzanie wody to moim zdaniem źródło leży w tym w jaki sposób doprowadzamy wodę do domu. Wystarczy spojrzeć na stan wielu kranów w kuchniach i łazienkach. Przeciekające, z nieodpowiednimi strumieniami dosłownie rozbryzgujące wodę.
       U mnie w domu był podobny problem. Kilka lat temu przy remoncie kuchni wymieniłem kran, który po szybkim czasie zaczął przeciekać. Następny który kupiłem podawał wodę w przedziwny sposób. Strumień był bardzo silny i mocny :/ Ostatecznie problem rozwiązały baterie Orasa z serii Vega. Nie dość, że ładne to naprawdę funkcjonalne. Gorąco polecam: www.oras.com/pl/professional/products/Pages/ProductVariant.aspx?productcode=1839F
   • 2benedykt Re: Oszczędzanie wody 30.10.12, 23:03
    Nowoczesna, inteligentna i pozwalająca oszczędzać bateria z przyciskiem EcoLed. To jest rewolucyjny system. Gdy prysznic jest zbyt długi, to wtedy zaczyna się świecić czerwone światełko, sygnalizujące, że trzeba kończyć. A jeśli w trakcie naszej kąpieli pali się zielone, to znaczy, że nasza kąpiel jest eko. Linia takich baterii powstała wlaśnie z myśla o ograniczeniu zużycia wody w gospodarstwie domowym.
    Są także inne sposoby - na przykład bateria bezdotykowa także firmy Oraz oraz wodooszczędna końcówka na kran tzw. perlator. Jest to zamocowana na końcu wylewki siatka o drobnych oczkach, która napowietrza wodę.
    • 7ernest Re: Oszczędzanie wody 24.11.12, 18:08
     Masz rację. Ostatnio wyposażyłem w takie baterie wszystkie zlewy w moim domu. Wlasnie te z przyciskiem EcoLed firmy Oras Polska. Zaręczam, że nie warto kupować tanich baterii, chińskich albo jakichś. Lepiej wyłożyć trochę kasy na baterie dobrej jakości, takie jak te Oras Polska z przyciskiem Eco Led. Nie mówiąc już o tym, że ona jest trwała i bardzo ładna. Ma swietny design. A te światełka tak ładnie mrugają.
     • Gość: Jack Sparoou Re: Oszczędzanie wody IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 12:07
      Nie oszukujmy się. Tanie baterie zazwyczaj albo szybko się psują, albo są wykonane z materiału który bardzo szybko matowieje i pozostawia brzydkie ślady.
      Ja używam ekologicznych baterii Orasa właśnie ;) Takich z serii Vega. Od razu spodobały mi się w sklepie. Ważną sprawą jest fakt posiadania przez nich ekoprzycisku umożliwiającego oszczędzanie wody oraz uwaga... służącego jako ogranicznik temperatury.
      Kosmos i ekologia w jednym ;) Fajny produkt. Polecam serdecznie :)
    • Gość: Miziołek Re: Oszczędzanie wody IP: 62.244.150.* 31.01.13, 14:19
     Warto zastanowić się nad inwestycją w baterie ekologiczne. Jako pracownik jednego z marketów budowlanych z czystym sumieniem mogę polecić produkty firmy Oras.
     Główną zaletą jest tzw. ekoprzycisk ograniczający strumień wody. Drugą sprawą jest fotokomórka i brak odkręcania wody. Mamy XXI wiek i uważam, że jeśli komuś zależy na ekologii i oszczędności to powinien zainwestować w takie właśnie baterie. Mam je w domu od kilku lat i stale używam. Nie spotkałem się także z narzekaniami klientów, wręcz przeciwnie. Słychać same pozytywy.
   • traktox66 Re: Oszczędzanie wody 15.11.16, 11:23
    Przeczytaj tutaj : projekt.icea.pl/chelchowski-blog/2016/11/14/5-domowych-sposobow-na-oszczedzanie-wody/ jest parę fachowych sposobów jak oszczędzić wodę w domu żeby tyle nie płacić ja teraz właśnie też się dowiedziałem trochę na ten temat i zacząłem działać faktycznie coś daje ;)
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka