Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje

  13.03.12, 20:46
  Ze straszenia ludzi apokalipsą, niektórzy bardzo dobrze żyli przez stulecia. Gdyby we wszystko wierzyć co podają naukowcy to ropy naftowej już dziesięć lat temu powinno zabraknąć, tak przynajmniej podawano w latach siedemdziesiątych.
  Teraz mamy kupować odpusty, w postaci zwiększonych opłat za prąd elektryczny.
  Obserwuj wątek
   • wwojtek9 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 13.03.12, 20:55
    To że Grenladia topnieje wcale mnie nie dziwi - wszak w starożytności była zielona wyspą! Natomiast ww. fakt przeczy "nieodwracalności" topnienia jej lodowców - raptem dwa tysiace lat temu ich tam nie było! Uparcie powtarzającym bzdury o spowodowanym przez człowieka globalnym ociepleniu uparcie przypominam niewygodną dla nich prawdę z geologii: 80% zbadanej historii klimatu ziemi to okresy gorące kiedy lodu nawet na biegunach nie było, 20% to epoki lodowe w czsie których w zależności od cyklicznych zmian temperatury lodowce bądź występowały tylko na biegunach (ciepły interglacjał) bądź obejmowały wiekszą część ziemi (w Polsce dochodziły do Karpat). Wszystkie te zmiany zachodziły w skali wielokrotnie wiekszej niż dziś obserwowany (drobny) wzrost temperatury, bez udziału czołowieka! bo go wówcazas nie było! Człowiek pojawił się w (trwajacej obecnie) epoce lodowej kolonizacja europy była możliwa gdy rozpoczoł się (trwajacy obecnie) ciepły interglacjał epoki lodowej - lodowce cofneły się pod bieguny. Ten ciepły interglacjał ma swój wewnętrzny cykl zmian temperatury - starozytność i średniowecze to okres podwyższonych temperatur (Grenladia była zielona, w Polsce uprawiano winorośl) było cieplej niż jest obecnie, potem nastąpił spadek teperatury Grenlandię pokrył lądolód, w Alpach wyrosły lodowce, a następnie (zgodnie z cyklem) tepmeratury zaczeły rosnąć - twierdzenie że coś co cyklicznie zachodziło gdy nie było człowieka, teraz jest spowodowane jego działalnością to BZDURA!
   • jwojnar Srali muchy będzie wiosna 14.03.12, 00:53
    Według innych badań 130 tysięcy lat temu na Grenlandii było cieplej o 5 stopni, a lód się nie stopił do końca. Teraz ma się stopić po wzroście temperatury o 2 stopnie. Przy takiej dokładności można przepowiadać pogodę na zasadzie rymowanki "na świętego Hieronima jest pogoda, albo ni ma".
   • Gość: Snowbird1 Ale to dobrze IP: *.home.cgocable.net 14.03.12, 04:30
    Wiecej ciepla to wiecej zywnosci,
    mniej spalonego wegla, no i
    Grenlandia znow bedzie zielona.
    Do nastepnego zlodowacenia, ktore
    zbliza sie milowymi krokami (patrz
    na wykres historii temperatury ziemi
    w ostatnich 500 tysiacach lat - nasze
    10 tysiecy lat "wakacji" wlasnie mija)
   • jwojnar 5 metrów to rzeczywiście bardzo dużo 14.03.12, 09:08
    Ciekawe, o ile podwyższyłby się światowy ocean, gdyby nie uwzględniono odparowania sporej części dodatkowej wody (będzie dużo wilgotniej) oraz ogromnej ilości wody, która w cieplejszym klimacie znajdowałaby się w glebie, roślinach i rzekach.... chyba to uwzględniono, prawda? .... oczywiście, że uwzględniono, w przeciwnym razie przytoczone badania należałoby przypisać jakiejś bandzie naukowych hochsztaplerów lub zwykłych kretynów.
    • Gość: as. Re: 5 metrów to rzeczywiście bardzo dużo IP: *.aster.pl 14.03.12, 12:54
     Modele klimatyczne uwzględniają tyle współwystępujących zjawisk i sprzężeń zwrotnych, ile jest obecnie znanych i możliwych do oszacowania... Większe parowanie jako skutek zwiększenia temperatury (które zresztą prowadzi do zwiększenia efektu cieplarnianego - para wodna to gaz cieplarniany) prawdopodobnie zostało uwzględnione.
   • rikol12 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 14.03.12, 13:49
    Ewolucja tak to urządziła ,że tylko dwa elementy istnienia żywej materii niszczą do całkowitej zagłady swoich żywicieli-wirus i homo sapiens.PoLEcam to stwierdzenie wszystkim ludzkim bezmózgowcą lekceważącym globalne ocieplenie.I nie drzyjcie mord jak huragany będą zrywać dachy waszych domów.
   • fagusp Nie urządzać sobie podśmichujek. 14.03.12, 15:41
    Zaniechanie walki z globciem poskutkuje najprawdziwszą tragedią. I nie za tysiąc lat, tylko tu i teraz. Pan Robinson zamiast pojechać na koszt podatnika na kolejny szczyt klimatyczny w jakimś Cancun uda się do najbliższego pubu. Na zmywak.
   • madziapl1 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 15.03.12, 21:25
    Ksiezulkowie sr.ja w pory ze strachu. Uczyli ze pieklo to smola, wieczny ogien i przypiekanie na ruszcie. Pojechali do Eskimosow a gdy im powiedzieli o warunkach w piekle to oni hura nareszcie sie wygrzejemy. Ojczulkowie zmienili ze pieklo to bezkresna lodowa pustynia , no i udalo sie. Erupcja jednego wulkanu daje tyle CO2 co czlowiek w ciagu 20 lat.
   • bd-75 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 16.03.12, 09:21
    "Jeśli tempo obecnego wzrostu ilości CO2 w atmosferze się utrzyma - za 500 lat zniknie 1/5 pokrywającego Grenlandię lodu"

    Prognoza z końca XIX wieku: "dalszy rozwój wielkich metropolii osiągnie wkrótce swój kres, gdyż towarzyszący mu przyrost pogłowia niezbędnych w transporcie i komunikacji koni spowoduje, że miasta te utoną w końskim nawozie". No cóż.
    Zakładanie, że za 500 lat (czy nawet za lat 100) dalej będziemy używać węgla i ropy do produkcji energii jest głupotą niewartą komentarza.
   • arme Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 16.03.12, 13:36
    Niezłe pierdoły. Żadne ale to żadne ograniczenie antropogenicznej emisji CO2 nie zmieni trendów w zmianie klimatu na ziemi. Skończcie w końcu z podawaniem idiotycznych wyników pseudonaukowców zwanych klimatologami - to tak jak kiedyś z astrologami, którzy wykładali na uniwersytetach...
    ZMIANY STĘŻENIA CO2 W ATMOSFERZE NIE SĄ PRZYCZYNĄ GLOBALNEGO OCIEPLENIA CZY OZIĘBIENIA NA DŁUŻSZĄ METĘ ALE SKUTKIEM!!!

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka