Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje

  13.03.12, 20:46
  Ze straszenia ludzi apokalipsą, niektórzy bardzo dobrze żyli przez stulecia. Gdyby we wszystko wierzyć co podają naukowcy to ropy naftowej już dziesięć lat temu powinno zabraknąć, tak przynajmniej podawano w latach siedemdziesiątych.
  Teraz mamy kupować odpusty, w postaci zwiększonych opłat za prąd elektryczny.
  Obserwuj wątek
   • wwojtek9 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 13.03.12, 20:55
    To że Grenladia topnieje wcale mnie nie dziwi - wszak w starożytności była zielona wyspą! Natomiast ww. fakt przeczy "nieodwracalności" topnienia jej lodowców - raptem dwa tysiace lat temu ich tam nie było! Uparcie powtarzającym bzdury o spowodowanym przez człowieka globalnym ociepleniu uparcie przypominam niewygodną dla nich prawdę z geologii: 80% zbadanej historii klimatu ziemi to okresy gorące kiedy lodu nawet na biegunach nie było, 20% to epoki lodowe w czsie których w zależności od cyklicznych zmian temperatury lodowce bądź występowały tylko na biegunach (ciepły interglacjał) bądź obejmowały wiekszą część ziemi (w Polsce dochodziły do Karpat). Wszystkie te zmiany zachodziły w skali wielokrotnie wiekszej niż dziś obserwowany (drobny) wzrost temperatury, bez udziału czołowieka! bo go wówcazas nie było! Człowiek pojawił się w (trwajacej obecnie) epoce lodowej kolonizacja europy była możliwa gdy rozpoczoł się (trwajacy obecnie) ciepły interglacjał epoki lodowej - lodowce cofneły się pod bieguny. Ten ciepły interglacjał ma swój wewnętrzny cykl zmian temperatury - starozytność i średniowecze to okres podwyższonych temperatur (Grenladia była zielona, w Polsce uprawiano winorośl) było cieplej niż jest obecnie, potem nastąpił spadek teperatury Grenlandię pokrył lądolód, w Alpach wyrosły lodowce, a następnie (zgodnie z cyklem) tepmeratury zaczeły rosnąć - twierdzenie że coś co cyklicznie zachodziło gdy nie było człowieka, teraz jest spowodowane jego działalnością to BZDURA!
    • Gość: dr Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje IP: *.ghnet.pl 15.03.12, 14:36
     Grenlandia zieloną wyspą?! Przecież tamtejszy lądolód ma ponad 100000 lat!
     • wwojtek9 Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 17.03.12, 23:48
      Może autor zechciałby podać na czym opiera swoje twierdzenie?
   • Gość: ciepłolub Co słychać na Kilimandżaro? IP: *.dynamic.chello.pl 13.03.12, 22:04
    Ostatnio polscy "ekolodzy" nic na ten temat nie piszą. Czekacie do 2020 na ogłoszenie dowodu skuteczności "polityki klimatycznej"?
   • andrzej.sawa Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 13.03.12, 23:15
    Głupota tzw.ekologów powinna być karana - przynajmniej biciem w dupę - podstawowe pytanie - jaki przemysł spowodował,że Grenlandia w IX wieku była zielona?
    • Gość: as. Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje IP: *.aster.pl 14.03.12, 12:51
     Nie jest prawdą, że Grenlandia w XI wieku nie była pokryta lodem, nawet jeśli klimat był NIECO łagodniejszy niż teraz. Opieranie się na etymologii (zielona kraina) jako dowodzie w dyskusjach o historii klimatu dowodzi, hmm, dużego niezrozumienia dla metod badań przyrodniczych.
     • andrzej.sawa Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 16.03.12, 15:24
      Ale była bardziej zielona niż teraz,a więc .....
   • galaxy2099 Zielona wyspa topnieje, wreszcie bedzie zielona 14.03.12, 00:09
    Autor felietonu jest zielonym ekstreminsta o mozgu zamknietum w malym zielonym pudeleczku i nie mogacym sie z tej intelektualnej niewoli wyzwolic. Wspolczuje.
   • jwojnar Srali muchy będzie wiosna 14.03.12, 00:53
    Według innych badań 130 tysięcy lat temu na Grenlandii było cieplej o 5 stopni, a lód się nie stopił do końca. Teraz ma się stopić po wzroście temperatury o 2 stopnie. Przy takiej dokładności można przepowiadać pogodę na zasadzie rymowanki "na świętego Hieronima jest pogoda, albo ni ma".
   • inkwizytorstarszy Po nas choćby potop... 14.03.12, 02:59

    Ci "ekolodzy" to cwana banda nierobów, druga po kapłanach, także żyjących ze straszenia...
   • Gość: Snowbird1 Ale to dobrze IP: *.home.cgocable.net 14.03.12, 04:30
    Wiecej ciepla to wiecej zywnosci,
    mniej spalonego wegla, no i
    Grenlandia znow bedzie zielona.
    Do nastepnego zlodowacenia, ktore
    zbliza sie milowymi krokami (patrz
    na wykres historii temperatury ziemi
    w ostatnich 500 tysiacach lat - nasze
    10 tysiecy lat "wakacji" wlasnie mija)
   • jwojnar 5 metrów to rzeczywiście bardzo dużo 14.03.12, 09:08
    Ciekawe, o ile podwyższyłby się światowy ocean, gdyby nie uwzględniono odparowania sporej części dodatkowej wody (będzie dużo wilgotniej) oraz ogromnej ilości wody, która w cieplejszym klimacie znajdowałaby się w glebie, roślinach i rzekach.... chyba to uwzględniono, prawda? .... oczywiście, że uwzględniono, w przeciwnym razie przytoczone badania należałoby przypisać jakiejś bandzie naukowych hochsztaplerów lub zwykłych kretynów.
    • Gość: as. Re: 5 metrów to rzeczywiście bardzo dużo IP: *.aster.pl 14.03.12, 12:54
     Modele klimatyczne uwzględniają tyle współwystępujących zjawisk i sprzężeń zwrotnych, ile jest obecnie znanych i możliwych do oszacowania... Większe parowanie jako skutek zwiększenia temperatury (które zresztą prowadzi do zwiększenia efektu cieplarnianego - para wodna to gaz cieplarniany) prawdopodobnie zostało uwzględnione.
   • jurekde Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 14.03.12, 10:44
    wszystko przez neandertalczyków, po cholerę nauczyli się palić ogniska....a ekoterrorystów za .j..a i do ognia...
   • rikol12 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 14.03.12, 13:49
    Ewolucja tak to urządziła ,że tylko dwa elementy istnienia żywej materii niszczą do całkowitej zagłady swoich żywicieli-wirus i homo sapiens.PoLEcam to stwierdzenie wszystkim ludzkim bezmózgowcą lekceważącym globalne ocieplenie.I nie drzyjcie mord jak huragany będą zrywać dachy waszych domów.
    • wwojtek9 Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 14.03.12, 16:02
     Zamiast straszyć odnieś się do faktów idelogu, który ludzi żyjących w ciepłym interglacjale epoki LODOWEJ straszysz globalnym ociepleniem i wmawiasz im , że od ich zawracania Wisły kijkiem zmieni się cykl klimatyczny ziemi! Te wszstkie "starania" za wielkie pieniądze jeden wybuch wulkanu zniweluje... Tak będą huragany, powodzie itd bo to wszstko jest skutkiem faktycznego (cykliczego) wzrostu temperatur na ziemi, ale chodźbyśmy nie wiem jak sie starali to nasze pddziaływanie na klmat nie przekroczy jednego procenta!
     • Gość: dr Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje IP: *.ghnet.pl 15.03.12, 14:39
      sugerując coś o wulkanie udowadniasz, iż nie masz pojęcia o klimatologii
      • robert6_666666 Re: Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 15.03.12, 17:17
       a zakladales, ze on ma jakiekolwiek pojecie o klimatologii po tym tekscie jak to Grenlandia byla zielona wyspa w starozytnosci? :-) :-) :-)
   • fagusp Nie urządzać sobie podśmichujek. 14.03.12, 15:41
    Zaniechanie walki z globciem poskutkuje najprawdziwszą tragedią. I nie za tysiąc lat, tylko tu i teraz. Pan Robinson zamiast pojechać na koszt podatnika na kolejny szczyt klimatyczny w jakimś Cancun uda się do najbliższego pubu. Na zmywak.
   • madziapl1 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 15.03.12, 21:25
    Ksiezulkowie sr.ja w pory ze strachu. Uczyli ze pieklo to smola, wieczny ogien i przypiekanie na ruszcie. Pojechali do Eskimosow a gdy im powiedzieli o warunkach w piekle to oni hura nareszcie sie wygrzejemy. Ojczulkowie zmienili ze pieklo to bezkresna lodowa pustynia , no i udalo sie. Erupcja jednego wulkanu daje tyle CO2 co czlowiek w ciagu 20 lat.
   • madziapl1 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 15.03.12, 21:29
    Zeby wulkany byly cicho papiez i kardynalowie powinni udzielic im ostatniego namaszczenia.
   • bd-75 Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 16.03.12, 09:21
    "Jeśli tempo obecnego wzrostu ilości CO2 w atmosferze się utrzyma - za 500 lat zniknie 1/5 pokrywającego Grenlandię lodu"

    Prognoza z końca XIX wieku: "dalszy rozwój wielkich metropolii osiągnie wkrótce swój kres, gdyż towarzyszący mu przyrost pogłowia niezbędnych w transporcie i komunikacji koni spowoduje, że miasta te utoną w końskim nawozie". No cóż.
    Zakładanie, że za 500 lat (czy nawet za lat 100) dalej będziemy używać węgla i ropy do produkcji energii jest głupotą niewartą komentarza.
   • arme Temperatura rośnie - Grenlandia topnieje 16.03.12, 13:36
    Niezłe pierdoły. Żadne ale to żadne ograniczenie antropogenicznej emisji CO2 nie zmieni trendów w zmianie klimatu na ziemi. Skończcie w końcu z podawaniem idiotycznych wyników pseudonaukowców zwanych klimatologami - to tak jak kiedyś z astrologami, którzy wykładali na uniwersytetach...
    ZMIANY STĘŻENIA CO2 W ATMOSFERZE NIE SĄ PRZYCZYNĄ GLOBALNEGO OCIEPLENIA CZY OZIĘBIENIA NA DŁUŻSZĄ METĘ ALE SKUTKIEM!!!

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka