Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Elektrownie wiatrowe kontra ptaki

  IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.04.12, 20:18
  Nie jestem entuzjastą wiatraków, bo nie wierzę w ich skuteczność ratowania bilansu energetycznego kraju, ale teorie o zagrożeniu dla życia ptaków są moim zdaniem zupełnie bezzasadne. Jeżdżąc po Niemczech w strefach pracujących elektrowni wiatrowych, nigdzie nie zauważyłem martwych ptaków.
  Obserwuj wątek
   • Gość: ciotka bucy Elektrownie wiatrowe kontra ptaki IP: *.sbr802.nsw.optusnet.com.au 14.04.12, 10:31
    Pewnie juz wicie ze szyckiemu winna ta elikstryka !! Pali toto niemiłosiernie w łocy, ze patrzyc ni możno. Wiatroki na te elikstryke tak mielo powietsze ze ptoki ni mogo latac i ani pscoła sie nie uchowo w tym pyndzie smigow elikstrycznych. Jeno złe na swiecie tera panuje, a jus te druty co to ciagno ich wszendy to je strasno moc diabelsko i jak cłek idzie do giełesu po chlip i smolec to tak grzeje łod tych drutow bez czaszke do mozgu ze sie w głowie monci. Tero wymyslily jakiesi kumurki na elikstryke i w nich te elikstryke trzymajo. Wnetki znowu cusi sie stanie z ty diabelski mocy, choc juz teros ludzie umirajo jak muchy. Ksindza to nik nie słucho choc to swinty cłek jus za zycio. Lojca Derechtura to trza zeby ludziska zamias hostyji na Boze Cialo na ryncach nosieły i kadzieły przed nim jak go stawiac bedo na ołtorze. Un swinty cłek jus za zycio.
   • art.usa.live Bzdury pro atomowej "Czwórki" Polski Czech, Anglii 15.04.12, 13:25
    i Francji.
    Dziwne że to w żadnej Polskiej gazecie nie czytałem.

    Ta czwórka zbirów, che by Niemcy co występują z Energi atomowej,
    finansowały ich elektrownie atomowe z dotacjami.
    Ciekawe tylko czy to będzie dobrze, dla spójności UE.

    Przyjażn to są drzwi między dwoma ludźmi.
    Te mogą czasem kleszczyć, ale one nie są nigdy zakluczone.
    (Balthasar Gracian Y Morales)
   • szymon2 Elektrownie wiatrowe kontra ptaki 15.04.12, 19:46
    To wszystko prawda pod warunkiem, że nie buduje sie wiatraków w miejscach intensywnego przelotu ptaków. Wtedy można sobie oceniać wpływ wiatraków na populacje lęgowe. W Polsce buduje sie jednak za wszelką cenę tam gdzie są przyłącza do sieci a ptaki traktuje jako uciążliwość "do pokonania".
    Pozdrawiam
    Szymon
   • Gość: diament Elektrownie wiatrowe kontra ptaki IP: 79.162.217.* 16.04.12, 13:05
    Podane tu za przykład kuliki długodziobe to jakoś gniazdują w Ameryce Północnej wiec te badania nie są wiarygodne.
    Wiatraki to nowy element zagrażający wszystkiemu co rusza się w powietrzu, najnowsze wiatraki zakreślają w powietrzu prawie hektar powierzchni więc są pułapką dla wszystkiego co lata także dla śmigłowców czy szybowców albo lotni czy paralotni.
    Gdyby to jeszcze jakaś firma wiatrakowa martwiła się o te ptaki. Szuka się tylko argumentu aby pozbyć się odpowiedzialności i przewidywania skutków.
    Nawet samoloty zderzają się z ptakami ale wiatrak nigdy przecież to niemożliwe wiatrak nie jest taki głupi aby dać się złapać...
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka