Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Ludzie - nie pryskajcie bezmyślnie!!!

  18.05.08, 22:55
  Byłem wczoraj na cmentarzu miejskim. Przyjemnie, zielono, ptaki wszędzie śpiewają. Nagle zauważyłem, jak Pan w ubranku roboczym, opryskuje rośliny rosnące pod murem i w alejkach między grobami, oraz na zaniedbanych grobach. Spytałem- administracja kazała.
  Skończył mu się środek i poszedł. Za chwilę przyszła Pani z małymi dziećmi. Pójdziemy poszukać ślimaczka- powiedziały dzieci i dotykając rączkami mokrych od trucizny roślin, kręciły się między grobami. Za chwilę babcia ich zawołała i obserwowałem, jak brały w ręce czekoladę i jadły. Żadnej tabliczki oszczegającej, nic!
  Za chwilę zauważyłem, jak ptaszek zleciał na ziemię i połknął świeżo spryskanego owada. Dalej nie obserwowałem, ewakuowałem się, nie będę przecież odpoczywał w oparach trucizny.
  Po co to robią? Przecież za kilka tygodni, te całkiem ładne podagryczniki i bluszcze, zniszczone przez chemię, zastąpi ochydne, przywleczone z Ameryki- przymiotno kanadyjskie albo odporny na tego typu środki chem.- skrzyp. Czy odsłonięty, pozbawiony roślin teren to ciekawszy widok. A najbardziej denerwuje mnie, że ten bałwan, który tak zdecydował, nie pomyśli o roślinach zielnych w kontekście ich roli w produkcji tlenu i pochłanianiu CO2, co jest tak ważne w epoce globalnego ocieplenia klimatu.
  Czy wiecie że:
  -po długoletnim stosowaniu roundupu, przez wojska USA, do niszczenia dżungli w Wietnamie, jest tam największy odsetek zachorowań na raka, w całej Azji.
  -budżet firm chemicznych jest gigantyczny, jak na nasze wyobrażenia i testy toksykologiczne muszą wypaść pozytywnie, nikt nie oprze się takiej łapówce.
  Widzę wszędzie, jak ludzie stosują chemię, gdzie popadnie, nawet w pobliżu domu i koło studni.
  Rozumiem, rolnika który musi zwalczyć perz na swoim polu, bo walka mechaniczna jest zbyt droga, przy obecnych cenach paliwa. Ale w ogródkach przydomowych, na terenach miejskich, publicznych, chyba można się bez tej całej chemii, obejść. I nie tylko chodzi o herbicydy.
  Dlatego apeluję- ludzie nie pryskajcie bezmyślnie!!!!
  Obserwuj wątek

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka